Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:34:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav i osobe sa invaliditetom  (Pročitano 2852 puta)
01. Dec 2007, 10:03:20
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;

 Naime, radi se o osobi koju sam video drugi put u zivotui, ima 21 godinu, studira, nije u invalidskim kolicima, ali ima problem sa obe noge, i hoda uz pomoc staka. I vidim da je imala neku zelju da nekome isprica svoj problem, i nije da mi nije drago sto sam to ja, vec je cela prica u meni izazvala zaljenje, a taj osecaj bas i ne volim, i to me nateralo da se zapitam kako uopste osobe sa nekim oblikom invaliditeta funkcionisu u emotivnom/seksualnom smislu, tj. da li je ljubav samo i iskljucivo privilegija "zdravih"?
Bez nekih suvisnih detalja, saznao sam da bar ona, kad je taj problem u pitanju nema problem sa ravnodusnoscu muskaraca, jer se desi da joj neko pridje dok je npr. za stolom u nekom kaficu ( a zaista retko izlazi), i zapocne neku pricu, ajd' nazovi muvanje, ali kada sazna da su stake njene, i da hoda savijajuci noge u kolenima, prelazi na tu neku "drugarsku" fazu, i gleda "sazaljivim pogledom".
Uopste, znam situaciju jos iz gimnazije, imali smo decka sa slicnim problemom, i svi su govorili "Nemoj da gledas u njega", ne znam iz kog razloga.
Danas je opet negde tako, a negde takva osoba ne moze da prodje ulicom da je ne bi "sikanirali" pogledom, kao da je neka uzasna  drustvena naslaga sa kojom ne treba stupati u kontakt, i cije se bolesti treba plasiti. Ok, shvatam gde je Balkan u celom tom procesu emancipacije i promene nekih stavova, i mozda me ne bi zacudilo da vidim 1,2 ili 5 osoba sa takvim razmisljanjem, ali me intrigira zasto sira drustvena zajednica ne radi nista kako bi resila taj problem?
Taj primitivizam ljudi, koji minimalizuju neciju inteligenciju, snalazljivost, emotivne aspiracije i potrebu za ljubavlju na osnovu fizickog nedostatka, to me odmah kao coveka, i kao nekog ko se bavi mentalnim nedostacima i komunikacijom dovodi pred ozbiljno pitanje.
Govorili smo nekoliko puta o fizickom izgledu vs pamet, i neko misli jedno, neko sasvim nesto trece, ali sve implicira tezu da je osoba sa nedostatkom bilo kog tipa nepozeljna za partnera, uz nimalo ironican fakat da su socijalne grupe kod nas kvalitativ "umnog invalida" usvojile kao normu, pa nas vise ne cudi kad vidimo nekog sa tim problemom ( ako se uopste moze tako nazvati - a da ne ispadnes freak), a na osobe sa fizickim nedostacima gledamo sa rezignacijom, i plasimo se kontakta sa njima.
Kad polazim od sebe, moze da mi se ne svidja nesto, da mrzim tikove, ili francusko R (inace - moj fetish), ali bih se osecao jako porazeno kada bih odbacio celu osobu kao licnost, i kao zivo bice zbog nekog nedostatka. Mnogo su mi bitniji neki drugi kvaliteti, ali sa druge strane bih sebi postavio pitanje buducnosti..Da li je moguce imati noramaln sekusalni zivot sa osobom invalidom?
Sta je npr. sa decom...posle nekog vremena kad na red dodje planiranje porodice, i sta onda?
Totalni sam zaludjenik za ljubav, i uvek sam za to da odnosi u porodici treba da budu zasnovani na kompromisima, ali sam gotovo siguran da fizicki nedostataci stigmatizuju mnoge stvari, pa i oblast reprodukcije...al' onda mi na pamet padne da takvi parovi mogu da usvoje dete  Smile
I tu je naravno, problem odnosa. Veza izmedju dvoje uslovno receno "zdravih" ljudi je uvek bila predmet kuloarskih prica, a vec u glavi mogu da zamislim dijalog dve sredovecne zene dok ispijaju prejaku tursku kafu, i pitaju se zasto je On pored toliko zgodnih i "normalnih" devojaka nasao bas onu koja recimo ne cuje...
Nizak stepen tolerancije.
Dramatizacija.
Primitivizam.
Uzas.


