Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Leo Drakulić strastveni je kolekcionar ulaznica sa utakmica  (Pročitano 2629 puta)
07. Feb 2005, 01:08:55
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Leo Drakulić strastveni je kolekcionar ulaznica sa utakmica Crvene zvezde
Fali mu samo Bari
Sve je počelo utakmicom Zvezda - Kajzerslautern 1996, prvoj na kojoj je bio i kartu sačuvao...

Leo Drakulić je učenik 13. beogradske gimnazije i tek mu je sedamnaest. Godine ga, međutim, nisu sprečile da u svojoj kolekciji ima i ulaznice sa utakmica koje je Crvena zvezda odigrala mnogo pre nego što su se rodili i on i njegov otac. Jer, najstarija od 150 karata u kolekcionarskom albumu mlađanog zvezdaša, jeste ulaznica sa utakmice Zvezda - Honved, odigrane 24. juna 1956, na stadionu JNA.

Nju je, kaže, dobio od očevog prijatelja, ali ne za džabe, jer je za nju morao da mu nabavi gostovanje Zvezde u Helsinkiju. Svojevremeno je u Zvezdi i trenirao, ali se razboleo i san o fudbalskoj karijeri se tu razbio. Hobi kojim se, prema njegovim rečima, kod nas bavi samo troje-četvoro ljudi, i to uglavnom starijih zvezdaša, zaokupio je njegovu pažnju pre više od dve godine.

- Otac mi je član Srpskog numizmatičkog društva i već godinama skuplja markice i stari novac. Preko njega sam u Savezu upoznao Acu Mitrovića, koji je kod nas jedan od najpoznatijih sakupljača Zvezdinih ulaznica. Kad mi je pokazao svoju kolekciju, a on ima sve, i domaće i međunarodne karte, bio sam zadivljen. I onda mi je predložio da počnem da skupljam ulaznice, pokazao kako to ide i preko kojih sajtova da ih tražim. Prve karte sam od njega dobio i tako je to krenulo - kaže Leo i dodaje da je i pre nego što je počeo da skuplja ulaznice, imao na gomili, po nekim kutijama, karte s utakmica na kojima je bio.
   
   
   

A, sve je počelo s utakmicom Zvezda - Kajzerslautern, iz 1996. godine, prvoj na kojoj je bio i kartu sačuvao. Dosad je sakupio 80 Zvezdinih karata, jer su mu one glavna pasija a, onako usput, našla se tu i poneka karta Partizana, reprezentacije i programi s raznih utakmica. Ali i karta s utakmice s mađarskim Ferencvarošom iz 1975. godine, koja je poznata i po tome što je na njoj zabeležena rekordna poseta na Marakani - 100.000 ljudi. Na karti, uredno napisano "Ne bacajte petarde, rakete i druge predmete na teren".

Po ogromnom posteru iznad Leovog pisaćeg stola i plišanom medi, oko čijeg je vrata obavijen Zvezdin šal, vidimo, već na prvi pogled, da je reč o vatrenom deliji. Leo kaže da u poslednjih pet godina nije propustio nijednu utakmicu koju je Zvezda igrala na Marakani. Išao je i na gostovanja u Smederevo, Novi Sad, Obrenovac, a želja mu je da ode i u inostranstvo. Ali, to će, kaže, zavisiti od učinka Zvezde u Evropi.

- Dok sam bio manji išao sam s roditeljima, a posle uglavnom s društvom iz škole ili kraja. Roditelji sad uglavnom znaju kad idem na utakmice, a dok sam bio u osnovnoj, znao sam ponekad da pobegnem sa časa i odem na utakmicu i bez njihovog znanja. Na domaće utakmice sam išao, starije karte sam nabavio od prijatelja, a inostrana gostovanja uglavnom preko Interneta. Mada, teško je naći starije karte. Obično na Internetu postaviš svoj oglas - napišeš šta skupljaš i šta zauzvrat nudiš i jave ti se ljudi. Upoznao sam se tako s ljudima u Evropi, pa se sad menjam s njima. Ja njima tako pošaljem kartu odavde, a oni meni s neke utakmice na kojoj je, u njihovoj zemlji gostovala Zvezda.

Tako sam ovu sa utakmice Anderleht - Zvezda iz 1982, nabavio od Internet-prijatelja iz Belgije. A ja njemu uglavnom šaljem odavde karte naših klubova, jer on sakuplja celu Evropu - kaže Drakulić. Među kolekcionarima u Evropi najviše je Belgijanaca, mada ima i Francuza, Italijana, Engleza. S nekima je Leo u međuvremenu postao dobar prijatelj, a pošto često idu na gostovanja, postoji ideja da se s njima i vidi kad neki njihov tim bude u Beogradu u gostima.

- Najdraža mi je karta s polufinala protiv Bajerna iz Minhena, jer je tu bila nekako najbolja atmosfera na utakmici, ali i zato što smo posle odatle otišli u finale Lige šampiona i osvojili pehar - kaže Leo.

Kaže, nema još onu finalnu, iz Barija. Doduše može da se kupi preko Interneta za 30 funti, ali se zasad trudi da ga hobi ne košta previše, nego da sve što može dobije zamenom.
   
      

Rariteti

Najskuplji su rariteti sa gostovanja - što je karta starija i što je utakmica bila slabije posećena, to je karta skuplja. Trenutno se, prema Leovim saznanjima, najbolje kotira ulaznica sa utakmice Crvena zvezda - Mančester iz 1958, posle koje je u avionskoj nesreći poginuo ceo tim Engleza. U inostranstvu za nju traže i do 1.000 funti, a kod nas, pošto malo ljudi zna koliko je to vredna karta, to je poslovna tajna.
      
      
      
   

Aleksandra Klarić

(02. May 2007, 21:33:47)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.