Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:50:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 73 74 76 77 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kuda veceras: Informacije o koncertima!  (Pročitano 305111 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Белгрејд диксиленд оркестра“ на маскенбалу „Ноћ прохибиције“

У „Миксер хаусу“ 18. марта биће одржан музичко-сценски спектакл који ће обухватити тематски маскенбал и концерт „Белгрејд диксиленд оркестра“, који ће публику вратити у време двадесетих и тридесетих година прошлог века.

У оквиру другог по реду догађаја те врсте у Београду, становници српске престонице ће се вратити у златно време кабареа, флапер девојака, свинга и диксиленда.

Припремите ваше маске, извуците хаљину и одела из ормара ваших бака и дека, нашминкајте се у стилу Лајзе Минели и спремите се за провод као на забавама по којима је познат Велики Гетсби", позивају из „Миксер хауса“.

За музику ће бити задужен „Белгрејд диксиленд оркестра“ – једини музички састав на Балкану који се искључиво бави диксиленд жанром.

Оркестар састављен од осам чланова основан је 2001. године, а од тада је стекао значајну европску репутацију, издао је пет це-де издања и одржао више од 500 концерата.

Како би враћање кроз време било потпуно аутентично, само костимираним посетиоцима ће бити дозвољен улаз на „Ноћ прохибиције“, а за оне најкреативније и најоригиналније костиме припремљене су и награде.

Улазнице су доступне у претпродаји по цени од 600 динара, на продајним местима „Гигстикса“, док ће на улазу бити 800 динара.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Чик Корија електрик бенд“ 1. јула у „Комбанк арени“


Састав предвођен једним од култних џез пијаниста „Чик Корија електрик бенд“ гостоваће 1. јула у „Комбанк арени“. Њихова турнеја део је прославе 75. рођендана Чика Корије која ће кулминирати двомесечним наступима у чувеном њујоршком клубу „Блу ноут џез“.

Састав „Чик Корија електрик бенд“ један је од неколицине џез ансамбала који су истински унели револуцију у уметничку форму, истичу из „Комбанк арене“.

Њихов истоимени деби-албум из 1985. године дошао је као гром из ветра неба, спајајући џез, рок, латино и фанк са звучним изумима који и даље звуче футуристички.

Реч је о квинтету класичног састава – Чик Корија на клавиру, Дејв Векл на бубњевима, Џон Патитучи на басу, Ерик Маријентал на саксофону, Френк Гембејл на гитари.

Њихов утицај огледа се од хип-хопа преко електронске музике до најбитнијих џезера данашњице попут „Снарки Папија“.

Чик Корија достигао је култни статус на музичкој сцени. Клавијатуриста, композитор и вођа бенда налази се у џез „Холу славних“ и један је од највише номинованих уметника у историји Греми награда са чак 63 номинације и освојена 22 признања.

Од класичног стила до авангарде, бибопа до џез-рок фјужна, од дечјих песама до камерних и симфонијских дела, Корија се током каријере поигравао са бендовима који разбијају жанрове.

Ипак, никада није био продуктивнији него у 21. веку, било да свира акустични клавир или електричне клавијатуре. Води више бендова, наступа соло и сарађује са значајним музичким именима.

Три пута током ове деценије номинован је за уметника године у Дaунбиту, а и даље га држи неуморни стваралачки дух. Као што је Њујорк тајмс једном написао, он је „светиљка узавреле и вечне младости“.

Улазнице за концерт ограниченог капацитета у „Комбанк арени“ биће ускоро у продаји.



https://www.youtube.com/watch?v=62ZPquVr7rI
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Панк састав "The Damned" на „Егзиту


Спој мелодичног и тврдог звука чуће се са „Фјужн“, треће бине по величини фестивала „Егзит“, јер стиже легендарни састав "The Damned" који ће донети своју препознатљиву панк атмосферу.

Чувена бина „Егзита“, који ће бити одржан од 6. до 9. јула, посвећена ектремном звуку, Експлозив (Explosive), и ове године биће епицентар земљотреса који ће изазвати најновија објављена имена метал, панк и хардкор сцене.

Фуриозни лajн-aп предводиће легендарни панкери енглеске групе "Angelic Upstarts", који долазе у Србију након 32 године. Њима се придружује и култно име екстремне индустриjал дарк метал сцене, швајцарски „Самаел“.

Ови извођачи предводиће експлозивни програм бине, поред већ најављених састава "The Black Dahlia Murder", "Discharge" и "Destruction".

Британски ветерани "The Damned" прославиће ове године на „Егзиту“ 40. годишњицу изласка првог албума Damned Damned Damned”, који је уједно и први издати британски панк албум.

