Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kutak za ljubitelje vazdusnog oruzja  (Pročitano 27506 puta)
23. Dec 2008, 19:48:19
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li ste znali da je u hrvatskoj za nabavku vazdusnog oruzja potrebno ispuniti samo jedan uslov,a to je da onaj koji ga zeli kupiti bude punoletan.U slobodnoj prodaji se nalaze puske sa kalibrom 4.5 sa kalibrom 5.5 pa cak i 6.35 mm.One u 4.5 calibru imaju izlaznu brzinu dijabole i do 380m/s u 5.5 skoro 300m/s.Po nasem zakonu (koliko sam ja razumeo) fizickom licu je nemoguce dobiti dozvolu za kupovinu vazdusnog oruzja, mogu je dobiti samo streljacke organizacije to jest streljacki savezi U vecini evropskih drzava vazi zakon kao i u hrvatskoj (madjarska,bugarska.....)pa se iskreno nadam da ce i nasa skupstina usvojiti taj zakon.Inace NAOS(nacionalna asocijacija za oruzje srbije),mislim da se tako zove je pokrenula akciju izmene sadasnjeg zakona o oruzju ali im je bilo potrebno 30000 potpisa , tako nekako,za neku vrstu peticije da bi novi predlog zakona o oruzju usao u razmatranje u skupstinu.Dokle su stigli ne znam ali znam da je predlog zakona mnogo liberalniji od ovog sadasnjeg koji ne moze biti gori, i da po njemu za vazdusno oruzje ne bi trebala nikakva dozvola vec samo navrsenih 18 godina.Inace u NAOS su uclanjene mnoge streljacke organizacije,lovacka drustva,firme koje se bave prodajom oruzja i opreme i sl.Mislim da bi mi Burekdzije mogli to malo da poguramo jer nas ima preko pola miliona a medju nama je i puno GLASACA pa ce vlast malo obratiti paznju na ovo o cemu pisem.Inace ja bih hteo da nabavim vazdusnu pusku jer sam se kao dete bavio streljastvom i falilo mi je 4 kruga da se plasiram na drzavno prvenstvo za pionire koje se odrzavalo u makedoniji u tadasnjoj SFRJ.Ne bih zeleo da je kupujem na crno jer u zivotu nisam dolazio u sukob sa zakonom pa ne bih to ni zbog pisljive vazdusarePredlazem da ako neko ima pouzdane informacije o ovom predlogu zakona i dokle se stiglo sa njim obavesti nas burekdzije jer sam siguran da nisam jedini i da ima jos ljudi koji zele isto sto i ja a to je da potpuno legalno kupe vazdusnu pusku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Podneo zahtev,dobio dozvolu ,kupio vazdusaru 9 februara.Ipak nije tako tesko dobiti dozvolu od sup-a potrebno je samo biti clan streljackog drustva,popuniti formulare i platiti takse pa sacekati oko 30 dana odobrenje.Vazno je takodje da osoba koja podnosi zahtev nije osudjivana i dalje sve ide kao po loju.Izvinjavam se ako sam svojim predhodnim postom izazvao pometnju ali gde god sam se raspitivao svi su mi govorili da je dozvolu jako tesko dobiti.Napominjem da nisam imao nikakve VEZE u sup-u.Momci su jako korektni i svaka im cast.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9.1b3)
super je ovo znati , jer sam ja razmisljao o nabavci pre vazdusnog pistolja (ako tako nesto postoji) nego puske.
bas sam juce pucao iz puske na neke golube sto su mi se uselili.  Smile
btw, puska pozamljena.

~R
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mozda malo kasnim ali u mom slucaju oko dobijanja dozvole za nabavku vazdusne puske nije bio problem, prvu dozvolu sam dobio pre 20 godina (tad sam imao 18g) i tad sam kupio Slaviu 631, posle vojske sam dobio dozvolu za pistolj CZ99 a prosle godine sam dobio dozvolu za nabavku jos jedne vazdusne puske i kupio sam Dianu 350 magnum, nikad nisam bio clan streljackog kluba niti mi je to neko trazio tako da price o obaveznom clanstvu u nekom klubu su netacne a kao razlog eventualnog odbijanja zahteva za nabavku bilo kog oruzja u MUP-u nisu duzni da objasnjavaju ???? sto se tice zakona ako hocemo u evropu morace i to da promene pa da bude kao i u Hrvatskoj i drugim zemljama slobodna prodaja za lica starija od 18 g.   kod nas je sada dobra ponuda vazdusnih pusaka jedino su dijabole problem (mali izbor) ali se nadam da ce se to promeniti i eventualno omoguciti kupovina putem interneta jer neznam kako bi sad reagovali kad bi narucio dijabole na ovaj nacin jer je ponuda na internetu neverovatna !

pozdrav ljubiteljime vazdusnog i drugog oruzja !!! 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
------------------------------------
« Poslednja izmena: 08. Jun 2009, 23:36:34 od vukvule »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Born to party, forced to work...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 208
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG GD900 Crystal
Ja posedujem Cesku pusku Slavia 630 4,5 mm. Iako koristi standardnu dijabolu dovoljno je jaka da probije dasku colovacu ili da bez problema ubije macku ili zeca preciznim pogodtkom. A sto se tice dozvole to mi nije bio nikakav problem posto sam uzeo preko brata koji je policajac. Dok za obicne civile procedura je cini mi se malo teza...Mada ovde kod mene je potrebno dati samo nekih 50 evra vise i dobijes i pusku i dozvolu i sve bez problema.
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mene zanima kolike su cene v. pusaka sa snajperom :weirdface:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Jedno je puška a drugo je optički nišan. Kako si postavio pitanje vidi se da nemaš osnovno znanje o oružju. Negde kupiš vazdušaru a negde optiku. Ali moj savet ti je da ne kupuješ ništa. Iz razloga što si pitanje postavio onako kako jesi.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
Čuj vazdušni, pa kao dete vojnog lica, to mi je bila igračka umesto barbike  Smile
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
HTC Desire HD
IP sačuvana
social share
svemir i ljudska glupost nemaju kraja. za svemir nisam siguran.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.