Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kupovina klima uređaja - preporuka  (Pročitano 27527 puta)
27. Jun 2016, 21:10:53
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ovako ljudosi, pozdrav pre svega, izguglao sam nešto o ovoj temi na forumu ali se spominje samo neka iz 2013-te i to u fazonu ‚‚da li koristite klima uređaj‚‚. E sad pošto meni treba konkretan savet za situaciju sa slike rekoh da otvorim novu temu i da priupitam vas malo stručnije koju klimu gde i za koliko nabaviti a da to zadovolji moju situaciju Smile

Naime, na slici je zeleonom bojom označeno mesto gde bih pozicionirao klimu, najviše zbog pristupačnosti prilikom montaže, zbog (moja logika) hlađenja po dužini, a i da izbegnem južnu stranu i time umanjim efekat klime.
Pre svega me interesuje jačina klime (BTU), koju jačinu klimu uzeti za nacrtan prostor? U sobi 4x5 posedujem 12-icu koja mi je preporučena kao bolja opcija umesto 9-ke (da se ne muči), pa me kopka da li bi takva klima bila idelna za sobu sa slike ili je neophodno da uzmem jaču. (iako površinski ne odstupa previše od sobe u kojoj već posedujem klimu te snage (12)).

Na ovim online kalkulatorima vidim da sve parametre uzimaju u obzir pa sam stoga i nacrtao ove elemente tipa strane sveta, zatvorene/otvorene prostore, kao i spoljne prozore i slicno.

Naravno, pored jacine bitno mi je i iskustvo sa markama klime, mada iz licnog iskustva mogu reci da sam zadovoljan VIVAX klimom (jer istu marku trenutno posedujem), ali naravno, posto vidim da me vuce da samo njihove klime i biram, otvoren sam i za druge preporuke narocito ukoliko se ukaze dobra ponuda cene/kavliteta.

Dakle, size:
Za prostoriju sa slike
1. Jacina klime (BTU)
2. Pozicija klime
3. Marka klime

Hvala svima na saradnji, trenutno opremam mesto za buduce zivotne poteze pa cu mozda malo da smaram oko pomoci uredjenja (kao sto sam neke ovde smorio sa fasadom/aspiratorom ali to je sada puckica zahvaljujuci pojedinim ljudima sa foruma  Smile ) Pozdrav  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dnevna soba.jpg
(43.35 KB, 960x720)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
uzmi 12,ja sam 18 kopernikus klimom ladim skoro celu kucu,ne znam kako ih sad prave ali biraj da spoljna jedinica bude normalne velicine a ne one midi sa ventilatorom kompresora koji se brze okrece,ja sam pre par godina uzeo jednu beko 12 (ispala mi povoljna kombinacija)i nju cuvam u rezervi
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Samsung Galaxy S Advance
Hvala na odgovoru. Iskreno najvise se dvoumim zbog jacine, ali eto, sa iskustvom vise, odluka se lakse donosi. A i saznao sam ovo za klasicne spoljne jedinice, a mozda bi mi ponudili upravo tu novu "moderniju"  Smile

Hvala sez  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
od jeftinijih nisu lose,midea,beko,eto tebi i vivax vrsi poso,srednja klasa samsung,lg panasonic,mozes da uzmes i sa invertorom ako mislis da se grejes na nju,mada moze i sa klasicnom kad nisu jaki minusi

fensi klima sa milion funcija i svemisrkim dizajnom ti takodje ne treba sve je to slicno,radi nano filteri i slicne gluposti,unutrasnju jedinicu redovno prskaj asepsolom 1:10-5 razredjenim,sa spoljnu gledaj da zastitis sto vise,ja sam za moju napravio mali krov i kad ne radi pokrivac od stiropora a zimi je pokrijem skroz i dobro je da se izduva svremna na vreme ono sace kompresora,ja to bas ne radim posto nema mnogo prasine kod mene

kad nadjes konkretan model napisi ovde da vidimo kakav je i kakva su iskustva korisnika sa njim
« Poslednja izmena: 28. Jun 2016, 23:01:44 od sez »
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
mob
LG G3
Podeli kvadarturu prostorije koju želiš da hladiš sa 10 i to ti je to,uzmi u obzir i veličinu staklenih površina pa izaberi jaču klimu ukoliko su staklene površine veće i bez roletni i venecijanera.Ja u stanu imam klimu koja je psotavljena u sivoj fazi i prortačunao je inženjer gde da je stave i koja jačina,meni je samo ponuđeno da izabrem porizvođača.I zadovoljan sam kako hladi.

IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
mob
LG Nexus 5
12-ica ce biti sasvim dovoljna za tu sobu ako ne planiras da hladis i hodnik.  E sada, saveta ima milion, na primer, imas i majstora za ugradnju klima koji ce ti predloziti da unutrasnju jedinicu stavis na juznu stranu zida, desno od vrata, kako bi mogla da tutnji i u hodnik.