Упечатљивим вампирским изгледом фронтмена Дејвида Ванијана, који је инспирисао рађање готик моде, као и иновативним приступом групе музици, осигурали су своје место у историји музике, а ове године издаће нови албум на којем обожаваоце очекује и њихов познати звук, али и новине, чиме утврђују своју репутацију неуморних иноватора.

У четвртак, 6. јула, на бини Експлозив наступиће јединствени румунски састав "Dordeduh", који ће донети свој уникатни спој звукова Трансилваније и блек метала.

Француски хардкор металци "In Other Climes" представиће се публици „Егзита“ друге вечери фестивала и доказати зашто се њихови наступи уживо, прожети фуриозном енергијом, дуго препричавају.

Вече ће бити зачињено и панком, јер стиже и хардкор панк бенд „Дебели прецједник“, који већ 22 године грми по региону, као и београдски панк рокери „Догхаус“ који се враћају на „Егзит“ након неколико година, спремни за још једну експлозивну свирку.

Новосадски панк треш бенд "Lazarath" и загребачки хардкор састав "Sentence" издали су крајем прошле године заједнички албум, а и једни и други ће својим наступима затрести зидове око бине Експлозив жестоким звуком!

Вече ће заокружити „Дарко“, који ће први пут донети свој скејт панк звук у ове крајеве.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Чикашки „Министри“ први пут пред београдском публиком


Један од најутицајнијих и најзначајнијих индустријал метал бендова свих времена „Министри“ из Чикага одржаће концерт 4. јуна у „Барутани“ на Калемегдану.

Несвакидашњи сценски наступ и висок ниво енергије који достиже заједно са публиком доприносе сјајној атмосфери њихових концерата, па исто може да се очекује и на предстојећем наступу у Београду.

„Министри“ (Ministry) су основани у Чикагу 1981. године и у раној фази су деловали као „њу вејв синт поп“ бенд. Већ са другим издањем, Twitch из 1986, а поготово са албумом The Land of Rape and Honey, мењају стил и постају пионири индустријал метал музике. То је био преокрет ка звуку по којем су постали познати у музичкој историји.

Почетком деведесетих година прошлог века, бенд је стекао светску славу и велики комерцијални успех албумом Psalm 69: The Way to Succeed and the Wаy to Suck Eggs, који се, ношен бриљантним синглом Jesus Built My Hotrod, сматра најзначајнијим издањем индустријал музике.

Албум је продат у два милиона примерака и бенду је осигурао позицију на турнеји Лолапалуза, те отворио пут за мејнстрим успех извођачима попут Мерилина Менсона и „Рамштајна“.

Током неколико деценија, кроз групу је прошло доста музичара, а једина константа је Ал Јоргенсен, једна од легендарних фигура алтернативне сцене деведесетих.

За „Министри“ се данас може рећи да представља мост између алтернативног рок и панк звука са једне и новог индустријал метал звука са друге стране.

Иако се веровало да ћемо их први и последњи пут у Србији слушати на главној бини „Егзита“ 2008. године, када је група „Министри“ објавила да се налази на својој последњој турнеји, бенд се поново окупио 2012. године. Већ следеће године објављен је албум From Beer to Eternity, који је посвећен преминулом гитаристи Мајку Скачији.

Карте за београдски концерт бенда, у продукцији куће "Strangefear", биће у продаји од 20. марта по цени од 2.490 динара.



https://www.youtube.com/watch?v=GXCh9OhDiCI

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Концерт ирског кантаутора Дилана Таја вечерас у „Рексу“



Ирски кантаутор Дилан Тај одржаће концерт вечерас у Културном центру „Рекс“ у оквиру 5. Београдског ирског фестивала (6-22. март), док ће дан касније представити у биоскопу „Таквуд синеплекс“ јединствени аудио-визуелни догађај преслушавања албума "Wabi-Sabi Soul" уз 5.1 звучни систем и три-де пројекције.

„Посебно сам узбуђен поводом овог путовања јер ћу први пут наступити у Београду са комплетним бендом. У 'Рексу' ће публика бити у прилици да чује мој нови албум Wabi-Sabi Soul који ће сјајни музичари, окупљени за потребе снимања овог издања, одсвирати у целости. На догађају у 'Таквуду' желим да поведем публику у моју подсвест користећи три-де слику и сураунд звук, да би се фокусирала на текстове, који су најважнији елемент песме за мене“, изјавио је Дилан Тај поводом гостовања на Београдском ирском фетстивалу.

