Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:58:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lazar Ristovski  (Pročitano 21235 puta)
21. Jul 2006, 21:39:07
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lazar Ristovski
/glumac/režiser/producent

Rođen u Jugoslaviji 26.10.1952.
Po završenoj Učiteljskoj školi, diplomirao je kao glumac na Akademiji dramskih umetnosti pri Univerzitetu u Beogradu.
U pozorištu je odigrao više od 3000 predstava.
Igrao je u više od 40 filmova, TV serija, TV drama, većinom u glvane uloge.
Lazar Ristovski je isključivi vlasnik producentske kuće Zillion Film.

Njegove najznačajnije filmske uloge :
2006 OPTIMISTI –u režiji Gorana Paskaljevića –koproducent i glavni glumac
2006 SUTRA UJUTRU –u režiji Olega Novkovića –producent i glumac
2006 KROJAČEVA TAJNA –u režiji Miloša Avramovića –producent i glumac
2005 DOBRO UŠTIMANI MRTVACI –u režiji Benjamina Filipovića –glavna uloga
2004 SAN ZIMSKE NOĆI –u režiji Gorana Paskaljevića –glavna uloga i koproducent
2004 PAD U RAJ –u režiji Miloša Radovića –glavna uloga i koproducent
2004 KRALJ LOPOVA –u režiji Ivana File ( na nemačkom jeziku) –glavna uloga
2003 MALI SVET –u režiji Miloša Radovića –glavna uloga
2001 BOOMERANG –u režiji Dragana Marinkovića-glavna uloga i producent
Berlinski filmski festival –u sekciji Panorama
1999 BELO ODELO
– autorski film Ristovskog (režiser, pisac, glavni glumac i producent)
- Premijera na filmskom festivalu u Kanu u okviru programa Nedelja kritike
- «BELO ODELO» je bio nominovan kao jugoslovenski kandidat za «Oskara» u SAD
- dodeljena mu je nagrada za «Umetnički film» -Gibelina –Italija
-na Panorami evropskog filma u Atini – osvojio je nagradu kao najbolji film u evropskoj konkurenciji
-na Festivalu Mostra de Valencia –osvojio je nagradu za najbolju fotografiju-Milorad Glušica
1998 BURE BARUTA (pod nazivom KABARE BALKAN u SAD) – u režiji Gorana Paskaljevića
- Proglašen za najbolji evropski film (FIPRESCI) i za najbolji film u svim kategorijama od strane kritike na Filmskom festivalu u Veneciji –glavna uloga
1998 –ZBOGOM 20-om VEKU , Makedonski film u režiji Darka Mitreskog i Ace Popovskog (glavna uloga)
2000 - Nagrada za najbolju ulogu na festivalu- XX FANTAFESTIVAL - Miglior Attore-a Lazar Ristovski per "Goodbye 20th Century"- za film “Zbogom 20 vek”-Aco Popovski I Darko Mitreski
FANTA u Rimu.
1998-DRUGA ŽENA u režiji Uga Kitija (u produkciji Cecchi Gori Group, na italijanskom jeziku) glavna uloga
- Učestvovao na Filmskom festivalu u Veneciji
-1997 –DO KOSKE- u režiji Slobodana Skerlića (glavna uloga
-1996-BALKANSKA PRAVILA-u režiji Darka Bajića-glavna uloga
-1995-PODZEMLJE-u režiji Emira Kusturice-glavna uloga, Petar Popara-Crni
-Film je nagrađen Zlatnom palmom na Filmskom festivalu u Kanu
1993-VIZANTIJSKO PLAVO-u režiji Dragana Marinkovića (glavna uloga)
- 1992-TITO I JA –u režiji Gorana Markovića –glavna uloga
-1991-ORIGINAL FALSIFIKATA-u režiji Dragana Kresoje –glavna uloga
-1990-GRANICA-u režiji Zorana Masirevića –glavna uloga
-1988- TAKO SE KALIO ČELIK-u režiji Želimira Žilnika –glavna uloga
-1988- NEKA ČUDNA ZEMLJA-u režiji Dragana Marinkovića –glavna uloga
-1985-JAZOL-u režiji Kirila Cenevskog –glavna uloga
-1984-ZADARSKI MEMENTO-u režiji Joakima Marušića –glavna uloga
-1983-IGMANSKI MARŠ-u režiji Zdravka Šotre-uloga TITA
-1981-SVETOZAR MARKOVIĆ-u režiji Eduarda Galića-glavna uloga
-1977-HAJKA-u režiji Živojina Pavlovića


