Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:25:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Kuda na letovanje?

Glasanje završeno: 28. Sep 2008, 10:37:41

Srbija
7.5%  (4)
Grcka
52.8%  (28)
Turska
5.7%  (3)
Bugarska
9.4%  (5)
Egipat
0%  (0)
Tunis
1.9%  (1)
Hrvatska
3.8%  (2)
ostale ex-Yu zemlje
0%  (0)
daleke destinacije
0%  (0)
ostale zemlje
1.9%  (1)
ne idem na odmor
5.7%  (3)
ne znam
1.9%  (1)
Crna Gora
9.4%  (5)
Ukupno glasova: 53
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kuda na letovanje 2008?  (Pročitano 15779 puta)
16. Apr 2008, 10:40:40
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Kuda na letovanje 2008?

Turizam, odnosno mesto gde stanovnici pojedinih zemalja provode svoj odmor, pokazatelj je ekonomske moći tih zemalja i njihovih stanovnika. S obzirom na to kakva je ekonomska situacija stanovnika Srbije, kao i vizni režim, broj naših turista, koji je svake godine sve veći, dokazuje da smo u svemu, pa i u organizovanju letovanja, fenomen koji je teško objasniti.

I tu se pokazuje da možemo da se snađemo u skoro svakoj sitaciji, pa i kada je u pitanju odmor, za koji treba obezbediti i izdvojiti znatna novčana sredstva, pogotovo kada se zna koliki je životni standard stanovnika Srbije. Činjenica je da mnogi stanovnici razvijenijih zemalja, koji imaju mnogo bolji standard od nas, svoj odmor planiraju i po godinu dana unapred, koristeći sve pogodnosti ponuda turističkih agencija, kao što su "last minute" ili "first minute" ponude, kada bukvalno za isti novac možete i dva puta otići na odmor u predsezoni ili postsezoni.

Kada se svemu tome doda i to da po nekim podacima samo nešto manje od milion stanovnika Srbije poseduje pasoš, s pravom se postavlja pitanje gde naši turisti najradije provode svoj odmor. Koje su to turističke destinacije van Srbije koje naš turista najradije bira? Ukus i odabir turističkih destinacija, nažalost, kod nas najpre diktira vizni režim. Naši turisti se najradije odlučuju za destinacije za koje nam nisu potrebne vize ili one gde je vizni režim prema našim turistima nešto blaži. U ostalim slučajevima česte su situacije da bukvalno do polaska na put ne znate da li ste dobili vizu, što, priznaćete, nije nimalo prijatno i zna da upropasti sve mukom sprovedene pripreme za toliko priželjkivani odmor u nekoj stranoj zemlji.

Po nekim statistikama, naši turisti su se prethodnih godina najradije odlučivali za putovanja u Tursku, zatim Bugarsku, pa je jedno vreme Grčka vodila po broju naših turista, ali nije zanemarljiv ni broj naših turista koji su letnji odmor provodili u Egiptu. Po predviđanjima i nekim podacima koje su iznele turističke agencije za leto 2008. godine, najveći broj naših turista će kao mesto svog odmora izabrati Grčku; zatim je tu Turska, pa Egipat i, naravno, Crna Gora, kao i Tunis i Bugarska. Redosled ovih zemalja uslovljen je njihovim viznim režimom prema našoj zemlji, kao i određenim navikama naših turista, koji tradicionalno biraju određene destinacije. Što se tiče nekih egzotičnih destinacija, tu vode Dubai, Kuba, Tajland i Bali, koji će po nekim informacijama ovog leta biti pravi hit. Naravno, tu su i Maroko, Libija, kao i Istra, koja je sve popularnija, ali i zemlje srednje Evrope, kao što su Slovačka, Češka ili Poljska.

Ukoliko se nešto promeni u viznom režimu za stanovnike naše zemlje, to jest ako do početka turističke sezone dospemo na čuvenu "belu" šengensku listu, verovatno će se mnogi naši turisti opredeliti za destinacije kao što su Italija, pre svega tu se misli na Siciliju, Francuska (Azurna obala) ili Španija (turistička mesta poput Majorke ili Kosta Brave).

Do tada nam ostaje da se nadamo povoljnijem viznom režimu i mogućnosti da mnogo lakše dođemo do željene destinacije, kada neće biti ovoliko peripetija i papira potrebnih da na miru provedemo zasluženi odmor.

Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 30. Jun 2008, 10:31:21 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6827
Zastava Kr
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k770i
ja odo u bugarsku,alkohol je dzabe... pre cu da putujem dan duze nego da me braca crnogorci i grci oderu ko mace... a spanija,dubai i slicno....eh...... mozda da odem kao volonter negde da cuvam kornjace? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tako blizu, a tako daleko...

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 233
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Ja cu sa momkom najverovatnije u Grcku. On nece imati probleme oko vize, jer je u Nemacku, nije njihov drzavljanin, ali moize da putuje gde zeli, mozda cu ja imati problema zato sto sam trenutno bez posla, ali sve cemo pokusati. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


.:::I_am_legend:::.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 782
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia e61
I ja cu u Grcku u Paraliju  ,sa drugovima,  hah jedva cekam , bice do jaja  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 18. Apr 2008, 15:05:35 od x-an »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Apple 6s plus
I ja cu u Grcku
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tako blizu, a tako daleko...

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 233
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Mi cemo najverovatnije na Halkidiki, Hanijoti. Jedva cekam, ali najvise da bih bila sa njim, jer on ne zivi ovde.
U svakom slucaju, Grcka je prelepa i ne moze biti lose.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1368
Zastava Zrenjanin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC 
ja sam mislio da idem u Bugarsku ..kako je tamo ..ima neko iskustva..
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tako blizu, a tako daleko...

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 233
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
2006 sam bila sa drugaricom u Nesebar i iskreno, bilo je ludo. Provod je zaista extra, pice i hrana jeftini, mozes svakog dana otici u restoran na rucak ili veceru. Neces pogresiti ako odes tamo. U svakom slucaju, lep provod. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tako blizu, a tako daleko...

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 233
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Da li je neko bio u Hanioti?
« Poslednja izmena: 19. Apr 2008, 01:45:48 od una80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1368
Zastava Zrenjanin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC 
pa provod mi i nije bitan posto idem tj ici cu sa devojkom(mislim jeste ali ne toliko), bitnije mi je kakvi su ti hoteli, kolika je udaljenost plaze...u kom hotelu si bila?
« Poslednja izmena: 19. Apr 2008, 01:47:18 od tarmi84 »
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:25:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.