Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosovski Albanci dolaze u Srbiju po zvanicna dokumenta  (Pročitano 22016 puta)
Zvezda u usponu


arogantan sam i uglavnom bezobrazan

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1172
Zastava doboj republika srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson D750
ne treba im dati vode iz srbije glupost je to sa dokumentima, i sramota
IP sačuvana
social share
partizan u srcu, zvezda ciganima ali čergašima.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 
ni vode ,ni soli...ali zato rudnike uglja i bakra pokloniti  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Dokumenta stanovnicima Kosmeta izdaju državni organi Srbije


Lična dokumenta građanima koji imaju prebivalište na Kosovu i Metohiji mogu izdavati isključivo državni organi Republike Srbije, saopšteno je Tanjugu u Policijskoj upravi Priština MUP-a Srbije, koja izmeštena i upravne poslove obavlja u Niškoj Banji. Za izdavanje ličnih dokumenata (ličnih karata, putnih isprava i drugo) obraćaju se svi građani Pokrajine bez obzira na nacionalnu i etničku pripadnost, što znači i pripadnici albanske nacionalne manjine, rečeno je u toj policijskoj upravi. Pored privremene uprave, koju na području Kosmeta sprovodi međunarodna zajednica saglasno Rezoluciji 1244, međunarodno priznata lična dokumenta građanima mogu izdavati isključivo državni organi Srbije, naglašavaju u prštinskoj policijskoj upravi. U periodu od 2000. do juna 2007. godine izdato je ukupno 55.616 ličnih karata i 114.899 putnih isprava, precizirali su predstavnici uprave. To znači da organi Republike Srbije ostvaruju svoju funkciju na području Kosova i Metohije, navodi se u saoptenju.

Radio Srbija
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Albancima sa Kosova i Metohije u Nišu izdato više od 170.000 srpskih pasoša


Politika drumom, život šumom


 

Zorica Miladinović
Niš - Ispred (ne)velike zgrade u Niškoj Banji jednog vrelog avgustovskog dana 2007. stiže kombi. Iz njega izlazi grupa muškaraca, Albanaca s Kosova i Metohije, kažu upućeni. Tek pristigli putnici ne vole da govore za medije, uglavnom ponavljaju da su "došli po pasoš". Na pitanje, zašto vade srpske pasoše kada Albanci sa Kosova ne priznaju državu Srbiju, ne odgovaraju. Jedan od njih kratko zaključuje: "To je pitanje za političare, ne za nas."


U Srbiji 5.000 matičnih knjiga sa Kosova



Uprkos NATO bombardovanju ex Jugoslavije 1999. godine, po dostupnim podacima, oko pet hiljada matičnih knjiga je spaseno i prebačeno u Srbiju. One predstavljaju jedini osnov za izdavanje uverenja o državljanstvu, izvoda iz knjiga rođenih ili umrlih, venčanih listovi i drugih dokumenata. Prema podacima koje su pojedini mediji nazvali "zvaničnim", na osnovu tih matičnih knjiga u Srbiji se godišnje izda oko 50.000 različitih dokumenata koje traže Albanci i pripadnici drugih nacionalnosti sa Kosova koji žive u pokrajini ili inostranstvu.