REŽISER
1999 “Belo Odelo”
- Premijera filma je bila na Filmskom festivalu u Kanu u okviru programa Nedelja kritike.
- “Belo Odelo ” je bio jugoslovenski kandidat za nagradu američke Akademija za filmsku umetnost i nauku.
• Dobio je nagradu za Umetnički film –Gibelina-Italija.
• Na festivalu, Panorama evropskog filma, u Atini osvojio je nagradu kao Najbolji film u evropskoj konkurenciji.
• Na festivalu Mostra de Valensia-dobio je nagradu za najbolju fotografiju-Milorad Glušica.
1998 “Filmska Zvezda”- Kratki igrani film. (22`)

PRODUCENT
2006   “Optimist” - Goran Paskaljević
2006   “Sutra ujutru” - Oleg Novković
2006   “Krojačeva Tajna” - Miloš Avramović
2004   “San Zimske Noći” - Goran Paskaljević
2004   “Pad u Raj” - Miloš Radović
2002   “Mala Noćna Muzika” - Director-Dejan Zečević
2001   “Boomerang” - Dragan Marinković- Berlinale-Panorama
1999   “Belo Odelo”- Lazar Ristovski – Nedelja kritike, Filmski festival u Kanu.

Lazar Ristovski je napisao dva romana:

- Belo odelo
- Kako sam dobio Oskara
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lazar Ristovski
Olako trošimo ljude

Lazar Ristovski producent je i glumac u filmu Olega Novkovića „Sutra ujutro“ koji je nakon uspešnog učešća na prestižnom filmskom festivalu u Karlovim Varima pozvan i na festivale u Kopenhagenu, Montrealu, Aleksandriji, Estoniji, Haifi...Nedavno je u Pragu završio snimanje filma o Džejmsu Bondu, a trenutno na Sardiniji sa rediteljem (Salvatore Amanov) radi italijanski film „Sanetaula“ (ime glavnog lika) u kojem igra veliku ulogu, oca glavnog junaka. A kako je otkrio „Blicu“ jer, kaže, o tome još nigde nije govorio – ove godine se navršava 30 godina njegovog profesionalnog rada.

Govoreći o utiscima sa festivala u Karlovim Varima, kao i o tome da je tamošnji uspeh filma „Sutra ujutro“ i najveći uspeh domaćeg filma u novije vreme Ristovski kaže: „Bio je to film o kojem se najviše govorilo ne samo oficijelno, pošto je dobio drugu nagradu, nego i prilikom neformalnih susreta.“
Šta se govorilo?

- Bio je zapažen po odličnoj igri glumaca. Naročito im se dopalo što se film ne bavi direktno politikom i što je prožet svevremenom temom: vremena prolaze, tehnologije napreduju, ratovi i ideali se smenjuju ali želja za dobrom ostaje zauvek. I to je ono što je zajedničko svim ljudima. Sem toga, naš junak je odlučio da sledi svoju emotivnu vertikalu, ma koliko ga to koštalo. A to može biti jedan od modela ponašanja ili izbora u teskobnim situacijama i vremenima kakvo je naše. Kao producent, nastojao sam da skromnim sredstvima, uz pomoć Filmskog centra i Ministarstva kulture, podržim film.
Niste li vi bili u izvesnom nesporazumu sa Filmskim centrom Srbije?

- Sukoba je bilo i biće ih. Ali, kada se pojavi projekat koji vredi, koji se potvrđuje na festivalima u svetu onda iza njega treba svi da stanu. A i Filmski centar i Ministarstvo kulture su za neke druge daleko manje uspešne, ili čak neuspešne stvari, davali mnogo više novca.
U filmu „Sutra ujutru“ igrate oca glavnog junaka koji se sreće sa sinom posle 12 godina, bez mnogo dirljivosti...

