Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Linux i Ntfs  (Pročitano 3899 puta)
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
U ostalom, ako je Linux (Ford) relativno dobar, zasto onda Microsoft hostuje svoj sajt na BSD serveru? Smiley  Odnosno zasto vozi Forda kad ima Merzdu? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ovako. Kratko.
To sto ovde ljudi koji brane linux imaju 5 radnih sati u njemu i to najcesce u andraku ili crvenom sesiricu uzimam kao olaksavajucu okolnost sto o njemu pojma nemaju Smiley
Linux je ok. I tu se prica zavrsava.
Ima jako puno lepog software-a, ali je taj software u vecini slucajeva samo krnja varijacija na temu onoga sto pod windowsom imamo, a normalno, ne placamo jer ko jos placa software od privatnih korsnika kako ovde tako i preko?
Linux je za ljude kojima je potrebno ono sto on nudi a to je pre svega odlican server i vrlo dobra administracija istog. Tu ne moze da se poredi sa Windowsovim IIS serverom... to stoji... ali isto tako... nikad nece biti tako laka administracija pod lindzom kao sto je pod windozom.
Ono sto ja radim pod windowsom nezamislivo je raditi pod linuxom... ma kako gimp bio simpatican on nikad nece biti ni P od photoshopa. Wine-om emulirani flash mx, nikad nece biti flash mx pod windows-om i sl, 3d modeliranje isto tako... da ne nabrajam sad.
Kome je cilj da u zivotu gleda konzolu i tipka gomilu slova... eto mu...
Sve sto vredi vremenom pocne da se placa.
Kad su od RedHat napravili konacno FULL proizvod koji stvarno vredi, poceli su da ga naplacuju.
A taj RedHat opet nikad nece biti kao WinXp dobro sredjen.
Slackware je jedino sto zaista postujem... i to kao platformu za administraciju kojoj nema premca.
To ce reci svako ko je ikad probao windows.
Jako simpaticno resenje je i knoppix, ali nemojmo se zavaravati... samo slep i lud covek moze reci da je to nesto ozbiljno i kvalitetno.

Nemojte mesati BSD i Linux... u sustini to jeste slicno... ali po toj logici MacOsX je najbolji os jer je i najstabiliniji i najlepsi i closed source pa su bugovi manji problem, a kompletan hardware za koji je pravljen podrzava.
Nisu dzaba rekli da je apache na macosx najstabilniji i najbolji server Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 787
Pazi ovako:
Ja koristim redhat jos od verzije 6.0(pogledja pre koliko god se ta ver pojavila) tako da nemoj meni da pricas te fore o koriscenju linuxa 5h. Drugo isitina je da Linux nema photosop i flash, ali sto se tice 3d modeliranja za njega postoji softwer koji je za dve duzine bolji od onog na winu! Linux je raj za one koji zele da se bave programiranjem jer se na njemu c++ kod mnogo brze izvrsava nego pod win32! Sto se konzolarnog rada tice, on je danas zamenjen 90% sa grafickim okruzenjima, ali je i dalje lakse raditi neke stvari iz konzole! Linux je besplatan a to sto je neko uzeo i napravio svoju distribuciju mora da naplati inace je lin sam po sebi FREE. Istina je da je macos dobar, mozda je blizu najboljeg ali mu je osnova UNIX kao i LINUXu sam je razlika u realizaciji, Macos je samo za mac platformu radjen mada se sada prica o kompajliranoj ver za win32 zivi bili pa videli, a Linux za sve platforme. Time je Macos "stabilniji" u odnosu na Linux
IP sačuvana
social share
we love and die because we must
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sve je to lepo sto pricas, ali da je to tako kao sto pricas, ti bi verovatno kuci imao instaliran taj fenomenalni linux sto nemas, isto tako 95% ljudi koji su linux gurui redhat i mandrake smatraju sramotom za linux, zbog toga sto su stravicno nestabilni.
I ladi i mercedesu je u osnovi sasija i tockovi... pa je finalni proizvod ne uporediv zato nemoj takva poredjenja davati.
Jel ako je nesto devojka za sve, pa nigde ne radi kako valja, automatski dokaz da je to najbolje?
Bolje napraviti os koji radi savrseno samo na jednom tipu racunara nego napraviti os kod koga sa bilo kojim od nestandardnog hardware-a imas probleme.
Nemoj bulazniti o 3d alatima koji su bolji za 3 sirine i duzine.
Jos ces reci i da je open office bolji od ms office-a...
Znam ljude koji tako rezonuju, najcesce ili nemaju pojma o cemu pricaju ili su klasicni citaci manuala i teoreticari.
Zna se za sta je linux dobar a za sta windows, zato ne dizite ni jedan u nebesa kao savrsen.
Unix nije nikad ni bio niti ce ikada biti revolucionarno i dobro OS resenje... uvek ce biti nepregledan i nerazumljiv.

