Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ljubav i mrznja  (Pročitano 10078 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Citat
Ne mozes nekoga voleti, a da ga pri tom i mrzis, a narocito ne mozes sebe smatrati jakim ako tacno znas koga volis, a koga mrzis...


Kada sam napisala...pronadje ravnotezu izmedju te dve stvari.... mislila sam da osoba ako u nekom trenutku oseti mrznju, prema nekoj stvari ili nekoj osobi ne treba da svoju snagu usmeri ka tome da tu mrznju povecava, ispoljava itd vec da treba da se okrene onoj stvari ili osobi koju voli i da treba da se fokusira na to da svet, svoj zivot cini lepim a ne da se sveti iliti ispoljava svoju mrznju prema nekome.

Citat
Nejasno mi je kako je to moguce mrznju preokrenuti u nesto korisno, pozitivno...


Pa upravo sam to napisala... evo banalan primer... mrzim kada pada kisa, ali stvarno MRZIM i jako sam mrzovoljna tih dana kad je takvo vreme, ali ne sedim kod kuce i kukam "kako me nervira ova kisa, mrzim ovakve dane, jao kako mrzim kisu" vec uzmem telefon, nazovem svoju najbolju prijateljicu/prijatelja i ispricam se sa njim/njom jer su to stvari koje me cine srecnom radosnom, to su osobe prema kojima osecam ljubav i jednostavno tu svoju mrznju prema losem vremenu sam fokusirala na osecaj pripadanja nekome, u ovom slucaju na osecaj ljubavi prema mojim prijateljima i jednostavno delom sam ucinila i njih srecnim jer smo se culi ispricali itd...

Citat
Malo mi je nelogicno razmisljati o tome da mrznja prema nekome, i dela koja se sprovode sa namerom da se nekome nanese steta, mogu pozitivno uticati i uciniti jakom osobu koja je, kako i sama kazes, "fokusirala mrznju".


Nisam mislila da te mrznja cini jacim, boljim covekom, vec savladjivanje mrznje, zanemarivanje, izbacivanje mrznje i preusmeravanje te negativne energije na neku pozitivnu. Znaci... ne volim kisu i tad sam jako neraspolozena i umesto da sedim i nerviram se kukam ja cu uciniti sve da se nekako oraspolozim, nazovem prijatelje, procitam neku knjigu, mozda cak i odem do nekoga, napisem neku pricu pesmu, itd...

Citat
Narocito ako znamo da je mrznja osecanje kompulsivne prirode, osecanje koje obuzima i telo i um, osecanje koje je neprirodno ljudskom organizmu i koje je u stanju da preuzme kontrolu nad razumom. Zato se o bilo kakvom "pozitivnom kanalisanju mrznje" ne moze ni govoriti.


E vidis... bas u tom delu recenice.... i koje je u stanju da preuzme kontrolu nad razumom... mislim da covek ne treba da dozvoli da mrznja pocne da okupira um i telo vec da tu mrznju treba da sasecemo u korenu. Bas zato sto je to kompulsivne prirode, mislim da mrznju ne treba pustiti da se siri, da ona postaje jaca od coveka vec da treba uciniti sve da ta mrznja nestane ili makar da bude zanemarljiva.

Hm... ne znam koliko me shvatas, moguce je da ne jer ponekad imam cudan pogled na svet a pogotovo na pojasnjenje nekih pojmova (zna Ivan koliko smo se prepirali oko tako nekih reci), moguce je zato sto stvarno jako malo stvari mrzim, mozda cak ni jednu, vise ne volim nego mrzim a i cak kad osetim mrznju prema nekome u tom trenutku taj neko prestane da postoji za mene, jer uzalud je trositi energiju na ispoljavanje mrznje, jer u svakom slucaju nista lepo iz toga nece izaci zato se i okrecem nekim lepsim stvarima, mojim prijateljima, pisanju, citanju...
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 133
citat
Pa upravo sam to napisala... evo banalan primer... mrzim kada pada kisa, ali stvarno MRZIM i jako sam mrzovoljna tih dana kad je takvo vreme.

Ovdje se govori o necemu sto ne volis, i mislim da sam shvatila sta si zeljela reci, ali to nije mrznja bar ne onako kao su ostali to shvatili.Ovdje je vise rijec o nekakvoj negativnoj energiji  koja zbog nekih iritirajuci stvari covjeka obuzme.

citat:
Nejasno mi je kako je to moguce mrznju preokrenuti u nesto korisno, pozitivno... Malo mi je nelogicno razmisljati o tome da mrznja prema nekome, i dela koja se sprovode sa namerom da se nekome nanese steta, mogu pozitivno uticati i uciniti jakom osobu koja je, kako i sama kazes.

