Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 999
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosovo i Metohija ~ Sve ili nista ~ Reagovanja u svetu ~ Vase misljenje 2  (Pročitano 1133768 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16

Сукоби у Косовској Митровици
У два одвојена инцидента, у Бошњачкој и код „Три солитера” повређени Србин, Албанац и Унмик полицајац

Косовска Митровица – У два одвојена инцидента, која су се догодила у ноћи између понедељка и уторка у северном делу Косовске Митровице, повређени су Ненад Михајловић (26), таксиста из Косовске Митровице, један Унмик-полицајац, као и Албанац, који су после указане лекарске помоћи пуштени кући.

Како за „Политику” каже Милија Милошевић, командир Северне полицијске станице, Михајловић је задобио повреде руке и повреде испод ребара. У уторак код насеља „Три солитера”, које је претежно насељено Албанцима, у Колашинској улици неколико лица албанске националности зауставило је возило Михајловића и почело да га удара металним шипкама. Нанели су му повреде и оштетили возило, а убрзо се, како каже Милошевић, у том делу града окупило више Срба, који су изразили свој револт тако што су полупали шест возила са косовским таблицама и три локала. На место догађаја убрзо су стигли припадници Косовске полицијске службе и Унмик-полиције, а у општем метежу повреду на лицу задобио је и један међународни полицајац, коме је помоћ указана у Дому здравља у јужном делу Косовске Митровице.

Овоме је претходио инцидент до којег је дошло око 21 сат и 20 минута надомак главног Ибарског моста, који раздваја северни и јужни део града, у Бошњачкој махали, у улици Ослобођење. „Нападнут је Албанац, а верујемо да су га напали Срби. Младић је задобио лаке телесне повреде, а помоћ му је указана у болници у јужној Митровици”, каже Милошевић и додаје да полиција интензивно ради на привођењу и Албанаца и Срба.

Портпарол КПС-а Бесим Хоти навео је, како преноси Бета, да је у Бошњачкој махали група, за коју се претпоставља да су Срби палицама, напала албанског младића. „Жртва је информисала полицијске званичнике да су га шесторица младића зауставила, питала га за име и када им је рекао како се зове, без разлога га напала палицама”, наводи се у изјави Хотија. Нападнути је успео да побегне и да случај пријави полицији која га је пребацила до Дома здравља у Митровици, где су констатоване лакше телесне повреде.

Други инцидент збио се после поноћи када су два возила, у којима су били Срби, нападнута каменицама на северу Митровице код насеља „Три солитера”. Њих су напали албански младићи. Током напада нанета је материјална штета на возилима, а повређени су и младићи у колима.

Нешто касније група од више од 20 особа српске националности окупила се код „Три солитера” и демолирала најмање шест возила са косовским регистарским таблицама и три објекта.

Унмик полиција и косовска полиција су интервенисале и раздвојиле две групе које су се гађале каменицама. Један припадник Унмик-полиције је лакше повређен током интервенције, навео је Хоти.

За сада нема ухапшених, а висина материјалне штете још није процењена.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Загревање пред Генералну скупштину УН
Извештај о 17. марту остаје тајна
Заменик генералног секретара за мировне операције УН Едмонд Муле је рекао да је суд још увек затворен па се поставља питање зашто је и преузиман у акцији „бескорисне примене силе”

