Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:11:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lociranje mobilnih telefona  (Pročitano 58098 puta)
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
BlackBerry 8900

Druga stvar koja mene ovde brine je sto u ugovoru mt:s-a pise sledece:
Citat:
Citat
7.1 Telekom Srbija se obavezuje da garantuje tajnost ličnih podataka Korisnika vezanih za korišćenje usluga, kao i slobodu i tajnost telefonskih razgovora, poštujući pri tome važeće propise.




To što piše nanosi se na tajnost podataka, znači operater tvoje podatke ne daje drugim osobama, i zaposleni su odgovorni za to. Ako policije treba koga da prisluškuje , to se radi profi, i samo sa odlukom suda o tome, tako da su zloupotrebe izključene, a isto tako ne pomaže nijedno kriptiranje.
Lokacija telefona dobiva se "odokativno", ako je samo na jednoj baznoj, onda se vidi na kome sektoru je priključen, a ako ima više sektora, izračunava se preko triangulacije i odaljenosti od bazne stanice (TA-Timing Advance parametar), ali sve to je samo odokativno, jer se ne može definirati na metar, nego na svojih 50-100 m, ali u gradu znamo koliko je to područje...
lpB
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
murija prati iz telekoma(za telenor ne znam!) 100%,bukvalno su sprat iznad operatera!!!tako da ako nekoga hoce da slusaju nije nikakav problem!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10


To što piše nanosi se na tajnost podataka, znači operater tvoje podatke ne daje drugim osobama, i zaposleni su odgovorni za to. Ako policije treba koga da prisluškuje , to se radi profi, i samo sa odlukom suda o tome, tako da su zloupotrebe izključene, a isto tako ne pomaže nijedno kriptiranje.


da ,da ....  Smile ne samo da murija prislushkuje bez odluke suda , vec je bogami bilo sluchajeva da su radnici provajdera samoinicijativno prislushkivali njima interesantne osobe ( zene ,devojke ,muzeve i sl ....  Smile )


Citat
, jer se ne može definirati na metar, nego na svojih 50-100 m, ali u gradu znamo koliko je to područje...


istina ,ali je to sasvim dovoljno da se utvrdi gde je neka osoba bila ,narochito ako se radi o nekoj lokaciji koja je interesantna vlastima  (primera radi , veoma je lako utvrditi da si bio na nekom opozicionom skupu ,gde volish da se setash , u koji deo grada  izlazish i.t.d.  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
BlackBerry 8900

@bf_109_g_6
neznam kako je kod vas u srbiji, znam da kod nas je sve skupa tako kako sam napisao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
moze li mi neko reci kako da lociram mobilni uredaj da znam tacno gdje se nalazi . . hvala unaprjed Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone7
... sve je ovo i vise nego tacno ... ja sam bio u situaciji da sam slucajno pronasao neki stari mobilni, na buvljaKu u BG-u, na nekoj cesmi ... secam se , bilo je leto, vrucina do jaja, i ja slucajno naletim na mob ... normalno, koga da pitam, osim svoj dzep ... da sam znao da ce murija da me startuje posle 5 minuta, ne bih ga ni pipnuo ... "informativni razgovori" tipa gde, kako , zasto, s'kim, s'cim. koliko , zbog cega i ostale lepote i cari komunikacije s'policijom ... dok sam ja njima dokazao da sam telefon nasao na cesmi, vec je bilo svanulo ... telefon je bio neka kanta od par desetina eura, a tada sam saznao i da je namerno bio "zaboravljen" .. a pro po ove price, na licnom primeru sam se uverio da se telefoni prate , prisluskuju i lociraju bez problema, samo ako neko nameri da to radi ... tad je to bila 063 kartica, iliti Mobtel, tadasnji BK, koja je ujedno bila i jedina mreza mobilnih operatera u zemlji ... sta je iza toga , nikada nisam saznao, ali i ovo sto sam doziveo, i vise je nego dovoljno ... zato, batalite te price, i ako treba neki razgovor "vaznije prirode" da obavim, onda samo licem u lice ... sve ostalo je vec odavno provaljeno!!!
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Uf, uleteo si muriji u makazice  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy S6
Da li je moguce " sakriti" poziv..... moguce je i to vrlo jednostavno.... da li je moguce sakriti pracen poziv.... i to je moguce... da li je moguce sakriti telefon koji se slusa ... naravno i za to ne treba nikakva high tech oprema jedan obichan lap top i mobilni  i naravno znanje volja i software........
SIm kartica ne moze da se prati to je glupost (ako je izvadjena) ona ima 2 chipa PIC i EEPROM
Prvi je procesor  drugi je memorija upisivanjem u prvi menjate OS systema kartice a upisivanjem u drugi menjate na pr adress book i josh neke podatkea mozete je i klonirati a mozete i juednu karticu nagurati i do 9 brojeva
aALI NE VARAJTE se ne mozete zvati za DZ ( i da vam kazem kako moze to je krivichno delo) i od tih recimo1-2-3-4-5-6-7-8-9 brojeva javlja se onaj na mrezu za koji kucate PIN kad upalite phone i tako dalje
 Da li je postojao  IMSI (vise o tome na http://en.wikipedia.org/wiki/Subscriber_Identity_Module ) to je 128 bitni kryptovani kod radjen od strane najvecih matematicara danashnjice naime u ovom codu se nalazi identifikacija vase SIM kartice i da li je provaljen naravno cak su neki klinci iz BG-a pravili kartice ( koji su zna se) sa brojevima 063 111111 i 064 111111 pa su pohapseni jer su ti brojeviu bili zakljuchani u MUP u sefu a oni su zvali cuirce preko italijanskog roaminga sa stetom od nekoliko miliona dinara i tad im je pretio zatvor od 5 godina (teska kradja) pohvatani su zato sto nisu znali celu pricu nego su dosli do softwera i radili na "suvo" tj. nisu se pokrili...

