Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:55:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kozica ne penisu  (Pročitano 33991 puta)
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung galaxy s4
Obrezivanje - potreba ili estetika?

Uvođenje dečaka u svet odraslih, kontrola nad stanovništvom ili čista estetika, obrezivanje je fenomen koji ponekad zahteva veoma agresivnu modifikaciju polnih organa, bilo žensku ili mušku.

Cirkumcizija izaziva brojne predrasude ali i nesporazume među kulturama koje ovakvu praksu nemaju, dok se u nekima podrazumeva.
Razlozi su uglavnom verski i medicinski. Medicinski razlog je stanje fimoze, odnosno suženje kožice koja prekriva glans penisa. Prema rečima dr Vlastimira Ilića, specijaliste urologije iz KBC-a „Dr Dragiša Mišović“, suženje je najčešće urođeno ili izazvano bolestima kao što je dijabetes.

„Rešavanje fimoze je isključivo operativno i to obrezivanjem ili presecanjem samo kožnog prstena da bi se moglo izvršiti prevlačenje kožice preko glansa penisa“, kaže dr Ilić.

Iako se u nekim kulturama obrezivanje smatra imperativom modernog doba, kao što je slučaj u SAD-u gde je 60 odsto muškaraca obrezano prema novijem istraživanju, dr Ilić kaže da su kod nas ovakvi poduhvati uglavnom medicinski opravdani.
Da je procedura postala rutinska, govori i podatak da se može vršiti i u lokalnoj anesteziji.

Zablude i pogrešni zaključci (i tabu) se jave kada se spomene seksualna moć obrezanih muškaraca. Naime, ne postoje nikakve smetnje u samom seksualnom činu, već je iskustvo pokazalo da je odnos duži jer je osetljivost glansa umanjena što mnogi smatraju i prednošću.

Dobre strane obrezivanja su i higijenski faktori, ali i faktor rizika kod parova od oboljevanja od raka grlića materice. „Olakšano je održavanje higijene lokalnog predela, a smatra se i da je incidenca oboljevanja od karcinoma grlića materice veća u brakovima u kojima muškarac nije obrezan.”
Na Univerzitetu u Versaju je vršeno istraživanje koje je potvrdilo spekulacije da obrezani muškarci ne prenose virus koji izaziva ovu vrstu raka. Naime, pošto im je odstranjena kožica, mesto na kome se obično skupljaju virusi i bakterije ne postoje pa su i manje šanse da ih prenesu partnerki.

Iskustvo opravdava zasecanje kožice iz medicinskih razloga jer je u slučaju fimoze, seksualni čin bio gotovo nemoguć. „Imao sam veoma bolne seksualne odnose a u nekim slučajevima se pojavljivalo i krvarenje. Kada mi je ustanovljena fimoza, lekar mi je preporučio obrezivanje, što mi se nije činilo pogrešno, budući da mi je i masturbacija bila otežana“, govori N.N. (32).

„Nakon operacije koja je obavljena u lokalnoj anesteziji, uz bol i obilno krvarenje, nisam smeo da imam odnose 2 do 4 nedelje. Ostao mi je mali ožiljak koji je nestao u tom periodu. Sada nemam nikakvih problema, ali ne bih ponovo prošao kroz operaciju.“

Iako ovaj slučaj potvrđuje neophodnost prolaženja kroz bolnu proceduru, sve se više javljaju osobe koje žele iz estetskih razloga da se obrežu. Kako je u SAD-u više strano to što se neki ne obrežu u najranijem detinjstvu (najčešće 8. dana po rođenju, preuzeto iz religijskih tradicija), oni čiji roditelji nisu želeli da obrežu svoje dečake to rade u kasnijim godinama života uz opravdanje da „lepše izgleda“. Koliko je potrebno sakaćenje (kako ga pogrdno nazivaju protivnici) da bi se promenio samo izgled penisa, najbolje znaju klinike koje su ovu proceduru svrstale u estetsku hirurgiju.


Druga strana medalje je ona koja ovaj invazivni proces koristi kao vrstu kontrole ili manipulacije stanovništvom.