Подељени ставови на седници Савета безбедности Уједињених нација о извештају подводом немира 17. марта у северном делу Косовске Митровице поново су усијали атмосферу иза врата највишег тела светске организације и означили почетак припрема и позиционирања чланица за седницу Генералне скупштине УН (одржаће се у септембру) на којој ће се расправљати о Косову и Метохији.
Расправу петнаест представника чланица СБ УН на званичним али затвореним консултацијама у среду навече обележили су супротстављени ставови Русије и неколико западних земаља о извештају тима УН, који је предводио угандски дипломата Франсис Секанди, а у коме је наведено да је акција полиције Унмика против бивших правосудних радника Окружног суда у Косовској Митровици 17. марта била „непрепоручљива” и изведена на основу „непроверених обавештајних података”.
Извештај тима УН који је настао пре два месеца није објављен, па чак ни подељен амбасадорима најмоћнијег тела светске заједнице, а УН инсистирају, упркос противљењу Русије, да он остане тајан. Договорено је да, ипак, генерални секретар УН изда неку врсту саопштења крајем недеље.
Према белешкама са брифинга у које је извештач „Инер сити преса” (сајта који прати рад УН) имао увид, заменик генералног секретара за мировне операције УН Едмонд Муле је рекао да је суд још увек затворен па се поставља питање зашто је и преузиман у акцији „бескорисне примене силе”.
Стални представник Русије у УН Виталиј Чуркин је изразио наду да ће Бан Ки Мун изнети „принципијелну оцену дејстава оних који су донели те неразумне и провокативне одлуке”, као и да ће Секретаријат УН и генерални секретар из догађаја у Митровици извући неопходну лекцију и према бившем руководству Унмика предузети дисциплинске мере. Руски амбасадор је назвао „чудном” ситуацију у којој је тадашњи заменик шефа Мисије УН на Косову, прекорачивши своја овлашћења, преузео на себе одговорност за примену силе у моменту када су вођени преговори са учесницима акције протеста о решавању ситуације мирним путем.
Руска агенција Итар-тас јуче је, позивајући се на дипломатске изворе, известила да су неке чланице СБ УН, међу којима су Француска, Велика Британија и САД, биле против да председавајући Савета непосредно упозна генералног секретара са идејом о неопходности постављања питања личне одговорности бившег руководства Унмика у случају Косовске Митровице.
Најтврђи став поводом догађаја у Митровици заступала је заменица британског амбасадора Карен Пирс, која је рекла да је „један број чланова Савета сматрао да је Унмик деловао у оквиру свог мандата”.
Она је на седници СБ оптужила „српске екстремисте” за унапред смишљену акцију која би точак историје требало да врати у 1999. годину. „Они су тражили начин да отворе врата мекој подели Косова”, рекла је она говорећи о резултатима истраге тима УН који је именован на захтев Србије и Русије.
Како се очекује на седници Генералне скупштине УН, главно питање ће бити тражење модуса да Еулекс добије формално одобрење за своје деловање, пошто је најављено да без такве одлуке највишег тела УН неколико чланица ЕУ неће послати своје особље.
Чуркинова изјава да очекује да се Бан Ки Мун „јасно одреди” према „погрешним и провокативним одлукама” бившег заменика шефа Унмика Ларија Росина да се употреби сила, може се схватити као притисак Русије на генералног секретара светске организације (који се до сада није показао безуспешним) у контексту преговора који се, уочи седнице Генералне скупштине УН, воде на релацији Њујорк–Вашингтон–Брисел–Москва.
Поједине државе ЕУ (Француска и Велика Британија) које су иритиране намером Србије да на седници Генералне скупштине УН у септембру обезбеди подршку половине од 192 државе да се затражи оцена Међународног суда правде у Хагу о легалности признања једнострано проглашене независности Косова, већ су упутиле притиске Србији уцењујући је европским интеграцијама.
У интервјуу московском дневнику „Времја новостеј”, бивши руски амбасадор у Београду Александар Алексејев јуче је најавио да је до седнице у септембру могуће очекивати појачан притисак на многе државе да признају једнострано проглашену независност Косова. Руски дипломата, који је тренутно на челу Четвртог одељења у Министарству иностраних послова Русије, рекао је и да земље које су признале независност Косова „покушавају да принуде Београд на контакте са Приштином”.
Претпоставке да ће се на седници разматрати мандат Еулекса, Алексејев је потврдио изјавом да су „на делу покушаји да се УН истисну са Косова и замене присуством Европске уније”. Поновивши да се Русија не би противила јачању улогу ЕУ у српској покрајини, „али не на штету међународног права”, Алексејев је истакао да је реч о „грубом и нелегитимном покушају” да се створи „нешто под кишобраном УН, ради аминовања активности нових структура на Косову”. „Унмик се, при томе, посматра као нека управа за спољне односе, при ЕУ, због рада са земљама које нису признале независност Косова и са локалним Србима”, рекао је руски дипломата.
Подели у СБ УН поводом извештаја о нередима у Митровици 17. марта претходио је и расцеп у врху мисије УН. Дан пошто су међународне снаге брутално напале Србе који су заузели зграду суда, регионални администратор УН Џерарад Галучи је послао протестно писмо одељењу за мировне операције УН, наводећи да су управо светска организација и НАТО криви за насиље које је избило, погибију украјинског полицајца и рањавање око стотину припадника Унмик полиције и Срба. Потом су косовски Албанци затражили да Галучи напусти покрајину, а шеф Унмика Јоахим Рикер је од седишта светске организације у Њујорку затражио да га смени, оптуживши га за подстрекивање Срба на заузимање суда.
У Уједињеним нацијама је, међутим, оцењено да Галучи није крив, па се он после кратког одсуства вратио у Косовску Митровицу и наставио са својим послом, а шеф Унмика Јоахим Рикер је недуго потом смењен.
У јуну у интервјуу „Политици”, Галучи је на питање зашто је послао протестни извештај у Њујорк одговорио да су догађаји од 17. марта свима јасно показали да се политичка питања не могу решавати силом. „У марту су све стране употребиле силу, а то није помогло, није било неопходно и није решило ништа”, рекао је тада Галучи.

