2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 146
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosarkaska reprezentacija Srbije - Mokini orlici...  (Pročitano 51542 puta)
29. Maj 2007, 19:43:24
Zvezda u usponu


zato sto nemam pametnija posla...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1994
Zastava French Polynesia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Motorola V3xx
Zoran Slavnić izabran je jednoglasno za selektora košarkaške reprezentacije Srbije. Slavnića je predložio Stručni savet, a potvrdu je dao Upravni odbor KSS-a. Slavnić je odmah po proglašenju napravio prvi korak na poziciji selektora, objavivši spisak 32 košarkaša koji su kanidadati za reprezentaciju, koja će nositi dres Srbije na Evropskom prvenstvu u Španiji.

Pri isticanju kandidature, Slavnić je pozvao Aleksandra Đorđevića da mu bude asistent, ali Đorđević to nije prihvatio.

Na Evropskom prvenstvu, koje se u septembru igra u Španiji, rivali Srbije u prvoj fazi biće Rusija, Grčka i pobednik kvalifikacija.

Na spisku je 18 igrača iz domaćih klubova, a Slavnić nije još uvek pozivao igrače za koje nije izvesno da li će igrati sa Srbiju ili Crnu Goru (Nikola Peković), koje će pozvati kasnije, ako izaberu Srbiju.

Predrag Stojaković i Nenad Krstić nisu na spisku, zbog povreda.

Spisak pozvanih (po klubovima i ligama): Perović, Veličković, Tripković, Tepić, Bogdanović, Mišanović, P.Popović, Dragićević, Gurović, Radivojević, Aleksandrov, Labović, Erceg, Cvetković, Teodosić, Vukosavljević, Šuput, Marković, Ilić, Miličić, Radmanović, Jarić, Pavlović, Radenović, Ivanović, Dragović, Rašić, Vujanić, B.Popović, Avdalović, Rakočević, Marinović.

Konferenciju za medije otvorio je predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić:

"Selektor je izabran i verifikovan apsolutnom podrškom celog Stručnog saveta. Sve je bilo pozitivno i apsolutno korektno. Posebno mi se sviđa to što je Slavnićev pristup optimističan."

Predsednik Stručnog saveta Ranko Žeravica i koordinator stručnih selekcija Žarko Varajić kratko su se obratili medijima i prepustili mikrofon novom selektoru.

"Veliki broj vas ovde pokazuje da košarka i dalje izaziva veliko interesovanje u našoj zemlji. Zahvaljujem se Dalipagiću, koji me je stalno predlagao, ali do sada nije imao sreće iz raznih razloga da budem izabran, zatim Kapičiću, koji me je pozvao u Stručni savet i približio ovoj priči, i najviše od svih članovima Stručnog saveta. To mi najviše znači, jer su glasali po svojoj savesti, bez ikakvog pritiska, za onog za koga misle da treba", počeo je prvo obraćanje na selektorskoj funkciji Zoran Slavnić.

"U prethodnih devet meseci nisam želeo da dajem izjave, jer nisam hteo da pravim pritisak i budem javni kritičar. U poslednje tri godine dešavali su nam se strašni brodolomi, i malo njih je poput mene imalo snage da javno priča šta se dešava."

Slavnić je objasnio da Stojakovića i Krstića nema na spisku zbog povreda, a istakao je da ima potvrdu da će Saša Pavlović igrati za Srbiju. Rekao je da će odmah stupiti u kontakt sa igračima i dodao da sa mlađima na spisku neće razgovarati i pitati ih da li žele da igraju za reprezentaciju, jer smatra da bi to bilo neukusno.

"Od danas možete slobodno da udarate po meni, baš kako sam ja do sada udarao po drugima", rekao je novinarima novi selektor.

"Uvek su mi postavljani najviši ciljevi i navikao sam da radim pod opterećenjem. Ali, jedno su moji ciljevi, a drugo oni koje postavlja Stručni savet. Moja je ludačka želja da odemo u Peking, Stručni savet se još nije izjasnio. Znam samo da ćemo 17. septembra moći da kažemo šta je valjalo, a šta nije."

Slavnić je dodao da je razgovarao sa Đorđevićem.

"Želeo sam da mi on bude asistent. Razgovarao sam sa njim, na inicijativu predsednika Saveza, ali me je on odbio zbog obaveza u klubu. Nedostajaće nam njegova visprenost i lukavstvo. Čitao sam u novinama da me je odbio Luka Pavićević, što nije istina, jer još nismo pričali. Razgovaraću sa njim, jer on mi je drugi pik."

Pred Mokom je sada verovatno najteži posao u karijeri, o čemu svedoči i podatak da ga mnogi drugi stručnjaci nisu prihvatili.