„Sve te intervencije služe kao uvođenje u kulturu. Beba je rođena kao prirodno biće, a onda se nad njom interveniše da bi se privela kulturi čime dobija jasnu, fizičku oznaku pripadanja. Ali ovakvo obrezivanje, koje je kod nas najpoznatije (Jevreji, muslimani) je samo deo kompleksa intervencija nad polnim organima koje se vrše naokolo i pokazuju da je za kulturu kontrolisanje polnosti ključna stvar.

Ovo ne važi samo za našu (hrišćansku) koja to radi na druge - manje očigledne načine, nego i za razne primitivne kulture koje su tu stvar radili mnogo očiglednije“, kaže dr Ljiljana Gavrilović, antropolog i viši stručni saradnik na Etnografskom institutu SANU.

Kontrolisanje polnosti i pozicioniranje u društvu se širi kod Jevreja i muslimana koji su zadržali ovakvu tradiciju, dok su druge kulture koje su se ovim bavile u tom smislu davno prestale da postoje.

„Održala se klitorektomija – odstranjivanje klitorisa kod devojčica (delimično ili u potpunosti) u nekim delovima Afrike, nezavisno od toga da li su predeli muslimanski ili ne“, završava dr Gavrilović.

U zemljama gde je ovo običaj, protivnici su samo roditelji koji smatraju da dečak treba sam da odluči da li želi da bude obrezan kada se upozna sa razlozima i posledicama. U nekim državama SAD-a je postalo neprihvatljivo da imate neobrezani penis jer se smatra nehigijenskim. Istraživanja su pokazala da se kod obrezanih ređe javlja HPV (humani papiloma virus), pa se preporučuje u krajevima zahvaćenim epidemijom a stanovništvo se ohrabruje na ovu proceduru.

Iako razlog još uvek nije sasvim poznat nauci, smatra se da je obrezani penis manje sklon povredama i oštećenjima u toku seksualnog odnosa, pa su i izgledi za infekciju manji.

Česti problemi koji se javljaju kod mladića u Srbiji koji su obrezani je nesigurnost u izgled i seksualne performanse, jer se stvara utisak da društvo još uvek nije spremno da prihvati obrezivanje i postavi ga kao standard. Sa druge strane, mladići se plaše reakcije svojih partnerki i toga da li bi razumele razloge i da li bi to uticalo na tok odnosa.

„Nakon operacije sam bio nesiguran i izbegavao sam nove partnerke, a znam da to rade skoro svi muškarci koji se u odraslom dobu suoče sa fimozom i odluče na obrezivanje. Pomislio sam i da sam osakaćen za ceo život, ali se pokazalo da nisam u pravu. Nisam imao nijednu infekciju niti bilo koji problem te prirode, a seksualni učinak je bolji nego pre“, završava N.N.

Obrezivanje ne sme da bude tabu jer ako je iz medicinskih razloga i preko potrebno, nikakve predrasude ne bi trebalo da vas spreče da budete zdravi. Iz estetskih razloga, možda zvuči suludo, ali zar to ne radimo sa nosevima, grudima i usnama? Interesantno je posmatrati iz verskog ugla – ako nije obrezan u najranijem detinjstvu, da li osoba koja se obreže sa 36 godina tek tada postaje muškarac?

Izvor:B92
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Дог из д дог фор лајф

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1165
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
SonyEricsson K750i
i ja imam pun k problema sa djokom .. isto sam ga u kasnim godinama mogao presvuci , dok su moji drugari uveliko slajfali.. ja sam imao probleme.. presvuko sam ga spontano pod vodom dog sam se kupao .. ali dan danas imam probleme, cak i kad imam sexualne odnose .. sve vise razmisljam da cu se obrezati pa u pm  Smile
IP sačuvana
social share
lakse je sa cetiri u rukama , nego s jednom u krevetu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
zavisi koliko je pokidan. ja sam ga bio malo naceo i nije nimalo lep prizor... Smiley 1

inace, jako osetljiv deo. znam kad sam is'o na net da vidim sta mi se koji moj desio, neka okacila ceo manifest kako ga treba voleti i paziti i maziti i kako ce muskarac biti srecan ko malo dete. znam da sam pomislio: 'super, samo sto moj krvari, mozd bi se nekoj vampirici svideo'...  Smile Smile

Pa,sta bi na kraju?


prestalo da krvari nakon par sati pa se rana jos neka 3-4 puta otvarala. posle toga je prestalo konacno (tipa nakon 5 dana). ali i sad kad se setim...moj ponos i dika...unisten... Smiley 1 Smile
ozbiljno, jako stresna situacija...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Zju brate mili !

