Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ljubav i mrznja  (Pročitano 10076 puta)
14. Jan 2004, 03:13:50
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 8
a sta mislite o strahovima , mrznji i ljubavi i njihovoj ravnotezi:)
Ja sam ovde ocigledno nov, ali nisam tako loos, p daj te podrsq!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Zasto ovde tema?!
Selim je u psihologiju

Definitivno to postoji, znam po sebi, uglavnom osobe koje neizmerno volim ponekad najvise 'castim' nekim ruznim recima i svadjam se sa njima oko najbanalnijih i najglupljih stvari Smile
Svi koji znaju Ivana i mene i nasu vezu znaju oko kojih sitnica smo se svadjali i koliko su to stvarno bile glupe svadje. A strah u svemu tome... mislim da ljudi od straha, od nepoznatog, i najvise od onoga 'sta ako budem povredjena' beze u tu mrznju i svadju... sve u svemu to ume da bude dobro, ako je mala i slatka mrznja koja se zavrsi pomirenjem, ali konstantnim prelazima volim te - ne volim te ne dolazi se do lepog kraja
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 8
Slazes li sa sa tim , da je covek snazan, ako jedno od nagona prevagne, ljubav ili mrznja.Imam argumente za to..ali ako se pokusa sredina,ljudi bivaju povredjeni.Gresim li?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Mislim da je covek snazan kada pronadje ravnotezu izmedju te dve stvari, kad ljubav usmeri na drage osobe a mrznju pokusa da fokusira da preokrene u svoju korist i da od nje napravi volju i snagu za neke pozitivne stvari
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mislim da je to kao vaga sa ravnozenim tasovima u sred povremnog tornada...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
Citat: AlCO-s-NFUSED
Slazes li sa sa tim , da je covek snazan, ako jedno od nagona prevagne, ljubav ili mrznja.Imam argumente za to..ali ako se pokusa sredina,ljudi bivaju povredjeni.Gresim li?


Citat: Sanja
Mislim da je covek snazan kada pronadje ravnotezu izmedju te dve stvari, kad ljubav usmeri na drage osobe a mrznju pokusa da fokusira da preokrene u svoju korist i da od nje napravi volju i snagu za neke pozitivne stvari


@ AlCO-s-NFUSED

Pa, ne verujem da se jakim covekom moze nazvati neko kod koga prevagne "jedno od osecanja". Cini mi se da izmedju ljubavi i mrznje postavljas suvise tanku liniju. Moje je misljenje da su ljubav i mrznja dve krajnosti izmedju kojih je prostor koji ispunjavaju osecanja koja imaju primese i jedne i druge. Razlika u tome da li i koliko nekoga volis, mrzis, divis mu se, postujes ga, prema njemu osecas netrpeljivost, ravnodusnost, ili bilo koju drugu vrstu osecaja, se najbolje moze opisati klizacem izmedju ove dve suprotnosti... Mozda ce zvucati neobicno, ali nisam pobornik toga da izmedju ljubavi i mrznje treba vuci tanku liniju, ili ih, ne daj Boze, isprepletati...

Moje je misljenje da se "jakom osobom" moze nazvati ona koja je u stanju da kontrolise sopstvene porive koji dovode do onoga sto ovde podrazumevamo pod mrznjom. Obuzdati bes, zadrzati kontrolu i biti u stanju da ohladis glavu mi deluju kao osobine jake licnosti, prevaga i padanje pod uticaj okolnosti i trenutnih nagona - ne...


@ Sanja

Deo mog odgovora namenjen onom sto si ti rekla, proistice iz prethodno iznetih mojih stavova... Elem, malo mi je neobicno da jakim covekom mozes nazvati nekog ko, ponovo citiram: "...pronadje ravnotezu izmedju te dve stvari...". Da budem iskren, ovo mi je misljenje jako neobicno, mozda iz razloga sto ne mogu da zamislim osobu koja pronalazi ravnotezu izmedju ljubavi i mrznje, a kamoli da je nazovem jakom... Po mom skromnom misljenu, ljubav i mrznja (ovde govorim o onome sto cini sustinu samih osecanja, a ne izvestacenu i fraziranu pretpostavku) iskljucuju jedna drugu... Ne mozes nekoga voleti, a da ga pri tom i mrzis, a narocito ne mozes sebe smatrati jakim ako tacno znas koga volis, a koga mrzis...

Ne bih se slozio ni sa tvojim stavom: "...mrznju pokusa da fokusira da preokrene u svoju korist i da od nje napravi volju i snagu za neke pozitivne stvari". Nejasno mi je kako je to moguce mrznju preokrenuti u nesto korisno, pozitivno... Malo mi je nelogicno razmisljati o tome da mrznja prema nekome, i dela koja se sprovode sa namerom da se nekome nanese steta, mogu pozitivno uticati i uciniti jakom osobu koja je, kako i sama kazes, "fokusirala mrznju". Osecaj mrznje moze doneti i proizvesti samo njeno uvecavanje, narastanje, ekspanziju, i to do tih razmera da onaj koji u sebi gaji takvo osecanje postane zrtvom sopstvene psihologije. Narocito ako znamo da je mrznja osecanje kompulsivne prirode, osecanje koje obuzima i telo i um, osecanje koje je neprirodno ljudskom organizmu i koje je u stanju da preuzme kontrolu nad razumom. Zato se o bilo kakvom "pozitivnom kanalisanju mrznje" ne moze ni govoriti.

Raspricao se,
Dell boy
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Auf.... skroz si me pogresno shvatio, a i ja sam malo podaleko otisla....

Kad sam to mislila, ravnoteza izmedju ljubavi i mrznje nisam mislila i jedno i drugo da se oseti prema samo jednoj osobi nego jednostavno da onda kad osetimo mrznju, prema bilo kome bilo cemu treba to da kanalisemo i usmerimo na neke druge stvari a ne da besnimo vristimo svadjamo se itd. hm... kontam da me nisi shvatio, i ne znam jesi li i sada, ali toliko sam umorna da nemam sada snage da kucam i objasnjavam, kontam tvoju primedbu, i neraspozum je nastao, nisam se dobro izrazila... sutra objasnim....
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
Citat: Sanja
Auf.... skroz si me pogresno shvatio, a i ja sam malo podaleko otisla....

Kad sam to mislila, ravnoteza izmedju ljubavi i mrznje nisam mislila i jedno i drugo da se oseti prema samo jednoj osobi nego jednostavno da onda kad osetimo mrznju, prema bilo kome bilo cemu treba to da kanalisemo i usmerimo na neke druge stvari a ne da besnimo vristimo svadjamo se itd. hm... kontam da me nisi shvatio, i ne znam jesi li i sada, ali toliko sam umorna da nemam sada snage da kucam i objasnjavam, kontam tvoju primedbu, i neraspozum je nastao, nisam se dobro izrazila... sutra objasnim....


Ja stvarno ne bih da budem nasrtvljiv ili bezobrazan, ali i dalje cekam objasnjenje pravog znacenja tvog prethodnog posta...

Nestrpljiv,
Dell boy
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Jaoj,.... ja zaboravila na ovo.... uospte nisam sad u elementu da pisem odgovor.... nesto sam Smile

sutra....
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
.. prenemaze se ko da treba biblija da se pise Smiley a sve se moze lepo u 5 recenica objasniti...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.