Биљана Митриновић
-----------------------------------------------------------

Алексејев: За сада се не ради на подели Косова

Говорећи о предстојећим преговорима Београда и шефа Унмика Ламберта Цанијера, о томе „да ли су они везани за идеју поделе Косова” и да ли је Русија спремна да подржи ту идеју, руски дипломата је рекао да се „за сада не ради о подели Косова де јуре, иако је очигледно да се покрајина, после једностраног проглашења независности, цепа”. „Косовски Срби који не прихватају независност, формирали су у местима где живе своје институције власти”, рекао је Алексејев и додао да је Контакт група одбацила идеју поделе и да се „Русија руководи тим приступом”.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Загревање пред Генералну скупштину УН
Дисонантни тонови међу српским представницима
Већина српских представника сматра да је Унмик прекорачио мандат, а појединци да је истина „на средини”

Косовска Митровица – Није само прексиноћни затворени брифинг на којем је СБ УН био представљен извештај, односно на којем су представљени резултати истраге коју је извео посебан тим именован на захтев Русије и Србије, о околностима под којима се „догодио” 17. март у Косовској Митровици, а у којем је страдао један украјински полицајац, поделио чланице СБ већ и Србе на Космету.

Иако су Срби на Космету очекивали да ће Русија „бити објективна”, за разлику од проамерички оријентисаних чланица СБ, ипак је приметна, додуше, мала разлика и међу мишљењем и виђењем 17. марта, међу политичким представницима Срба у јужној српској покрајини. Већина констатује да су Срби били у праву 17. марта, а Марко Јакшић, потпредседник Скупштине заједнице српских општина на Косову и Метохији, каже да прексиноћна затворена седница „даје снаге и храбрости Србима да наставе да се боре за опстанак и останак, јер се испоставило да су Срби били у праву када су и 17. марта и данима касније говорили да су искључиви кривци Лари Росин и Јоаким Рикер”.

– Извештај говори да за сукобе у Косовској Митровици нису одговорни Срби, већ пре свега Унмик. Експертски тим, из 12 земаља, био је неутралан при писању извештаја и сагледавању чињеница, а то што Америка и Енглеска и још нека земља неће да га прихвате, то је њихов проблем, каже за „Политику” Јакшић, истичући да „нисмо ни очекивали да ће да га прихвате, јер су Срби за њих увек кривци”.

Да је акција упада у суд смишљено урађена, и то баш на 17. март, када се пре четири године догодио егзодус над Србима, мишљења је и Небојша Јовић, председник СНВ за Косовску Митровицу, а извештај, односно подељеност чланица СБ око одговорности, тумачи да „руска страна показује непристрасност и жељу да се испоштује истина и међународно право, док један део међународне заједнице жели да прогура своје планове без обзира на истину”. И он сматра да ће саопштење које ће Бан Ки Мун, генерални секретар УН, представити за неколико дана, јасно ставити до знања свима да је главни кривац за бруталну акцију, која је за исход имала трагичне последице, бити – Унмик.

И лидер СПОТ-а Момчило Трајковић, из централног Косова, вели да поделе у СБ (око истине у Косовској Митровици) не умањују истинитост да одговорност за употребу прекомерне силе сносе Америка и Јоаким Рикер. По мишљењу Трајковића, такво виђење догађаја га не изненађује, јер је суштина у томе да они који су били за независност Косова бране своје ставове и поред „голе истине” јер „они могу све да ураде и да представе то као да је рађено у складу са моралним нормама и међународним правом”.

И директни актер догађаја 17. марта, Милан Биговић, окружни јавни тужилац у Косовској Митровици, вели да га подељеност мишљења не изненађује, али да је на основу извештаја експертског тима и резултата истраге сада јасно да је Унмик главни кривац, односно да су употребили прекомерну силу по налогу Рикера и Росина, а након хапшења судија који су протестовали у згради суда, а који су скоро 12 сати касније малтретирани од стране албанске полиције.

