Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:28:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Liam Neeson ~ Lijam Nison  (Pročitano 7605 puta)
08. Nov 2007, 11:34:15
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Liam Neeson

William John "Liam" Neeson( 7. lipnja 1952.), irski glumac nominiran za Oscara. Rodio se u mjestu Ballymena, okrug Antrim, Sjeverna Irska.Otac mu je bio nadglednik katoličke škole za djevojke, a majka kuharica. Ima tri sestre. U devetoj godini počinje učiti boks, kojim će se baviti do 16. godine.Bio je omladinski prvak Irske u teškoj kategoriji tri godine zaredom. Na pozornicu se prvi put popeo u 11. godini, prihvativši glavnu ulogu u školskoj drami. Nju mu je ponudio njegov učitelj engleskog jezika, a on ju je prihvatio jer je glavnu žensku ulogu glumila djevojka koja mu se sviđala. Nakon završetka srednje škole, nije krenuo na fakultet.Radio je niz poslova prije nego što se posvetio glumi. Debitirao je 1973. ulogom Isusa u ostvarenju imena "Hodočasnikov napredak". Kasnije su ga nastavili angažirati jer se dokazao kao osoba koja može glumiti glavne uloge. Jedno vrijeme bio je i cimer sa Helen Mirren. Za film Schindlerova lista, dobio je nominacije za Oscara, BAFTU, i Zlatni globus. Od 1993. glumio je u filmovima raznih žanrova, u kojima se dokazao kao talentirana osoba. Dosad je snimio 40 filmova. Visok je 193 centimetra. Glumio je u filmu "Zapravo ljubav".Zapažene uloge ostvario je u filmovima "Rob Roy", "Michael Collins", i "Kinsey". Oženjen je Natashom Richardson, s kojom ima dva sina.Svekrva mu je legendarna glumica Vanessa Redgrave. Odgojen je kao katolik, svoju djecu odgaja na isti način, te redovito ide u crkvu. Odbio je priznanje rodnog grada jer se tamo osjećao kao "građanin drugog reda". Ballymena je gradić u kojem većinu čine protestanti. 1999. postao je Časnik Britanskog Carstva.(OBE)

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Odlican glumac.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

244.neeson.liam.092806.jpg
(26.59 KB, 244x327)
links.jpg
(9.64 KB, 277x371)
neeson3.jpg
(23.69 KB, 291x350)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
Lajam Nison: Za tugu se ne možeš spremiti

Proslavljeni glumac Lajam Nison objašnjava na koji način se izborio s tugom i i svim nedaćama koje su ga zadesile nakon smrti supruge Nataše Ričardson, ali i izazovima koje proživljava s novom devojkom

Slavni glumac irskog porekla Lajam Nison rođen je 7. juna 1952. godine kao Džon Nilson u Glentoranu, okrugu Antrim u Severnoj Irskoj kao sin kuvarice Katarine i domara u osnovnoj školi lokalne katoličke dečake obrazovne ustanove, Bernarda. Odgajan je u rimokatoličkom duhu, a roditelji su ga od milošte zvali Lijam, što na irskom znači Vilijam, po lokalnom svešteniku. Bio je treće dete u porodici, i jedini dečak među četiri sestre. Kada je imao devet godina njegove sestre Elizabet, Bernadet, i Rozalin davale su mu časove boksa, a kasnije ga učlanile u Omladinski klub Svih Svetih. Veoma brzo stekao je status uspešnog mladog sportiste, a postao je i bokserski šampion - amater Ulster oblasti.

Kada je imao jedanaest godina, prvi put je stao na pozornicu. Naime, profesor engleskog mu je ponudio glavnu ulogu u jednoj predstavi, a on ju je prihvatio pošto mu se dopadala devojka s kojom je trebao da igra. Od tog momenta nastavio je da sudeluje u školskim produkcijama i narednih godina. Na njegovo opredeljenje da postane glumac dosta je uticao i boravak u manastiru Ian Paislei, u čije se crkve uvlačio i slušao propovedi što ga je asociralo na boravak u nekom drugom svetu, ali i na pravi način pokazalo mu  magiju pozornice. Nison je 1971. upisao na studije fizike i informatike Queen's Universitu u Belfastu. Nije imao mnogo sreće u sportovima, pa je svoje slobodno vreme i vanškolske aktivnosti ispunjavao radeći u fabrici piva Guinness. Godine 1976, pridružio se igračkoj sceni pozorišta u Belfastu, gde je nastupao dve godine. Svoje prvo iskustvo u filmu imao je 1977., igrajući Isusu Hristu u verskom filmu, Pilgrim's Progress u režiji Ken Anderson. Budući velikan svetskog glumišta ubrzo se preselio u Dablin, a nakon uloge u filmu Excalibur odvažio se da spakuje kofere i pređe u London, gde je nastavio rad na sceni, ali i u niskobudžetnim filmovima i televiziskim serijama. U tom periodu živeo je s sa glumicom Helen Miren koju je upoznao tokom snimanja filma Excalibur.