Secam se...Znaci imo sam jedno 11-12 godina spremao sam se da idem da gledam Spajdermena u bioskopu s ortacima...Oduvek sam mislio da mi je bolestan kurac jer nisam mogao da ga navucem do kraja , jednom sam uspeo ne znam ni ja kako al ono odvojilo se ono brate znas ne znam kako da definisem , koza oko glavica se odvojila znaci nije pukla ona ceva sto vezuje vrh i ostalo ne daj Boze da to pukne nikad! I brate sad laganeze , svidja mi se sto i kad mi se digne ne iskoci glavic nekontrolisano pretpostavljam da je fuj u gacama  Smiley 1 Ovako mi brate do jaja  Smile
   Šlajfovao si na Spajdermena!?!? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Zju brate mili !

Secam se...Znaci imo sam jedno 11-12 godina spremao sam se da idem da gledam Spajdermena u bioskopu s ortacima...Oduvek sam mislio da mi je bolestan kurac jer nisam mogao da ga navucem do kraja , jednom sam uspeo ne znam ni ja kako al ono odvojilo se ono brate znas ne znam kako da definisem , koza oko glavica se odvojila znaci nije pukla ona ceva sto vezuje vrh i ostalo ne daj Boze da to pukne nikad! I brate sad laganeze , svidja mi se sto i kad mi se digne ne iskoci glavic nekontrolisano pretpostavljam da je fuj u gacama  Smiley 1 Ovako mi brate do jaja  Smile
   Šlajfovao si na Spajdermena!?!? Smile Smile Smile
Smile Smile Smile

prestalo da krvari nakon par sati pa se rana jos neka 3-4 puta otvarala. posle toga je prestalo konacno (tipa nakon 5 dana). ali i sad kad se setim...moj ponos i dika...unisten... Smiley 1 Smile
ozbiljno, jako stresna situacija...
Pa,pobogu,sto nisi otisao do lekara?  Smile  Smile Znas kolko zajebano to moze da bude...  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Дог из д дог фор лајф

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1165
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
SonyEricsson K750i
Zju brate mili !

Secam se...Znaci imo sam jedno 11-12 godina spremao sam se da idem da gledam Spajdermena u bioskopu s ortacima...Oduvek sam mislio da mi je bolestan kurac jer nisam mogao da ga navucem do kraja , jednom sam uspeo ne znam ni ja kako al ono odvojilo se ono brate znas ne znam kako da definisem , koza oko glavica se odvojila znaci nije pukla ona ceva sto vezuje vrh i ostalo ne daj Boze da to pukne nikad! I brate sad laganeze , svidja mi se sto i kad mi se digne ne iskoci glavic nekontrolisano pretpostavljam da je fuj u gacama  Smiley 1 Ovako mi brate do jaja  Smile
   Šlajfovao si na Spajdermena!?!? Smile Smile Smile
Smile
IP sačuvana
social share
lakse je sa cetiri u rukama , nego s jednom u krevetu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Ljudi, treba mi savet :S Sinoc mi je riba povukla kozicu do kraja, i  pukla mi je malo ta kozica koja spaja glavic i ostatak penisa, krvarilo mi je, onako je pljusnula krv i kada sam oprao stalo je. . . Nije me ni bolelo ni nista. . . Koliko ovo moze biti opasno? :/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Manje drkaj  Smile
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
hahah kako ste ih utesili Smile posle ovoga nece drkati uopste  Smile
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
SonyEricsson W800i
Ljudi, treba mi savet :S Sinoc mi je riba povukla kozicu do kraja, i  pukla mi je malo ta kozica koja spaja glavic i ostatak penisa, krvarilo mi je, onako je pljusnula krv i kada sam oprao stalo je. . . Nije me ni bolelo ni nista. . . Koliko ovo moze biti opasno? :/
Kakve su vam to ribe jeb'o te.
Isto to se desilo ortaku,kako kaze "pukla mu je resa"...
Kako sam cuo kasnije,izgleda da mu se osusio i otpao zbog toga...
« Poslednja izmena: 06. Jan 2013, 19:41:48 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:55:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.