Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:52:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Live Earth  (Pročitano 5357 puta)
06. Jul 2007, 20:00:10
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Live Earth Festival

Devet „Live Earth“ koncerata biće istovremeno održano širom sveta 7. jula kao način da se skrene pažnja na problem klimatskih promena.

Cilj “Live Earth” koncerata je da se postavi "zeleni primer" za sve druge muzičke događaje primenjivanjem ekološki prihvatljivih mera po pitanju osvetljenja, struje i prevoza opreme i muzičara.

Bivši američki potpredsednik Al Gor, koji učestvuje u organizaciji događaja, izjavio je da očekuje da “Live Earth” privuče "milijarde".

"Nadamo se da će “Live Earth” pokrenuti globalnu kampanju, dajući kritičnoj masi ljudi širom sveta oruđa koja su im potrebna da reše klimatsku krizu", rekao je Gor.

“Live Earth” koncerti okupiće preko 100 bendova, a očekuje se da će nastupe pratiti preko dve milijarde ljudi.

Koncerti će se održati u Šangaju, Sidneju, Johanesburgu, Londonu, Tokiju, Vašingtonu, Nju Džerziju i Hamburgu, dok će koncert u Brazilu nakon zabrane suda, ipak biti održan.

“Live Earth” koncert u Turskoj otkazan je zbog nedovoljne zainteresovanosti publike i sponzora.

Kao glavne zvezde na koncertu na Vembli stadionu u Londonu nastupiće Madona, Džejms Blant i RHCP, kao i "Foo Fighters", "Duran Duran", "Snow Patrol", "The Black Eyed Peas", "Bloc Party", "Korin Bejli Re", "Keane", Paolo Nutini i "Razorlight".

U Americi, na stadionu sportskog kluba “Giants” u Nju Džersiju, nastupiće, između ostalih, "Bon Jovi", "The Police", Kanje Vest (Kanye West), "The Smashing Pumpkins", Ališa Kiz, Keli Klarkson, Kejti Tanstal, "Fall Out Boy" i nekadašnji član benda "Pink Floyd" Rodžer Voters.

Zarada od prodaje ulaznica za ove koncerte namenjena je organizacijama kao što su “Alliance for Climate Protection”, “the Climate Group” i “Stop Climate Chaos”.


Tokio

„Live Earth“ koncert u Tokiju predvodiće američki sastav Linkin Park. Članovi benda su izjavili da će posaditi po jedno drvo za svakog posetioca koncerta.

Pored koncerta u Tokiju, u Japanu će biti održan još jedan koncert u Kjotu u hramu „Toji“ gde će nastupiti „The Yellow Magic Orchestra“.

Svoj nastup u Tokiju potvrdili su Riana (Rihanna), Kumi Koda, Ai Otsuka, Rize i Ayaka.

Kako bi smanjili uništavanje dodatno uništavanje životne sredine za vreme trajanja koncerata, organizatori su izjavili da će svi posetioci biti zamoljeni da svoje djubre odlažu u devet različithih kategorija kako bi reciklaža tih proizvoda išla što lakše. Na samom događaju biće posađeno i drveće kako bi se smanjile emisije ugljen-dioskida.


Hamburg

Kako bi što bolje promovisali predstojeći „Live Earth“ koncert u Hamburgu , i skrenuli pažnju ljudi na opasnost klimatskih promena, bioskopi širom grada nudili su besplatne karte za dokumentarni film Ala Gora o klimatskim promenama „An Inconvenient truth“, dok su pojedini noćni klubovi deo svoje zarade donirali organizaciji „Live Earth“

Nastupe na „Live Earth“ koncertu u Hamburgu potvrdili su Šakira (Shakira), Enrike Iglesias (Enrique Iglesias) i Jusuf Islam (Yusuf Islam) – ranije poznat kao Ket Stivens (Cat Stevens).


Sidnej

Koncert „Live Earth“ u Sidneju pored globalne poruke, šalje poruku i Australiji, zemlji čija vlada je odbila da potpiše sporazum iz Kjota.

Na koncertu u Sidneju nastupiće „Crowded House“, Džek Džonson (Jack Johnson), „Wolfmother“, „Sneaky Sound System“, Misi Higins (Missy Higgins) i filmska zvezda Toni Kolet (Toni Collette) sa njenim sastavom „The Finish“.


Johanesburg

Na „Live Earth“ koncertu će, pored malog interesovanja publike, nastupiti Džos Stone (Joss Stone), „UB40“, Vusi Mahlasela i „Soweto Gospel Choir“.

Organizatori koncerta, koji će biti održan na stadionu u Johanesburgu, smatraju da vlada Južne Afrike ima još puno posla kada je u pitanju podizanje svesti stanovništva po pitanju globalnog zagrevanja.


