Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:14:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Lek od greha"  (Pročitano 19444 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
tebi je još lakše ,Boga nema i gotovo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
YU,
Bog u kojega ja vjerujem nije stvorija grijeh.
Odakle si ti dobio informaciju o tom "Bogu u kojeg ti vjerujes" svega ti ?
" I učini Gospod Bog, te nikoše iz zemlje svakakva drveća lepa za gledanje i dobra za jelo, i drvo od života usred vrta i drvo od znanja dobra i zla. " ........
.......Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš. "

To je recimo prorocanstvo koje opisuje Boga kojeg ja znam, kako je po toj prici moglo da bude greha,
ako ga Bog nije stvorio ?
Greh se nalazi u "plodu drveta", da to drvo Bog nije stvorio, kako bi mogao da greh postoji ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
moj Bog je moj Bog i valjda mogu birat sebi Boga.
Ako ja napravim sjekiru ,ja nisam stvorija grijeh, ako je netko tom sjekirom ubija nekog čovjeka.To ti je najplastičnije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
moj Bog je moj Bog i valjda mogu birat sebi Boga.
Ako ja napravim sjekiru ,ja nisam stvorija grijeh, ako je netko tom sjekirom ubija nekog čovjeka.To ti je najplastičnije.
Pa "Adam i Eva" nisu ubili nekog drugog jeduci plod sa drveta nego sebe. Oni nisu sami sebe stvorili sa mogucnoscu da ih neko drugi ubije nekakvim plodom nekakvog drveta.
Bog nije mogao da im da mogucnost vecnog zivota posto vecni ljudi ne mogu da se prokreiraju/radjaju nove zivote, a rekao im je " I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji. "
Kako zamisljas Zemlju na kojoj je pre 6000-7000 godina stvoren covek koji ce da se razmnozava
a da ne umire ? Planeta je i sa ovoliko umrlih vec odavno prilicno prenaseljena ( ne postoje izvori koji mogu da obezbede zivot za zivot svih koji danas umiru ).

Ti (svi ljudi) nisi niko i nista a ne neko ko sebe moze da stavlja u Bozije cipele i da se poredi sa Bogom, tako da ti je ta prica sa sekirom potpuno prazna.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
moj Bog je moj Bog i valjda mogu birat sebi Boga.
Ako ja napravim sjekiru ,ja nisam stvorija grijeh, ako je netko tom sjekirom ubija nekog čovjeka.To ti je najplastičnije.


Da ali Bog koji ima epitet svemocan, osim sto moze da napravi sekiru, takodje ima i kontrolu nad tom sekirom, i moze da je unisti kad hoce.  Inace ne bi bio svemocan.  Dakle, ako sekira ubije nekog coveka, kriv je onaj koji je kontrolise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: inkredibl6
Da ali Bog koji ima epitet svemocan, osim sto moze da napravi sekiru, takodje ima i kontrolu nad tom sekirom, i moze da je unisti kad hoce.  Inace ne bi bio svemocan.  Dakle, ako sekira ubije nekog coveka, kriv je onaj koji je kontrolise.
Tako je, a taj koji sve kontrolise/kreira nije covek koji je proizvod nego njegov kontrolor/kreator, kojeg niko nikada nece moci da okrivi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
tebi je još lakše ,Boga nema i gotovo.
Ima ga ali ne pada na "zdravo Marijo" i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Mijamoto Musashi koji je deo japanske lektire obavezne u skoli poput naseg Hajduk Stanka je pre mnogo vekova rekao nesto sto je priznato i uvedeno u kodeks Samuraja a to je,

"Nikada necu uraditi nesto danas zbog cega bi se kajao sutra"

Greh dolazi iz osecanja krivice I kajanja zbog necega sto se vec dogodilo,a kajanje vodi pokajanju .
Greh zivi u proslom vremenu,...Greh moze biti bilo sta ,Standardi Greha su postavljeni i utvrdjeni od drustva u  kome su ljudi obrazovani ti nestabilni moralni kodovi su utvrdjeni  uglavnom od strane religioznih organizacija ,Moralni kod coveka je sala i potrebno je samo malo pa da se covek vrati zivotinjskim nagonima i kanabalizmu ,ubistvu i mucenju silovanju ,Sve te stvari su Tabu o kome se ne prica mnogo u drustvu kao o vidu zadovoljstva ali istina je da covek zna da je predator ,Ajkula a ne ovca u poslusnom stadu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Гдје престаје логика, ту почиње Босна!

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Т250i

Da ali Bog koji ima epitet svemocan, osim sto moze da napravi sekiru, takodje ima i kontrolu nad tom sekirom, i moze da je unisti kad hoce.  Inace ne bi bio svemocan.  Dakle, ako sekira ubije nekog coveka, kriv je onaj koji je kontrolise.

У праву си за то да Бог може да контролише ту сјекиру управо зато што је свемоћан, али закључак који си извео не стоји - није крив Бог што ти узмеш сјекиру и повриједиш некога.Ти имаш слободну вољу и могућност избора! Дакле, ти одлучујеш у том конкретном случају да ли ћеш некога повриједити или не. Бог би својим уплитањем довео у питање највећи дар који је дао човјеку.

Начином закључивања који си ти представио горе (ако Бог постоји онда је свемоћан и онда може да спријечи зла чињења људи, јер ако не спријечи онда је Он крив за зло које људи једни другима чине) доводи се у питање и одговорност човјека.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
У праву си за то да Бог може да контролише ту сјекиру управо зато што је свемоћан, али закључак који си извео не стоји - није крив Бог што ти узмеш сјекиру и повриједиш некога.Ти имаш слободну вољу и могућност избора! Дакле, ти одлучујеш у том конкретном случају да ли ћеш некога повриједити или не. Бог би својим уплитањем довео у питање највећи дар који је дао човјеку.

Начином закључивања који си ти представио горе (ако Бог постоји онда је свемоћан и онда може да спријечи зла чињења људи, јер ако не спријечи онда је Он крив за зло које људи једни другима чине) доводи се у питање и одговорност човјека.



Bog vec dovodi u pitanje taj nas najveci dar svakodnevnim uplitanjem.  Barem za vernike, Bog je stalno prisutan i daje male znake, ili stavec. Eto na primer,  hoces da uradis nesto ili zelis odes negde oko cega se od ranije dvoumis. Ali padne kisa,  ili se pokvari auto i ne odes. To ces protumaciti kao Boziji znak da to ne radis.  A to je vec direktno uplitanje u nasu slobodu odlucivanja.
Ako za jednog vernika, Bog cini sve te male stvari svakodnevno,  zasto onda Bog ne bi sprecavao i ruzne stvari da se desavaju. Kao pomenuti primer sa sekirom. 
Nema tu pausalnog iskljucivanja Bozije odgovornosti. Ili je svemocan i upravlja nasim sudbinama,  ili ako uopste postoji, nije bas toliko mocan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:14:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.