Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:45:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubavna hemija  (Pročitano 10118 puta)
26. Okt 2010, 20:08:57
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Kada mislite o kvalitetima koji se nalaze u pravoj "srodna dusa" vezi, koja jedna rec najcesce izlazi na vrh vase liste?

Da li je to hemija? Verovatno.

Samo pomen ovog termina izaziva mocna osecanja i slike za bilo koga ko je ikada bio ili trazi ljubavnu vezu. To se cestoopisuje kao osecaj koji vas ostavlja bez daha, uzbudjenog i slabog u kolenima. Dlanovi se znoje, srce kuca i telo odzvanja sa nervoznom anticipacijom

Virtualno svako veruje da prava ljubav ne moze postojati bez hemije. Prema tome, zakljucak do koga potencijalni ljubavnici dolaze je da ako iskuse ova intenzivna osecanja prema nekome da imaju bazu za idealnu i trajnu vezu.

Da li? Mozda ne. Zato sto je ova definicija hemije limitirana na neciji fizicki odgovor na drugu osobu. Nedostaje mu cela dimenzija koja lezi u vrednostima, verovanjima, licnostima i pogledu na svet

Da bi ste znali da li imate pravu vezu sa potencijalnim(postojecim) partnerom, vazno je da imate osnovno znanje o tome od cega se prava hemija sastoji umesto sto prihvatate samo mitove koji je okruzuju. Ovo moze biti tesko za postici. Ova intenzivna, fizicka strast je stvar od koje su filmovi za Oskara i najprodavanije knjige napravljeni. Dakle, vratite se korak nazad na minut i vidite ako se prepoznajete u sledecem

Sara ima trideset i nesto godina, veoma je atraktivna i uspesna profesionalna zena. Ona je u vezi od preko godinu dana sa covekom koji je neveran, ne postuje je i nesposoban je (ne zeli) da se obaveze sto se tice nje. Ipak, kada on napravi kasnovecernji "plen poziv" , zaboravi na njen rodjendan, ili je "ispaljuje" ponovo i ponovo ona ostaje na raspolaganju i spremna, uprkos njenoj generalnoj nesreci i uznemirenosti oko njene "veze". Zasto? "Mislim da sam zamenila odlican seks za ljubav. Osecam intenzivnu hemiju i fizicku intimnost kada imamo seks, iako mi on ne nudi nista drugo. Vremenom, ostavilo me je nesrecnom i osecala sam lose o sebi."

Dzon je atraktivan, inteligentan, muskarac od 30 i nesto godina koji poseduje sopstveni biznis. On se zabavlja sa zenom u koju misli da je zaljubljen. Ima znanje o tome da se ona vidja sa drugim muskarcem. Ona mu otkazuje sastanke i cesto je kriticna i emocionalno udaljena. Ona odbija da razgovara o obavezivanju ili o prelasku veze na sledeci nivo. Ipak, ona se okrece Dzonu za emocionalnu, fizicku i finansijsku pomoc uvek kada joj to treba. Zasto Dzon nastavlja da se vidja sa njom? " Ona je prelepa i seks je sjajan. Imamo tako jaku fizicku hemiju. To je skoro kao zavisnost meni.  Moji prijatelji je ne podnose i cak i ja znam da ona nije "za sacuvati" ali tesko je otici"

Ovo su sjajni primeri kako fizicka hemija moze biti zamenjena za pravu stvar. Privlacnost je jaka na jednom nivou ali ovo nisu veze koje imaju prave elemente da sazre u srecno i zadovoljavajuce partnerstvo

Dakle, sta nedostaje?

Kahlil Gibran to definise kao "duhovni afinitet". To je skriveni element hemije. To je kada se dva bicaupoznaju i povezu na dubljem nivou. To moze samo da se oseti u srcu i dusi. Radi se o prijateljstvu, postovanju, humoru i osecajima topline i zadovoljstva koji dolaze kada ste u njegovom/njenom prisustvu.

Ljudi cesto pronalaze jedno bez drugog. To je razumljivo uzrok velikih frustracija i konfuzije o tome koga trrba da odaberemo i zasto. Da bi ovo bolje razumeli, korisno je znati kako i kada se svaki vid hemije desava

Fizicka privlacnost (ili pozuda) generalno pocinje prilikom prvog kontakta sa nekim. Moze se razviti u nesto vise vremenom, ali jedan deo je tamo od pocetka. Hemikalija koja je rezultat iz ove privlacnosti (i pojacava je) je Feniletilamin- ili PEA. To je supstanca koja se normalno pojavljuje u mozgu. U sustini, to je prirodni amfetamin. Stimulise nas i povecava i fizicku i emocionalnu energiju. Privlacnost prouzrokuje da proizvodimo vise PEA-e sto rezultuje u onim vrtoglavim osecanjima koja se povezuju sa romanticnom ljubavlju. Druga supstanca koja se oslobadja PEA-om je dopamin. Ova hemikalija povecava zelju da budete fizicki blizu i intimno povezani.