Između 1982 i 1987, Nison je glumio u pet velikih ostvarenja rame uz rame s Mel Gibsonom,  Entoni Hopkinsom, Robertom de Nirom i Džeremijem Ajronsom. Godine 1999, u njegovom životu sve se promenilo, dobio je ulogu u ostvarenju Ratovi zvezda Epizoda I: Fantomska pretnja kao Džedaj učitelj Kvaj-Gon Džin, u režiji Džordža Lukasa. Potom su usledili brojni filmovi koje je publika obožavala, poput Gangs of New York, Saturday Night Live, Appalachian Emergency Room, Five minutes of Heaven, Taken, Chloe, a 21. aprila u domaće bioskope je stigao njegov najnoviji film Bezimeni.

Inače, Nison je bio oženjen glumicom Natašom Ričardson od 3. jula 1994. do njene smrti 18. marta 2009, kada je preminula usled teških povreda glave zadobijenih u nesreći na skijanju Mont Tremblant, u kanadskoj provinciji Kvebek. Ričardson i Nison imaju dva sina: Majkla (14) i Daniela (16). Nison živi u Njujork na imanju koje je kupio s pokojnom suprugom. Osamnaest meseci nakon smrti supruge Lajam je započeo vezu s plavušom Frejom Džonston.

Kako vam je u novoj vezi?

- Freja je divna osoba, mi se stvarno lepo družimo, ali ništa više od toga.

Kako ste se nakon smrti supruge Nataše nosili s bolom?

- Mislim da sam preživeo upravo zahvaljujući tome što sam bežao od svega. Neprekidno sam jurio za poslovima, njih je barem lako isplanirati. Tuga je, tako jedna čudna stvar na koju nije moguće pripremiti se. Čini vam se da je dovoljno samo se dobro isplakati, pa da sve prođe. Planirate da to bude baš tako, ali to nikako nije moguće. Samo vas odjednom strefi usred noći. Barem je kod mene bilo tako. Jednom prilikom, šetao sam se napolju osećajući se sasvim smireno, kada me je odjednom tresnulo. Kao da se nešto raspuknulo u mojim grudima.

Pre dve godine kada je ona zadobila teške povrede glave u bolnici ste iščekivali vesti o njenom stanju…

- Ušao sam u urgentni centar gde sam zatekao sedamdesetak ljudi slomljenih ruku, sa modricama ispod oka ili u nekoj sličnoj nevolji. Međutim, prvi put nakon tolikih godina, niko me nije prepoznao. Ni sestre, ni pacijenti. Niko. Prevalio sam toliki put, a oni nisu hteli da me puste kod nje da je vidim. Pokušavao sam da zamaknem iza ugla, da se nekako probijem znajući da je moja supruga negde tamo. Izvadio sam mobilni telefon, kada mi je prišao stražar koji mi je rekao da ne smem da ga koristim unutra. Taman što sam zaustio da ga pitam prepoznaje li me, neko ga je drugi pozvao i on je nestao s vidika. Tako sam izašao napolje na hladnoću pitajući se šta dalje da radim i kako da prođem kroz obezbeđenje. Onda sam ugledao dve medicinske sestre na pauzi za cigaretu i počeo da se šetam ispred njih. Srećom, jedna me je konačno prepoznala. Moram priznati da nikada u životu nisam osetio toliku zahvalnost što sam poznata ličnost. Ona me je uputila kako da uđem kroz zadnja vrata i kuda dalje da idem. Uspeo sam da stignem taman na vreme. Od tog momenta, moj život se u potpunosti preokrenuo. Tu su stajali svi ti mladi doktori koji su izgledali kao da nemaju više od osamnaest godina. Saopštili su mi najgore.

Kako ste sinovima Majklu i Danjelu objasnili te stravične vesti?

– Želeo sam da pobegnem, kako iz sopstvene kože tako i od njih. Nekad pomislim da sam u tim trenucima bio ljut na suprugu koja me je ostavila sa svim tim da se mučim. U glavi sam pravio konstrukcije rečenica kojim bih mogao da ih poštedim bola, ali ništa nije bilo od pomoći. Pomislio sam da ću ih izgubiti zajedno s njom.

Kako biste opisali film Bezimeni?

- Mislim da je na ivici trilera, ali da dosta podseća na Alfreda Hičkoka i filmove te vrste, koji su se prikazivali četrdesetih, pedesetih I šezdesetih godina.

Kakva sećanja nosite sa snimanja?

- Pa, za početak, to je bio najhladniji januar i februar u posednjih dvadeset godina. Bilo je neverovatno hladno, previše, kao da je stalno i svuda bio mraz i led. A videćete na filmu da je bilo dosta fizičke aktivnosti napolju. Dakle, postojao je izazov u tome da samo završimo film u takvim uslovima, ali nekako smo uspeli.

