Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:24:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav, seks i muški mozak  (Pročitano 9365 puta)
28. Apr 2010, 10:24:48
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Iako žene širom sveta to rade vekovima unazad, istina je da ne možemo da krivimo muškarce zbog toga što su muškarci. Ovo je posebno tačno sada kada znamo da između muškog i ženskog mozga postoje velike razlike.



„Naši mozgovi su uglavnom slični. Pre svega jer pripadamo istoj vrsti. Međutim, zbog tih razlika ponekad može da nam se čini da su žene i muškarci suprotni svetovi”, kaže dr Louen Brizendin, član američkog Odbora za psihijatriju i neurologiju i profesor psihijatrije na Univerzitetu Kalifornija u San Francisku.

Oblast „za odbranu teritorije” veća je u muškom nego u ženskom mozgu i sadrži posebne neuronske „spojnice” za opažanje teritorijalnih pretenzija od strane drugih muškaraca. Amigdala, alarmni sistem za pretnje, strah i opasnost, takođe je veći kod muškaraca. Zbog ovih razlika u mozgu muškarci su u većoj pripravnosti od žena kada je reč o potencijalnim teritorijalnim pretnjama.

Međutim, deo mozga „osećam ono što osećam” - sistem neurona-ogledala - veći je i aktivniji kod žena. Zato one lakše saosećaju sa drugim osobama čitajući njihove izraze lica, ton glasa i neverbalne emocionalne signale.

Možda je najveća razlika između muškog i ženskog mozga u tome što muškarci imaju oblast “u potrazi za seksom” koja je 2,5 puta veća nego kod žena. Već na početku tinejdžerskog doba oni proizvode 20 do 25 puta više testosterona nego pre adolescencije.

Ako testosterone uporedimo sa pivom, jedan 9-godišnji dečak proizvodi čašu dnevno. Međutim, prosečan 15-godišnjak proizvodi skoro 8 litara dnevno. To je gorivo za njihove seksualne motore, pa zato oni neprestano misle o seksu i delovima ženskog tela.

Muškarac u transu

Testosteron dovodi muškarca do transa – to je onaj pogled kada vidi ženske grudi.

“Kao žena koja je u redovima ranih feministkinja volela bih da mogu da kažem da muškarci mogu da spreče ulazak u ovaj trans, ali istina je da ne mogu. Njihova vizuelna kola u mozgu su uvek u potrazi za plodnim prijateljicama. Zato oni uvek imaju potrebu da ’provere robu’.”

Za muškarca je ovo najprirodnija reakcija na svetu i zato je zgranut što se njegova partnerka oseća prevarenom kad on blene u drugu ženu. Ali način na koji on gleda atraktivnu ženu je isti onaj na koji žene gledaju leptira.

Žene privuku pažnju muškog mozga na sekund, ali isto tako brzo i odlete iz njegovog uma. Pet minuta kasnije, dok se u nama sve puši, on razmišlja o tome šta hoće za večeru. On nas pita: „Šta nije u redu?”, mi kažemo „Ništa.” On slegne ramenima i uključuje TV, a u nama tinja strah da će nas ostaviti zbog druge žene.

Ova situacija nije ni malo iznenađujuća, jer muškaraci i žene imaju različite ciljeve u igri parenja, što ih stavlja u suprotne timove – barem na prvi pogled. Ženski mozak je vođen da traži sigurnost i pouzdanost u potencijalnom partneru, pre nego što ima seks, dok mozak podstiče muškarca da se stalno pari, tj. dok ne dođe do one partnerke koja je za ceo život.

Uprkos stereotipima, muški mozak može da se zaljubi isto toliko teško i brzo kao žena, možda i više. Kada usredsredi pogled na jednu ženu, parenje sa njom postaje njegov primarni cilj. Kada to uspe, u njegovom mozgu pravi se neizbrisiv pečat, požuda i ljubav se sudaraju i on je upecan.



Tatin mozak

Čovek koji je u potrazi za mnoštvom partnerki ni izdaleka ne izgleda da može da bude dobar otac. Ali, ne znači da će njegova budućnost biti baš takva. Kada njegova izabranica ostane u drugom stanju, ona emituje feromone koji podstiču njegov mozak da proizvodi više hormona prolaktina. Ovi feromoni mogu da utiču na smanjenu proizvodnju testosterona i do 30 posto.

