Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 161
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kvarovi & Delovi - Pomoc, Saveti, Pitanja i Odgovori  (Pročitano 545955 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 111
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k 800i
Chiptunning, zanima me da li je pametno raditi na kolima novije generacije, poshto sam chuo da swe kvari ne znam ni ja shta, jel to istina ili nije??? Preciznije za audi a3 2.0tdi, i shta tachno dobijam njime koliko ks, da li se povecava potroshnja itd??? Heeeeeelp me Smiley

evo sve o tome pogledaj na ovom sajtu http://www.mschiptuning.com/index.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Evo ti linkovi u vezi konkretnih pitanja za chip tuning, a ja mislim da bas nije pametno to raditi, naravno ako ti je dugotrajnost motora bitna. Ako si trkac i bitni su ti samo konji onda udri. Svaki proizvodjac ostavlja izvesne rezerve u softveru racunara za menadzment motora zbog razlicitog kvaliteta goriva, nadmorske visine, itd. Naravno sa razlogom. Tjuneri ustvari izmene uporedne tabele koje se nalaze u memoriji kompjutera, sa namerom izvlacenja sto vise snage i momenta, tvrdeci i smanjenje potrosnje pride, ali da li se remete i neki od parametara kao sto je temperatura rashladne tecnosti, toplota u samom cilindru, itd? Ne moze bas tolika snaga da dodje niotkud, ako nesto dobijes moras nesto i da izgubis. A nije ni redak slucaj da se i oni najnaturpijaniji fabricki motori, narocito turbodizeli brzo kvare, narocito uz nase gorivo (npr 1.9 TDI 150KS).
http://www.autogodine.hr/servis/2006/08/04/hoce_li_chip_tuning_stetiti_motoru/
http://www.autogodine.hr/servis/2005/06/08/friziranje_golfa_iv/
Ne kazem da je ovo iz linkova sve tacno...
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Vrm, vrm, vrrrrm

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 80
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia n73
Chiptunning, zanima me da li je pametno raditi na kolima novije generacije, poshto sam chuo da swe kvari ne znam ni ja shta, jel to istina ili nije??? Preciznije za audi a3 2.0tdi, i shta tachno dobijam njime koliko ks, da li se povecava potroshnja itd??? Heeeeeelp me Smiley

evo sve o tome pogledaj na ovom sajtu http://www.mschiptuning.com/index.html

Hvala, nego jesi razmishljao da firma koja se bavi time verovatno ne bi nishta loshe rekla za chiptunning Smiley
Kazhu oni i da mogu ja iz 140ks da izvuchem 200, i kao sve to nishta nece da shteti motoru, ali kad malo bolje razmislish, suvishe lepo da bi bilo istinito, za 300e da dobijesh 60ks... I josh gistro da ne shteti motoru... Pa ja reko da vidim da li mozhda kad se neshto malo poveca, da li shteti ili ne... Sve u svemu izgleda da i nije bash pametno raditi chiptunning... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 111
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k 800i
ako mene lichno pitash, ja nebih nishta tu chachkao , jeste da dobijesh mao vishe snage ali shta znam, gledaj , ja vozim golfa dvojku i to onog najslabijeg od 1300kubika i 55ks i josh sam mu stavio plin shto znachi da sam josh izgubio na snazi , pa opet to mi nesmeta, jer mi nemamo puteve za neznam ni ja kakve brzine a malo krenesh brze odma te sa radarom uhvate , dakle moj ti je savet nemoj da chachkash nishta a na tebi je da odluchish..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ciptuning svakako nebi preporucio za obicne aute. Sa cipom ce sve u motoru raditi vise nego mu je dozvoljeno te nece dugo izdrzati. cip tuning je za sportske aute koje imaju izdrzljiviji motor i koji ce podnijeti da sve radi vise od dozvoljenog.
istina da ce se sa cipom povecati snaga auta i imati bolje performanse ali motoru je to jako stetno te nece dugo izdrzati.
a tvrtke sta stavljaju cip ti daju garanciju jedino na cip, a na motor ne dobijes nikakvu garanciju..
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Vrm, vrm, vrrrrm

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 80
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia n73
jer mi nemamo puteve za neznam ni ja kakve brzine a malo krenesh brze odma te sa radarom uhvate.
Zato imam jammer, nishta lepshe nego kad im se smejesh u lice dok te onako u chudu gleda kako ne mozhe da ti ochita brzinu... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Jeli bre, jel radi to za ove laserske varijante radara?
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
ko kaze da sa chip tuningom motor "brze" strada nek dokaze!samo argumentovano.naravno da se isplati ako se radi o turbo motorima,najvise tdi il common rail.naravno,treba paziti gdje i ko odradjuje chip tuning.kod vozila do 00 god,chip koji je u ecu kompu se skida pa se reprogramira il se stavlja drugi sa novom mapom sagorjevanja,i td.noviji modeli ecu sistema za tuning tj. chip se moze reprogramirati bez skidanja istog sa ecu.o perfomansama:moja octavia tdi 110 ks sa "ciphovanjem" dobija jos 31 ks i 50 Nm ob.
za pedju cara:
jammer je dobra stvar,mislim jako jako dobra,al i tu postoji mane.naime,svaki iskusniji policajac "puca" radaom u tebe na oko 600 m,mislis da mu nece biti sumljivo ako okine 3-4 puta i ispise mu na lcd-u error il ----?jos ima vremena da te zaustavi.al ovo je rijetkost.mozes li mi reci koliko te para dosao jer imam i ja namjeru da ga uzmem.poz
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Ajde ti argumentuj da ne steti, pa mi smo dosad dosta napisali. Imas li neki dokaz da ne steti? Rado bih prodiskutovao. Evo i linka sta je osnova algoritma sistema za ubrizgavanje i chip tuninga http://auto.howstuffworks.com/fuel-injection5.htm
« Poslednja izmena: 15. Nov 2006, 22:20:05 od dragvorl »
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
evo sta se desilo sa propelerom jedne turbine nakon cipiranja:


Izvor: autoblic.hr
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 161
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.