Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 201 202 204 205 ... 298
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosovo i Metohija - Sve ili nesta - Zadnje poglavlje? - Vase misljenje 3  (Pročitano 303079 puta)
Poznata licnost


Nema ovde nista vise da se vidi! Micite se odavde!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3593
Idem, planirao sam.

Nego, uzgred, slucajno sam propustio da kazem da mi se napusi kurca svako nemacko kopile koje se rodi a sve drzavljane EU nabijem na kurac.


Ja nisam nemacko kopile, jel necu da imam njihovo drzavljvanstvo. Imam italijansko a i imao sam jugoslovenski pasos.

A za kraj: Pusi i nabijaj samom sebi kurac! Primitivac jedan, nije ni cudo sto si tamo gde si.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2019, 01:09:23 od Carletto »
IP sačuvana
social share
Nema ovde nista vise da se vidi! Micite se odavde.
Move along, nothing to see here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Smile

EU DIZE SRBIJU  Smile Smile Smile

A sto ne zivis negde drugde u EU nego bas u Nemacku ?

Mozda je ne dizu, ali od 2001-e godine su dosta ulozili i poslali u Srbiji. Sta mislis ko je najveci deo finansirao da se podignu dva od tri porusena mostova u Novom Sadu? EU. Svidjalo ti se to ili ne.

A inace, ovde sam rodjen. Moj pokojni otac (koji je umro pre pet godina) je dosao iz Italije 1963-e u Nemackoj i moja majka je dosla iz Srbije 1967-e godine ovde, imali su dobre razloge zasto su se ovde doselili, kao i milioni drugi "gastarbajteri". Ziveo sam od mojih 44 godina zivota skoro cetiri u selu mog oca u Italiji, a u Srbiji dolazim od malih nogu jel mi brat zivi u Beogradu a imam rodbinu svuda po Srbiji i Crnoj Gori, pa vrlo dobro znam nacin zivota u svim tim zemljama, nesto sto ti sigurno ne mozes ni da zamislis. Jedino ako si takodje ziveo u tim zemljama sa tri razlicitim sistemima, kulturama i jezicima!


А, ко је те мостове у Новом Саду срушио? А, да у њиховом рушењу нису, између осталог, учествовале неке државе, које су данас перјанице ЕУ? И ја бих искрено волео да нам они тако нису помагали, јер, сачувај ме, Боже, њихове "помоћи", која се састојала у томе да у 3 наврата, само у једном веку, за мање од 100 година, 1915 године, 1941 године, 1999 године Немачка три пута напада Србију? Мало ли је? Само три пута је Немачка извршила агресију на Србију, шта је то, баш нам корисна помоћ, сруше ти инфраструктуру, болнице, вртиће, изручују осиромашени уранијум, разарају школе, бомбардују фабрике, индустријске погоне, а онда се, после 5, 6 година после агресије и злочина хвале неким донацијама, помоћи, која никада није бесплатна, већ је увек у пакету као део притисака, уцена и томе слично..., при чему су нам највећу штету наносили управо, ако се изузму Американци, из Европе Немци и Британци, да подсетим да су немачки пилоти учествовали у бомбардоању моста у Варварину 1999 године, да подсетим да су немачки војници из контингента КФОР-а пре тачно 20 година убили двојицу Срба у Призрену са више од 220 хитаца, ми од Немачке никакву корист видели нисмо стотину година, од Немачке смо добијали бомбе, окупацију, стрељање ђака у Крагујевцу, чак ни ратна штета за Други светски рат није исплаћена од немачке државе..... Као, уосталом ни штета коју нам је Немачка нанела за време агресије пре двадесет година....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ne bih ja poredio svetske ratove i 1999tu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Nema ovde nista vise da se vidi! Micite se odavde!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3593
@Odbojkas: Mislis da sve to ne znam? Ja sam pratio svaki dan i svaku noc (koliko je tada bilo moguce) sta se desavalo u toku NATO Agresije nad Srbijom! Jebao sam im sve po spisku, zato sto su mi bratanac i bratanica tada imali samo 6 i 3 godine i otrovni dim iz Novosadske i Pancevacke rafinerije je pogodio nase selo izmedju Beograda i Novog Sada!

