Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosovo i Metohija ~ Sve ili nista ~ Reagovanja u svetu ~ Vase misljenje 2  (Pročitano 1138599 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
mafijaska drzava ali ipak drzava.


uostalom, kao da je srbija, lopovska drzava, mnogo bolja po tom pitanju
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Kosovo uskoro podnosi zahtev za članstvo u EU


Plan Prištine je da ove godine podnese zahtev za status kandidata u Evropskoj uniji, izjavio je pred spoljnopolitičkim komitetom Evropskog parlamenta ministar spoljnih poslova Kosova Enver Hodžaj.


On smatra da Kosovo, kao što je to slučaj sa Srbijom, treba da bude nagrađeno za posao obavljen kod kuće i u okviru dijaloga Prištine i Beograda, prenosi Glas Amerike. Uz to, jedini prirodan završetak aktuelnog dijaloga je međusobno priznavanje - bez toga dijalog je besmislen i beskoristan, ističe Hodžaj.
 
Tri godine od potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju i primene Agende o evropskim reformama, Kosovo je, tvrdi Hodžaj, spremno da aplicira za evropsko članstvo. On iznosi utisak da, i pored dobrog posla kod kuće i u dijalogu, Kosovo nema tretman kakav zaslužuje.
 
"Shvatamo da EU ne tretira Kosovo na jednak način kako podržava Srbiju. Želeli bismo da vidimo da se Srbija približava EU, shvatamo šta za Kosovo i region znači postojanje anti-evropske Srbije. Jako želimo da vidimo Srbiju, BiH, Crnu Goru, Makedoniju, Kosovo kao deo EU", rekao je Hodžaj.
 
Prijem u UN, pa priznanje, pa pomirenje
 
Hodžaj je istakao da je veoma iskren kada kaže da veruje da loša istorija između Kosova i Srbije, sukobi i rat koji se zbio, nije zbog univerzitetskih diploma, i da to nije bilo zbog prepoznavanja ličnih karata, zbog carinskih pečata. Bilo je, tvrdi on, to zbog želje Srbije da dominira regionom, zbog želje da imaju kosovsku teritoriju bez Albanaca.
 
Zato, sve dok Srbija ne priznaje Kosovo, neće se promeniti ni agenda koja je dovela do konflikta dva društva. Jedan od najjednostavnijih načina da se to menja je međusobno priznavanje, ocenio je Hodžaj.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
ЗАТО СУ И РАТОВАЛИ: Највеће рударске компаније на Космету почеле огромна ископавања злата, цинка, олова..!

Концесије које су шиптарске окупационе власти у Приштини поделиле спонзорима који су их и довели у зграде српских институција на Косову и Метохији, прете да целу јужну покрајину претворе у јаловиште које ће остати иза рудника компанија познатих по суровој бахатости према људима и околини, где год да су вршили ископавања по земљама "трећег света".

Канадска компанија "Аврупа минералс", иначе једна од највећих компанија ове врсте на свету, саопштила је да је, заједно са међународном компанијом "Бyрнкат интернешенел", започела ископавање злата на Косову и Метохији, у оквиру пројекта "Сливово".

Ова компанија поседују лиценцу за ископавања на територији која се налази 15 километара југоисточно од Приштине и коју, по зонама називају - "Сливово Гусане" и "Пештер Гусане".

Аврупа је од 2010. године спроводила и истраживања о количинама сребра, олова и цинка под лиценцама које су се називале - Каменица, Главеј, у близини Старог Трга, Бајгора и Режанца.

Бyрнкат је, са друге стране, вршио ископавања у, између осталог, Демократској републици Конго, Малију, Саудијској Арабији, Танзанији, Буркини Фасо, Ирској, Јужној Африци, Замбији, Индонезији, Гани и Казахстану.