 Hocu reci kompletan GSM sistem je provaljen kako uredjaji tj. hardware tako i softwarepa i  sim kartice  itd SAMO je jako opasno igrati se sa time ako ne znate sta radite jer su zakoni u nekim zemljama JAKO OPASNI po vas na pr u UK zamena IMEI broja (idetifikacion broja vaseg telefona koji dobijate na *#06# na svim telefonima na celoj planeti) je od
5 god pa na gore u Svedskoj je recimo "samo 3 meseca " naravno ovde vas posle zakace i neki drugi zakoni itd...
(kao kad falsifikujete pasos lichnu kartu etc)

 Ne treba reci da je jedan od nasih momaka provalio  algoritam za sim kartice ako nije to slucajno onaj iz Londonskog kazina (nije jos javno utvrdjeno) kada su moblnim telefonima uzeli 2.5 mil evra i legalno otisli pohapseni i pusteni sa sve parama jer nisu prekrsili ni jedan zakon, tj merili su laserski brzinu loptice jednim a drugim telefonom izracunavali kvadrant a Madjarica je ulagala na taj kvadrant i opa za 1 dan velika lova al  to nije tema ovog topica...
IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
 treba napomenuti i sledece : prilikom poziva svaki telefon salje i svoj IMEI broj koji je vezan za samu spravu ,a ne za karticu (SIM) . taj broj je malo teze promeniti ,tako da ako se jednom identifikuje vas poziv sa nekog telefona ,moguce je da vas prate iako vi posle promenite karticu . zato je za sumnjive poslove bolje imati neki stari mobilni koji cete ukljucivati samo kad treba da obavite inkriminisuci poziv ,a ostalo vreme mu lepo izvadite bateriju i stavite ga u faradejev kafez  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy S6
treba napomenuti i sledece : prilikom poziva svaki telefon salje i svoj IMEI broj koji je vezan za samu spravu ,a ne za karticu (SIM) . taj broj je malo teze promeniti ,tako da ako se jednom identifikuje vas poziv sa nekog telefona ,moguce je da vas prate iako vi posle promenite karticu . zato je za sumnjive poslove bolje imati neki stari mobilni koji cete ukljucivati samo kad treba da obavite inkriminisuci poziv ,a ostalo vreme mu lepo izvadite bateriju i stavite ga u faradejev kafez  Smile

Da si pazljivije pratio moj text mpgao si da izvedes isti zakljuchak jer sam pominjao promenu IMEI broja kao krivichno delo.

 Znachi vas telefon shalje svoj lichni IMEI broj kao i IMSI broj  SIM kartice i jedan i drugi su jedinstveni
znachi ukoliko nisu krivotvoreni ne bi na planeti trebalo da postoje 2 ista... analizom IMEI broja koji u sebi sadrzi recimo proizvodjaca zemlju i seriski  broj necu analzirati lako je to izguglati....

Uprosceno

ukoliko u jedinci vremena brzo menjate IMEI broj  tesko ce vas bilo ko slusati jer vas on prati i slusa upravo zahavljujuci lociranju tog broja ali  mozete biti i praceni tako sto pratioc prati IMSI broj tj idetinfikacioni broj vase
SIm kartice i ako vi menjate recimo dobro i brzo IMEi on vas locira na osnovu IMSI broja koji je u GSm mrezi

znaci IMSI "mu kaze" sad sam na ovom IMEI broju i tako vasa menjaza IMEI broja ne pomaze ali ukoliko bi menjali i jedan i drugi (  i IMSI i IMEI ili imali algoritam koji to radi po odredjenoj formuli mogli biste da se pokrijete...

I molim vas ne shaljite nikakve pm  za programe ovo je suva teorija sve mozete da naucite sa neta ako
i bar malo poznajete materiju ukoliko ne nadjete mozda i niste za ovakav zadatak, u svakom slucaju savetujem manite se corava posla...

Jedino sto pametno korisno i legalno mozete da uradite da kupite na pr. 5 sim kartica isklonirate ih sve i upisete u jednu na pr. silver karticu.. i onda za svaki broj ponaosob izaberete pin kodove kao na pr
1111 kuca 2222 posao 3333 svalerka 4444 drustvo 5555 extra backup za svalerku

I koji vam broj treba taj pin ukucate kad upalite telefon i tako se ne smarate menjajuci karticu na pr postoje telefoni sa dual sim karticama ali sa 5 i vise nema sigurno .

IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:11:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.