Zanima me, zasto je sve tako, i da li npr. postoji mogucnost da neko od vas samo na tren sebe zamisli sa osobom u kolicima, ili sa osobom koja je gluvonema?Realno? Iz kojih razloga? Zato sto bi ste ga/je zavoleli ili iz sazaljenja? I da li uopste postoje i opstaju veze tog tipa?


IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Kad polazim od sebe, moze da mi se ne svidja nesto, da mrzim tikove, ili francusko R (inace - moj fetish), ali bih se osecao jako porazeno kada bih odbacio celu osobu kao licnost, i kao zivo bice zbog nekog nedostatka. Mnogo su mi bitniji neki drugi kvaliteti, ali sa druge strane bih sebi postavio pitanje buducnosti..Da li je moguce imati noramaln sekusalni zivot sa osobom invalidom?
Sta je npr. sa decom...posle nekog vremena kad na red dodje planiranje porodice, i sta onda?

Verujem u te ljubavi, kao i spremnost da se zarad nekih drugih kvaliteta osoba sa invaliditetom,  žena/muškarac i odreknu mnogo čega...pa čak i poroda.

Isključujem sažaljenje kao razlog ljubavi ili neuobičajene naklonosti sa spremnošću na žrtvu zvanu "brak".
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
zanimljivo, moguce da moguce i bas ....ja nisam strucnjak , ni ne poznajem puno ljudi...to mislim da duboke moze da budu osecanji tamo. al da to funkcionise u buducnost kao zaljubjenost i ljubav zajedno tesko. al moguce kome to uspe vredio je celu opus zivota. to je lapis filozoforum , gde nije potrebno dete ni nije iskljuceno, al to je celost. al ako uzmemo samo to u obzori da u svaki danasnjim odnosima koliko je tesko trajno takvu odnos podrziti gde nije rec o posedjivanju ili iskoriscavanju, u teziji slucaju jos mnogo je teziji to... Smile ili mozda pomogne to da te probleme distancirano gledano lakse se rese.. ne znam zavisi od ljudovi Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
uh bre, nisam razmisljao na tu temu  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


da, to sam ja, malo sam posrnula...

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 307
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia E72
Moj otac ima jednu vrstu invaliditeta. Nije u kolicima, niti nosi stake, ali mu je jedna noga kraca od druge, imao je 4-5 operacija, treba da stavi vestacki kuk... itd. On to ima bukvalno od rodjenja, i moja majka je to znala kad se udala za njega.  On je imao operaciju kad sam ja imala samo 10 dana, i posle toga je bio u gipsu 3 meseca nepokretan. I sad ima problema sa time, rekoh vec, treba da stavi vestacki kuk. LJubav izmedju njih je ogromna. I dan danas, posle 25 godina braka se vole kao prvog dana, setaju gradom drzeci se za ruke, iz cista mira se poljube onako nezno... Nikad nije bilo nikakvih problema oko toga da li on ima smanjenu pokretljivost ili ne. Pricala sam sa njom o tome, kaze da nikad nije gledala na to da li on ima problema ili ne. Jednostavno ga voli kao osobu. Ne obazire se na price ili komentare od strane ostalih koji komentarisu to sto moj otac ima slabiju pokretljivost.


Sad recimo drugo nesto. Moja kuma ne cuje dobro, nosi aparat. Dok sam bila mladja i gluplja, bilo mi je sve to... pa da kazem cudno. Izadjemo zajedno, sedimo u nekom kaficu, i ja sve moram po tri puta da ponovim, plus je ne razumem bas najbolje... pa bilo mi je neprijatno, ljudi nas gledaju cudno. Ali sada, posle nekoliko godina, nemam nikakav problem sa tim, ona jos manje. Celog zivota zivi sa tim i to joj je potpuno normalno. Devojka je zavrsila visu skolu bez problema, radi.. potpuno normalno zivi.



Ne delim ljude na to da li imaju invaliditet ili nemaju, na to da li su crni, beli, zuti, na to da li su hriscani ili budisti.. itd. Jednostavno delim ljude na lose i dobre. I mogla bi da budem sa osobom koja ima neku vrstu invaliditeta, ako mi se svidi ta osoba u dusi.. BEz ikakvog osecaja sazaljenja....
IP sačuvana
social share
Moja Virtuelna Galerija
~~Best times are yet to come~~
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung p850
Ja sam invalid i dvopolac slazem se sa svima za ovaj topik,pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:34:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.