Насупрот мишљењу наших претходних саговорника, Рада Трајковић, потпредседник СНВ Косова и Метохије, категорична је:

– Ни једни ни други не дају објективне извештаје. Истина је негде између – казала је Трајковићева мислећи при том на изјаву руског амбасадора и британске амбасадорке, али и оних земаља које су имале опречне ставове по овом питању.

Она, наиме, сматра да „у СБ није било разматрано питање 17. марта већ да је затворена седница показала да је у питању сукобљавање интереса на глобалном нивоу”.

– То су стратешки сукоби између Русије и чланица НАТО-а, рекла је у изјави за „Политику” потпредседница СНВ-а која је у мањини када је у питању виђење седнице и подељеност ставова чланица СБ о догађајима у Окружном суду и у самој Косовској Митровици, када је један украјински полицајац смртно страдао од снајперског метка а више од 200 припадника међународних снага и српских грађана повређено.

Биљана Радомировић
-----------------------------------------------------

Морална победа Срба

Иако, де јуре, још увек није реч о подели Косова, очигледно је да се због једностраног проглашења независности покрајина цепа, каже Александар Алексејев
Специјално за „Политику”

Москва, 7. августа – Иако на јучерашњој седници Савета безбедности, на којој је расправљано о извештају Комисије која је истраживала околности под којима су миротворци, у марту ове године, применили силу против Срба у Косовској Митровици, при чему је убијен један украјински миротворац, а повређено 150 људи, није донета никаква резолуција, руски медији је називају „моралном победом Срба”.

Виталиј Чуркин, стални представник Русије у Уједињеним нацијама, након затвореног заседања Савета безбедности, изјавио је новинарима да је постало јасно да је против српских демонстраната „била неоправдано примењена сила” и да генерални секретар Уједињених нација мора недвосмислено да изрази свој однос према неисправним одлукама руководства мисије на Косову.

У извештају се, према речима Чуркина, каже да је одлука Унмика о употреби силе била неправилна. Зато Русија сматра да се према бившем руководству мисије ОУН морају применити дисциплинске мере јер су представници мисије прекорачили своја пуномоћја. Чуркин је подсетио да је секретаријат УН покушао да убеди руководство мисије да не предузима такву акцију, али је међународна полиција напала српске демонстранте по наређењу Ларија Росина, тадашњег заменика шефа мисије, испровоциравши на тај начин масовне нереде.

„Апсолутно је јасно да је одлука о упаду у суд била погрешна. Преговори су напредовали. Челници Унмика су пожурили, уместо да покажу више стрпљења с обзиром на то да је било јасно да има напретка у разговорима између Унмика и демонстраната”, рекао је Чуркин.

Руски медији данас говоре и о дефинитивној пропасти мисије УН и подели Косова. Повод за то је интервју Александра Алексејева, директора Четвртог европског одељења Министарства иностраних послова, дневнику „Време новости”. Бивши амбасадор у Београду рекао је да „де јуре, још увек није реч о подели Косова, мада је очигледно да се због једностраног проглашења независности покрајина цепа: косовски Срби који не прихватају независност Косова формирали су у местима у којима живе сопствене институције власти”.

Алексејев је још једном поновио да Русија подржава преговоре Унмика са Београдом и да сматра да мисија мора бити у сталном контакту са Србима.

„Сведоци смо покушаја да се ОУН истисне са Косова и замени присуством Европске уније. Ми нисмо против појачане улоге ЕУ у тој српској покрајини, али не на штету међународног права. Унмик је на Косову по одлуци Савета безбедности и само СБ има право да измени или прекине његово присуство”, закључио је руски дипломата.

„Знамо да земље које су издејствовале једнострану независност Косова, и признале је, покушавају да принуде Београд на контакт са Приштином, додао је Алексејев истакавши да „проглашење независности Косова није стабилизовало, већ још више дестабилизовало Балкан. Постоје подаци да различите албанске групе у земљама региона координирају своје напоре да би у одређеном тренутку наступиле заједно, с циљем даљег мењања граница на Балкану”. Он није искључио могућност да, пред заседање Генералне скупштине ОУН, може доћи до појачаног притиска на многе државе како би их натерали да признају једнострано проглашену независност Косова.

Љубинка Милинчић
-----------------------------------------------------------

Означити одговорне за интервенцију полиције

Министар за Косово и Метохију Горан Богдановић изјавио је данас да би генерални секретар УН, у саопштењу о немирима у северном делу Митровице 17. марта, након разлика међу чланицама СБ о том догађају, морао јасно да се определи и означи ко је покренуо акцију полиције у Окружном суду у том граду.