Ova grupa kosovskih Albanaca se našla u Niškoj Banji jer je u tu nišku opštinu u potpunosti preseljen Pokrajinski sekretarijat unutrašnjih poslova, godinu i po dana nakon NATO bombardovanja tadašnje SRJ. Od 2004. godine u Nišu se nalazi i Matična služba iz Prištine, koja funkcioniše u okviru gradske Uprave za građanska stanja, i u kojoj se može dobiti druga vrsta dokumenata - lične karte i uverenja o državljanstvu, rođenju ili smrti. U prištinskoj Matičnoj službi, fizički smeštenoj u niškom naselju Pentelej, ne mogu se izvaditi jedino pasoši, za koje je zadužen isključivo MUP Srbije.
Naravno, "usluge" ove vrste država Srbija ne pruža samo kosovskim Albancima koji žive u pokrajini ili inostranstvu već stanovnicima pokrajine svih nacionalnosti. Ipak, pojedini mediji su nedavno objavili podatak da je od dolaska međunarodnih snaga na Kosovo pre osam godina kosovskim Albancima u Srbiji izdato više od 220.000 novih pasoša. Mada se pasoši izdaju u više policijskih upava u Srbiji, među kojima su i one u Kraljevu, Kruševcu, Vranju i Jagodini, najviše zainteresovanih dolazi u Nišku Banju. Procenjuje se da je u Pokrajinskom SUP u ovoj banji dosad izdato oko 170.000 pasoša. Pretpostavlja se da je razlog za ovakvu "navalicu" činjenica da se u Nišu, kojem ta banja pripada, nalaze matične knjige Prištine i drugih većih opština sa Kosova, na osnovu kojih se izdaju uverenja o državljanstvu ili izvodi iz matične knjige rođenih, koji su neophodni pri vađenju pasoša.
Iz prilično kratkih odgovora kosovskih Albanaca koji dolaze u Niš može se zaključiti da potražnja za srpskim pasošima postoji jer su oni "sigurna" putna isprava sa kojom mogu napustiti Kosovo. Kažu, neke države priznaju dokumenta UNMIK-a, a neke, kao što su pojedine zemlje u okruženju ili Rusija, ne dozvoljavaju ulazak sa ovom vrstom "papira". Ovakva dokumenta, kako nam sugerišu, neće da prizna ni KFOR ukoliko Albanci hoće da pređu iz Kosova u Srbiju. Dok bude "tako", a ne "drugačije", srpski pasoš i ostala dokumenta su im potrebni.
- Sa smirivanjem političkih tenzija na Kosovu, sve više Albanaca je dolazilo u Niš radi pribavljanja svih dokumenata. Naša uprava je tokom prošlog meseca primila više od deset hiljada zahteva za različitim dokumentima (koja su im često potrebna za vađenje pasoša u Niškoj Banji), što je oko 500 zahteva dnevno. Prema našim saznanjima, građani albanske nacionalnosti su najviše zainteresovani za izdavanje pasoša zbog toga što dokumenta koja dobijaju od UNMIK nisu validna za napuštanje Kosova. Sve u svemu, radimo jedan obiman posao i zadovoljni smo, jer nije bilo nikakvih incidentnih situacija, nikakvog nezadovoljstva kosovskih Albanaca, niti građana Niša - kaže za Danas Goran Đorđević, načelnik Uprave za građanska stanja grada Niša.
Đorđević dodaje da je nedavno, na sredokraći između Kosova Polja i Prištine, otvoren administrativni punkt na kojem se mogu dobiti lična i druga dokumenta koja su se do tada mogla izvaditi samo u Nišu i nekim drugim gradovima u Srbiji. Ovaj punkt, koji obezbeđuju KFOR i UNMIK, Albanci sve češće koriste. Grad Niš finansira prevoz i ostale troškove svojih radnika koji odlaze na Kosovo i tamo, sredom i četvrtkom, primaju zahteve za izdavanje dokumenata. Time je značajno smanjen pritisak na Niš, koji je, inače, za Matičnu službu Prištine adaptirao posebne prostorije, koje "imaju najbolje uslove za ostavarivanje prava na lična dokumenta".
Građani Kosova - albanske, srpske, romske i drugih nacionalnosti koji dolaze u Niš (i Nišku Banju) mnogo su razgovorljiviji kada im se postavi pitanje o konkretnim razlozima zbog kojih vade dokumenta. "Moj i pasoš moje dece je italijanski. Pošto sam rođen ovde hoću da imam i naš pasoš, da možemo sutra da dođemo ovde", govori jedan iz reda. "Meni treba izvod iz matične knjige rođenih za vađenje lične karte. Zašto ovde a ne na Kosovu? Bolje ovde nego tamo, (Agim) Čeku ne da", nadovezuje se njegov kolega. "Mi godinama živimo u Nemačkoj, došli smo zbog upisa deteta u knjigu državljana, kako bi i za njega izvadili pasoš. Moja žena je sa Kosova, srpska državljanka, dete se vodi preko nje", pokušava da objasni treći. Sledeći dodaje da dolazi iz Beograda, treba mu ođava iz SUP Prištine da bi mogao da prijavi prebivalište u glavnom gradu.
Red postaje još razgovorljiviji kada upitate za efikasnost administracije koja im takve poslove završava. Neki kažu da bi mnogi građani Kosova koji žive u inostranstvu mogli da izvade pasoše i u diplomatsko-konzularnim predstavništvima Srbije, ali da dolaze u Niš jer je tu "brže, lakše i jeftinije". Pošto se u ovom gradu dobijaju i dokumenta neophodna za vađenje pasoša (koja ne smeju biti starija od šest meseci), a i sam pasoš, radije posećuju Niš nego srpska predstavništva u inostranstvu. Čini se, međutim, da je više onih koji gunđaju zbog čekanja, vraćanja po nekoliko puta, gužve ili javašluka. Izgleda da je administracija na Balkanu za sve ista, ma koju državu oni priznavali.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Neka samo dolaze. Za svaki izdati dokument, drzava im dobro olaksa budelare. Sta ce poslije da urade sa dokumentima, njihova stvar.....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 
Ima samo jedna stvar koju bi im ja dao ,ali ne smem reci sta posto ce ispasti da sirim "Govor Mrznje"  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia E50
Dao bi im ja...isto kako i oni sa Srbima dole...
"Oko za oko,zub za celu vilicu"... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Велика је грешка што им се издају пасоши. Треба их малтретирати и гњавити силном папирологијом, и на крају им не дати пасош.
Ако не признају Србију, нека путују са неким другим пасошем.


 Smile Smile Smile Smile Smile

Tacno.Srbija je uvek bila zemlja debila i to je svima jasno.U staroj SFRJ nasi roditelji su davali deo plate za go... Albance i tako im gradili drzavu.Sloba im je dozvoljavao da ne placaju racune za struju,telefon....  Smile Kreten je mislio da ce tako da promeni Albance da "vole" Srbiju.... Sad se ista greska desava.Tako je bilo i sa CG.Vodeci ljudi iz DPS su pljuvali Srbiju i CG a isli su za dzabe napolje iz zemlje i primali debele plate.Naravno te plate i zajeb.... u inostranstvo su placali Srpski poreski obveznici.  Smile Smile Kostunica je majmun i onaj Tadic kad nisu sposobni da prekinu bar da dobijaju pasose.E Srbi tamo ne mogu da dobiju svoju imovinu a oni ovde dobijaju dokumenta i u drugoj ruci drze znacku UCK.Znaci Srbijo kompletno svi na lecenje od kretenizma  Smile Smile
« Poslednja izmena: 30. Avg 2007, 20:53:47 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
ja bih njima dao samo kondome, i to bi ih napunio super lepkom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mogu samo da dobiju AK-47 od mene u glavu Smile

Probali i nije uspelo. Drugo rešenje?

Коначно решење.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.