- Igram malu ulogu. No, bez lažne skromnosti, mene taj filmski svet zna, njihovi gestovi govore o mojoj reputaciji. Što se mog lika tiče - igram oca, da kažemo, tvrda srca. Naime, on vidi sina posle 12 godina (koje je ovaj proveo u inostranstvu poput mnogih naših mladih ljudi) a ponaša se kao da su se juče videli. Međutim, on u sebi sav igra, treperi, cepti... To je tipično za naše roditelje. A sudeći po reakcijama, i ne samo naše. Za renome filma svakako su zaslužni scenarista Milena Marković i Oleg Novković, sada već možemo reći, vrsno rediteljsko ime naše kinematografije.
Nedavno ste igrali veliku ulogu u filmu o Džejmsu Bondu...

-Završili smo taj film, rađen u Pragu, gde sam imao treću ulogu po veličini. Dobio sam je preko kastinga a lagao bi kad bih rekao da mi nije prijalo.
I, ko je bio „jača faca“, vi ili Džejms Bond?

- Bivao sam i ja, ali zato što je scenario tako napisan. Inače ne bih.
Sada snimate na Sardiniji. O kakvom filmu je reč?

- Radi ga reditelj Salvatore Amanov (sa svojim prethodnim filmom pre dve-tri godine dobio je nagradu u Veneciji) koji je insistirao da baš ja igram tu ulogu. U ovom filmu glavni junaci su deda i unuk Sanetaula, po mališanu se film i zove, a ja igram dečakovog oca. Radnja je smeštena u period od početka Drugog svetskog rata pa do šezdesetih godina prošlog veka. Priča se odvija u ruralnoj sredini, u planinama, a junaci su siromašni ljudi koji su u sukobu sa zakonom.
Jeste li imali problema sa italijanskim jezikom?

- Njihov maternji jezik je sardinijski. Šalim se, naravno, ali bitno je različit od italijanskog. Tako da je meni to u početku delovalo k’o kineski. Ali, bilo je zanimljivo. I jeste svojevrstan izazov smestiti i tu kockicu u mozaik jubileja.
Jubileja?

- Pa, nisam to još nikom rekao. Ove godine se navršava 30 godina mog profesionalnog rada u kojoj gotovo da sam radio više nego ikad; kao producent tri filma („Krojačeva tajna“, „Optimist“, „Sutra ujutro“), kao glumac igrao sam u četiri-pet a u jednom od njih pet uloga.
U filmu Gorana Paskaljevića „Optimist“ igrate pet uloga. Jeste li vi optimista?

- Taj film se bavi lažnim optimizmom kakav mi u Srbiji, nažalost, najčešće gajimo. Hipnotizeri, kockari, prevaranti, novi bogataši kao i sasvim obični ljudi su heroji i antiheroji ovog filma koji se bavi našim opštim stanjem duha i svesti kao i večnim pitanjem može li se živeti od nade.

Kad pogledate oko sebe vidite, uglavnom, potrošene ljude, pomanjkanje ideja, nedostatak prave vere, a šlag na toj torti je neki kao optimizam! Ali, ja nisam tipičan stanovnik Srbije. Ne zato što sam ovakav ili onakav nego zato što mnogo radim - a to rešava mnoge stvari.

Tatjana Nježić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

- 1047 - KUL - LAZAR RISTOVSKI 1.jpg
(6.88 KB, 250x314)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


eat steel !

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 853
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
Fenomenalan glumac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Lazar Ristovski u akciji MFM radija

Glumac i producent Lazar Ristovski prva je poznata ličnost koja se pojavila u novoj akciji “Pratim te ceo dan” MFM radija. Osim premijere filma “Beli lavovi” koja je zakazana za 27. april u Centru “Sava”, najavio je i da će 1. maja na uranku kod Hajdučke česme u beogradskom Košutnjaku, džabe deliti pivo i kobasice “gladnom narodu”...
Radio MFM Vas poziva da u četvrtak 21. aprila slušate 102.2 i otkrijete gde je i šta do kraja dana radi Lazar Ristovski.

Naime, svi mi volimo da saznamo šta slavne face rade po ceo dan, kakve su im obaveze od jutra do večeri, šta ih ispunjava i kakvim se aktivnostima predaju… Jedna od sve slušanijih radio stanica u Beogradu, radio MFM, pokrenuo je novu akciju, "Pratim te ceo dan". Voditelji MFM radija, uz pomoć slušalaca, biraće poznatu ličnost koju će pratiti tokom čitavog dana. Kroz telefonska uključenja, slušaoci MFM-a, moći će da čuju gde je, šta radi i sa kim provodi dan ličnost koju su odabrali.
Budite nemilosrdni i predložite nam koju ličnost radio MFM da prati. Dovoljno je da pošaljete mail na pratimte@ mfm.rs i date nam predlog.

