Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kventin Tarantino snima "Inglorius bastards"  (Pročitano 5341 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Citat
Kill Bill
Са овим се немогу сложити. Одгледао сам оба дела и сморио се жешће, цео филм се сводио на шикљање крви, сецкање и испуњавање неких тарантинових фантазија. Неко ми објаснио да то треба да буде као треш хогнконг акциони филм. Али ако је цела поента филма да изгледа као смеће... једноставно не разумем.


Film je mnogo vise od toga. To jeste na neki nacin Tarantinova fantazija jer je i sam fasciniran tim samurajskim filmovima, ali klanje i seckanje je samo prividno osnova price. Uostalom, oba dela su na listi 250 najboljih filmova po IMDbu.



Fuck imdb. Ocene uglavnom daju gay ameri, kojima je rambo do jaja film... Medjutim, moracu da se slozim sa tobom. Kill Bill bas nije best of, ali je prilicno dobar film kao i svi Tarantinovi. Naravno, radujem se ovom novom filmu. Covek definitivno zna sta radi.
« Poslednja izmena: 18. Avg 2008, 22:31:47 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Filozofiramo u strahu od ludila !!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 432
Zastava Ja sam stanovnik planete zemlje i ponosim se time!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
HTC P4350
Ja inace gotivim Tarantina, al meni je film From Dusk Till Down bezveze film... al ostali su mi super.
IP sačuvana
social share
Homo homini lupus est!                                                                           





                                                                                           �
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Tarantinovi "Prokletnici" uskoro u bioskopima


Novi film Kventina Tarantina (Quentin Tarantino) - "Prokletnici" ("Inglourious Basterds"), stiže na leto u domaće bioskope. Tarantino je pisao scenario i režirao ovaj film, o kome se po holivudskim kuloarima već šuška da mu je jedno od najboljih ostvarenja. Film kontroverznog reditelja predstavlja još jedan omaž filmovima B produkcije iz osamdesetih. Naslovne uloge tumače Bred Pit (Brad Pitt), Eli Rot (Eli Roth), Semjuel L. Džekson (Samuel L. Jackson) i Majk Majers (Mike Myers), a tu su i Dion Kruger (Diane Kruger), Sem Levin (Samm Levine), Til Švajger (Til Schweiger), Megi Čung (Maggie Cheung) i Kristof Volc (Christoph Waltz).

Za vreme nacističke okupacije Francuske u Drugom svetskom ratu, grupa jevrejsko-američkih vojnika, poznatih pod nadimkom "prokletnici", izabrana je da širi strah među pripadnicima Trećeg rajha tako što ih je brutalno ubijala i skalpirala. S druge strane, kada jevrejskoj devojčici nacisti pobiju celu porodicu, ona beži u Pariz i tamo upoznaje gospođu koja je ljubazno prima kod sebe.

Radeći za ovu gospođu u njenom bioskopu ona će se naći u jedinstvenom položaju za osvetu kada jedan očarani pripadnik nemačke vojske ubedi svoje pretpostavljene da upravo tu prikažu najnoviji film nacističke propagande. Za to vreme "prokletnici" rade duboko iza neprijateljskih linija, kada se pročuje glas o planovima za filmsku premijeru. Njihovi putevi se ukrštaju s mladom francuskom Jevrejkom i tada odlučuju da zadaju težak udarac nemačkoj ratnoj mašineriji.

Tarantino je u javnosti nekoliko puta insistirao na tome da je njegova namera, iako je ovo ratni film, da to bude špageti vestern s ikonografijom Drugog svetskog rata. Inspiraciju za film Tarantino je dobio gledajući film Enca Kastelarija (Enzo Castellari) iz 1978. godine istog naziva. Film je podeljen u pet delova: "Bilo jednom u okupiranoj Francuskoj" ("Once Upon a Time in Nazi Occupied France"), "Prokletnici" ("Inglourious Basterds"), "Nemačka noć u Parizu" ("German Night in Paris"), "Operacija kino" ("Operation Kino") i "Osveta" ("Revenge of the Giant Face"). Nijedan njegov film do sada nije imao veći glumački ansambl, dok su američki, nemački i francuski glumci uzeli učešće. Film je sniman na brojnim lokacijama u Nemčkoj i Francuskoj.

