Почело је у Јужној Америци,у Африци је у току прва фаза,а у Централној Америци прва фаза је завршена,сада је почела и друга.

Нисмо кренули од почетка,али довољно је и одавде.

Poruke 4919
Windows 7
Crni kontinent privodi kraju prvi krug kvalifikacija za SP 2014.

Odigrano je 10 revanš utakmica prve runde afričkih kvalifikacija za Svetski šampionat u fudbalu koji se održava u Brazilu 2014. godine.

U drugo kolo su prošli Lesoto, Ekvatorijalna Gvineja, Tanzanija, Kenija, Ruanda, Kongo DR, Kongo, Togo, Mozambik i Namibija. Parovi drugog kola: Kongo - Namibija, Mozambik - Ruanda, Togo - Ekvatorijalna Gvineja, Tanzanija - Kenija i Lesoto - Somalija ili Etiopija.

Otkazan je susret između Liberije i Mauricijusa pošto se Mauricijus povukao iz kvalifikacija za SP.

Kvalifikacije za SP: Aguero spasilac

Uvodne utakmice četvrtog kola južnoameričke grupe kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo u Brazilu rešavane su u drugom poluvremenu. Argentina nije dozvolila novi gubitak bodova posle remija sa Bolivijom i poraza od Venecuele, a večeras je pobeđena Kolumbija i to u gostima. Pobedu od 2:1 doneo je napadač Mančester sitija Serhio Aguero. Kolumbijci su do 61. minuta imali vođstvo. U drugom meču Ekvador je slavio protiv Perua sa 2:0 golovima Edisona Mendeza i Kristijana Beniteza.

Selektor "gaučosa" Alehandro Sabelja od početka utakmice igrane u luci Barankila šansu je dao napadačima Barselone i Reala Lionelu Mesiju i Gonzalu Iguainu, ali njih dvojica nisu uspeli da daju gol u prvom poluvremenu. To je međutim uspelo njihovom protivniku Dorlanu Pabonu u poslednjim trenucima prvog dela igre. Tačnije, to je bio autogol. Džejms Rodrigez je fauliran, Pabon je izveo slobodan udarac, a loptu je u mrežu skrenuo Maskerano. Na odmor se otišlo sa prednošću Kolumbijaca za koje nije igrao Radamel Falkao.

Već od prvih minuta nastavka na terenu je bio Aguero koji je zamenio Pabla Guinazua. Izjednačenje je doneo Mesi, a konačan rezultat postavio Aguero koji je imao problema sa nogom. Mesi je iskoristio odbitak posle šuta Hozea Sose, a Aguero posle udarca Iguaina. Na drugoj strani taktika domaćina da čekaju priliku iz kontranapada nije dala rezultate. Da povedu sa 2:1 mogli su u 79. minutu, ali je Serhio Romero odbranio šut Kamila Zunige.

- Pobedili smo jer smo želeli da uverimo sve da možemo da savladamo bilo kog protivnika, posebno posle onog što se desilo sa Bolivijom (1:1) - rekao je Aguero.

Kvalifikacije za SP: Prekinuta Zakeronijeva serija

Severna Koreja pobedila je Japan u okviru kvalifikacija za Svetsko fudbalsko prvenstvo koje će 2014. godine biti održano u Brazilu. Jedini gol u 50. minutu meča igranom na prepunom stadionu "Kim Il Sung" dao je Pak Nam Čol. Utakmica nije imala takmičarski značaj jer su "plavi samuraji" već obezbedili plasman u narednu rundu kvalifikacija, a Korejci nisu. Naravno, u pozadini svake utakmice dva nacionalna tima su politički sukobi. Ovo je bilo prvo gostovanje Japanaca u Severnoj Koreji od 1989. godine.

Do kraja meča Korejci su igrali bez Jong Il Gvana koji je u 77. minutu dobio drugi žuti karton zbog grubog starta nad Acutom Učidom. Ovaj rezultat ujedno je označio kraj serije od 17 utakmica bez poraza selektora Alberta Zakeronija koji je nacionalni tim Japana preuzeo 2010. godine.