Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kusturica"nekima smeta tradicionalna Srbija"  (Pročitano 7137 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ima leka svaka apoteka Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia E50
@dino

da vam se ne "cijepa",ne bi toliko ni pisali o njemu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lako je dati zivot za nesto, kad ga nemas

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava Cehoslovacka ;p
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Topaz
ja o kusturici samo znam da je bio neka faca na kanskom festivalu, toliko me bombarduju informacijama o njemu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Nije mi najjasnije na kakvu tu "tradicionalnu" Srbiju misli?! Ljudi kao što su Sloba i Šešelj su vanbračna deca druga Tita a Koštunica legitimni naslednik njegovog maršalskog šinjela pa je to ta "tradicionalna" Srbija. Ako misli na stanovnike sela u Srbiji njima je dojadilo da ih tretiraju kao izvor ljudskog mesa za pijane ratove koje pokreću Titovi skojevci u međuvremenu nabrzake pokršteni baš kao Kusta, da bi učili Srpstvu one koju su uvek bili Srbi, i organizovali pogibiju upravo takvih. Više mi se sviđa Bregović koji je oduvek bio pican i ostao takav, dosledan svom stilu.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Slavni reditelj Kusturica, čije su ogromne zasluge za razvoj turizma u Mokroj Gori, uložio je oko milion evra u izgradnju skijališta sa četiri ski- staze i ski-liftom kapaciteta 600 skijaša na sat, tvrdi da u ovaj projekat nije ušao nošen biznis planovima, ali je njegovom izgradnjom područje Mokre Gore zaokružilo svoju ponudu na svih 12 meseci u godini.

Drvengrad u svojoj turističkoj ponudi ima 70 kreveta, Železnice Srbije gazduju sa objektima u kojima je 60 ležaja, dok se u sobama meštana izdaje dvadesetak postelja, ali se računa da će u narednoj godini ponuda ovog mesta biti veća za stotinak novih kreveta.

Kusturica planira da skijalište 'Iver' naredne godine obogati stazama za rekreativce i decu, a namerava da na tom području izgradi planinsku kuću sa restoranom, dok je izgradnja hotela sa stotinak ležaja za sada samo u naznakama.

Za sve one koji će ove godine uživati u čarima zime u Mokroj Gori, gde je trenutno tridesetak santimetara snega, radosna je i vest da će ove godine prvi put i tokom zimskih meseci saobraćati 'ćira', kao najznačajnija atrakcija tog mesta.

 Izvor":rts
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ulaganje u planinski turizam, za svaku pohvalu (bez ironije) ali tom vernom imitacijom zlatiborskog sela ne može sebe staviti u ulogu Boga-stvoritelja niti ima pravo da politički zastupa ljude koji ga ni na koji način nisu ovlastili da to radi, standardno zaklanjanje demagoga iza ovoga-onoga kad ostanu bez pravih argumenata. Da govori u svoje ime svoj politički stav to bi poštovao, bez bednog zaklanjanja iza narodnih masa. Drven-grad je dobio Drvenog Advokata koji se dosetio da bude politički zastupnik "tradicionalne Srbije"

Koštuničin Mihalj Kertes
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

KUSTO, SRBINE!
Emir Kusturica postao pravoslavac, rediteljev kum Vladimir Cukavac, šumar iz Mokre Gore
Posle niza izjava o svom srpskom poreklu, koje su frapirale, pa čak i iritirale mnoge u bivšim bratskim republikama, pogotovo Bosni i Hrvatskoj, proslavljeni reditelj Emir Kusturica nedavno se i duhovno preobratio u pravoslavlje krstivši se u manastiru Savina kraj Herceg Novog. Svetotajinski obred obavljen je u porti zdanja koje datira iz 1030. godine uz, kako navodi beogradski "Blic", prisustvo najuže rodbine i kuma Vladimira Cukavca, šumara iz Mokre Gore.

Tom prilikom Emir Kusturica je u crkvene knjige upisan pod imenom Nemanja. Time je uokvirena priča koju je Kusturica poslednjih godina s ponosom isticao govoreći o svojim korenima, koji sežući duboko u prošlost otkrivaju da je starnom od Krivokapića iz crnogorskog plemena Cuce. Shodno tome je i gradeći etno-selo na Mećavniku u samom centru postavio crkvu brvnaru posvećenu svetom Savi.

- Možda zvuči anahrono, arhetipski, ali u duhovnosti je sakrivena suština ljudskog bića - naglasio je Kusta prilikom njenog osveštenja.

I dok je slavni reditelj bio nedostupan za čestitke zbog turneje svog "No smoking orkestra", sa kojim je nastupio na džez-festivalu u Nici, njegova supruga Maja potvrdila nam je ovu priču: - Bogu hvala, sve je tačno


      Izvor:kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Pametan Kusta pametan!
Ako mu zagusti u Srbiji, klisnuće u Crnu Goru a kako da ne prime cetinjski rod, pa će tamo da gusla o vekovnoj crnogorskoj državi i samobitnosti Crnogoraca, a eto i on je Crnogorac.

Evo ti banka cigane moj, sviraj mi ti...

A ovo sam dobro zapamtio: Kustin intervju tamo '89-90 znam da još nije bilo rata ali se osećalo na zlo. Kusta navodi da je rodom iz bilećkog kraja (pametno-što bliže velikoj kasarni JNA sa idejom da dolazi vojni puč i vlast JNA) da su njegovi bili bogumili pa su pod pritiskom katolika prešli u islam. To sam zapamtio zato što je bilo totalno nebulozno.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2007, 22:57:23 od Imaginelo »
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne znam za taj inervju,i ne mogu da komentarisem,ali ne verujem da je bio 89.god.  vreme kada je poceo da radi kao  mlad profesor na akademiji scenske umetnosti u sarajevu,mozda je to bilo par godina kasnije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Taj šovek nema biografiju već je to film koji se uvek nabrzake snimi da danas posluži, tako da je pitanje ima li policija njegovu verodostojnu biografiju. zeznuše ga sa Kanskim nagradama pa se pamte godine. Čovek od plastelina koji sebe modeluje po potrebi. Možda je to zaista prototip čoveka 21vog veka, a ja tvrd i bandoglav, nedam da me mese kako je kome ćef, prevaziđeno. Kusta i takvi danas prolaze i kaplje im lova, a povremeno svoj plastelin premese.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.