Kada se ove hemikalije luce u vecim dozama one salju signale iz mozga u druge organe tela. Ako ste se pitali zasto ste vi ili neko drugi privuceni "pogresnom" osobom to moze biti zbog toga sto vam je fizicki odgovor na ove supstance preveliki pa je tako "zamucena" vasa sposobnost da "koristite glavu" i primenjujete "dobru procenu i zdrav razum"

"Duhovni afinitet" se razvija vremenom i konstantnim kontaktom. Kada ova osecanja krenu da "naviru" mozak luci endorfin. On je vise kao morfijum i rezultat je povecani osecaj mirnoce koji reducira anksioznost i pomaze da se izgrade jake veze. Kada se veze krecu u ovu fazu karakterise ih vise komfora, posvecenosti i prijateljstva

Uopsteno govoreci, sve "srodna dusa veze" zahtevaju bar neki deo od svakog od ovih. Vazno je zapamtiti da one dolaze u fazama, sto ne znaci da fizicka privlacnost prolazi kako se prelazi na dublju vezu. Medjutim, ona se menja. Mi ne mozemo izdrzati te intenzivne emocije kako putujemo na putu obavezivanja i zajednickog zivota. Medjutim, u zdravim vezama ti momenti intenziteta mogu i desavaju se u kratkim intervalima u prekidima.

Zapamtite da ne pomesate odlican seks ili duboko prijateljstvo sa romanticnom ljubavlju. Umesto toga, potrazite srazmeru oba ova u vasim osecanjima za jedno drugo. Jer tada cete imati sastojke od kojih se trajna ljubav sastoji

Izvor: enotalone.com

tekst na engleskom
http://www.enotalone.com/article/2946.html

Malo je previse idealisticki za moj ukus ali nije los tekst o "hemiji" Smiley
« Poslednja izmena: 27. Okt 2010, 01:25:56 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Citat
Kada se ove hemikalije luce u vecim dozama one salju signale iz mozga u druge organe tela. Ako ste se pitali zasto ste vi ili neko drugi privuceni "pogresnom" osobom to moze biti zbog toga sto vam je fizicki odgovor na ove supstance preveliki pa je tako "zamucena" vasa sposobnost da "koristite glavu" i primenjujete "dobru procenu i zdrav razum"


ala su uvili lepo da si slep kod ociju i glup sa sebe i druge ... u momentu kada se luce te hemikalije  Smile

Citat
Zapamtite da ne pomesate odlican seks ili duboko prijateljstvo sa romanticnom ljubavlju. Umesto toga, potrazite srazmeru oba ova u vasim osecanjima za jedno drugo. Jer tada cete imati sastojke od kojih se trajna ljubav sastoji

ovo se samo praksom nauci Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
hemikalije... Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Dopao mi se tekst pa sam morao da prevedem  Smile Kako je moglo da ispadne preveo sam sjajno  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
dobro si preveo samo phenyl ethylamine- mi kažemo fenilmetilamini. To je grupa bioaktivnih jedinjenja u koju spadaju
Tiramin                
Dopamin       
Adrenalin       
Noradrenalin       
Salbutamol       
Amfetamin
Metamfetamin    
Efedrin,
pseudoefedrin
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mmmmm...zvuci slatko... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
vidi ovog zaljubljenka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
deki se razume u hemiju pa verovatno zna da se Feniletilamin moze pronaci u cokoladi  Smile

Citat
dobro si preveo samo phenyl ethylamine- mi kažemo fenilmetilamini
Jbg, ja samo preveo hemikalije i onako kako pise  Smile

Edit Ispravio  Smile
« Poslednja izmena: 27. Okt 2010, 01:26:26 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
Dopao mi se tekst pa sam morao da prevedem  Smile Kako je moglo da ispadne preveo sam sjajno  Smile
A, nisam znala da je prevod tvoj. U tom slučaju svaka čast.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Marko, odličan prevod i interesantan tekst
IP sačuvana
social share
Zavodjenje nije navodjenje nekoga da učini nešto što ne želi, već oslobadjanje i stimulisanje da učini ono što potajno želi.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:45:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.