Našeg poznatog glumca ekipa je “pronašla” u Hrvatskoj, doduše, probudivši ga u šest izjutra, što mu se nije baš mnogo dopalo, ali se veoma brzo raskravio i ispričao šta radi u Zagrebu…
Između ostalog, Ristovski se osvrnuo i na ondašnje taksiste.
- Evo me vozim se u taksiju, ne znam kolko će da mi naplati… Što više, to bolje, kažete? Pa eto, ozbiljan ste kandidat za posao u Srbiji… - rekao je Ristovski i dodao da će uprkos malim tehničkim problemima, zbog kojih je prinuđen da promeni laboratoriju gde završavaju film, premijera biti onda kada je i najavljena – 27. aprila, dok je za 1. maj, osim uranka zakazana i repriza u Centru "Sava", a onda će film krenuti u redovnu bioskopsku distribuciju po Srbiji, ali i Hrvatskoj, Sloveniji…
- Dobar sam za saradnju, pogotovo u periodu između šest i sedam izjutra – našalio se poznati glumac na svoje prvo javljanje kada je voditelja počastio i s jednom sočnom psovkom… Dok nije shvatio da priča s ekipom MFM radija u okviru emisije čiji je slogan:
“Ko rano rani, ceo dan zeva, a ko sluša MFM, ceo dan peva…”

Izvor: S media
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
HTC Smart
„Lavove" sam pravio za narod, a ne za političare

Nerviraju me kritičari koji služe partijama na vlasti i smatraju se pozvanim da čuvaju državu od mene i mog malog filma "Beli lavovi", pa su se utrkivali ko će oštrije da ga napadne. Važna mi je samo kritika naroda.



Lazar Ristovski bio je u najozbiljnijoj konkurenciji za najvišu nagradu festivala Filmski susreti, pokazalo se to već posle druge festivalske večeri kada je prikazano njegovo glumačko i rediteljsko ostvarenje „Beli lavovi".

Obožavaoci su ga dočekali i ispratili ovacijama, a proglašen je i za glumca večeri. Ristovski za Press govori o svom viđenju Srbije, anarhiji i revoluciji, kritičarima i političarima.

Ristovski kaže da je „Bele lavove" napravio za narod, a ne za kritičare ni političare. Iako priznaje da je film antidržavni/anarhistički, ističe da nema ambicija da bude revolucionar i pored toga što ga gledaoci neprestano pozivaju da ih povede u rušenje režima. Kivan je na kritičare koji su se postavili kao branitelji vlasti i oštro napali film ne ulazeći u njegovu suštinu.

Vaš „Radnički rep" oštro je demantovao ono što nam i vlast, ali i mnogi mediji serviraju kao istinu. Otkud da jedan glumac odluči da progovori na tu temu?

- Progovorio sam o nezadovoljstvu svih segmenata društva, o onome što narod misli a ne sme ili nema priliku da kaže, jer im je uskraćen pristup medijima. Ja sam iskoristio to što ga imam i što mislim da znam šta narod tišti i kroz taj rep progovorio u njihovo ime. Mislim da je taj film izazvao veliku pažnju, pa i buru zato što su svi svesni da se u Srbiji loše živi, ali nije svima u interesu da se to i kaže. Ovaj film nema nameru, niti ja mislim da može filmom da se ruši državni poredak, ali, naravno, da i ja želim promene jer sam i ja deo ovog naroda.

„Radnički rep" se pretvorio u nezvaničnu himnu potlačenih. Prija li vam to?

- Toliko interesovanje za film i za muzičku numeru, koju je videlo više od milion ljudi, pokazuje da sam pogodio temu, a to mi je bila i namera. Cilj mi je bio da publiku pogodim u živac i vidim da sam u tome uspeo. Toliko sam bio uverljiv da su me gledaoci identifikovali sa likom iz filma. Neprestano me zovu, pišu mi i traže da ih povedem u revoluciju. To prija, ali to nije moj posao mada umetnost treba da bude angažovana.

Da li je vaš film najpopularniji kod srpske opozicije?

