Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Љубавне везе са зараћеним балканским нацијама  (Pročitano 11953 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
problem je neslaganje sa necijim misljenjem dovoditi u vezu sa netolerancijom prema pripadnicima druge nacije u ovom slucaju Smile...
moji postovi ti nisu jasni...to je u redu.
mozda i nisu dovoljno jasni za tebe.
treba li to da bude dokaz da je tvoj zakljucak tacan?
ne,
ja nisam neslaganje s tobom dovela u vezu s netolerancijom prema bilo cemu,
vec sam tvoju recenicu u kojoj kazes da svi narodi na balkanu osjecaju netrpeljivost prema drugima dovela u vezu s tim. tako sam i napisala uostalom, nisam izvlacila iz konteksta.
ili mi mozes objasniti kako se
Citat
u smislu nedostatka tolerancije i latentne netrpeljivosti  Smile...ne zna se ko vise prednjaci...
moze protumaciti kao da postoji bilo ko, a da je tolerantan na balkanu?

i zato sam i rekla da ne generalizujemo, pricamo o pojedincima.
krajnje je neprecizno i nezahvalno pricati o tome sta jedna, a kamoli sve nacije u globalu misle jedni o drugima.


Citat
ali...da zavrsimo...u redu je ako mislis da su ljudi kao ja,odnosno mog profila,krivci za bacanje u jame...
krivci su oni koji kazu da ne postoji tolerancije medju ljudima i da je to sve laz ili neki visi interes.


e sad:
prvo si rekla
Citat
ne vjerujem balkanikusu bilo koje nacije kada govori o toleranciji i ljubavi i prihvatanju razlika medju nama...

ne vjerujem.

pa sam te ja pitala jel to znaci da ti, kao balkanikus, ne vjerujes nikom van svoje nacije, tj etnicke skupine, pa si ti odgovorila da je balkanikus:
Citat
(a ova rijec ima pezorativno znacenje u mom kontekstu)....balkanikus kao termin odredjenog mentaliteta i diskursa...a tako karakteristicnog za ove prostore.
na sto sam ti ja rekla, ok, nisam te shvatila, mislila sam da si tu rijec upotrijebila referisuci na sve balkance, i onda kazes:
Citat
ja sam nas sve,a vezano za odredjene stvari,nazvala balkanikusima Smile

u to spada svaka vjera i nacija na ovim prostorima.

i da, mozda sam zaista ogranicenog intelekta, ali ja opet nisam shvatila ko je balkanikus, ko je tolerantan, koje su to odredjene stvari i ti mi kazes:

Citat
da,svi su balkanikusi u smislu da ni jedna nacija i vjera na ovim prostorima nije bolja ili gora od druge.

u smislu nedostatka tolerancije i latentne netrpeljivosti  Smile...ne zna se ko vise prednjaci...

i ja ti kazem da iz toga mogu zakljuciti ono isto sto sam i s pocetka, a to je da smo ipak svi isti i netolerantni.
onda pocinje prica o nekim etiketiranjima (a etiketiranje mene asocira na ono kad ljudi napamet lupetaju cisto da nesto kazu, sto u ovom slucaju nije tacno) i o tome kako ja ne shvatam tvoje postove.
ok, ne shvatam ih, ne slazemo se, ali ne mozes reci da izvlacim iz konteksta i pricam napamet da bih te uvukla u neke huskarije. to vec vrijedja moj tako mali i ograniceni intelekt.


IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
razotkrila si me...

eto,vidis da nemas mali intelekt?

nego,da smo sad negdje u cetiri oka...rekla bih ti..."o's popit sta sa mnom,koleginice draga?" Smile

pa da udarimo po pivu ili sta vec pijes... Smile...

IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.