„Сам догађај, смрт једног међународног полицајца, и више од 100 повређених цивила и припадника полиције и Кфора опомена је за све на Косову и Метохији да се силом проблеми не могу решавати, али је исто тако важно да се истакну одговорни за интервенцију полиције, како се не би више манипулисало са Србима као иницијаторима насиља”, рекао је Богдановић.

Извештај специјалне комисије УН о нередима у Косовској Митровици, по мишљењу Богдановића, показује да је неоправдано примењена прекомерна сила према Србима који су у згради Суда тражили решавање својих основних права.

Извештај УН и најављено саопштење генералног секретара Бан Ки Муна, додао је Богдановић, требало би да ојачају и охрабре започети дијалог Београда и Унмика и да се након једностраног проглашења независности Косова Србима да право да организују живот на Косову и Метохији.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
TURSKA I ŠVEDSKA PRIZNAJU PASOŠE KOSOVA
Priština - Turska i Švedska priznale su pasoše Kosova, saopšteno je juče u Prištini. "Institucije Turske su odlučile da priznaju pasoše Republike Kosovo. Od 11. avgusta 2008. godine počeće viziranje pasoša Kosova i izdavanje dozvola za ulazak u Tursku sa tim pasošima", navodi se u saopštenju Turske kancelarije u Prištini. U saopštenju se dodaje da je odluka o priznanju pasoša Kosova "prirodna" imajući u vidu odnose Prištine i Ankare. Turska je bila među prvim državama koje su priznale nezavisnost Kosova, proglašenu 17. februara. Ministarstvo unutrašnjih poslova Kosova saopštilo je juče da kosovske pasoše priznaje i Švedska. U saopštenju se dodaje da će sve zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova priznati i njene pasoše. Beta

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
MEDIJI: EULEKS ODBIJA IDEJU O SRPSKOJ CARINSKOJ SLUŽBI
Priština - Direktor Carinske službe u okviru Euleksa Pol Agda odbio je zahtev šefa Unmika Lamberta Zanijera da formira posebnu srpsku carinsku službu, objavila je jučerašnja prištinska štampa. Agda je zapretio da će napustiti Kosovo ako ne bude drugog rešenja, piše prištinski dnevnik Ekspres. "Umesto rešenja za teška pitanja na Kosovu, šef Unmika Lamberto Zanijer je, s odelom u svom koferu, na Kosovo doneo još više problema. Ovoga puta ne samo da se institucije Kosova ne slažu sa njegovim delima i izjavama, već sada ima probleme i unutar svoje administracije koja je u haotičnom stanju", piše dnevnik. Poverljivi izvori iz Unmika su za dnevnik izjavili da je došlo do oštrog sukoba između Zanijera i Pola Agde, koji je donedavno bio službenik Unmika, zadužen za ekonomska pitanja. Razlog za sukob je činjenica da Agda nije prihvatio predlog Zanijera da se carinska služba Kosova pretvori u nešto nalik sistemu carine u Hongkongu. Tamo je carina deo carinske službe Kine, ali deluje samostalno. "On (Agda) nikako ne želi da Carine pretvori u srpske i albanske jer zna da nikada neće biti funkcionalne. Sem toga, njegovo će se ime vezivati za podelu, iako će se to dogoditi zbog zahteva Zanijera", kazao je izvor dnevnika u Unmiku. Portparol Unmika Aleksandar Ivanko je za dnevnik izjavio da nema informacija o tom sukobu i da je sada šef Unmika na odmoru. Drugi portparol Unmik Metilde Heneke je za dnevnik izjavila da zapravo nema nikakvog sukoba. Beta

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
MOGUĆE MERE PROTIV KOSOVSKOG MINISTRA STANKOVIĆA
Priština - Zamenik premijera Kosova Hajredin Kuči izjavio je da će biti preduzete mere protiv ministra za povratak i zajednice Bobana Stankovića ako se utvrdi da je bilo novčanih malverzacija u tom resoru. "Ako se utvrde nepravilnosti u ovom ministarstvu onda će naše mere ići i do smene ministra", izjavio je Kuči za dnevnik Ekspres. Pre nekoliko dana bivši ministar za povratak Slaviša Petković i bivši portparol ministarstva Fatmir Šeholi optužili su Stankovića da je svojim rođacima i prijateljima, ali i kolegama iz Samostalne liberalne stranke dodelio projekte iz oblasti razvoja zajednica vredne dva miliona evra. Stanković je juče odbacio te optužbe. Zbog sukoba interesa juče je suspendovana direktorka administracije u Ministarstvu za povratak i zajednice Emilija Redžepi, koja je u ime svoje nevladine organizacije dobila projekat vredan 90.000 evra. Zamenik premijera Hajredin Kuči je izjavio da je vlada počela istragu o navodima i optužbama na računa Stankovića. Beta

