Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kostunica treba da podnese ostavku-Dragan Sormaz  (Pročitano 11752 puta)
12. Maj 2010, 17:56:07
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Intervju Dragan Šormaz poslanik DSS
ŠORMAZ: KOŠTUNICA JE UNIŠTIO DSS

Sreda, 12. Maj, 2010.| Autor: Gordana Raković (0) Send to friend Print
S ovakvim Koštunicom DSS neće preći cenzus na sledećim izborima! Sve se menja, samo on i Vuk Drašković ostaju. Vuk je trenutno na 1,5 odsto, a Koštunica grabi ka tome

BEOGRAD - Dragan Šormaz, poslanik DSS, kaže da će u ovoj stranci ostati samo ako Vojislav Koštunica podnese ostavku!
U razgovoru za Kurir Šormaz otvoreno govori o problemima unutar DSS i ističe da je jedino rešenje za spas ove stranke odlazak Koštunice u penziju.
- Dosta je više bilo ćutanja, jasno i glasno tražim ostavku Vojislava Koštunice!

Da li ste o tome razgovarali s još nekim iz partije?
- Još u jesen 2008, nakon istraživanja unutar stranke, zaključeno je da DSS ima problem liderstva. Tada sam na sednici Glavnog odbora, u prisustvu Koštunice, rekao da treba da odredimo ko će biti kandidat za predsednika Srbije 2012, pa da se taj čovek profiliše. Evo, prošle su dve godine i ništa nije urađeno. Očigledno da Koštunica neće da se nešto promeni.

Mnogi smatraju da Koštunica ima ozbiljnu podršku u stranci.
- Da, ozbiljnu podršku u stranci za koju je pitanje koliko članova ima?! Od prošlog IO iščlanilo se preko 20 odsto članova! Rejting je pre sedam godina bio 17 procenata, a sada je na ivici cenzusa! Neko mora da bude odgovoran za to!

Nije valjda samo Koštunica kriv?
- Pa, sigurno nisu opštinski ili glavni odbor, koji on saziva dva puta godišnje. Nije kriv ni poslanički klub, čiji se članovi bore kao lavovi u Skupštini. Svi lideri stranaka su u parlamentu. I Tadić je bio u Skupštini kada je bio u opoziciji, a gde je Vojislav Koštunica?! Šta on radi?

Očekujete li podršku unutar stranke ili, možda, posledice zbog ovoga što pričate?
- Za posledice me baš briga! Nadam se da će ovo podići neki glas unutar DSS. Nisam ni ja nevin u celoj priči. Nekada sam, silom prilika, pristajao da govorim nešto što bi se dopalo Koštunici.

Na šta mislite?
- Recimo, morao sam da pravdam kandidaturu Dragana Maršićanina za predsednika Srbije iako smo znali da neće pobediti i da čoveka puštamo tek tako, bez kampanje. Znam dosta o izbornom procesu i kampanjama, ali Koštunica to, jednostavno, ne prihvata. On misli da je politika sama po sebi dovoljna i da će to narod prepoznati. I dok Koštunica tako misli i ništa ne radi, mi smo došli na pet odsto.

Zašto tek sad pričate o svemu?
- Došlo je do kraja! Cenzus je tu, imali smo 1,7 odsto sa još dve stranke u Negotinu, 6,3 odsto u centru Šumadije. Zar to ne govori da je DSS na republičkom nivou ispod cenzusa?! Bili smo treći, a sada smo peti. Pretekao nas je SPS, i radikali su još uvek jači od nas!

Koga vidite umesto Koštunice?
- Ovako kako Koštunica vodi stranku, ja bih je deset puta bolje vodio! U DSS ima deset ljudi koji bi to i od mene bolje radili. Da li je neko mislio da Tadić može da vodi stranku bolje od Đinđića? Nije, ali, evo, DS nikada nije imao bolje rezultate. Dačić umesto Miloševića, Dinkić umesto Labusa, znači, moguće je! Jedini koji se u Srbiji nisu promenili su Vojislav Koštunica i Vuk Drašković. Ovaj drugi je na 1,5 odsto, a Koštunica grabi ka tome. Jedino rešenje je njegov odlazak.

