Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:55:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Korupcija (ili: zasto volim Srbiju)  (Pročitano 1533 puta)
09. Nov 2005, 01:37:42
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
Svi vec znamo da je Srbija daleko odmakla po pitanju korupcije.Naravno u negativnom smislu. Ne bih sad ovde o tome da samo u Srbiji ubica moze da potkupi sudiju i ovaj ga oslobodi.Toga nema ni u visoko razvijenim zemljama tipa: Obala slonovace ili Trinidad i Tobago.Hteo bih da kazem zasto ja ovoliko volim Srbiju bez obzira sto iz korupcije nisam ostvario zeljenu korist. Bitno mi je znanje da se ovde sve moze.Dakle poslusajte pricu:
Obzirom da sam nezaposlen a dobio sam udeo u nekom nasledstvu (uzgred budi receno: 300 evra sudiji i zavrseno za dva dana),resih da izadjem na taksi.Potrebne stvari: saobracajna skola i ispit poznavanje grada. Obe stvari zavrsavaju se u nekoj od saobracajnih skola u Srbiji.Ja sam izabrao zemunsku...Procedura je sledeca:dodjete u skolu i upisete se.Dezurni nastavnik vam ljubazno da broj telefona lica koje ce vas uputiti u sve i savetuje vas da se javite.Jos ljubaznije covek koga ste dobili objasni vam da skolu mozete zavrsiti u roku uz skromnu finansijsku donaciju odredjenom nastavniku i direktoru koji je glavni organizator kompletnog posla godinama unazad.Ako se malo raspitate okolo saznacete da ispit poznavanja grada i nije moguce poloziti sem ako nemate vezu.Sam ispit u redovnoj proceduri kosta 200 evra.Procedura po kojoj se polaze:dodele vam tutora ili nastavnika koji ce se ubuduce starati o vama (a imate i lice koje vas upucuje u sve radnje i prenosi novac do vaseg tutora za skromnih 10%).Znaci nemate direktan dodir nisakim zaposlenim u samoj skoli.Covek za vezu obicno nema nikakve zvanicne veze sa samom skolom.Malo cudno ali...Dakle od coveka za vezu saznajete koliki udeo morate u gotovini dati tom nastavniku.Mene ko baksuza zapao najveci skot neka Goca iz prakticne nastave (prema recima coveka za vezu),ali sta je tu je. To vam drugi odredjuju.Cene su dakle sledece:Ispit za poznavanje grada 200 evra redovno i 100 evra mito.Skolska godina oko 100evra i 100 naravno za mito.Jel to sve?Jeste.Al malo sutra.Uzgred: na ispite se izlazi uredno cak mozete i odgovarati na pitanja ali nije neophodno.Znaci kompletna zakonska procedura je ispostovana.E pa na kraju skolovanja ceka vas malo iznenadjenje: diplomski rad.Reklo bi se pa naravno.Ali ovde bas i nije.Tu pocinju ucene.Covek za vezu mi ladno saopsti da Goca (pomenuti skot iz prakse),trazi ekstra 150 evra iako je bio dogovor za 100 po godini i jos 100 za poznavanje grada i da je to sve.Ovo ekstra je imalo najcudnije objasnjenje koje sam ikada cuo:navodno dok je Seselj bio predsednik opstine radikali su dobijali 30% a sad ova Pop Lazicka nezajazljiva pa trazi 50%.Tada sam bio spreman da odustanem od cele price iako sam vec ulozio skoro 1000evra.Medjutim zena i deca me nagovorili da ne odustajem sad kad sam na kraju i dam platim i to.Dadoh.Ovo je ipak Srbija.Diplomirao kao sto pretpostavljate.Dosao dan da podignem diplomu i predam dokumenta.Eh da nismo vam rekli samo jednu sitnicu:po zakonu skole ne mozemo vam izdati diplomu jer nemate "C" kategoriju (nepotrebnu za taksi).Ta sitnica je jos 600evra.
Izasao sam bez reci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
mob
Alcatel 258
Stoka i samo stoka, nikakav nije problem u zakonu ni u tebi ni u meni vec sto ti koza sa 8 razreda osnovne skole na salteru odredjuje i tumaci zakon, Zasto niko nije napiso pre svega toga za tu C kateguriju. Za tih extra 150 evra mogla bi da izmiri troskove lecenja, djubre bezobrazno kakva Lazicka Pop, kakav seselj glupaca kooja je polu pismena mora da uzme sebi za sminku, da to uzima Lazicka kao da bi ona smela da prica o tome. A ne mozes nista kad bi nju tuzio ista qcka kao i ona drndala bi te do besvesti, i sta onda. Stoka u zatvor pa da ostane 10 normalnih lepota.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
 A shto nisi probao ovo (kad si vec dao pare ) : da snimish na traku
kad ti traze mito pa da probash malo da ih cimas sa novinarima , policijom
i.t.d. Mozda bi ti skinuli cenu .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:55:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.