- Hteli su da prisvoje ovaj moj film i moj rep kao adute za neku svoju buduću kampanju, ali im to, naravno, ne dam. Ovaj film je u svojoj nezavisnosti ravnopravno raspoređen. Ja sam tim filmom kritikovao i vlast i opoziciju, o tome govori i stih „pozicija i opozicija rođena ste braća".

A kako su na vaš film reagovali oni koji nisu opozicija?

- Umesto vlastodržaca napali su me kritičari koji služe partijama na vlasti. Oni su se smatrali pozvanim da čuvaju državu od mene i mog malog filma, pa su se utrkivali ko će oštrije da ga napadne. Međutim, meni je važna kritika naroda, a gledanost filma je pokazala šta Srbija o njemu misli.

Vi ste u ovom filmu i glumac i reditelj, a tema je vrlo izazovna. Kako se slažu Ristovski glumac i Ristovski reditelj?

- Film sam režirao onako kao i što glumim, kao što sam igrao i u pozorištima. I u onim dramskim ulogama uvek nađem neki komičan ugao, a u pravoj komediji otkrijem trenutak kada bih voleo da se publika zaplače. Na tim granicama se gradi umetnički doživljaj, pa je i ovaj film to poštovao. Moj film o Srbiji govori na jedan naivan način, što sam ja i hteo. Da bi progovorio na ozbiljniji način, potrebno je više para, neki drugi reditelj, a verovatno i neka druga kinematografija. Mislim da je publika shvatila taj moj način i taj moj jezik.

Jeste li se umorili od ovog filma ili od njega i svih prethodnih?

- Kad vidimo kako publika reaguje na ono što radim, pomislim da nisam radio uzalud. Raditi filmove u Srbiji je stvarno uvek jedna velika avantura. To je nešto što, plašim se i da kažem to, polako izumire. To je nažalost istina, ali kada vidim reakciju publike, to mi ipak daje nadu da film u Srbiji još ima šanse.

Može li se onda u Srbiji uopšte računati na budućnost? Kakvi su vaši planovi?

- Planovi u Srbiji? Definitivno, nikakvih planova nemam!

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
mob
HTC Smart
Nagrada Lazaru Ristovskom u Rusiji

Popularni srpski glumac Lazar Ristovski nagrađen je na festivalu u gradu Čiti u Rusiji za ulogu Ðorđa Džandara u filmu "Sv. Georgije ubiva aždahu".



Ristovski je priznanje dobio kao najbolji glumac na upravo završenom prvom Zabajkalskom internacionalnom filmskom festivalu u Čiti.

Film "Sv. Georgije ubiva aždahu" snimljen je po scenariju Dušana Kovačevića u režiji Srđana Dragojevića.

U zvaničnoj konkurenciji bilo je 17 filmova iz Rusije, Kine, Mongolije, Poljske, Bugarske, Mađarske, Belorusije i Srbije.

Za najbolji film u celini proglašeno je rusko ostvarenje "Stranci" reditelja Jurija Grimova.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
mob
HTC Smart
Lazar Ristovski: Bio sam u društvu najboljih glumaca

Na Prvom međunarodnom zabajkalskom festivalu koji je završen pre dva dana, Lazar Ristovski je osvojio nagradu za najboljeg glumca festivala s ulogom u filmu „Sv. Georgije ubiva aždahu“.

Na festivalu je bilo prikazano 17 filmova u zvaničnoj konkurenciji iz Rusije, Poljske, Bugarske, Mongolije Belorusije, Kine, Mađarske i Srbije.

Gospodine Ristovski, kakav je to zapravo festival?

Festival su finansirali bogati Rusi poreklom iz tog kraja a koji sada žive u Moskvi. To je bio njihov dug prema zavičaju. Gospodin Viktor Škulev i njegova kompanija „Intermedija grup“, koja je najveći izdavač časopisa u Rusiji, finansirao je sa svojim bogatim prijateljima ovaj festival u glavnom gradu Zabajkalske oblasti Čita.

Kakvi su vašu utisci sa tog dalekog putovanja?

