Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:22:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav kao smisao zivota?  (Pročitano 22635 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 53
Prava ljubav nema bitnih prepreka
onim kojima je sudjeno da budu zajedno bice...
Ljubav ne zahteva novac
Ljubav nije ogranichena
Shto se tiche novca...i svih ostalih stvari treba biti umeren...inache si gotov...
Jedino ljubav ne trazi umerenost...nije ogranichena...i kao takva moze se smatrati smislom...
Svako treba da ima svoj smisao... teshko ce mo se generalno dogovoriti shta je smisao ako ne postoji neki chvrst dokaz...
BTW...ne trazi te smisao...uzalud....zivite ovde i sada i zivite u ljubavi...
u svom malom smislu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Prava ljubav nema bitnih prepreka
onim kojima je sudjeno da budu zajedno bice...
Ljubav ne zahteva novac
Ljubav nije ogranichena ...BTW...ne trazi te smisao...uzalud....zivite ovde i sada i zivite u ljubavi.
Sve je to samo filozofija, a stvarni zivot je nesto drugo.
Citat
Shto se tiche novca...i svih ostalih stvari treba biti umeren...inache si gotov...
Ja sam i rekao gore da pod kolicinom novca ne podrazumevam da ti u jednom trenutuku treba 1.000.000 dolara, nego prosecan novac 1000-2000 evra mesecno naprimer,i to neogracniceno. Dakle neograniceno podrazumeva, stalan priliv od te sume 1000-2000 u odredjenom periodu. Posve normalno. Bez toga ce te se muciti u zviotu i nece ti ni misliti na ljubav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 53
Filozofija se bavi zivotom... :[113]:
To shto su poremeceni sistemi vrednosti to je druga stvar...
Bez ljubavi nemash ni volje da zaradjujesh...a kada vec nadjesh ljubav...
onda zajednichkim snagama se zalazesh da obezbedish novac i  sve ostalo...
Zajedno je lakshe...     Wink  Smile

All we need is loveeee :[69]:  :peace:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2519
Zastava Beograd
mob
Siemens 
Najvaznija je potreba za srecom, a kod vecine (kao i kood mene) izmedju srece i ljubavi stoji znak jednakosti, pa je samim tim ljubav zaista najvaznija
IP sačuvana
social share

Only good die young!
Born To Be Hated!
Dying To Be Loved!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nisu poremeceni sistemi vrednosti. Sistem vrednosti je normalan. Ostalo je ideologija.

Citat
Bez ljubavi nemash ni volje da zaradjujesh...a kada vec nadjesh ljubav...


Ovakvu licnost neces naci na planeti zemlji!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
ko ti je stvorio toliku potrebu za novcem?
o.k. mozda dok si mlad, ono kao, juris za novcem njega radi, tj. zarad neko prestiza u drustvu ali kasnije se covek zapita cemu sve to?
ako nemas nekog oko sebe (prijatelja, voljenu osobu) sa kojom delis iskrene emocije ljubavi sta ce ti sve to?
misleca ljudska bica imaju potrebu za necim visim
a to nesto jeste ljubav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 53
@costa
Da...normalan za ne normalne...koji misle da su normalni... kad uvide prvo koje su prave vrednosti...mogu na popravku(;
Da ne mozemo naci takvu lichnost, ipak malo preterujesh... I think so Smile

@krouli
Slazem se sa tobom(:
respect
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ne znam o kojoj kolicini novca vi razmisljate! Ja sam ponovio da ne mislim na bogatstvo, vec prosecnu kolicnu.

Citat
o.k. mozda dok si mlad, ono kao, juris za novcem njega radi, tj. zarad neko prestiza u drustvu ali kasnije se covek zapita cemu sve to


Sve suprotno komentarisete. Pa valjda dok ste mladi nece te razmisljati o novcu jer imate roditelje, starijeg brata ili sestru koji ce vas finansirati u svemu sta vama treba. No dok malo ostarite predjete 26, zaposleni. Nisam siguran da cete toliko moci razmisljati o ljubavi, ako ne budete imali, ponavljam opet, PROSECNU KOLICINU novca.