Bred Pit tumači lik poručnika Alda Rejne, poznatog pod nadimkom Aldo Apač, koji je rođen u planinama Tenesija. On sastavlja tim od osam vojnika na brutalnoj misiji u Francuskoj. Iako se to nigde ne pominje u scenariju, naslućuje se da je u mladosti izbegao linčovanje jer ima ogroman ožiljak od konopca na vratu. Eli Rot je poručnik Doni Donovic, ozloglašeni lovac na naciste. Majk Majers igra britanskog generala Eda Finča, genija vojne strategije, koji daje plan za smaknuće nacističkog vođstva. Semjuel L. Džekson je narator filma, a Dion Kruger igra Brižet fon Hamersmark, popularnu filmsku zvezdu nacističke Nemačke, koja je i saveznički špijun.

Svetska premijera ovog filma očekuje se na Kanskom filmskom festivalu u maju, dok će u domaće bioskope stići u avgustu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
mob
Samsung Galaxy Nexus
kewl.. zvuci ok ...
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Apple iP5
Poster za film:





Trejler:


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Ja inace gotivim Tarantina, al meni je film From Dusk Till Down bezveze film... al ostali su mi super.

FDTD je rezirao Rodrigez, mada je Tarantino asistirao  Smile .

Inace, stoji ona cuvena komparacija "cool, cooler, Tarantino"  Smile
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
poster je odlican..
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
Citat
Kill Bill
Са овим се немогу сложити. Одгледао сам оба дела и сморио се жешће, цео филм се сводио на шикљање крви, сецкање и испуњавање неких тарантинових фантазија. Неко ми објаснио да то треба да буде као треш хогнконг акциони филм. Али ако је цела поента филма да изгледа као смеће... једноставно не разумем.


Film je mnogo vise od toga. To jeste na neki nacin Tarantinova fantazija jer je i sam fasciniran tim samurajskim filmovima, ali klanje i seckanje je samo prividno osnova price. Uostalom, oba dela su na listi 250 najboljih filmova po IMDbu.



Fuck imdb. Ocene uglavnom daju gay ameri, kojima je rambo do jaja film... Medjutim, moracu da se slozim sa tobom. Kill Bill bas nije best of, ali je prilicno dobar film kao i svi Tarantinovi. Naravno, radujem se ovom novom filmu. Covek definitivno zna sta radi.

Za imdb,sto jes jes...

A kill bil sam ja vise gledao kao komediju (sto i jeste) nego kao akcioni film...

Tarantino je genijalan,tu nema govora..
Odgledacu ovaj film,pa dolazim na raport..kad izlazi u kinima?



EDIT : Avgust 21 %!%*!*#
ides u kurac,cu da se smorim do tad...
« Poslednja izmena: 10. Mar 2009, 20:39:55 od ColdOne »
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Novi film Quentin Tarantina na Kanskom festivalu    

Novi film Quentin Tarantina pod nazivom “Inglorious Bastards” naćiće se u zvaničnoj selekciji ovogodišnjeg filmskog festivala u Kanu. Prema pisanju magazina Variety film “Inglorious Bastards”, u kome glavnu ulogu tumači Brad Pitt, nalazi se u zvaničnoj konkurenciji za glavne festivalske nagrade.
Radi se o o filmu koji je inspirisan istoimenim filmom iz 1978. godine. Film govori o ratnoj drami koja je smeštena u Drugi Svetski rat a Pitt igra poručnika Aldo Raine-a koji predvodi grupu vojnika, američkih jevreja, koja upada u okupiranu Francusku. Novi scenario za film je napisao Tarantino. Tarantino je 1994. godine u Kanu dobio nagradu za najbolji film za ostvarenje ‘Pulp Fiction’ dok je 2004. godine predsedavao žirijem ovog festivala. Filmski festival u Kanu će se održati od 13. do 24. maja.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 282
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Iako volim Tarantinove filmove Pulp fiction i kill bill, mislim da ovo nece biti film za njegovu publiku.
IP sačuvana
social share
"Eto, 10 godina se tuzim sa drzavom da mi plati put preko njive, a sada kada vidim da se ne zna ni koj pije ni koj placa, uzecu stvar u svoje ruke, izvadicu stetu makar crko."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.