"Програм ће се одвијати у три фазе, а под претпоставком континуираног успеха, циљ овог програма је да се најмање још 250.000 унци злата ископа из бројних — претходно откривених и нових локација која се налазе у близини садашњег налазишта и око њега", наводе из Аврупе.

У првој фази требало би да се изврши бушење 17 рупа укупне величине 5.700 метара. Уколико се пројекат и буде спровео у све три фазе, трошкови се процењују на 8,3 милиона долара, док ће ископавања у потпуности финансирати Бyрнкат.

"Програм бушења је осмишљен како би се њиме открили, разграничили и дефинисали високо оцењени ресурси злата (као што је дефинисано у студији за Пројекат Сливово — 5г/т злата или више), чиме би се дошло до економски исплативог решења овог рударског пројекта", додају даље из Аврупе.

Подсетимо, крајем марта још једна канадска компанија "Алтар рисорсес" најавила је почетак ископавања на Косову — у Црепуљи на Северу, а ради истраживања количина олова, цинка и сребра на овом делу територије.

Алтар је у међувремену саопштио и да је добио трећу лиценцу за исту територију, те је могућност ископавања проширена на већу површину — ка западу и северу.

Од косовских власти је ова канадска компанија лиценцу за рад на пројекту добила јуна 2012. године, да би бушења, узимање узорака и одређивања места будућих ископавања, чиме се мапирао терен — започели већ у 2014.

Бушења су завршена почетком 2015, након чега је Аврупа маја 2016. саопштила процене ресурса, објавивши и Технички извештај. Бyрнкат је потом сачинио предстудију изводљивости.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
ma enma mnogo je jak vucic Smile

sto se tice ovih minerskih kompanija ne vidim zasto su losije ili bolje od gasproma
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Nije meni do ovih potlacenih, poturcenih, prodanih. No je meni do ovih nevinih, neukih i neupucenih u predanja svojih predaka sto ne uspese da stignu svoje oceve i dedove. Njima slava a i bordost novih snaga nepokorenih i nikada pokorenih srpskih dusa.
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
"KOSOVO DO NIŠA" Haradinaj sprema novi kosovski ustav

Lider Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj izjavio je da Srbija treba da izbriše Kosovo iz preambule njenog ustava i zapretio da će, kada postane premijer, kosovskim ustavom utvrditi da je Kosovo do Niša.

"Ako Evropa i Amerika ne odrade ovaj posao, onda nam ne preostaje ništa drugo nego da uvedemo reciprocitet, dok oni drže Kosovo u svom ustavu, onda je red i na nas da trećinu njihove teritorije uvrstimo u našu teritoriju", rekao je Haradinaj u emisiji „Rokum rol“ na TV Rokum.

On je kazao da ukoliko postane premijer, a Srbija za to vreme ne izbriše Kosovo iz svog Ustava, onda će on "ubaciti trećinu njihove teritorije u našu, počevši od Niša".

- Neće više da se s nama poigrava loš komšija - dodao je Haradinaj, a prenosi portal „Info ks“.

Kako je rekao, trebalo bi da "neko dođe i uništi agendu Srbije kojom se ona ruga Kosovu", kao i da je on sam bio "plen ove agende, jer je više od tri meseca bio u pritvoru francuskih vlasti".

Haradinaj je rekao da bi „trebalo kazati Evropskoj uniji, a posebno SAD, da "mi nismo narod da se neko poigrava i ruga sa nama!".

- Na ovu temu Evropa ne radi ništa. Zahvalan sam Berlinu, koji je imao jasan pristup za mene, ali kada je u pitanju Brisel, ovo nije fer, jer se na Balkanu EU vidi kao strana koja ne može da uveri stranke da donesu teške odluke. Trebalo bi da reaguje Amerika i da Srbiji pokaže njeno mesto - dodao je Haradinaj.

blic
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Zasto obracate paznju na ovako nebitne licnosti koje su, zajedno sa svojim lobistima, isplaceni, provaljeni i, na kraju, nebitni i smesni?
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.