Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:24:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: LG Srbija konkurs - prevara  (Pročitano 627 puta)
21. Nov 2010, 21:35:16
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
Naime radi se o konkursu LG-a koji je organizovan na facebook-u. Konkurs se sastoji u tome da se fotka ili vas rad posalje na njihov mail i potom LG objavi na Fan stranici sve radove. Jednu nagradu dobija rad sa najvise like-ova, drugu nagradu dobija onaj koga odabere "strucni ziri". Na zalost, kako zivimo u Srbiji kod like-ovanja doslo je do problema - prvi rad je ulazio u spamming grupe i dobio oko 3000 like-ova. Oko 1000 iz Azije. Oko 1000 od nepostojecih profila(profili bez fotke, sa 0 prijatelja i imenima poput asdajkl akjsdljlajk). LG nije zeleo da javno odgovara na ukazane te propuste(iako u pravilima stoji da ce svi koji su tako dosli do like-ova biti diskvalifikovani), a preko mail-a je odgovarao da je svestan da se radi o spamming-u i fake profilima i da ce regulisati. Konkurs je zavrsen, a svih prvih pet mesta(po like-ovima) imaju slike koje su preko spamming-a i fake profila dobile glasove. Da li je nekome ko je ucestvovao u organizaciji to u interesu ili se radi o pukoj nestrucnosti tih ljudi, ja ne znam, ali su i sami rekli da znaju o cemu se radi. Tamo stoji da ce do ponedeljka biti analizirano sve, ali na pitanje da li ce da diskvalifikuju te ucesnike od strane mnogobrojnih korisnika LG ne odgovara i kaze da je to vredjanje ucesnika konkursa.
Mene zanima da li neko ima kontakt od bilo koga iz LG marketinga posto bi mu hteo ovo sve uputiti u mail-u cisto da se zna ako je namesteno.

btw. prvi na konkursu:
http://i51.tinypic.com/16ged1t.png

LG-eva lista:
http://i53.tinypic.com/2eyju5h.png

(svi imaju glasove iz spamming grupa)

Odgovor LG-a:
Citat
Postovani,
 
Kao sto smo vec ustanovlili, Facebook je takva platforma gde nije moguce ograniciti ko ce lajkovati a ko ne odredjene slike. Mi smo trazili od FB da nam uradi detaljnu analizu svih clanova stranice kako bi ustanovili da li postoje lazni profili koji pristupaju sa istog kompijutera. Nazalost problem je sto u Srbiji ucesnici konkursa rade sve da bi pobedili, i jasno nam je da to nije fer ali nemamo osnova da ih iskljucimo samo zato sto za njih glasaju osobe koje nisu iz Srbije. Nadam se da vam je ovo jasno, i budite uvereni da radimo sve da smislimo najbolje resenje. Ovo je ujedno i poslednji FB konkurs zasnovan na lajkovima, jer koliko vidimo, u Srbiji je to tesko organizovati a da bude fer play.
 
S postovanjem
LG
Podvucena rec zbog "pismenosti"...

A u konkursu pise:
Citat
Učesnici koji koriste i podstiču korišćenje "lažnih" profila kako bi generisali veći broj "lajkova", kao i sve ostale manipulacije procesom glasanja (spamming), će takođe biti diskvalifikovani. Provera profila glasača se sprovodi u saradnji sa Facebook administracijom na svim objavljenim konkursnim radovima.
Dakle tu pominju spamming, a ovde kazu ne mogu da iskljuce like-ove jer nisu iz Srbije??? Izvinite, ali ako od 3000 like-ova, prvih 1000 dodje sa Azijskih profila, ako to nije spamming ja ne znam sta je? O.o

Molim moderatora, ako misli da tema nije u odgovarajucem forumu, da je prebaci.
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Evo jedan duhovito-nadri-sarkasticno-podjebljiv odgovor za koji se kunem da nije moj, nego sam ga ja tako cuo pa ovde samo prenosim u saljivom maniru:
Izgubili smo Kosovo, a tebe brinu stvari poput 'lajkovanja' na Fejsu? C-c-c  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE

Izgubili smo Kosovo, a tebe brinu stvari poput 'lajkovanja' na Fejsu? C-c-c 

Ako si mu rekao.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:24:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.