Izvor: Story

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

01.jpg
(90.99 KB, 315x550)
02.jpg
(238.3 KB, 430x730)
03.jpg
(156.41 KB, 430x654)
04.jpg
(256.06 KB, 430x557)
05.jpg
(184.85 KB, 430x517)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Lijam Nison: Možda postanem musliman!

Holivudski glumac razmišlja o tome da iz katolicizma pređe u islam.

Lijam Nison razmišlja o tome da postane musliman. Pedesetdevetogodišnji glumac priznao je da je islamska molitva „ušla u njegov duh“ dok je snimao jedan od filmova u turskom gradu Istanbulu.

- Poziv na molitvu dešava se pet puta dnevno. U prvoj nedelji to te izluđuje, ali kasnije ti toliko uđe u duh da ti postane najlepša stvar na svetu - rekao je Lijam sa oduševljenjem i dodao da su ga očarale i džamije.

- Postoji 4.000 džamija u gradu! Neke su jednostavno divne i zaista me teraju na razmišljanje o tome da postanem musliman - objasnio je glumac, koji je odrastao u Severnoj Irskoj kao pobožni katolik, a čak je i ime dobio po lokalnom svešteniku.

Možda je i smrt supruge Nataše Ričardson 2009. godine uticala na odluku jer od tada izjavljuje kako razmišlja smislu života.

Izvor: Kurir

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

138448.jpg
(51.42 KB, 632x421)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Lijam Nison: Vozio sam viljuškar a onda odlučio da postanem glumac!

Glumac Lijam Nison otkrio je kako je počeo da se bavi svojim poslom.

- Bio sam vozač viljuškara u Ginisovoj pivari u mom rodnom Dablinu. Radio sam sa čovekom koji je olakšavao posao tako što bi ponekad učinio da viljuškar "govori". Bio je tako dobar da sam učio od njega. Tako me jednog dana pitao "Lijame, šta bi želeo da radiš u životu", a ja sam mu rekao da bih želeo da budem glumac. Tad mi je on rekao "Ti bi mogao da budeš još jedan Roj Rodžers". Od svih glumaca na svetu baš Rodžers, uz smeh se prisetio Lijam.

Dodao je kako ga u skorijoj budućnosti očekuje još nekoliko akcionih uloga i istakao da će to moći raditi još neko vreme, jer mu je ipak 59 godina. Otkrio je i kako mimo filma voli da lovi ribu, što mu je strast i opušta ga. Ponovio je izjavu od pre nekoliko dana u kojoj je naveo fasciniranost Istanbulom zbog koje sve više razmišlja o prelasku na islam, prenosi Sarajevo-x.com.

Izvor: S media
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
“Moje ime je Nison, Lijam Nison”

Poznati glumac Lijam Nison izjavio je za "Dejli telegraf" da ga ljudi često mešaju sa kolegom Rejfom Fajnsom sa kojim igra u epskom spektaklu "Gnev Titana" Džonatana Libesmana.

"Pre 14 godina čestitali su mi na ulozi Hamleta na Brodveju, a Rejfa ponekad pomešaju sa mnom. Mogli bismo da prođemo kao braća", rekao je Nison.

On je ispričao da je pre otprilike pet godina bio u Argentini i tamo mu je prišla žena i rekla: "O Bože, ''Crveni zmaj''. Bili ste fantastični u tom filmu".

"Nisam želeo da joj kažem da to zapravo nisam bio ja, nego sam joj samo zahvalio", dodao je slavni glumac.

Nison je priznao da se jednom, dajući autogram, potpisao kao Fajns.

"Moja žena Nataša Ričardson i ja smo bili u hotelu u Parizu i prišao nam je jedan stariji par iz Amerike. Žena je zgrabila meni i zamolila me da joj se potpišem. Odgovorio sam da će mi biti zadovoljstvo. U trenutku kada je trebalo da joj dam autogram, ona je rekla: Mi obožavamo film ''Engleski pacijent'', tako da sam ja samo napisao ''Sa ljubavlju, Rejf Fajns''", ispričao je Nison.

U filmu "Gnev Titana", nastavku ostvarenja "Borba Titana", koji se prikazuje i u srpskim bioskopima, Nison igra boga Zevsa, dok Fajns tumači ulogu njegovog brata, boga podzemlja Hada.

Nisona će publika uskoro gledati i u novom naučnofantastičnom filmu "Battleship" uz Tejlora Kiča , Aleksandra Skarsgarda i Rijanu. Film u britanske bioskope stiže 11. aprila, a u američke 18. maja.

Izvor: B92

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

6129850694f81c564cd0a3753330548_orig.jpg
(26.67 KB, 640x407)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:28:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.14 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.