Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Letnja pozornica kao metafora bolje budućnosti!!!  (Pročitano 1909 puta)
26. Apr 2012, 13:21:24
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
Browser
Safari 534.52.7
Ja da sam sad na primer neko drugi, ja bih odmah kliknula da čitam „Letnja pozornica kao metafora bolje budućnosti”
Samo an prvi pogled može da deluje prezmbiciozno, a zapravo je jednostavno.
Za početak, hoću da se zna da je Pančevo postalo skroz cool grad. Ajde da ne kažem sad baš previše ambiciozno - evropski ili svetski, ali new-wave-look-life-style-austrugarski, totalno, majke mi, moderan je totalnooo, majke mi.
Prvo su nam opravili nov trg. Dovoljno je da vam kažem da se zvao Trg mučenika i kako Nomen est omen, drugo ni ne treba da kažem. Mislim, odmah je jasno KAKO je izgledao s obzirom na nekadašnji naziv. Nalazi se u centru Pančeva, „okružen” Gimnazijom, Katoličkom crkvom, zgradom u kojoj je sada Banka Inteza... E pa taj trg se sada zove Gimnazijski trg i sladak je kao šećer. Sredili ga sa sve novi pločnikom, klupama, nekim starinskim a opet i modernim šmekom.
A onda OVO, danas!!! Dobijem poziv od kojeg sam se naježila kao prava strina. Za otvaranje!
Letnje bašte!
Konačno će u Pancevu, nakon bezmalo pola veka PONOVO da radi letnja basta!!!
Ma da li se vi ljudi secate tog pojma? To je ONO kad ne sedis ispred kompa, to je ONO kada nisi u virtuelnom drustvu, to je ONO kad gledaš film ili slusas mjuzu a vetar ti malko duvki kroz kosu, a spustila si glavu na rame onog koga volis, ili se smejuljis sa prijateljicom, ili grickate kokice i još pijuckate pivce ladno iz konzerve... a iznad vas nebo sa zvezdama. E to je l e t nj a b a s t a. Letnja basta nije samo letnja basta, letnja basta je life style. To je veliki korak u buducnost. Jer sa OVAKVOM sadašnošću uskoro ne bismo imali budućnost. A sa letnjom baštom, sa tim vetrom u kosi, možda i letnjim pljuskom na licu... ima nade. Je l me razumete?

E pa da nastavim: jedna fenomenalna mlada žena, Jasmina Večanski, direktorka Centra za kulturu u Pančevu (inače glumica po diplomi!) je opravila ČUDO! Ali, neću sad o tome, nego o letnjoj bašti. Ne mogu da verujem da je u ovim vremenima, bez da toroče naokolo kako će ona ovo ili ono... da se slika, da se pojavljuje, da OBEĆAVAAAA dakle, ona je ćutala, radila i URADILA!
Ovaj grad, I mean Pančester City, vode žene, ne bih da insinuiram, ali nekako se zakljuačk sam nameće. Gradonačelnik nam je gradonačelnica! Ministar kulture - žena! Direktor Centra za kulturu - žena. I nikad ovaj grad nije toliko građen, doterivan, ulepšavan i ZAVRŠAVAN. Mislim, znači - sve mož se stigne:
Smile
Nego da ne bude ovo-ono, hoću da vas pozovem ko može sutra, 27. aprila na otvaranje Letnje pozornice, dakle, biće lepo vreme, dođite peške, biciklom, vespom... bubom kojoj se otvara krov, „spačekom” pa mu skinite ciradu... da PONOVO budemo stvarni, da osećamo!!! Evo programa:

27. aprila u 20 h Koncert hora Viva Vox

3. maja u 20 h Koncert KUD ’Stanko Paunović’ - folklor, ko voli.

4. maj u 21 h Projekcija filma ’Krvoproliće’ Romana Polanskog, komedija, 79 minuta, uloge: Džodi Foster, Kejt Vinslet, Kristof Valc ...

DOBRODOŠLI u Pančevo, u Pančester City!!!!
Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Mac OS X v: 10.6.8
Browser
Safari 534.52.7
Samo da dodam, da ne bude koza laže, rog ne laže ili kako već...

http://www.rtvpancevo.rs/Vesti/Lokal/otvaranje-letnje-pozornice-u-petak.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Mac OS X v: 10.6.8
Browser
Safari 534.52.7
Ne mogu svega da se setim (ne iz razloga što sam preterano zaboravna, već iz razloga što ima MNOGO toga čega bih trebalo da se setim!), ali da pokušam da pobrojim:
- klupe, šetališta, staze... po naseljima u Pančevu
- biciklističke staze u gradu
- renoviranje i inoviranje nekadašnjeg Trga mučenika u Gimnazijski trg
- sajber parkić
- umiven grad (cveće, žardinjere, cvetni aranžmani po gradu i ispred ustanova od javnog značaja)
- park kod Silosa
- dečija igrališta
- Narodna bašta
- sređene i asfaltirane ulice
- izgrađena Mesna zajednica Gornji grad
- izgrađena nova poslovno-adminstrativna zgrada kod Bolnice
- Sigurna kuća
- AVIV (Pančevo ne mora više za Bgd čak i kada treba da se kupe bolje unihopke. Naprotiv, AVIV je doveo Beograđane Kovince, Zrenjanince... u Pančevo)
... i ono što je mene naaajviše obradovalo, otvaranje Letnje pozornice.

Sve to za četiri godine!
Bez mnogo nepotrebnih priča, bez obećavanja koja traju taman onoliko koliko su na valsti. Ova „garnitura” je RADILA!
Uprkos ekonomskoj krizi, uprkos stranačkim prepucavanjima koja su imala za cilj „skeniranje” svakog javnog i privatnog pokreta...
Niko nije idealan, pa tako ni vlast.
Ali nakon dugog, predugog perioda, konačno imamo vlast koja ima popunjenu i kolonu „PREDNOSTI”, a ne samo kolonu „MANE”.
Bravo za ljude koji vode Pančevo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.