Imam i cuvam novine iz onog vremena, imam razlicite knjige sto se tice agresije, evo cekam da mi dodje knjiga o Varvarinu. Isao sam na sve Demonstracije protiv agresije svakih par dana i ako je vecina Srba ovde cesao svoj kurac i nisu imali muda da se mrdnu, jel su se bojali da ne izgube glavu, da li je to jedan izraz nezainteresovanja sa moje strane? Nije, jel ja bi sve ovo ponovo uradio!

Dva kratka pitanja svima koji vole da raspravljaju:

Zasto u ovoj jebanoj i usranoj Nemackoj zive i rade stotine hiljada Srba?

I zar mislite da niko od njih nije znao sta su im Svabe uradili 1914-e, 1941-e pa i 1999-e godine? A ipak su dosli da rade, zive a mnogi su ovde i sahranjeni!

Cela ova prica ne vodi nigde i produbice mrznju koja nikome dobro nije donelo.

I jos nesto ukratko, pre nego sto zavrsim ovu pricu jednom zauvek, pa posle toga mozete da se svadjate medju sobom:

Moja porodica je izbegla u Crnoj Gori 1941-e sa Kosova gde su im Albanci, Arnauti ili Siptari (ili kako god da ih zovete) spalili tek par godina ranije sagradjenu porodicnu kucu i ne zna se ni sta su uradili sa grobom mog pokojnog ujaka koji je tada umro i imao je samo tri godina. Posle begstva peske do Crne Gore u toku drugog svetskog rata, otisli su za Vojvodinu i za Beograd, cisto da se zna ko, sta i kako.

Tako da ne mislite da mi je svejedno sta su ova govna u nemackoj vladi uradili zemlji moje majke, moga brata i mojoj rodbini.

Kraj price sa moje strane i laku noc.
« Poslednja izmena: 17. Jun 2019, 01:49:44 od Carletto »
IP sačuvana
social share
Nema ovde nista vise da se vidi! Micite se odavde.
Move along, nothing to see here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
kod nas se u roku od par dana iselio ceo komsiluk u susedna sela...

nikog zivog nije bilo u zgradama...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Carletto
Srbi idu u Nemacku da se prilagodjavaju sistemu koji tamo vec postoji, a ne da postoje kao politicki i nacionalni etintet u okviru Nemacke. I inace smo materijal zahvala za asimiliaciju. Rusi su npr napravili slavjanoserbiju u kojoj su naseljavali Srbe i danas tamo nema ni jednog jedinog Srbina. Tako ce i vasa gastarbajterska deca,unuci ili u vrh glave praunuci biti Nemci. Srbi na Balkanu su sa druge strane, da tako kazem, lokalni geopoliticki faktor koji ima neko regionalno dejstvo koje kadkada pokazivalo i u kontinentalnim i globalnim okvirima.
Zato poredjenje odnosa Nemacke prema nasim gastosima sa odnosom Nemacke sa srpskom nacionalnom drzavom na Balkanu nikako ne moze da se stavi u isti merni sistem i prave bilo kakve komparacije. Probajte da napravite nacionalnu srpsku stranku u Svabiji, makar i kao deo neke koalicije, pa cete videti kako ce odnos Nemacke prema vama da se promeni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ko je lud da se zajebava sa nemcima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

nemci super sila...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
ALARMANTNO NA SEVERU KiM: Prodavnice sve praznije, namirnica ima do kraja nedelje
Milovan Drecun, Foto: D. Milovanović
Sa severa Kosova i Metohije pristižu informacije da je u prodavnicama sve manje ima osnovnih životnih namirnica, posebno brašna i mlečnih proizvoda.

Prema rečima ministra trgovine Rasima Ljajića namirnica na severu KiM sve je manje, a zaliha ima do kraja nedelje.

Postoji opasnost i da prodavnice od ponedeljka budu zatvorene, prenose mediji, navodeći da u rafovima prodavnica u severnom delu Kosovske Mitrovice nema mesa, salama, brašna, mleka i mlečnih proizvoda.

