Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:49:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kraj americke imperije  (Pročitano 11188 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia ispo iz modu
To sto je ovde bio rat me ne cini zrtvom, nego svedokom tih zbivanja. Zrtve jesmo bili svi u Srbiji - pre svega retardiranog rezima pozarevackog mitomana koji je vodio naopaku & autisticnu spoljnu politiku i lopovsko-pljackasku na unutrasnjem planu.



 

Da da mi nismo zrtve nego svedoci a za bombardovanje je kriv Milosevic, nama su ustvari amerikanci sejanjem bombi po glavama samo pomagali da skinemo Slobu...  Smile
Nemam komentar na ovakav i slicne nacine razmisljanja zaista krajnje imbecilno. Jel to neki pokusaj da se opravda 78 dana sejanja straha i smrti po Srbiji???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Twice,

Nedostatak sposobnosti razlikovanja uzroka i posledica je nesto u cemu ne mogu da ti pomognem. C`est la vie.

Za sarkasticnu tezu o bombama koje pomazu skidanje vlastodrsca no comment. Svoje bisere razmisljanja nemoj pripisivati drugima. 
« Poslednja izmena: 23. Okt 2006, 16:37:23 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Da, da, da 80% gradjana Srbije zivi ispod granice siromastva, to sto se ne umire od gladi je slaba uteha. Od cega zivi @Duh sekire kad je sebe odbacio iznad te granice?? Ako si iznat te crte spadas u sretne Srbe koji ne zive id plate ili penzije. Noj koji je zabio glavu u pesak i fantazira o Srbiji zemlji blagostanja, takvima se zaista pomoci ne moze, nek im je sretno u blagostanju koje uzivaju (na koji nacin steceno?) ali nemoj pricati bajke onima 80% koji nemaju dovoljno sa skroman i pristojan zivot. @Duh sekire nosi gajbice sa pivom preko omladinske pa je time obezbedio blagostanje sebi i svojoj porodici??? Ruzno je ismevati se onima koji nemaju dovoljno za zivot, i takve ne volim, zvali se oni Milosevic, Sheshelj ili Kostunica, koji god od tih licemera i lazova pa i @Duh sekire medju njima. Ako vec zivis kao bubreg bar se potrudi da ne ismevas siromasne (80%)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
moram priznati da je ovo interesantan tekst, covek je u pravu kada prica o mentalitetu u usa...
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da, da, da 80% gradjana Srbije zivi ispod granice siromastva, to sto se ne umire od gladi je slaba uteha. Od cega zivi @Duh sekire kad je sebe odbacio iznad te granice?? Ako si iznat te crte spadas u sretne Srbe koji ne zive id plate ili penzije.

Према званичним подацима тек око 10% грађана Србије живи испод границе сиромаштва. Ово и ја причам како сам чуо на вестима. А ти први пошто си почео са процентима, молићу линк који доказује твојих 80%. Онда се можда и ја потрудим да нађем друге податке.
Иначе ја живим од плате која је око 500 евра. Дакле сто евра мање него просек у Словенији и Чешкој, а 50 више него просек у Словачкој. Дакле живим боље него многи становници ЕУ. Жао ми је ако сам те разочарао.

To sto je ovde bio rat me ne cini zrtvom, nego svedokom tih zbivanja. Zrtve jesmo bili svi u Srbiji - pre svega retardiranog rezima pozarevackog mitomana koji je vodio naopaku & autisticnu spoljnu politiku i lopovsko-pljackasku na unutrasnjem planu.


Da da mi nismo zrtve nego svedoci a za bombardovanje je kriv Milosevic, nama su ustvari amerikanci sejanjem bombi po glavama samo pomagali da skinemo Slobu... Smile
Nemam komentar na ovakav i slicne nacine razmisljanja zaista krajnje imbecilno. Jel to neki pokusaj da se opravda 78 dana sejanja straha i smrti po Srbiji???
У принципу не заслужује коментар, но мени су веома занимљиви инспиративни такви закључци до којих долазе неки. Као Американци су били ефикасни, помогли нам да скинемо режим. Имам један текст у коме сам то потпуно хладно раскринкао. Нема фрке, бацићу га овде...
« Poslednja izmena: 24. Okt 2006, 08:47:57 od Duh Sekire »
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
To sto je ovde bio rat me ne cini zrtvom, nego svedokom tih zbivanja. Zrtve jesmo bili svi u Srbiji - pre svega retardiranog rezima pozarevackog mitomana koji je vodio naopaku & autisticnu spoljnu politiku i lopovsko-pljackasku na unutrasnjem planu.



 

Da da mi nismo zrtve nego svedoci a za bombardovanje je kriv Milosevic, nama su ustvari amerikanci sejanjem bombi po glavama samo pomagali da skinemo Slobu... Smile
Nemam komentar na ovakav i slicne nacine razmisljanja zaista krajnje imbecilno. Jel to neki pokusaj da se opravda 78 dana sejanja straha i smrti po Srbiji???

@duh sekire
jeste. ali nije on kriv sto tako razmislja.
 tako su ga naucili.
ali nisu ga naucili kao sto se uci u skoli i sl. nego je ubijedjen da je sam shvatio i zakljucio. 