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
MEDIJI: EULEKS ODBIJA IDEJU O SRPSKOJ CARINSKOJ SLUŽBI
Priština - Direktor Carinske službe u okviru Euleksa Pol Agda odbio je zahtev šefa Unmika Lamberta Zanijera da formira posebnu srpsku carinsku službu, objavila je jučerašnja prištinska štampa. Agda je zapretio da će napustiti Kosovo ako ne bude drugog rešenja, piše prištinski dnevnik Ekspres. "Umesto rešenja za teška pitanja na Kosovu, šef Unmika Lamberto Zanijer je, s odelom u svom koferu, na Kosovo doneo još više problema. Ovoga puta ne samo da se institucije Kosova ne slažu sa njegovim delima i izjavama, već sada ima probleme i unutar svoje administracije koja je u haotičnom stanju", piše dnevnik. Poverljivi izvori iz Unmika su za dnevnik izjavili da je došlo do oštrog sukoba između Zanijera i Pola Agde, koji je donedavno bio službenik Unmika, zadužen za ekonomska pitanja. Razlog za sukob je činjenica da Agda nije prihvatio predlog Zanijera da se carinska služba Kosova pretvori u nešto nalik sistemu carine u Hongkongu. Tamo je carina deo carinske službe Kine, ali deluje samostalno. "On (Agda) nikako ne želi da Carine pretvori u srpske i albanske jer zna da nikada neće biti funkcionalne. Sem toga, njegovo će se ime vezivati za podelu, iako će se to dogoditi zbog zahteva Zanijera", kazao je izvor dnevnika u Unmiku. Portparol Unmika Aleksandar Ivanko je za dnevnik izjavio da nema informacija o tom sukobu i da je sada šef Unmika na odmoru. Drugi portparol Unmik Metilde Heneke je za dnevnik izjavila da zapravo nema nikakvog sukoba. Beta

Izvor: Danas

Pa dve carine se isplate, obe strane mogu da kradu
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia E50
Turska i Švedska priznaju pasoše Kosova
Petak, 8. avgust 2008. 15:26    



Turska i Švedska priznale su pasoše Kosova, saopšteno je u petak u Prištini.

"Institucije Turske su odlučile da priznaju pasoše Republike Kosovo. Od 11. avgusta 2008. godine počeće viziranje pasoša Kosova i izdavanje dozvola za ulazak u Tursku sa tim pasošima", navodi se u saopštenju Turske kancelarije u Prištini.

U saopštenju se dodaje da je odluka o priznanju pasoša Kosova "prirodna" imajući u vidu odnose Prištine i Ankare.

Turska je bila među prvim državama koje su priznale nezavisnost Kosova, proglašenu 17. februara.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Kosova saopštilo je u petak da kosovske pasoše priznaje i Švedska.

U saopštenju se dodaje da će sve zemlje koje su priznale nezavisnost Kosovo priznati i njene pasoše.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tecite suze moje, reče policajac.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5313
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Motorola Fire X311
ala su ovi turci glupa sorta eto njima u roku od 2 sedmice jos bombaskoh napada  Smile
IP sačuvana
social share

Years later, in another place,
he steps out of the dark and speaks to me.
He whispers: 'I'll tell you the ultimate secret of magic.
Any cunt could do it.
'
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Upravo slušam Alex Jones show(radio live)
 gde su pričali o Kosovu i kako je ukradeno-oteto i nelegalno..Pričaju o masi stvari..WooW!Kakvo ludilo-o nama se priča na sve strane a to znam jer slušam konstantno!
 Mejnstrim mediji ništa ali ovi nezavisni-mislim,potpuno nezavisni govore istinu o Kosovu.Nažalost-nemam pojma kako možemo da povratimo Kosovo sem ratom u nekih sledećih sto godina i to će biti vrlo gadan rat.Mark my words Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

AlexJones1.jpg
(23.39 KB, 460x225)
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 999
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.148 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.