Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 14. Avg 2025, 14:39:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tehnike svađanja  (Pročitano 521 puta)
25. Feb 2007, 13:13:16
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Tehnike svađanja

Muškarci su inferiorni u odnosu na žene kada su u pitanju sukobi. Problem s muškarcima je u tome što sve posmatraju kroz takmičenje, i to kroz crno-belu prizmu. Pitanje je sada kako da izađete na kraj s njim kada dođe do nekog nesporazuma. Evo nekih tehnika za raspravu.

Usredsredite se na svađu koja je u toku. Taman vam lepo krene svađa, vidite da pobeđujete i, odjednom, propast. Izvučete keca iz rukava i spomenete mu da tada i tada nije bio u pravu. Greška! Nikada ga nemojte podsećati na nešto što je prošlo i što je zaboravljeno.

Ako ga naterate da prizna da je kriv, da se izvinjava ili da pobesni, šta očekujete od te veze na duge staze? Nemojte biti grubi i, zapamtite, on je vaš suprug ili momak i najbolji prijatelj, a ne vaš neprijatelj.

Razgovarajte kao odrasla osoba, a to znači da vaša svađa uopšte ne mora da bude bučna. Kontrolišite svoj bes, izbegavajte preteranu gestikulaciju i nikad ne posežite za nasiljem. Pokažite malo poštovanja, ne samo prema njemu već i prema sebi.

Čak i kada ste besni, uvek imajte na umu s kim se svađate. On nije vaša sestra, ni drugarica, ni mama - on je ljubav vašeg života. Gledajte ga pravo u oči i čak ga povremeno dotaknite. Bez obzira na to ko se na koga naljutio, dajte mu do znanja da ga volite i da ste spremni da oprostite.

Naučite da se svađate s muškarcem tako da ne patite posle sukoba. U slučaju da prepirka preti da se pretvori u ozbiljnu svađu, izađite, prošetajte se i ohladite glavu. Zaustavite erupciju besa, jer se posle toga oboje možete kajati za ono što ste izgovorili ili uradili.

I nikad, nikad, ne odlazite na spavanje besni. Ovo je zlatno pravilo za život udvoje. Ako još niste raščistili stvar, bar se dogovorite da ćete sutra nastaviti razgovor i pokušati da rešite problem. Za sve je potrebno dvoje, pa i za konstruktivnu svađu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 14. Avg 2025, 14:39:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Tehnike anja sva besa

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.