dokazano je 1000 puta da je mandrake 10 puta nestabilniji od bilo kog windows sistema.
isto tako u *nix baziranim sistemima ima nekoliko desetina puta vise sigurnosnih propusta za koje se izdaju zakrpe svakodnevno...
Zasto nema virusa za linux?
Zato sto u sustini ljude boli kurac da sede i pisu viruse koji ce imati uticaj na manje od 4% ljudi, + sto korisnike nema teorije da kategorises po os ovima koje koriste, eventualno verzijama kernela... a i toga ima pun kurac...
Sa windowsom lepo znas na cemu si uvek.

Znam pedja... kad bootujes masinu imas na njoj 2 xp-a... znam kako je linux do jaja.... super je... zato ga i koristi 4% korisnika... i pored toga sto je dzabe  
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sad sledi prica da su svi u zabludi sirokih narodnih masa Smiley linux postoji dovoljno dugo da bi se prosirio toliko da preuzme primat od windows-a... ali to verovatno nikad nece uraditi. I ako su pojedine stvari nesumnjivo dobre ukupan utisak ostavlja ukupan proizvod. I taj utisak je slabiji nego kod windowsa i to mnogo.

Sve je da se proba, ali ne treba se kurciti kad nesto ne znas Smiley
Linux nije za pocetnike, moze da se proba i to je sasvim ok, ali za bilo sta ozbiljno ne zavaravajmo se da treba koristiti debian, suse, mandrake, redhat [koji je u svoj prici i najkompletniji proizvod... ali se zato placa.]... slackware je slackware... a u njemu nema zezanja...

To sto je 90% stvari oblepljeno nekim gui-jem je cist primer windowizacije linuxa:) pa i lindows i slicne nebuloze...

Lepo kazu pravi *nix korisnici... kao sto bi za windows bilo sakacenje da lici na linux, tako je i za linux sakacenje toliki preobrazaj u windows.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Ima tu istine i za ovo sto SF prica i za ovo sto Nekron prica, svaki sistem ili program ima svoje mane ili svoje vrline ... za ovo oko ms office i open office... pa... ja sam se nedavno uverio da je open office u nekim stvarima daleko bolji od ms office koji u normalnim drzavama se placa celo bogatstvo dok je open office potpuno besplatan (slicna stvar je i sa Outlook-om i Mizilla Mail-om), ali posto ta pravila iz normalnih drazava ne vaze jos uvek kod nas, onda je potpuno sve jedno sta imas jer je sve besplatno i pod GPL licencom Smiley ... sto se tice windowsa i linuxa... stvari stoje u sustini isto tako ... MacOS necu da uvlacim u ovu pricu jer je on zajebao i windows i linux i tu nema sta...  Linux jeste savrsen za programiranje i administraciju, windows jeste za flash i design ... ali to je u sustini to... kad bi macromedia i adobe napravili njihove softvere i za Linux, sta bi onda ostalo? Problem je u tome sto softveri o kojima mi pricamo ne dolaze uz windows i da ovo nije srbija verovatno nikada ne bi ni videli te softvere... imali bi paint i notepad... mislim ... kad je jedan covek (prepoznace se on ako ovo procita Smiley) ko je dugogodisnji hard core korisnik windowsa i koji se zakleo da nikada nece ni pogledati glupi Linux, sada balavi za SUSE 9.0 dok isprobava koji ICQ klient od mogucih 30, mu najvise odgovara Smiley ... toliko ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Citat: El Radisa
gledao sam licno kasperskog na tv-u, tamo gde je i SF bio, da ne preporucuje ljudima linux.. i jos tonu likova..


