Tema: Kup UEFA:Partizan - Ocelul 1:0  (Pročitano 2156 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Aries
Poruke 6095
Apple iPhone
Fudbaleri Partizana plasirali su se u prvo kolo Kupa UEFA, pošto su u revanšu završnog kruga kvalifikacija pobedili rumunski Ocelul iz Galaca rezultatom 1:0. U prvom meču u Konstanci nije bilo golova.

Jedini gol postigao je Radonjić u 27.minutu posle odlične asistencije Kamerunca Boje koji je odlično prošao po desnoj strani i odlično uposlio saigrača u napadu kome nije bilo teško da sa 7-8 metara savlada Korneu. Partizan je večeras srušio dve neugodne tradicije - posle skoro dve godine zabelezizo je pobedu na svom stadionu u jednom evropskom takmičenju i ujedno je prvi put u novijoj istoriji kluba eliminisao jednu rumunsku ekipu.

Beogradski "crno-beli" ponovo su razočarali svoje navijače, kojih je po kišovitom vremenu bilo oko 6.000 i "trenirali" su im živce do poslednjeg zvižduka.

Rezultat je svakako bio bolji od igre, iako su fudbaleri Partizana mogli i ubedljivije da savladaju Ocelul.

Partizan je od početka meča imao inicijativu, ali je porvi mogao da pobvede Ocelul, čiji su igrači u dva minuta promašili dve sjajne prilike za gol.

Najpre je u 22. minutu katastrofalno pogrešio odbrambeni fudbaler Partizana Milivoje Chirković u svom šesnaestercu, lopta je došla do Ciprijana Mozakua koji snažno šutira, ali golman Partizana Ivica Kralj sjajno interveniše. Dva minuta posle toga odličan napad rumunske ekipe sa desne strane, lopta je centrirana u šesnaesterac Partizana, a Viktorijas Jakob sa tri metra glavom šalje loptu pored gola.

To je prilično iznerviralo navijače Partizana koji su počeli da skandiraju "Vermeze, odlazi" (upućeno treneru Partizana Vladimiru Vermezoviću), ali tek što se publika stišala, Partizan dolazi do željenog gola.

Fonet

Saša Ilić je odlično uposlio Pjera Boju koji je ušao u šesnaesterac gostiju, dodao do Srdjana Radonjića koji postiže pogodak.

U poluvremenu utakmice dogodio se incident na južnoj tribini stadiona, gde je smešten deo najvatrenijih pristalica Partizana. Oni su tokom prvog poluvremena uzvikivali "Uprava napolje", nezadovoljni što će ubuduće morati da plaćaju ulaz na stadion, i ubacili nekoliko baklji na stazu oko terena. Policija je u poluvremenu intervenisala na tribini i došlo je do tuče sa navijačima.

U nastavku utakmice ponovo je Ocelul imao dve dobre prilike, ali oba puta neprecizan je bio Jakob.

U 50. minutu Simon Vukčević pravi izvanredan solo prodoro, ulazi u šesnasterac Ocelula, ali neprecizno završava akciju. Partizan je imao još dve dobre prilike za gol, ali je najpre Nenad Brnović u 75. minutu promašio przan gol, a u 83. minutu Nikola Grubješić prebacuje gol sa tri metra na dodavanje Boje.

Fonet

Posle utakmice, trener Partizana Vladimir Vermezović rekao je da su njegovi igrači odigrali "tešku utakmicu, pre svega u psihološkom smislu", ali je izrazio zadovoljstvo što je Partizan konačno eliminisao jednu rumunsku ekipu.

"Posle početne nervoze, kada je Ocelul imao dve stvarno dobre prilike za gol, preuzeli smo inicijativu i lakše smo disali posle postignutog gola. U nastavku smo imali još šansi za gol, ali i ovo je dovoljno", rekao je Vermezović novinarima.

Upitan da li je ovakva igra Partizana dovoljna za igranje u Evropi, Vermezović je odgovorio da bi bio zadovoljan kada bi Partizan stalno pobedjivao u Evropi sa 1:0.

"Partizan može bolje od ovoga, ali je najvažni je da se pobedjuje", dodao je Vermezović.

Trener Ocelula Kartu Sorin ocenio je da je njegov tim izgubio dvomeč još u Rumuniji, kada je propustio priliku da pobedi.

"Da sam u svom timu večeras imao Pjera Boju sada bih ja bio zadovoljniji i moj tim bi bio pobednik", rekao je Sorin.  Stadion Partizana gledalaca: oko 6.000

PARTIZAN: Ivica Kralj, Milivoje Ćirković, Zoran Mirković, Nenad Djordjević, Milovan Milović, Nenad Brnović, Ivan Tomić, Saša Ilić (od 62. minuta Miroslav Radović), Simon Vukčević, Srdjan Radonjić (od 72. minuta Nikola Grubješić), Pjer Boja (od 90. minuta Branimir Bajić).

OCELUL: Kornel Černea, George Rohat, Kozmin Marginean (od 46. minuta Kristijan Kračun), Danijel Munteanu, Stefan Nanu, Ciprijan Danču, Decebal Geara, Viorel Tanase, Ciprijan Mozaku (Bodan Aldea), Danut Oprea, Viktorijas Jakob.

žuti kartoni - Milovan Milović, Nenad Brnović i Miroslav Radović (Partizan), Kornel Černea, Kristijan Kračun i Mozaku (Ocelul).

(02. May 2007, 21:47:09)