2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krstić: Šakota, stižem na pripreme!  (Pročitano 642 puta)
13. Dec 2006, 18:33:21
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Cruise
Krstić za MONDO: Šakota, stižem na pripreme!


Centar Nju Džersi Netsa Nenad Krstić najavio je u intervjuu za MONDO da će narednog leta igrati za reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu u Španiji. Pod uslovom da ga selektor Dragan Šakota pozove, Krstić kaže da će "prvi doći na pripreme".

"Ako budem pozvan, prvi stižem na pripreme, bez razmišljanja da li ću igrati. Stvara se dobra atmosfera i konačno imamo svoju himnu i zastavu, što je mnogo lepo", ističe Krstić.

Njegovo ime letos se najviše povlačilo po novinama zbog otkaza reprezentaciji uoči Svetskog šampionata u Japanu.

"Ne bih to nazvao otkazom. Ja sam samo tražio da se tog leta odmorim, jer u kontinuitetu igram za reprezentaciju šest-sedam sezona. Od Saveza sam tražio samo da se malo odmorim. Non stop sam bio sa reprezentacijom, stavljajući u drugi plan i sopstvenu karijeru. Želeo sam što bolje da se spremim za novu sezonu, zato što me očekuje potpisivanje višegodišnjeg ugovora".

Malo je poznato da si za mladje reprezentativne selekcije igrao i povredjen i da ti je karijera bila dovedena u pitanje. Podiglo se puno prašine, iako su mnogi asovi pre tebe otkazivali učešće na velikim takmičenjima. Setimo se Divca, Stojakovića, Bodiroge...

"Ne znam razlog. Šakota je bio korektan prema meni, a kasnije je bilo provokacija oko mojih prijatelja. Igrao sam i povredjen za reprezentaciju kada je bio draft, stavio sam to u drugi plan. Nisam odradio ni jedan trening uoči drafta, što svi rade i što omogućuje da budeš izabran sa bolje pozicije. Netsi su mene uzeli posle odgledane video kasete".

Bilo je tu i raznih ucena?

"Oni su rekli da je to prvi slučaj da se neko nije javio selektoru. Nijednog trenutka me nisu lično kontaktirali, nego je sve išlo preko menadžera i te priče o vojsci i oduzimanju pasoša su došle od ljudi za koje nikad pre nisam čuo. Šta da kažem, to me je puno povredilo. Ja to sve stavljam na stranu i sledeće godine ću, naravno, igrati za svoju zemlju".

Do sada nisi imao puno uspeha sa reprezentacijom. Na OI u Atini bili ste 11, dok je najveće razočaranje usledilo na EP u Srbiji. Puno je posle bilo priča o klanovima i neslaganju.

"Bila je velika generacijska razlika izmedju igrača. Bili smo mi mladji i oni stariji igrači. Imali smo mnogo dobar tim, ali se stvorio veliki pritisak da napravimo rezultat. Mi smo podlegli tome i na kraju smo izgubili od Francuske, koja je kvalitetna reprezentacija. Mislim da je atmosfera bila dobra. Mnoge stvari koje je Obradović rekao na onoj čuvenoj konferenciji za novinare, tada sam čuo prvi put. Ja sam bio izvan toga. Došao sam da pomognem koliko mogu i taj neuspeh mi je baš teško pao".

Krle dobar, Netsi gube - Krle nezadovoljan

Predjimo na situaciju u Nju Džersiju. Vaš trener Lorens Frenk na parket može da izvede možda i najbolju petorku lige: Kid, Karter, Džeferson, Krstić i Kolins. Rezultati zasad nisu na očekivanom nivou, ali ti nastavljaš da napreduješ.

U proseku postižeš 16,6 poena i drugi si strelac Netsa. Kako ocenjuješ svoje i partije ekipe na početku sezone?