Rio

Koncert u Brazilu ipak će se održati, nakon garancija o bezbednosti koje su organizatori koncerta predali sudu koji je pre samo par dana zabranio održavanje "Live Earth" događaja u ovoj zemlji.

Među izvođačima koji bi trebalo da nastupe na plaži Kopakabana nalaze se Farel Vilijams (Pharrel Williams), Leni Kravic (Lenny Kravitz) i Mejsi Grej (Macy Gray).

Brazil je jedina zemlja u kojoj je „Live Earth“ koncert potpuno besplatan za sve posetioce.


Šangaj

„Live Earth“ koncertu u Kini do sada je posvećeno malo medijske pažnje, dok se većina posetilaca žali na visoke cene karata.

Na koncertu u Šangaju nastupiće uglavnom lokalni umetnici, među kojima je jedina prava zvezda legenda iz Hong Konga, Eason Chan.

Kina je jedan od najvećih emitera ugljen-dioksida na svetu.

Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 435
Zastava South Banat
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 
Britanski bend Genesis otvorio je londonski koncert na stadionu Vembli u Londonu. Nastupili su potom
Black Eyed Peas, Red Hot Chilli Peppers i Kasebian (nama dobro poznati), a potom i Metallica, koja je održala spektakularnu svirku i "zapalila" londonski stadion...

Izvor-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Pratim ovo ceo dan,verovatno cu do kraja ako ne zaspim... Smiley
Koncerti su neverovatni,poruka odlicna,samo sto ne sluzi svrsi...sve ce se zavrsiti na tome da Al Gore pokupi politicke poene...
Ali nema veze...Koncert je boli glava... Smile Smile Smile


Da ne zaboravim filmice...i oni su odlicni... Smiley

(Al' ne mogu sebi da oprostim sto sam promasio Bloc Party... Smile )
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
long live metallica....ostalo-nebitno!
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


For P.A.N.D.A.M.O.N.I.U.M

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.23
mob
Nokia 
long live metallica....ostalo-nebitno!
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ukupno 5000; karaktera na raspolaganju: 5000
Ukupno 5000; karaktera na raspolaganju: 4956
Ukupno 5000; karaktera na raspolaganju: 4910
Ukupno 5000; karaktera na raspolaganju: 4864
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG 
Stvarno super, pratim bas ceo dan.Kraj roka pa mi je ovakav odmor bas prijao.

Rihanna, sasvim super nastup u Tokiju.Linkin park nikad nisam gotvio, tad sam vrteo kanale i gledao tenis Smile.Onaj nesrecni Sidnej niko nije posetio od ultra mega giga zvezda, jbg.Sangaj  Smile.Sakira rasturila u Hamburgu, Snoop me smorio, Enrikea bogami nisam slusao.Ali onda je poceo London intezivnije.RHCP sjajni, Metallica faaaaaaaannnntassssstttiiiiccc nnnoooo.Bas mi je prijao njihov nastup ali sam se do jaja smorio kad sam video Jamesovu sedu bradu  Smile.Ali dobro, tri vrhunske pesme stvarno super.Ove hopere sto dolaze nisam slusao, PickoMacke Lutke lepo odplesale uz najveci hit.Evo sad Foo Fightersi sjajno odradjuju posao.
Sad jos da cekamo da pocne i iz USA da roka i to je to.

Praticu do kraja, valjda cu izdrzati Smile.Stvarno vrhunski dogadjaj i trebalo ga je ispratiti.


EDIT:
E da stvarno steta sto mi barem domace muzicare nismo okupili u BG-u.Ima neka Rimska noc ali ne znam sta je to.A kad pogledamo sta smo odradili za Live Aid '85. ....Koja ekipa pa to je strasno... Smile Smile

« Poslednja izmena: 08. Jul 2007, 01:16:55 od Luka_Blok11c »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Metallica faaaaaaaannnntassssstttiiiicccnnnoooo.Bas mi je prijao njihov nastup ali sam se do jaja smorio kad sam video Jamesovu sedu bradu
Mislim da je farba Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG 
E i meni se ucinilo, ali opet vidis da su ostarili.  Smile Ali i dalje sviraju  Smile Smile.A prelaz izmedju Nothing Else matters i Enter Sandman isti kao u BG-u.Ja vec poceo da je pevusim pre nego sto je pocela a keva mi kaze, nemoj da pricas i da i ovo vec ima na netu a da nam ovi pustaju reprize. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Steta samo sto publika nije bas bila u fazonu. Sve neki fenseri... cekaju Madonu Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG 
Ma dobro mi bi tu publiku da se pojavi ovde nazvali urbanom  Smile.



P.S. Cekam i ja malo Madonu  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:52:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.