Дилан Тај већ читаву деценију нам доноси своју музику, перформансе и позоришне представе. Песник и певач, глумац и мислилац, он је прави уметник са поруком.

Овог пута, он долази у Београд како би 18. марта одсвирао свој други албум, мајсторски Wabi-Sabi Soul.

Диланов нови албум критичари описију као непредвидиву музичку одисеју (The Sunday Times), а национални ирски сервис РТЕ је оценио да је Дилан Тај један од најфасцинантнијих и најинвентивнијих гласова у ирском андерграунду.

Албум Wabi-Sabi Soul ће бити презентован и у „Таквуд синепплексу“ 19. марта помоћу 5.1 сураунд звучног микса специјално нарученог од Шона Колмана (копродуцента албума) са речима песама у три-де техници које је дизајнирао Хозе Мигел Хименез.

Улазнице за концерт у КЦ „Рекс“ ће се продавати непосредно пре почетка догађаја по цени од 450 динара, а предгрупа Дилану Тају биће живописни београдски бенд „О Бато“, који изводи хитове али и мање познате песме босанове, самбе и чороа.



https://www.youtube.com/watch?v=1wqYQryMlV4
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Сутра почиње 18. „Гитар арт фестивал“


Под слоганом „Интеграције“, 20. март доноси почетак 18. „Гитар арт фестивала“, који ће до 25. марта окупити више од 100 учесника из 20 земаља света.

Током шест фестивалских вечери и 12 концерата, публици ће бити представљен атрактиван избор светских музичара из области класике, танга, фламенка, блуза, рока и савременог музичког стваралаштва.

Фестивал почиње концертом “Фузија латиноамеричке класике”, у Задужбини Илије М. Коларца где ће наступити највећи аргентински гитариста Роберто Аушел, бандонеониста Александар Николић и камерни оркестар "Anima Musicae" из Мађарске.

Жива легенда светске гитаре Томи Емануел наступиће 23. марта у Центру „Сава“ и то ће бити прилика да публика премијерно чује неке нумере са актуелног албума It's Never too Late.

Преостале четири концертне вечери одржаће се у Дому омладине Београда.

Организатори најављују тренутно најбоље представнике савремене шпанске сцене "Ultra High Flamenco", који ће први пут наступати у Србији са познатом фламенко плесачицом Росарио Толедо, затим концерт „Јоргос Георгопулус квартета“, који доноси урбан бузуки звук кроз грчке традиционалне мелодије и концерт свестраног гитаристе и несвакидашњег талента Бојана Ивановског са премијером ауторског пројекта A Whole New World.

Ове године, „Гитар арт фестивал“ представиће посебан уметнички пројекат Гитарске интеграције, који ће бити реализован уз подршку Делегације Европске уније у Србији, ЕУ Инфо центра и Италијанског института за културу.

Пројекат ће окупити класичне гитаристе у успону из бивших југословенских република, који ће током фестивала одржати самосталне концерте, а радиће заједно и на стварању новог музичког дела.

Италијански композитор Карло Доменикони, компонује ново дело за шест гитара, које ће Мак Гргић, Срђан Булат, Санел Реџић, Немања Остојић, Радош Малиџан и Дарко Багески извести на свечаном затварању фестивала 25. марта у Дому омладине Београда.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Зоран Предин и „Лачни Франц“ на 10. „Демофесту“!


Култни словеначки рок бенд „Лачни Франц“, предвођен харизматичним Зораном Предином, ново је име ревијалног програма јубиларног „Демофеста“.

„Лачни Франц“ ће појачати музички програм „Бетон“ бине „Демофеста“, на којој ће засвирати у петак, 21. јула, друге фестивалске вечери.

„Лачни Франц“ су 1979. године основали текстописац Зоран Предин и Ото Римеле, гитариста групе „Зевс“, а оригиналну поставу чинили су бубњар Андреј Пинтарич, басиста Зоран Стјепанович и клавијатуриста Мирко Коси.

Бенд је током осамдесетих година био веома популаран и активан у време златног периода новог таласа у бившој Југославији.

Највећи успех донео им је албум На своји страни из 1986. године.

Ипак, по завршетку албума, Ото Римеле одлучује да напусти бенд и прелази у „Лајбах“, а на његово место долази Милан Прислан.

Албум Сирене тулијо, из 1987. године, обележила је обрада познате поеме Франца Прешерна Здрављице, која је у то време проглашена неподобном.

Успешну деценију завршавају учешћем на међународном фестивалу „ЕБУ рок“ у Новом Саду и албумом Тиха вода, појачани новим чланом, перкусионистом Нином Мурешкићем.