Kada govoris o mrznji u pravom smislu te rijeci , mislim da si potpuno u pravu.Osjecaj koji te paralise i nista dobro i pozitivno ne moze nastati iz osjecaja duboke mrznje prema nekome, samo tebi samom nanosi jos vecu stetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Ali ne, ja mrzim kada pada kisa Smile  Nije da ne volim nego mrzim. Znaci tog dana sam toliko lose raspolozena da malo koja stvar moze da me 'digne' i oraspolozi. A i rekla sam dajem banalan primer, znam i sama da bas i nije dobar ali nekako sam se potrudila da mu objasnim.
Mozda ja na sve to i gledam ovako kako gledam jer nikada nisam osetila mrznju ni prema jednoj osobi. Koliko god da me je neko povredi, mozda osetim da ga ne volim, da mi se gadi, da mi je stran ali da nekog mrzim, mislim da to stvarno nikada nisam osetila. Nije sad foliranje, ali bas nikada nisam osetila pravu mrznju prema nekome, mozda bes, povredjenost ali mrznju, ne nikada, mozda i zato ovako gledam na sve to



A sad malo offtopic
Da bi te lakse pratili sledeci put kad budes htela nekoga da citiras iznad prozorceta u kojem kucas imas 'dugmence' u kojem pise "Quote" pritisni to, kopiraj deo teksta koji zelis da bude citiran i kad zavrsis opet pritisni "Quote" tako ce deo teksta biti izdvojen i ostali ce se lakse snaci u tome sto si htela da napises, citiras itd. A posto sam shvatila da si novi clan imas ovde tekst gde ti je sve objasnjeno kako se koristi forum

http://www.burek.com/phpbb2/viewtopic.php?t=5122
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
To je stara tema oko koje ce se uvek lomiti koplja. Ne treba podcenjivati snagu ni jednog ni drugog osecaja pogotovo sto oba imaju razornu snagu. Ljubav moze da osamuti i da obnevidite a sto se mrznje tice ona otvara kreativni deo licnosti i dugotrajnija je ponekad od ljubavi. Do cega ljudi sve ne dodju i cega se sve ne sete recimo u zedji za osvetom.
Ali prava licnost i pravo bice se ostvaruje kroz ljubav i plemenita osecanja. Ali ne moze se u tome bas i ici beskrajno, svet nije bas puno veseo pa moramo biti spremni i na sudare sa njihovim losim delom. Tada nam zatrebaju mehanizmi loseg svidjalo se nama to ili ne. Ali samo mehanizmi nikako da promenimo put.
Suvise je ovo siroka tema a zivot tako slozen da bi se tek tako dao odgovor. Svako nek kroji svet prema sebi i sebe prema svetu.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 133
Hvala ti Sanja  na uputstvima, ljubazno od tebe.A ako nesto neko objasni jasnije ne mora da znaci da je taj neko osjetio pravu mrznju prema nekome pa da prica iz iskustva, vec samo se preciznije izrazava.Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
Evo, ja opet moram da izigravam dezurnog bunziju... Smiley

Prvo, moram priznati, malo sam razocaran primerima koje navodis i objasnjenjima koja dajes... OK, mozda sam ja sve pogresno shvatio, mozda smo mi na razlicitim talasnim duzinama, mozda su krivi Marsovci, ali, iskreno, od tebe sam ocekivao mnogo zreliji odgovor... Naime...

Prvo - i sama znas da primeri o kojima govoris nemaju, ama bas, nikakve veze sa onim sto je sustina mrznje... Znas, ni ja ne volim kisu, ali tesko da na to i ti i ja mozemo da uticemo... Pohvalno je to sto samu sebe pokusavas da "podignes" i oraspolozis, ali, reci mi, sta bi drugo i mogla da uradis, a da nije mrgodjenje i kukumavcenje... Ipak, ako govorimo o onome sto prava mrznja prema nekoj osobi moze izazvati, tesko da su posledice slicne kao u tvom "kisnom" primeru...

Drugo - to sto kazes da nikada nikog nisi mrzela, i da je tvoja vizura zbog toga mozda malo drugacija od tudjih, podseca me na dobru staru izreku Jovana Cvijica, "Ne moram da budem kokoska da bih znao da li je jaje pokvareno ili nije". Iskreno verujem da je malo ko s ovog foruma, ako je uopste iko, osetio ono sto, barem ja, podrazumevam pod recju mrznja... Takodje, veliki broj ljudi nikda nije probao niti jednu vrstu narkotika, a opet jako dobro su upuceni u posledice koje ta vrsta "zabave" moze da proizvede... Dakle, ne mislim da te to sto nikada nikoga nisi mrzela izdvaja mnogo od ostalih, a pogotovo ne tvoje misljenje.