Moram da skrenem pažnju da g. Evgenij Kaspersy nije rekao da je Linux loš niti o tome da li ga treba koristiti ili ne .. već da se kojim slučajem linux koristi u onoj meri u kojoj i windows imao bi približno isti broj virusa koji bi ga napadali ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jevgenije je rekao da ima [ne secam se koliko puta] vise propusta sigurnosne prirode.

Inace... zoki... i za windows imas 30 icq klijenata samo je tvoja stvar koji ces izabrati.... moje skromno misljenje je recimo da je trillian pro 2.0 jebo majku svima redom, al to je samo moje skromno misljenje jer druge u sustini nisam ni mnogo probao, miranda je do jaja posebno kad nabudzis pluginove sve.

Adobe ili macromedia nece skoro praviti alate za linux jer je imbecilo od njih traziti da prave alat koji ce koristiti cirka 4% ljudi... pritom... onaj kome su ti alati bitni sigurno nikad ni nece pomisliti da instalira lindzu Smiley

Windows je za sve, a linux za ono, jer pod windowsom mozes sve... mozda je kompajliranje nesto sporije ali ga mozes raditi, administraciju sistema mreza u firmama isto tako... cak i mnogo lakse nego preko lindze...

Ok, tvoje misljenje za open office postujem, jedna stvar mi se kod njega mnogo svidja a to je integracija mathml-a i slicnih stvari kao i mogucnost snimanja pdf-a i sl... ali... i ako sve to ima... po meni to nije kompletan i finalan proizvod... bar ne jos uvek.. ima lep logo to mu moram priznati Smiley ali je tekst procesor daleko slabiji od worda, takodje i tabelarni procesor od eksela, a da ne pricamo sto ni nema adekvatan odgovor na sve iz office paketa.

Kome se svidja moze ga i pod windowsom isto tako free koristiti... i opet se to svodi na pitanje... koja je to velika prednost lindze?

Da bar mozes igrati igre pa da covek kaze... ajde gameri svi na linux posto je brzi... al mozes igrati ku.... ma da ne psujem dovoljno sam Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Pa s obzirom da je OpenOffice verzija 1.1.1 , a ms office ko zna koja, i da je ovo open source a da je ono closed source i da se radi "profesionalno" ...  jebem li ga ...  ipak ima mnogo prednosti OpenOffice ... ali nije to toliko ni bitno sta se koristi, sustina je da ti obavis posao ... da li koristio Photoshop, PaintShop, Gimp ili Paint, vazno je da je krajnji rezultat zadovoljavajuci Wink  ... i tako i treba da bude...

Inace, logo i je bas cool ... pitam se u cemu su to radili Smiley Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pusti koja je koja verzija, pusti sve na stranu, uporedi aplikacije pa kazi sta imas, jer je to sustina. Ja mislim da je za free proizvod jako lepo uradjen, ali isto tako mislim da jos uvek ne moze da se poredi sa Ms officeom Smiley
Slazem se da je sustina da ti obavis posao... i sa paintom ti mozes napraviti fade efekat Smiley Smiley Smiley pixel po pixel Smiley
A opet kazem... ti i taj open office mozes pod windowsom sasvim lepo terati Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: linux programi

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.