Ako se to ne desi, ostajete li u DSS?
- Baviću se politikom. Ako može sa DSS, u redu, ako ne, onda na nekom drugom mestu. Sigurno neću biti deo debatnog kluba u kom se raspravlja da li smo pravu ili ne. To može da se radi i u nekom penzionerskom klubu.
n I, šta bi Koštunica trebalo da radi?
- Može da bude savetnik ili počasni predsednik. Ali, više ne treba da vodi stranku, jer to ne radi dobro. Ovo što kažem je dobronamerno, i za njega i za DSS.

Da li ćete ostati u DSS ako Koštunica ne ode?
- To postaje besmisleno! S njim, takvim kakav jeste, DSS neće preći cenzus na sledećim izborima, a ja želim da se borim da u Srbiji bude bolje.





 

Nikitović je protočni bojler Koštunice

Šta kažu ostali u DSS, da li su i oni nezadovoljni Koštunicom?
- Niko mi nije rekao da će napustiti stranku, ali da ima onih koji se slažu sa mnom - ima. Oni to neće da kažu zato što misle da sve treba da ostane unutar stranke.

Da li ste pokušali da s Koštunicom lično razgovarate?
- Nekoliko puta smo imali rasprave. Ukazivao sam na probleme. On kaže: „U redu, promenićemo to...“ I sve se završi na obećanjima.

Mislite li da na njega dosta utiče okruženje, savetnici i bliski prijatelji?
- To je zabluda! Priča da je kriv Aleksandar Nikitović je netačna. Čovek nosi silni teret na sebi, on je neka vrsta protočnog bojlera. Za sve je odgovoran samo Vojislav Koštunica.
 

(Ne) prelazim u SNS

Da li vam je politika SNS prihvatljiva?
- Meni je nekada prihvatljivo i ono što Vuk Jeremić radi. Ko zna?

Jeste li pregovarali s Nikolićem ili Vučićem?
- Ne. Čujem da sam pregovarao i sa DS i sa JS. Čak sam čuo i da sam viđen na mestu šefa kabineta Ivice Dačića.

Pa dobro, prelazite li u SNS ili ne?
- Radije bih i dalje radio unutar reformisanog DSS nego što bih bilo gde prelazio.

A da vam sutra lično Nikolić predloži da dođete kod njega?
- Da vidimo prvo da li će Koštunica podneti ostavku.


http://beta.kurir-info.rs:84/vesti/politika/sormaz-kostunica-je-unistio-dss-33773.php
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Citat
Da li ćete ostati u DSS ako Koštunica ne ode?
- To postaje besmisleno! S njim, takvim kakav jeste, DSS neće preći cenzus na sledećim izborima, a ja želim da se borim da u Srbiji bude bolje.

Naravno, to sam ja rekao pre godinu dana Smile

Ja im ne verujem nijednom, ko zna kakve su tu politicke igre u pitanju

IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Bosch pumpa
koštunica je nikakav vođa, a čuo sam i profesor. Čist birokrata bez dodira s stvarnošću. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
Nokia 
Ко је Шормаз...?
кад чујем шормаз,ја помислим на шутановца!А зна се за кога ради Шуле-бој!

Један професионалини политикант иде у назадњаке!Иди и не окрећи се. Ти назадњаци постају већа опасност по Србе,него љдп и сав скупо плаћен нво!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ajmo, droga, petarde, ulosci na komad!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3545
Zastava Dry Valley Nis Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson K510i
Odlazi,odlazi, Sormaz odlazi.  Smile Smile Smile Smile

I ne okreci se sine!!!
IP sačuvana
social share
Najzad sam pobedio u fantaziji!!!

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2754
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Sormazu odjebi   Smile ....
IP sačuvana
social share
“The quick brown fox jumps over the lazy dog.”

Najsladje se smeje onaj koji prvi puca .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
драган шормаз...високи функционер снс за пар недеља Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
pa kad neko u Srbiji pukne politički ili sudski, zna se, pravac u naprednjake.

P.S. a možda će pre njega da se Koštunica učlani u naprednjake, ako mi ponude mesto presednika vlade.
« Poslednja izmena: 12. Maj 2010, 20:49:01 od Imaginelo »
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Ко је Шормаз...?
кад чујем шормаз,ја помислим на шутановца!А зна се за кога ради Шуле-бој!

Један професионалини политикант иде у назадњаке!Иди и не окрећи се. Ти назадњаци постају већа опасност по Србе,него љдп и сав скупо плаћен нво!


Zar nije figura? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ako Sormaz predje kod Tome,sumnjam na koaliciju SNS-DSS...Jos ce i Velja da ispali Kostunicu.
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.