Bilo je to stvarno daleko putovanje. Zabajkalski kraj je sama tromeđa između Rusije, Kine i Mongolije. To je jugoistočni Sibir. Valjda, što su ljudi udaljeniji od svetskih metropola, samim tim su i bolji i otvoreniji. Tamo se, bez obzira na nacionalnost, veru i rasu, svi lepo slažu - Rusi, Mongoli, Kinezi, Burjati.
Primili su nas s velikom ljubavlju i uvažavanjem. Nikada neću zaboraviti svetlost iznad tog dalekog grada Čite, koja obasjava nežnošću sve koji ulože napor da do njih dođu. Bio je to prvi festival i samim tim i vrlo važan.

On je na neki način bio orijentisan na kinematografije zemalja koje okružuju Rusiju, sa namerom da se širi i postane u pravom smislu svetski festival. Srpski film zahvaljujući i našem scenaristi Jovanu Markoviću uvek u Rusiji ima svoje posebno mesto, pa je tako bilo i na ovom festivalu. On je predstavio seriju dokumentarnih filmova o Kosovu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Laza Ristovski: Ne razmišljam o novom filmu

Glumac i uspešni reditelj Lazar Ristovski (59) poklonio se pred skopskom publikom nakon prikazivanja njegovog filma "Beli lavovi" u nekoliko bioskopa u Skoplju. Uoči projekcije, Laza je pozdravio publiku na čistom makedonskom jeziku i dobio buran aplauz u dvorani.



- Ne razmišljam o sledećem filmu ni o sledećem projektu, kako se sada moderno kaže.

"Beli lavovi" su ljudi koji su poput belih lavova koji su ugrožena životinjska vrsta, tako su i moji likovi u filmu ugrožena ljudska vrsta.

To su ljudi koji su u tranziciji ostali bez posla, teško se snalaze u životu, nemaju gde da zarade pare, jer je vreme tranzicije jedna neprirodna evolucija društva - kaže Ristovski, koji u Makedoniji ima dosta prijatelja iz sveta kulture, filma, pozorišta.

- Ja vučem poreklo iz Makedonije, moj otac je iz Prilepa, tako da ima mnogo razloga da se radujem kada dođem u Makedoniju. A, eventualno o nekoj saradnji i poslu sa makedonskim partnerima uopšte i ne razmišljam, jer kao što rekoh novi film nije ni na vidiku.

Izvor: Vesti online
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Lazar Ristovski: Glumim modernog župnika sa jahtom

Lazar Ristovski na hrvatskom ostrvu Prvić snima film “Tri muškarca i beba”, u kom igra modernog biskupa koji ima jahtu i telohranitelje!

Ova komedija radi se u koprodukciji Hrvatske i Srbije, tema je zajednički problem - pad nataliteta, a rešenje je revolucionarno! Tri mudraca: župnik, trafikant i apotekar buše sve prezervative koji su u prodaji, što rezultira bebi-bumom, ali i turističkim bumom, jer njih trojica lansiraju priču da je na ostrvu more lekovito, pa se zato masovno rađaju deca.

Turisti u kolonama pristižu na ostrvo Prvić, usred zime se kupaju u ledenoj vodi, pa čak i biskup dolazi da vidi šta se događa i da li je to neko čudo. Neobičnog biskupa igra Ristovski.

- Kao što je kod nas vozni park Svetog sinoda sav u crnim džipovima, tako se i hrvatski biskupi vozaju u belim jahtama. Druga vera, ali ista ikonografija - objašnjava Ristovski.

Njegova kuća “Zillion film” je koproducent filma.

- Producentska kuća “Interfilm” iz Zagreba je na mom filmu “Beli lavovi” bila manjinski koproducent, a ja im sad u ime dobrosusedskih odnosa vraćam istom merom. Ovo je moja prva saradnja sa sjajnim čovekom i rediteljem Vinkom Brešanom, čiji filmovi su uvek bili iskreni, a samim tim i sarkastični i duhoviti. Drago mi je što sam u ovoj ekipi - kaže Lazar Ristovski i objašnjava da u filmu igra više od 50 glumaca koji se sjajno zabavljaju.

- Posle snimanja se popije malo vina i čuje se dalmatinska muzika, što kod nas malo starijih koji pamtimo bivšu Jugu izaziva osećanje nostalgije, kojeg se ne stidim. Naprotiv - ističe Ristovski.

Izvor: Blic

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

237388_zablazar-ristovski1_f.jpg
(17.98 KB, 470x270)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:58:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.