Ove hormonalne promene će najverovatinije stimulisati kod muškarca potrebu da pomogne oko bebe. Kod njih se takođe menjaju i perceptivna kola, što se manifestuje kroz sposobnost da čuju plač bebe. To je kod mnogih muškaraca gotovo nemoguće pre nego što njihove žene zatrudne.

Mudra rečenica za sve mlade majke koje su voljne da svojim muževima prepuste brigu o svom novorođenčetu je – Što se muškarac više brine o detetu, to se njegov mozak više navikava na ulogu oca. Dakle – predajte mu dete!

Njegova osećanja su duboka

Iako su muškarci stekli reputaciju da mogu stoički da odreaguju u skoro svakoj situaciji, oni zapravo imaju jače emotivne reakcije nego što se čini. Samo ih ne pokazuju baš često.

Istraživanja muških lica su pokazala da muški mozak ima jaču početnu emotivnu reakciju nego ženski mozak. Ali, u roku od 2,5 sekunde on menja svoje lice da bi sakrio emocije. Praksa ponavljanja ovog postupka sakrivanja emocija vremenom mu daje izgled klasičnog pokeraša.

“Poker face” i analitički odgovor na lične probleme mogu muškarca staviti u nemilost partnerke. Dok ona plače i priča o tome šta ne valja u njihovom odnosu, on je u frci da pronađe što brže i jednostavnije rešenje problema, umesto da je samo zagrli.

Usled prakse i načina na koji je njegov mozak struktuiran, muškarac koristi analitičke, a ne emotivne delove mozga da reši problem.

Muškarci uživaju u ovoj prednosti, ali su žene često uvređene zbog toga. Kada svom mužu govorite o nekom problemu a on pokušava da ga reši umesto da vas sasluša, možete pomisliti da je neosetljiv. Ali to nije ono što se dešava u njegovom mozgu. On radi na tome da reši problem, kako bi vas rešio bola što je moguće pre. Ne zato što ga nije briga ili ne želi da sluša, već zato što vas voli.



Simpatični deka i namćorast starac

Sa godinama kod muškaraca dolazi do promene u hormonima i njihov mozak i telo ulaze u fazu života koja se zove – andropauza. Kralj muških hormona – testosteron - se smanjuje, a kraljica ženskih hormona – estrogen - se povećava. Da li je deda heroj svojih unučića ili mrzovoljni starac koji ne voli posete, zavisi mnogo od toga kako on podnosi ove hormonalne promene.

Na primer, ako je nivo testosterona na izrazito niskom nivou, on može da se oseća umorno, razdražljivo, pa čak i depresivno. Neki ljudi u takvom stanju traže hormonsku terapiju, dok drugi pronalaze olakšanje u vežbanju, provođenju više vremena sa drugim ljudima, ili češćim upražnjavanjem seksa.

Deka kojeg klinci jedva čekaju da vide je onaj koji oseća efekte hormona oksitocina, koji se često naziva i „hormon zagrljaja”. On je zabavan, razigran i voli da čuje šta njegovi unuci imaju da kažu. Mnogo je strpliviji sa vašom decom nego što je bio sa vama.

Klub usamljenih srca

Ne samo što je mozak zrelog muškarca osetljiviji na bliske emotivne veze, on je isto tako osetljiv i na usamljenost. Niko ne voli samoću, ali je sigurno najteže muškarcima u zrelim godinama. Šezdeset posto razvoda kod parova starijih od 50 godina pokrenule su žene, ostavivši tako svoje muževe šokirane i slomljene.

Kod ostavljenog muškarca dolazi do promena u mozgu. On prestaje da dobija socijalni trening koji mu je neophodan da bi se osećao dobro, osim ako ne počne da se druži sa drugim ljudima više nego inače. U istraživanju u kojem je skeniran mozak starijeg muškarca otkriveno je da delovi muškog mozga zaduženi za zadovoljstvo i nagrađivanje ostaju aktivniji kod društveno aktivnijih osoba.

I na kraju...

Ljudski mozak je najbolja mašina za učenje na planeti a ljudska bića mogu da dovedu do velikih promena u našim životima. Međutim, postoje neke stvari u muškom i ženskom mozgu koje se neće promeniti u dogledno vreme, tako je mnogo razumnije da se nosimo sa tom „moždanom realnošću” nego da je ignorišemo ili pokušavamo da promenimo.