@danilobg
pa nema slobe i to odavno. ko je sad kriv? gdje sad zapinje? ako ne valja, pa sta rade bageri i buldozeri?   Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
Иначе ја живим од плате која је око 500 евра. Дакле сто евра мање него просек у Словенији и Чешкој, а 50 више него просек у Словачкој.
Da i ja sam cuo da je prosek plate u Sloveniji i Madjarskoj 600-700 jevreja, a s obzirom da sam letovao u Bugarskoj i da sam video da su gori od nas, a ulaze od Novaka u EU, pitam se na osnovu svega toga ko to stalno prica da se u tim zemljama super zivi i da se u EU ulazi zbog plata, standarda i boljeg zivota? Ja se uopste ne uzbudjujem hocemo li tamo uci i koje godine, ocigledno je da ekonomija zavisi od nas samih a ne od ulaska u EU, i sasvim je jasno da se moze itekako dobro ziveti i ako nismo clan EU...Sto se tice Amera oni ce puci kad tad, nicija nije gorela  do zore, a zasto me njihova sudbina interesuje, pa zato sto nam oni ovde vedre i oblace, kada ne bude bilo njih i nama ce biti bolje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Govorićemo danas o američkoj efikasnosti, posebno u rešavanju kriza kao što je ona koja je bila kod nas. Amerikanci jesu bili veoma efikasni u istrebljivanju bufala i Indijanaca. Bili su efikasni i kada su krvavim građanskim ratom oslobodili crne robove da bi ih i dalje držali u ropstvu. Kontradiktorno? Samo onima koji bezrazložno veruju kako su Amerikanci dobri. Recimo da je Linkoln stvarno verovao da su svi ljudi jednaki po tome što imaju “besmrtnu dušu”. Neuobičajeno za Amerikanca i možda je time zaslužio da bude isklesan u steni. Ali da li su to bili ciljevi ostalih? Ako su toliko humanisti zašto nisu dali jednaka prava Indijancima? I naravno, crnci su de facto ostali u statusu robova narednih 100 godina (1865 – 1965). Zašto je onda vođen rat? Da bi se crna radna snaga “oslobodila” u smislu da ne bude vezana za plantaže na Jugu, već i da može da se prodaje na Severu. Tako su crnci zatvarani u geta i radili poslove koje ni jedan belac ne bi radio. Zašto? Zato što bi belci otišli na Zapad. Odlazili su i crnci. Bilo je celih crnih gradova na Divljem zapadu. Ti gradovi su nemilosrdno gušeni. Bitna godina za američku istoriju je bila 1871, kada je crncima zabranjeno da imaju oružje (jedno od osnovnih prava američkog građanina, definisano drugim amandmanom). Iste godine je KKK preimenovan u NRA. Ova saznanja imam zahvaljujući seriji South Park.
Opet pričaš o stvarima koje nisu bitne za nas, počisti prvo svoje dvorište. OK, čistim. Razbijamo još jednu omiljenu zabludu ekstremnih mondijalista u Srbiji. Zabludu o tome kako su Amerikanci efikasno rešili krizu i srušili Miloševića. Recimo da je to tačno. Od početka NATO agresije (mart 1999) do pada Miloševića (oktobar 2000) je prošlo godinu i po dana. Pa baš i nije neka efikasnost kada se uporedi odnos snaga NATO i Srbije. Jasno, velika krivica je na onima koji su morali da zamene Miloševića, ali zašto ih onda Ameri nisu efikasno podučili da ne prave sranja. Osim toga, najzaslužnija osoba za pad Slobodana Miloševića je on sam. Nije li on sam nasilno promenio Ustav, nije li on sam sebi skratio mandat i uveo da se predsednik SRJ bira neposredno. Da se to nije dogodilo, DOS bi verovatno dobio većinu u Srbiji, ali bi lojalni Crnogorci omogućili režimu da zadrži vlast. Bio bi to jak udarac Slobi, ali nedovoljan da ga sruši. Vlast bi se održavala još neko vreme dok se sama ne uruši, a možda čak do kraja mandata.
Naravno, to nije sve. Zato što je Srbija pod nekim vidovima sankcija od strane USA u periodu od 1991. Efikasnost znači brzinu u donošenju odluka i njihovom sprovođenju. Zašto je onda Amerikancima trebalo 8 godina da donesu odluku kako je “srpsku agresiju” nemoguće zaustaviti drugačije osim silom? Zašto su se zadovoljili satanizacijom? Zašto su nas tako dugo davili sankcijama kao zmija žabu?
Možda zato što oni jesu bili efikasni. Efikasnost je inače samo merilo ostvarenja postavljenih ciljeva. A da li je njihov cilj bio da reše krizu? Naravno da nije, zato što im je ona prokleto odgovarala. Evropa je ekonomski džin, politički crv, vojni patuljak. Tako je rekao jedan američki general. Na Amerikancima je bilo da to dokažu. I dokazali su stalnim potpaljivanjem krize, sve dok se nisu “smilovali” da intervenišu i onda je ceo svet aplaudirao njihovoj “efikasnosti”. Najzad, nije li američki đak bio i Sloba, kao što su uostalom bili Sadam i Osama.
Pomenuću, samo pomenuću zbog toga što nemam mnogo podataka, i hapšenje Karadžića i Mladića (ili Bin Ladena). Zašto ih već nisu uhapsili kad su toliko efikasni? A vidimo I u Iraku kako su efikasni.

IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
... Ova saznanja imam zahvaljujući seriji South Park ...


Sjajan izvor. Možda i vodeći suvremeni izvor saznanja o društveno-političkoj situaciji u SAD-u.

Bravo!!!   Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
... Ova saznanja imam zahvaljujući seriji South Park ...


Sjajan izvor. Možda i vodeći suvremeni izvor saznanja o društveno-političkoj situaciji u SAD-u.

Bravo!!! Smile Smile Smile Smile

Хвала, хвала, служимо народу.
Иначе је Алан Форд био одличан извор, Саут Парк је мало савременији Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:49:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.