Након паузе, „Лачни Франц“ се поново окупио крајем 2005. године и одржао серију концерата широм бивше Југославије.

Последњи, 10. студијски албум под називом Свако добро, састав је објавио прошле године.

Овом најавом заокружен је програм „Бетон“ бине „Демофеста“, на којој ће поред „Лачног Франца“ наступити Едо Маајка и „Бед копи“, као и бањалучке групе „Сопот“, „Шангај стрит фајт“ и „Важно обавјештење“.




https://www.youtube.com/watch?v=QHSnMWvuajw
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Репетитор“ 25. марта у Новом Саду


Београдски панк-рок-стонер трио „Репетитор“ се, након одличне прошле године током које је одсвирао око 50 концерата у више од 15 земаља, спрема за нову европску турнеју која почиње 25. марта концертом у новосадском клубу "The Quarter".

Прошло је скоро годину и по дана од њиховог последњег сусрета са новосадском публиком па бенд једва чека овај концерт.

„Откад постојимо, публика у Новом Саду је уз нас и обожавамо да свирамо ту, а сад још имамо да представимо и нови албум. Обратите пажњу на млади трио који наступа пре нас, 'Клотљуди' су нов бенд, још увек без издања, који смо недавно гледали уживо и звали их да свирају са нама. Помоћи ће нам да ољуштимо боју са плафона следеће суботе“, истиче Борис Властелица из „Репетитора“ пред концерт у Новом Саду.

Улазнице по промотивној цени од 500 динара су већ распродате. Од данас је цена у претпродаји 700 динара и могу се купити на продајним местима „Гигстикса“.

Предстојећа турнеја засад обухвата 23 концерта у девет земаља. Осим Новог Сада и Београда, на списку су Амстердам, Ротердам, Хамбург, Минхен, Беч, Берлин, Будимпешта, Сегедин, Бремен, Оберхаузен, Марибор, Краков, Шкофја Лока, Леиден, Забок, Орфи, Ораховица, Шафхаузен, Крагујевац, Хум на Сутли и Загреб.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Влатко Стефановски позива на концерт у Центру „Сава“


Гитариста Влатко Стефановски из свог студија у Скопљу позвао је људе да дођу 21. априла у Центар „Сава“ на његов концерт са „Биг бенд“ оркестром словеначке војске.

Стефановски позива људе на „један веома занимљив концерт“ 21. априла у Центру „Сава“: „Долазим из Скопља, а из Љубљане ми долази 'Биг бенд' оркестaр словеначке војске са којим већ сарађујем две године... Немојте пропустити прилику да ме видите и чујете у једном веома богатом звучном и музичком контексту“.

Стефановски ће извести репертоар састављен од неких његових композиција, али и веома познатих фанк, џез и соул стандарда, као и нумера из традиционалне музике, аранжиране за такав састав. Биће ту и неких нових аранжмана и нумера које до сада нису заједно изводили.

Пре две године диригент „Биг бенд“ оркестра словеначке војске Рудолф Гас позвао је Стефановског да буде гост њиховог концерта на Конгресном тргу у Љубљани. Стефановски признаје да је у почетку био помало скептичан, не знајући како и шта тај оркестар свира, али да је након прве заједничке пробе остао потпуно фасциниран звуком и професионализмом оркестра.

Њихов одличан концерт у Љубљани остао је забележен и на прошлогодишњем це-деу и на ди-ви-дију Биг бенд оркестар словеначке војске и Влатко Стефановски, у издању ЗКП Љубљана, на којем су забележене изведбе композиција Џипси сонг, Јовано Јованке, Стратус...




https://www.youtube.com/watch?v=lpcxP6muAkY
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Томи Емануел виртуозан у Центру „Сава“


Синоћ је на 18. Међународном фестивалу гитаре „Гитар арт“, у Центру „Сава“, Томи Емануел одржао виртуозни концерт. Легендарни Аустралијанац носилац је титуле најбољег гитаристе, коју му је пре 27 година доделио магазин „Ролингстоун“. Његовим наступом затворене су Олимпијске игре у Сиднеју, а београдској публици премијерно је свирао композиције са свог новог албума.

Један од најцењенијих гитариста данашњице изашао је пред 2.000 обожавалаца и своју виртуозност показао мешајући свинг, блуз, соул, рокенрол.

Окружен студетима на сцени, Томи Емануел одржао је јавни час у савладавању различитих стилова свирања, показујући раскошни инструментални дар.

Гитариста светске класе свирао је већину композиција са свог новог албума It's Never Too Late и често је био прекидан овацијама публике.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 73 74 76 77 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:50:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.184 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.