Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koštunica razmišlja da se povuče iz politike  (Pročitano 15686 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Stranka bivšeg premijera još ne menja politiku
Borba u DSS za uticaj kod Koštunice
Autor: P. Obradović | Foto:beta | 05.11.2008. - 07:31

U Demokratskoj stranci Srbije traje tiha borba konzervativne i liberalne struje za uticaj kod lidera Vojislava Koštunice. Dok se konzervativci, koje predvode bivši ministri Slobodan Samardžić, Zoran Lončar i Predrag Bubalo, zalažu za to da stranački program ne odstupi od jasne nacionalne politike čija je glavna tema Kosovo, struja u kojoj se nalaze Aleksandar Popović, Nenad Popović i Milan Parivodić, traži od Koštunice modernizaciju partije i stavljanje većeg akcenta na ekonomiju i život građana.



Dobar deo članova Koštuničine partije danas veruje da su stranci potrebne promene posle lošeg rezultata na prethodnim parlamentarnim izborima. Kako „Blic“ saznaje u dobro obaveštenim izvorima u DSS, liberalnu struju podržava i u stranci izuzetno uticajna omladina koja se nedavno pobunila protiv uticaja Slobodana Samardžića i njegovog odnosa prema Evropskoj uniji, zahtevajući takođe modernizaciju stranke. Ipak, prevagu za sada odnosi konzervativna struja, što potvrđuje i tekst sporazuma potpisanog sa Novom Srbijom i Narodnom partijom Maje Gojković, koji se tumači kao dokaz da stranka ne pravi otklon od politike s kojom je DSS izašao na prošle parlamentarne izbore. Kako saznajemo, Lončaru i Bubalu se takođe zamera i loše organizovana predizborna kampanja u Vojvodini, gde je DSS jedva prešao cenzus.
Ipak, izvori „Blica“ navode da je deo ideja koje dolaze iz liberalnog krila Koštunica ipak prihvatio i da u stranci „počinju da duvaju i neki svežiji vetrovi“. Naime, Koštunica je u poslednje vreme počeo više da obraća pažnju na nastup stranke u Skupštini, rad lokalnih odbora i da traži više neposrednog kontakta s članstvom. Istovremeno, pored Političkog saveta na čijem je čelu Koštunica, formiran je i Ekonomski savet koji predvodi Nenad Popović.
Jedna od linija podela unutar DSS jeste i odnos prema Koštuničinom savetniku Aleksandru Nikitoviću. U delu stranke vlada nezadovoljstvo što se, kako kažu izvori „Blica“ do lidera stranke prosto nije moglo doći, a da taj kontakt ne ide preko Nikitovića. Pored bivših visokih funkcionera stranke koji su otišli u ambasadore i praktično se povukli iz stranačkog života, Sande Rašković-Ivić i Vladete Jankovića, u tu grupu, prema našim izvorima, spada i nekadašnji generalni sekretar vlade Dejan Mihajlov koji Nikitoviću zamera neuspešan pregovarački angažman u postizbornim pregovorima sa radikalima i socijalistima na sastavljanju nove vlade. U DSS, međutim, osim bivšeg ministra Milana Parivodića, o neslaganjima sa zvaničnom politikom niko ne želi javno da govori.
- Ja sam svakako za diskontinuitet u politici stranke, ali je za sada jače uže rukovodstvo stranke, i to se vidi. Znam da postoje ljudi koji misle kao i ja, ali je za mene iznenađenje što o tome niko javno ne govori - kaže Parivodić za „Blic“.
Međutim, portparol stranke Andreja Mladenović tvrdi da u DSS nema podela i da „Parivodić govori u svoje ime“.
- Možda postoje ljudi koji se ne slažu s politikom stranke, ali ja sam u stranci 12-13 godina i zaista ne znam ko su ti ljudi - kaže Mladenović za „Blic“.
I član Glavnog odbora DSS Nebojša Bakarec do sada je više puta kritički istupao govoreći o načinu na koji stranka funkcioniše, ali za „Blic“ kaže da se to ne odnosi na programska opredeljenja.
- Razgovarali smo o rezultatima na sednici Glavnog odbora posle izbora, i bilo je jasno da nešto mora da se menja, kako stranka funkcioniše i kakav je odnos prema članstvu. Od tada je mnogo urađeno, ali ponovo ćemo imati GO, pa ćemo o svemu opet razgovarati - kaže Bakarec za „Blic“.

Blic

Nema stranke bez udela u vlasti.  Postoje stranke, one se bore za vlast, i postoje lideri, oni se bore za što više podanika a što manje odgovornosti. U strankama ako dođe do debakla na izborima menja se rukovodstvo a kod lidera menjaju se stranke. Ovo što se radi od DSS-a je tako katastrofalno da se Popović počeo javljati ljudima na PMF-u po hodnicima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


a person who deals tactfully with others

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 384
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
BlackBerry 
Kako duvaju neki novi vetrovi, okrenite se onim deviznim  Smile
IP sačuvana
social share
Diplomacy is the art and practice of conducting negotiations between representatives of groups or states...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.