"Ne bih da glorifikujem ovo mesto, jer mnogi kažu da samo lud čovek može da preuzme reprezentaciju u ovom trenutku. Uvek sam voleo ovakve izazove. Cilj i moja želja je da budemo najprijatnije iznenađenje, ali ću eksplicitni cilj moći da dam kada budem video kojih 12 igrača vodim na prvenstvo. Najbolje bi bilo da podmladimo tim i ostvarimo rezultat. Međutim, ako neko talentom pokaže da može da pomogne našoj košarci u narednih tri, pet ili sedam godina, bio bih lud da ga odbacim i ostavim po strani. Ginućemo, a ako poginemo, poginućemo gospodski."

Domaći igrači će ulaziti u rad sa Slavnićem i reprezentacijom odmah po ispadanju iz plej-ofa. Ostaje mogućnost da bude otkaza, biće nekih izgovora.
izvor: b92/sport
IP sačuvana
social share
  
Nek ne igra ko se lomi, kom ne kuca srce celicno... Do pobede. Uvek uz Partizan.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


zato sto nemam pametnija posla...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1994
Zastava French Polynesia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Motorola V3xx
e ovako mislim da ova tema zasluzuje mesto...
kao prvo jako sam protiv moke, kao trenera koji sam kaze da je njegova trenerska karijera "katastrofa", ali ipak ima moju podrsku, a nadam se i vasu...
nazalost citajuci spisak igracak, uz par izuzetaka, ovo je stvarno ono najbolje sto moze da izabere, ne racunajuci povredjene igrace...
stvarno se nadam cemo uspeti da se plasiramo na olimpijadu ali tesko...
IP sačuvana
social share
  
Nek ne igra ko se lomi, kom ne kuca srce celicno... Do pobede. Uvek uz Partizan.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Само ти...У моме срцу си...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 15336
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6303
Ma он је чика болид  Smile  не знам шта ће он ту,поред свих наших тренера који жаре и пале Европом  Smile   Smile

Као играч је био екстра,али тренерска каријера..алоо. Само пљује по другима и кења,е сада је дошао ред на њега да покаже шта зна.

Оооо просветли нас,свезнајући Моко  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Славнић је, свакако, боље решење од Шакоте (све је боље од Шакоте).

Не знам. Као тренер се није нешто показао.

Нама је, у последње, време недостајало храбрости и дрскости у игри. Можда он успе да, на изабранике, пренесе део своје храбрости и дрскости. Можда му се осмехне "почетничка" срећа.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Moka Slavnic nije bog zan sta postigao kao trener-do sada. ne znam koliko on moze da vrati sve igrace koji bi trebali da budu okosnica reprezentacije Srbije. Cujem da ce sportski direktor reprezentacije biti Drazen Dalipagic. I on je bio van pravih desavanja u srpskoj kosarci.
I dalje smatram da je u ovom trenutku najbolje resenje bio Sasa Djordjevic.
Sale je u toku svega. reprezentativci imaju vise postovanja prema njemu nego prem Moki i Praji zajedno.
vec je nekoliko glavnih igraca napravilo odstupnicu- te premoreni, povredjeni, iscedjeni, nisu za ovaj ciklus spremni,...
samo Slavnic nema odstupnicu nego mu predstoji Donkihotovska borba u narednom periodu !
Na kraju sSavnic je -mozda- bolje resenje od Sakote koji nije nametnuo autoritet ni u Zvezdi ni u reprezentaciji.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ovaj život je biznis da popizdiš

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia n73
Kolko smo očelivali od Obradovića...pa smo se usrali,možda baš sad napravimo nešto...vidim pre neki dan Miličić deli neke bombastične izjave po novinama tipa "rasturićemo ih sve...imaju rusi,litvanci,španci,grci dobre ekipe ali mi smo najbolji..." optimizam ili kretenizam?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3167
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple 
moka jeste bio legenda dok je igrao, al zato kao trener  Smile

pa zar pored tolko slavih i aktivnih trenera, nismo mogli bolje nesto da dobijemo???  Smile

ako se sad ne izvucemo iz te basket krize, do skoro necemo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Poslednje sto zelim je da i ova tema dobije karakter klubastva, ali vec na startu jedna stvar mi je upala u oko: pozvano je sest igraca iz Zvezde, pet iz Partizana, cetiri iz FMP-a i tri iz Hemofarma !?  Situacija u domacoj kosarci pokazuje sasvim drugaciju sliku.    Ili smo i ovde dobili Terzica?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E72
Živo me zanima kojom logikom Vuk Radivojević ima mesto u reprezentaciji Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Ilic kapiten, jedan je Ilic kapiten!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 8422
Zastava Mladenovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung X 680
Živo me zanima kojom logikom Vuk Radivojević ima mesto u reprezentaciji Smile
A Misanovic? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 146
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.