Trece - ja i dalje verujem da pravi kljuc u "odbrani od mrznje" lezi u preventivi... Tesko da, ako nekoga zamrzis, mozes to osecanje tek tako lako izbaciti iz glave... Naravno, jacanjem svoje licnosti mozes postici mnogo, ali sama cinjenica da je neko jaka licnost moze odvesti zakljucak i na pogresnu stranu. Verujem da, kad se kod te "fele" ljudi pojavi osecanje mrznje, ono tesko da moze da ispari preko noci. Zato, i napominjem da resenje ovog problema i jeste preventiva...

Cetvrto, i poslednje - nijednim od svojih stavova nisam zeleo da te uvredim, i ako si se i jednog trenutka osecala neprijatno zbog necega sto sam napisao, najiskrenije se izvinjavam.

Dell boy
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
@selena

nema na cemu, zato sam tu, da pomognem koliko mogu

@dell

Ma samo ti izigravaj, volim da se prepirem Smile

Rekla sam ti da nisam u elementu ovih dana, u glavi trenutno imam samo elektronske racunarske sisteme i dosadno smaranje vezano za SQL tako da mi je razmisljanje na temu mrznje i ljubavi ne sporedno nego.....

Citat
Takodje, veliki broj ljudi nikda nije probao niti jednu vrstu narkotika, a opet jako dobro su upuceni u posledice koje ta vrsta "zabave" moze da proizvede


Posledice da, ali da li znaju tacan osecaj?! Ne znaju zato i ne mogu pricati o tome, kao ni ja o mrznji, jer stvarno nikada nikoga nisam mrzela

Citat
ja i dalje verujem da pravi kljuc u "odbrani od mrznje" lezi u preventivi


Ali kako spreciti mrznju?! Neko ti nacini neko zlo, ubije neku dragu osobu, opljacka, prebije itd i kako ti da sprecis sebe da nekog mrzis?!

I nisam ljuta, sto bih bila?! Svako ima pravo na neko svoje misljenje, u sustini kontamo se mi samo st 'malo' drugacije gledamo na to.
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
Citat: SAnja
Ali kako spreciti mrznju?! Neko ti nacini neko zlo, ubije neku dragu osobu, opljacka, prebije itd i kako ti da sprecis sebe da nekog mrzis?!

I nisam ljuta, sto bih bila?! Svako ima pravo na neko svoje misljenje, u sustini kontamo se mi samo st 'malo' drugacije gledamo na to.


Vidis, neki od primera koje si navela poseduju taj ekstremum nanosenja bola koji je sam po sebi, pretpostavljam, dovoljan da u coveku probudi iskonsku mrznju... Ipak, i u to zaista verujem, osoba koja se moze okarakterisati jakom, osecanje mrznje prema subjektu svoje nesrece moze prevazici zahvaljujuci jacini svoje licnosti. Preventivom se onda moze nazvati pokusavanje da trenutno stanje ne preraste u hronicno, "da se mrznja ne rascveta"...

Svakako da je oduzimanje zivota najekstremniji u nizu navedenih primera, ali nagonska mrznja okrenuta u suprotnom smeru samo bi bila uzrok novom duhovnom bolu. Znam da je coveku, kao emotivnom bicu, jako tesko da razumom kontrolise osecanja, ali isto tako smatram da nije neophodno nekoga mrzeti, a sprovesti pravdu... Ipak, od nastanka civilizacije do danas, slucajeva, slicnih onima koje ti navodis, je bilo beskonacno mnogo. Da je svaki, ali SVAKI, od njih po automatizmu proizvodio sustinsku mrznju, verujem da civilizacije do danas ne bi ni bilo...

Uvek spreman za dobru polemiku,
Dell boy Smile
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Citat
jako tesko da razumom kontrolise osecanja, ali isto tako smatram da nije neophodno nekoga mrzeti, a sprovesti pravdu



Lepo receno Smile

Ali ipak i dalje mi nisi odgovorio na pitanje Smile

Eto vidis meni se prosle godine desilo da me je napao manijak, dobro meni nije bilo nista strasno, razbijena arkada, cvoruga na glavi itd, i ok prvih dva sata mi je adrenalin bio high i plakala sam uzasno, a posle kad god sam pricala o tome sam se smejala. Taj sto me je napao jeste idiot, kreten, bio je i u ludnici, blabla, ali kako ja njega da mrzim?! Decko samo ima problem u svojoj glavi a ja sam se nasla eto tu...
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne moras da ga mrzis... mozes samo da ga ne volis i bice sve ok, i ne moras da se smejes, posto ipak smejati se trenutku kad da je malo precizniji bio moglo je da se desi da se ne dignes, nije bas normalno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.