"Mislim da smo malo slabije startovali, ali tako je bilo i prethodnih sezona, otkako sam ja u klubu. Loše smo počinjali, a kasnije smo igrali sve bolje i bolje i na kraju, kada bi došla borba za plej-of, bili smo u top formi. Nadam se da će i ove godine biti tako. Ja pružam dobre partije, ali kada timu ide loše, ne mogu da budem prezadovoljan".

Pre početka nove sezone mnogi igrači na čelu sa Šakilom O'Nilom kritikovali su nove lopte, napravljene od sintetičkog materijala. Sudeći po partijama koje pružaš, kod tebe nije bilo problema.

"Promena postoji sigurno, medjutim ako ne razmišljaš o tome i ako se usredsrediš samo na igru, brzo se navikneš na loptu. Dosta su je kritikovali, ali ja nemam problema. Celo leto sam trenirao sa novom loptom tako da na to više ne obraćam pažnju, potpuno sam se navikao".

Koliko ti je igranje Evrolige u Partizanu značilo pre odlaska u NBA?

"Puno mi je to značilo, tu sam stekao afirmaciju. Dobio sam šansu koju sam treningom zaslužio. Partizan je najbolji klub za afirmaciju mladih igrača".

Ipak si kao klinac navijao za Crvenu zvezdu?

"Iskreno jesam. Bilo je to kada sam bio mladji. Tada su fudbaleri Zvezde osvojili Kup šampiona i svi su navijali za njih. Sada je situacija obrnuta - 100 posto sam Partizanov".

Mile mora da bude strpljiv

Od ove sezone Netsi u sastavu imaju još jednog Srbina, Mileta Ilića. Kako se "Jao Mile" snalazi na početku NBA karijere?

"Mile prolazi kroz fazu totalnog neigranja. Mora da prodje tu fazu privikavanja i učenja engleskog jezika, kao što sam i ja prolazio. Mora da bude strpljiv, uporan i radan. Za sada se trudi i dobija pohvale čelnika kluba i nadam se da će u narednom periodu dobiti šansu da zaigra. Ne sme da padne, mora da nastavi da radi".

Kada si ti dolazio u klub bila je slična situacija, ko ti je tada najviše pomogao?

"Imao sam veliku sreća da je u klubu bio hrvatski reprezentativac Zoran Planinić, koji mi je zaista puno pomogao. Od ostalih igrača sjajan utisak na mene je ostavio veteran Kliford Robinson. On je jedan od mojih idola, veliki je profesionalac i primer kako se treba ponašati i raditi. Od njega sam dosta naučio o igri u fazi odbrane".

Imao si veliku pomoć i od Alonza Moninga?

"Da, on mi je puno pomogao na terenu, ostajali smo posle treninga još četiri-pet sati i sami trenirali. On je dosta pričao sa mnom šta i kako treba da radim. Dobro je što sam ga slušao. Sama igra 'jedan na jedan' sa njim i zajednički rad u teretani dosta su mi koristili".

Pametnije je ne gledati Bijons

Koliko si zadovoljan životom u SAD?

"Prošao sam mnogo gradova u Americi. Ima ih i lepih, ali su većina industrijski gradovi, kao što je Nju Džersi. Dobra stvar je što je Njujork udaljen samo petnaestak minuta. U klubu mi je super tako da bih možda prihvatio i slabiju ponudu i ostao u Netsima. Zahvalan sam treneru, koji je imao hrabrosti da pruži pravu priliku 'rukiju' iz Evrope koji ne zna engleski jezik".

Amerikanci se dosta šale na račun odevanja Evropljana?

"U početku su i mene u klubu zezali zbog farmerki, koje su normalne za nas, ali su sada navikli. Oni svi nose malo širu garderobu".

Imaš li vremena da baciš pogled na oblačenje velike r'n'b zvezde Bijons, koja je čest gost na vašim domaćim utakmicama?

"Pa imam. Ona sedi bukvalno u produžetku naše klupe. Privlači pažnju i velika je zvezda, ali ona je verenica vlasnika našeg kluba Džej-Zija, tako da ne smemo baš puno da je gledamo".

Izvor: MTS-Mondo

(02. May 2007, 21:47:28)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.