Ako je ugradjujes bas tako, kao na slici, nemoj da gadjas bas cosak. Po navodima jednog majstora koji je meni ugradjivao klimu i koji je i dalje povremeno odrzava, noviji i jeftiniji modeli klima nemaju realnu BTU koja je deklarisana na njima. (midea, vox, vivax i slicne)

Ja imam housel 12-icu i po njemu takva 12-ica danas ne moze da se kupi. (u smislu kvaliteta, snage i cene - unutrasnja jedinica ima 8 kila, a spoljasnja 36, toshibini delovi i kompresor)

U teoriji, mnozis btu sa 3 i dobijes orijentirnu kvadraturu koju klima moze da hladi/greje. (12-ica x 3 = 36 kvadrata) Sve to zavisi od prostorije do prostorije, objasnio je bolje evilblod.

Ako ces koristiti klimu i za grejanje, mozda ti je najbolje resenje neka inverter klima. Daikin, tadiran i micubisi su dobar izbor, mislim da se ova prva radi u Ceskoj. Problem je samo sto je njima malo jaca cena. Jeftinije inverter varijante ima midea.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Samsung Galaxy S Advance
Nazalost ne razumem bas koncept invertora, mada ove vivax klime sto imam imaju mogucnost i grejanja i hladjenja. Planiram da se dogrevam zimi na klimu, jer je ta soba takvog "karaktera" da je zimi prehladna a leti pretopla. (Ovako imam podno grejanje, ali nije na odmet ni malo toplo da pirne jer je veca povrsina pa mozda ne zagreje bas ravnomerno bez strujanja, ali ne planiram da mi klima bude primarni sistem grejanja u toj sobi). Sad za moju drugu sobu sasvim dovoljno zagreva ta vivax, ali mislim da je u pitanju bas klasicna klima.  Smile

Od modela priznajem da za neke prvi put cujem ovde od vas. Cuo sam najvise za ovu "midea" jer se spominju manje vise na akciji svuda trenutno, a i procitao sam u onoj staroj temi dobre recenzije o njima. Samsung mi spada u skuplju kategoriju tako da iskreno nisam mnogo trazio njih. Od tih brendiranih mislim da je trenutno "LG" u rangu pristupacnijih. Inache najvise sam se orjentisao na "vivax" iz iskustva i vidim povremeno neku "beko" da uleti (uglavnom na akcijiskim katalozima winwin-a, tehnomedia, tehnomanija, roda i sl.). Ima i neke "tesla" koje su jeftinije za nijansu od ostalih ali iskreno nikada je nisam video kod nekoga niti cuo nekog u okolini da poseduje istu. E da, "vox" marka je opasno postala popularna sto se tice bele tehnike tako da su im i klime non-stop svuda na akciji. (mada ja od njih imam jedino televizor u selu koji, da kucnem u drvo, i dalje super sljaka ako uzmemo u obzir da mu je najvece opterecenje to sto mora da gleda farmu/parove/zvezdice/zvezde/crnu ruzu i tome slicno 24h/7 sa mojim dedom i nanom  Smile )

Cene se krecu uglavnom od 27.000-29.000 (akcijske) + ga cenim nekih 50e ugradnja. (ako ga nisam "potcenio")

Sve mi se cini da smo utvrdili jacinu klime definitivno (12) sa napomenom da ne planiram da grejem hodnik. Iskljucivo mi treba samo za taj dnevni boravak.  Smile

Hvala puno svima na saradnji, javljam sta sam nasao/uradio. A raspitacu se i za ove Crowz-ove klime s obzirom da sam za njih cuo tek sada. I to od njega  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
ko sto rece crowz verovatno nema da se kupe te klime od pre par godina koje su jos uvek posteno pravljene,tj sa velikom spoljasnjom jedinicom,(ove nove su sa manjom a ventilator kompresora se brze vrti,pa onda kao nadomeste tu snagu i rade na granici) midea je kvalitetnija od vox-a i vivaxa,mislim da je i beko,samsun lg bi trebalo da su iznad,tadiran,daikin,panasonic ,toshiba,fujitsu

sto se tice grejanja inverter klima je najbolja ali je i skupa,moci ces i ti na ovu da se dogrevas ali samo pri spoljasnjim temperaturuma u plusu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
mob
Samsung Galaxy S Advance
Posle vise od sest meseci (na sta sam propisno upozoren  Smile ) dizem ovu temu iz mrtvih jer najzad imam kandidate za famoznu klimu sa pocetka teme  Smile

U tabeli su nabrojane iskljucivo samo razlike. Cenovna razlika je grubih 120e izmedju inverter i obicne klime.
Interesuje me sledece:

1. Da li je osetni boljitak tokom vremena usled dodatnog ulaganja u inverter klimu ili da sljakam sa ovom obicnom?
2. Da li sve inverter klime rade sa vecom potrosnjom prilikom startovanja pa posle imaju manju potrosnju (jer u kW ima odstupanja od 0,20kW izmedju njih)

Hvala puno, i eventualno bih cenio brzi odgovor kako bih sto pre zapoceo proces kupovine inache ima da se isprechi josh neki zenin prohtev (zbog chega smo odlagali i kupovinu klime do sada)  Smile

Slika poredjenja ovih klima, kao i nazivi modela,  u prilogu  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

klime.jpg
(87.48 KB, 935x865)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 484
Klima nije zdrava izbacio sam je iz mog doma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.154 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.