Najbolji savet za žene jeste da se pomire sa muškim mozgom i puste muškarce da budu muškarci.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Od kada sam pocela da kapiram da se kod muskaraca ljubav i seks nalaze na razlicitim krajevima kanapa, zivot mi se kvalitativno popravio...
Ako se vezu u cvor... odlicno...
Ali... ovako... u svakodnevnim situacijama... ne treba se opterecivati...

Jedino im je i dalje tabu cinjenica da i zene merkaju druge zene...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
Ako testosterone uporedimo sa pivom, jedan 9-godišnji dečak proizvodi čašu dnevno. Međutim, prosečan 15-godišnjak proizvodi skoro 8 litara dnevno. To je gorivo za njihove seksualne motore, pa zato oni neprestano misle o seksu i delovima ženskog tela.

frapirana sam ovim podatkom...toliko ??? Smile


Mudra rečenica za sve mlade majke koje su voljne da svojim muževima prepuste brigu o svom novorođenčetu je – Što se muškarac više brine o detetu, to se njegov mozak više navikava na ulogu oca. Dakle – predajte mu dete!


upamtila!  Smile

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
Imam i ja testosterona za izvoz, krećem na neke borilačke veštine uskoro, kapiram da je to dobar način da se kanališe muška agresivnost u telu krhke žene, trep, trep.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N-shurnaest
Pazi samo da ti se ne izmene perceptivna kola !  Smile
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Citat
Ali način na koji on gleda atraktivnu ženu je isti onaj na koji žene gledaju leptira.
Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 
Citat
Za muškarca je ovo najprirodnija reakcija na svetu i zato je zgranut što se njegova partnerka oseća prevarenom kad on blene u drugu ženu. Ali način na koji on gleda atraktivnu ženu je isti onaj na koji žene gledaju leptira.

Naravno da ce gledati za dobrom ribom, pa ja sam ta sto se okrece ako je nesto lepo, a ne on koji je vizuelac.
U stvari skontala sam da ja i duze gledam pa tako i ne obratim paznju da li On blene ili ne. Smile
Lepe stvari su za gledanje i uzivanje , zar ne ?! Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
Ma, bre... i treba da se okreće za lepim ženama. Nego za kim će, za lepim muškarcima? Meduzama? Leprikonima? Smile
To ću ipak ja. Ustvari ja ću i jedno i drugo. I treće i četvrto.  Smile

Elem, mislim da svaka iole normalna i iole samopouzdana žena nema ništa protiv toga da njen muškarac gleda u druge žene, ali sam mišljenja da je elementarna kultura i stvar vaspitanja to raditi diskretno. Kao što ne buljimo u kepeca ili Crnca (  Smile ) na ulici, ne treba buljiti ni u kog - jer to nije pristojno. Ja se makar trudim, a iskreno mi zasmeta kada mene neki deran odmerava i to vrlo očigledno i vrlo neprijatno. Još ako je pritom sa devojkom, onda bih mu stvarno šutnula šamar, ali... nja, to sam samo ja, pa samo par postova gore pričam o sopstvenoj agresivnosti.  Smile

Kada se moj deran ''okrene'' (uslovno rečeno, niko se ne okreće bukvalno), nemam ništa protiv, ako je cica zaista lepa i/ili zgodna ili na bilo koji način godi čulu vida. Ali, brate, vidim li ga kad da se okrenuo za nekom od onih glupih klinki koje misle da su seksi što su iskvarcanu debelu guzičetinu punu celulita utegle u bele pantalone i pritom obugle crne tange (kontasta radi, valjda, ne razumem se u ''modu''  Smiley 1 )... e onda ću morati da ga bijem i da ga silom teram da udara glavom u zid dok se ne opameti.  Smile
« Poslednja izmena: 28. Apr 2010, 15:39:40 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 
Citat
Ali, brate, vidim li ga kad da se okrenuo za nekom od onih glupih klinki koje misle da su seksi što su iskvarcanu debelu guzičetinu punu celulita utegle u bele pantalone i pritom obugle crne tange (kontasta radi, valjda, ne razumem se u ''modu''

Treba razlikovati frajere koji zapanjeno gledaju u ova cuda i ne veruju sta vide i one sto se oblizuju dok blenu  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
Tako je, mada mi se čini da je ovih drugih više, jer dupe je dupe, bilo nakaradno obučeno ili ne (odnosno - golo).  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:24:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.