Kako javlja RTS, u radnjama u severnom delu Kosovske Mitrovice i drugim sredinama na severu i srpskim sredinama na jugu KiM nema dopremanja srpske robe namenjene dnevnoj potrošnji.

Alternativni pravci su zatvoreni tako da je veliki izazov dostaviti srpsku robu na KiM, a srpski privrednici i trgovci na severu predvidaju trajnu nestašicu robe.

Ona se za sada oseća kod malih trgovaca, dok kod većih robe za sada još ima.

DRECUN: ZAVRŠNA FAZA PRIŠTINSKOG PLANA

BEOGRAD - Predsednik skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun izjavio je da je u toku "završna faza plana zvanog takse", čiji je cilj izazivanje sukoba sa Srbima i državom Srbijom.

"Priština radi na tome da izazove sukobe", rekao je Drecun, na TV Pink.

Prema njegovim rečima, izazivanje humanitarne katastrofe, odnosno to da Srbi ostanu bez osnovnih životnih potreba je sredstvo ka cilju - da se dođe do onemogućavanja dijaloga i da se stvore uslovi za sukob sa državom Srbijom. Cilj, je po Dracunu, da se "stvori takva situacija na severu Kosova koja bi bila neizdrživa za srpski narod, koja bi definitivno ugrozila njegov fizički opstanaka i koja bi naterala Srbiju da pomogne svom narodu, kao što to i do sada čini, a da onda Albanci isprovociraju sukobe sa državom Sribijom i sa srpskim narodom na severu Kosova".

Prema rečima Drecuna, njihova (prištinskih vlasti) je namera da se odgovornost za to što nema nastavka dijaloga prebaci na Srbiju, zatraže kaznene mere protiv Srbije, a da onda krenu putem ujedinjenja sa Albanijom.

"Neophodno je nastaviti snabdevanje srpskog stanovništava, ali i biti izuzetno pažljiv da nas Haradinaj i ostali u Prištini ne uvuku u tu zamku, da dođe do nekih sukoba i da onda odgovornost za sve što se bude dešavalo bude prebačeno na nas", rekao je Drecun.

ĐURIĆ: IZGLADNjIVANjEM PRIŠTINA HOĆE EGZODUS SRBA

Beograd neće dopustiti da životi srpskog naroda na severu KiM budu na bilo koji način ugroženi i da se naš narod izgladnjavanjem primora na egzodus, što je nesumljivo namera Prištine, izjavio je direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić.

On je za "Blic" rekao da su Srbi na Kosovu i Metohiji, a pre svega oni na severu pokrajine, bili prinuđeni da se zbog trgovinske blokade Prištine snalaze i uspostave alternativne kanale snabdevanja osnovnim životnim namirnicama iz Srbije.

"Prištini nije bilo dovoljno to što nanosi gubitke našoj privredi, već je agresivnim policijskim akcijama rešila da prekine te alternativne puteve snabdevanja i da time doslovno egzistencijalno ugrozi naš narod. Podsetiću vas da je na kamione sa hranom i drugim potrepštinama čak pucano", izjavio je Đurić.

Upitan o tome kakve mere Srbija može da uvede Prištini i da li podržava tu ideju, Đurić naglašava da je odluka Srbije da bude maksimalno uzdržana motivisana potrebom da u međunarodnoj areni zvanični Beograd nastupa kao odgovorna strana.

Teško je, kako kaže, objasniti takvu poziciju građanima na KiM koji su svakodnevno izloženi pritiscima Prištine, ali i građanima u centralnoj Srbiji, kojima je, kako kaže, stalo do nacionalnog ponosa i koji možda priželjkuju da zvanični Beograd uzvrati istom merom.

"To je uvek moguće uraditi, ali odgovorna vlast pažljivo proračunava svoje poteze i misli nekoliko poteza unapred. Uveravam još jednom sve građane da je mnogo bolje to što smo veoma promišljenim potezima, odnosno bez afekta, delovali u jednom periodu koji ne mogu da opišem drugačije nego kao pokušaj proizvodnjenja destabilizacije i na KiM i u širem regionalnom kontekstu. Razume se da naša uzdržanost nije pasivnost i da postoje granice našeg strpljenja", objasnio je Đurić.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 201 202 204 205 ... 298
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.