Citat

misleca ljudska bica imaju potrebu za necim visim
a to nesto jeste ljubav


Pogledaj malo oko sebe i reci mi vidis li nekoga ko tako zivi, bez novca sav uzvisen u svojoj ljubavi? Pri tom mislim na civilizovan svet. Ima dosta ljudi koji nemaju ni prosecnu kolicinu, ali ipak zive zajedno cisto radi gole egzistencije, jer lakse je u dvoje nego u jedno. Jos jednom ponavljam ta ljubav o kojoj vi govorite ne postoji!  Sa novcem bez ljubavi je lako ziveti. Ako imas siguran posao, materijalno obezbedjen, ako ste zensko onda ce te hvatati muskarce povremeno, zadovoljavati svoje prirodne nagone, isto to ako ste musko i tako u krug. Ne morate imati nikoga od bliznjih. Svet je pun takvih! Cak sta vise danas se zagovara da brak izmedju muskarca i zene nije potreban, jer zena je danas ravana muskracu po pitanju uspeha i karijere. Ne govori vam to nesto?

Citat
Da ne mozemo naci takvu lichnost, ipak malo preterujesh... I think so Crying or Very Sad


Kao primer na sve to navescu vam jedan slucaj koji sam procitao i jedan slucaj kojem sam svedok.

Slucaj ljubavi bez novca je moguc. Jedna Britanka koja je imala sjajan posao otisla je sa prijateljicom u Juznu Afriku na odmor. Upoznala je tamo sina od poglavice lokalnog Zulu plemena i udala se za njega Smile Postigla je to da ima ljubav bez novca, zivi u kuci od blata, svako jutro pesaci 3 km do izvora sa pitkom vodom! Sretna je! Eto vam zivot sa ljubavi bez novca! Naravno moguce je ali u primitivnoj sredini.

Slucaj bez ljubavi sa novcem. Na fakultetu imam profesora-magistra, oko 40 tak godina, nikad u zivotu nije imao devojku. Kao mlad covek se skinuo pred ogledalom, posmatrao se  i uzviknuo. "e moj (ime necu navesti), tebi je mali, nisi ti za ljubav nego za nauku. Covek je totalno osoben. Ima koliko toliko novca, za preziviti, zivi i radi, bavi se naukom ali nema ljubavi . Ima roditelje, ali to ne znaci da i bez njih ne bi bio ovakav kakav jeste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Samo cu reci da koliko sam primetio trenutno u svetu, osim u jako retkim slucajevima, jurnjava za novcem se zavrsava 40 dana nakon smrti....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
o.k. od ljubavi se ne moze ziveti.
dakle, za zivot je potreban novac, to stoji.
ali, da stavis novac i jurnjavu za istim ispred ljubavi....
mislim, ako ce tebi da jurnjava za novcem bude smisao zivota... (jer mi to tako izgleda iz ovoga sto napisa)...
ali dozvoli da postoje ljudi koji smatraju da je ljubav moguca i bez tog novca.
hoces li da nam kazes da npr. studenti koji uce i ne rade ne mogu da dozive ljubav jer nemaju novca jer nemaju roditelje koji ce im omoguciti nesto vise od normalne egzistencije?
i pravo da ti kazem nije lakse ziveti sa novcem a bez ljubavi. novac uvek na neki nacin mozes da zaradis samo je pitanje da li si i koliko spreman da radis a sa ljubavlju je vec malo drugacije.
mislis li ti zaista da je ljudima koji imaju novac zaista lakse kada nemaju ljubav?
ta ista ljubav koju ti skoro pa nipodastavas moze samo da ti bude dodatni motivator da radis i zaradis da bi imao za taj zivot u dvoje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:22:00
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.