Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kostreš: Vojvodina neće biti nova država u Srbiji  (Pročitano 3060 puta)
16. Jun 2007, 00:23:09
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 341
Zastava Vrsac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
SonyEricsson k750i
Izvodi iz štampe   2007-06-13


Kostreš: Vojvodina neće biti nova država u Srbiji


Ako Vlada ne poništi koncesiju za put Horgoš-Požega, jasno je da joj je važniji Velimir Ilić od interesa građana. U tom slučaju spreman sam da rušim Vladu



Ono što je važno jeste da mi svakim zakonom ili predlogom zakona radimo na proširivanju autonomije Vojvodine, a ne na njenom sužavanju. Dakle, autonomija se mora poboljšavati i dalje razvijati, ocenjuje Bojan Kostreš, predsednik Skupštine Vojvodine, u razgovoru za „Pravdu“.

Na šta konkretno mislite?

- Moramo raditi na čitavom setu zakona koji će unaprediti lokalnu samoupravu i priznavati teritorijalni subjektivitet severne srpske pokrajne. Dakle, reč je o pravu na raspolaganje svojom imovinom, prihodima i pravu na donošenje odluka koje će popraviti život Vojvođana. Pitanje svih pitanja  je raspolaganje s imovinom i u tom sislu bi trebalo da se promeni Zakon o imovini koji je donet 1995. godine. Nenad Čanak je u pravu kada kaže da postojeći Zakon o upravi i samoupravi nije dovoljno fleksibilan.

Očekujete li podršku nove Vlade u vezi sa tim?

- Očekujem da se ova Vlada postavi drugačije u odnosu na prethodnu. Važno je da

vladajuća koalicija pokaže jedinstven stav, a ne da autonomija Vojvodine bude samo prazna ljuštura.

Kako odgovarate na tvrdnje pojedinih političara da ste zagovornik separatizma?

- Ne verujem da je zalaganje za regionalizaciju i decentralizaciju Srbije put ka njenom raspadu. Mnogo je država u Evropi i svetu koje su na takav način organizovane. Primer su Italija, Nemačka, Rusija, ali ne vidim da se raspadaju. Takva argumentacija je loša i zlonamerna. To je pokušaj diskvalifikacije LSV, a najlakši način je da je predstavite kao separatističku stranku. Mi ne želimo novu državu u Srbiji, mi želimo samo bolju Srbiju.



Vlada opstaje



Mislite li da će predlog SRS za izglasavanje nepoverenja Vladi dobiti većinu u Skupštini?

- Ne verujem. Iako imamo dosta nesuglasica sa vladajućom koalicijom, nećemo podržati inicijativu radikala. Kada je u pitanju slučaj generala Tolimira, nećemo napadati Vladu, voć ćemo  je podržavati u tome da se saradnja sa Haškim tribunalom okonča.

Verujete li da će Vlada izgurati ceo mandat?

- Vreme će pokazati to. Ipak, niko ne podržava Vladu samo da bi je podržavao. Poverenje se može steći samo političkim programom koji je u skladu sa evropskim standardima. U tom slučaju imaće našu podršku. U protivnom, bićemo jaka opozicija.



                                                           (Pravda, 13. jun 2007. godine)

e da nam je vise ovakvih ljudi!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
a sta ce ti vise takvih ljudi?

ja mislim da je kostres dovoljan da svi odemo u tri lepe...

kad ga vidim onako tunjavog i usporenog,pozelim da imam njegov mozak jedan dan da se odmorim
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Увек тако почиње, па миц по миц...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
Samo jasne ustavne odredbe i posle mogu da arlauchu koliko im volja.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Тачно. Ја сам дефинитивно за регионализацију и укидање аутономија.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
ako napravimo dobru decentralizaciju srbije, mislim da ce vojvodina da pukne kao autonomna celina!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
vojvodinu kao autonomnu pokrajinu treba ukinuti . to je recidiv komunistichkog vremena i potencijalna opasnost za drzavu .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
nisi u pravu, vojvodina ima tradiciju i tu se vise ne sme nista dirati!
sada se javlja problem sa decentralizacijom, ona ce se javiti kao nepotreban posrednik izmedju bg i decen. jedinica!
zato je po meni dobro da ovlasenja jedinica budu vellika do te mere da pokrajinska vlast ima simbolican karakter!
a stav da treba ukinuti ap vojvodinu je potencijalno opasan! a ljudi koji misle tako zele zlo srbiji!
dakle, ti si zlojeb!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
vojvodina ima tradiciju iz sfrj i iz austro-ugarske ,dakle iz propalih drzava . takvu loshu tradiciju treba zbrisati bez milosti . na kraju krajeva ,ko zeli reformu drzave ne sme da se obazire na tradiciju .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
nema veze, ona postoji i prihvacena je u kontinuitetu!
to srbija treba da ispostuje sada!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.