Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:26:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koriscenje besplatnog interneta  (Pročitano 7126 puta)
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 11.0a1
mob
Nokia C5-00
Филозофија "Нисам ја крив што он није заштитио своју мрежу..." апсолутно је поредива са "Нисам ја крив што је риба обучена изазовно, а тако се и понаша, па сам морао да је силујем..."
А ти о томе мисли шта хоћеш...
Јел ти схваташ шта причаш, кад кажеш рецимо:

Citat
Pa jel to stvar mene ili ne zasticene mreze?

Јеси ли се ти накачио на тај нет, дакле скенирао мреже и конектовао се? Или је то, пак, ствар саме незаштићене мреже, она је можда скенирала тебе, и конектовала се на тебе?  Smile Smile Smile
Мислим да је одговор очигледан, чак и теби...

IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Pa drzali su se tog zakona kao i ti pa su mene odmah banovali cim sam postavio tu temu a kada su se pojavili korisnici koji imaju isto misljenje oni su obrisali temu.
Ajd odgovori mi na ovo predhodno pitanje.
Jos nesto ne zelim ja ovde da dokazujem nista vec normalna objasnjenja.Znaci 1.kakvu dozvolu treba imati onaj koji besplatno deli net.
2.Kako znati da li ta mreza koja je otkljucana zeli ili ne zeli da deli net sa ostalim korisnicima.
3.Koja je kazna sirenje neta bez dozvole.


O kaznama i posledicama u ovom scenariju se moze razmisljati tek ako on taj net koji "deli" i naplacuje onima koji ga koriste...
U slucaju da se ti kacis nesvesno, da taj ciji je net nije upoznat sa tim da se ti kacis, nema price o distribuciji, to je cista greska i glupost korisnika koju ti zloupotrebis...
« Poslednja izmena: 21. Nov 2011, 12:09:21 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Lopov si.

Mnogi ne znaju da treba da zakljucaju mrezu, niko im nije rekao, nisu znali i zato su po tebi ovce za sisanje.

Ja ne mogu da udjem na svoju wireless mrezu, niko ne zna, ja ne znam ali zato koristim net tako sto sam kablicem povezala ruter i komp.
Kad iskljucim kablic mogu da ocitam tudje wireless mreze, i moj komp isto ne znamo zasto momenntalno trazi kako da se konektuje sa drugom mrezom. I poveze se dok si rekao :piksla. Odmah posle toga idem na Disconnect.
Jer je sramota krasti.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
Ma sta kradem? otkljucan net pa to je njegov problem sto je glup pa ne zna da se zastiti.I nemojte to uporedjivati sa silovanjem! Kada je rec o silovanjem onda se vrsi fizicka sila ovde se ne primenjuje nikakva sila dakle opet netacno poredjenje.
« Poslednja izmena: 21. Nov 2011, 15:28:13 od daksi2012 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
Da li je drvo palo u sumi, ako niko ne vidi i ne cuje da pada.  
Da li ja mogu da postavim pitanje o drvetu ako ne postoji jedinka sa bilo kakvim kognitivnim informacijama o tom dogadjaju?

Da li ti krades internet od nekoga ako taj neko ne primecuje da samo koristis njegov internet a i nema nikakvih prigovora, ne zove provajdera i slicno?

Iz ugla vecine provajdera, njih bole patka da li se preko jednog javnog IP-a kaci 1 ili 238 korisnika dokle god se odredjeni propusni opseg placa, da im je stalo drugacije bi to resili. Ali je neobhodno reci, zarad korektnog odnosa prema klijentima kako treba zastititi mrezu, ili sta se moze desiti ako ostave mrezu nezasticenu. To je ono kao, lame sa njihove strane , sto nisu jos pet redova o tome napisali i napomenulu na nekom medijumu i predali na uvid svojim klijentima. To je samo neeticnost provajdera.
Posto misle da nemaju koristi od eticnosti, eto i zbrke, jer neeticnost cesto prerasta u sranja.
Ako vam je predocena ta stvar o zastiti a vi ne zastitite i pored toga mrezu onda i jeste ovca a ovce i sluze za sisanje.

Ti kao jedinka treba da imas tu dilemu na polju etike. Posto je etika subjektivan dojam odnosno razlikuje se od osobe do osobe. Eto nam i sranja.

Moja etika govori da to bas i nije fer sto ti radis. Ali boze moj, dozvoljeno ti je, kod nas nema jos zakona tj. zakona koji bi se sprovodili u tom smeru efikasno ...

Ova poredjenja i nisu bas najbolje postavljena. Trabalo bi biti nesto ovako mozda ...

Gazda zgrade (Traljakom) vam nije rekao da kroz vas stan (=wireless broadcasting area), preko vasih ulaznih vrata (ruter) mogu da izadju van (=internet) i koriste ga i druga nn lica (=daksi2012). I da to moze da dovede do toga da vise ne mozete toliko cesto da izlazite van (=spor vam net) jer se iz vama neobjasnjvog razloga(=daksi drka na Game_Of_Thrones) vrata cesto toliko suze da jedva izadjete a cesto i ne mozete... a uredno placate kiriju (=internet konekciju).


« Poslednja izmena: 21. Nov 2011, 15:43:49 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
Ja sam vec napomenuo da posedujem svoj licni net i ne kradem od nikoga! Postavio sam ovu temu jer taj problem postoji i postojace sve dok se ne opamete.Ja jednostavno konektovanje na tudju ne zasticenu mrezu ne smatram kradjom jer se zna sta je kradja znaci kada recimo uznete neciji mobilni ili tako nesto i to postaje onda vase vlasnistvo i taj vise nece posedovati taj mobilni ili sta vec.Ali zato hakovanje se moze nazvati kradjom jer vi kradete li probijate njegovu sifru e to se moze nazivati kradjom.A u ovom slucaju sta taj korisnik krade kada nema nelegalnog ulaza na mrezu? Ja bi to prece nazvao iskoriscavanje neobrazovanih ljudi a ne kradja jer vi ne mozete da ukradete net vi ga samo iskoriscavate ili pozajmljujete,jer da ste u mogucnosti da mu ukradete net on vise ne bi posedovao svoj net.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
Zasto neobrazovanih, ljudi samo nisu IT obrazovani, prosto.

Zanimiljivo je kako ti percipiras pozajmljivanja, ja recimo ako treba da zajmim nesto ja prvo pitam da li bi taj neko bio voljan da zajmi. U usprotnom bi se osecao neeticno.

Recimo ti si radio sa gazdom zgrade iz onog primera gore. I znas za neke falinke u izgradnji stanova i te falinke koristis za licni ugodjaj dzaba, a nikog nisi cak ni pitao da li mozes. Malo je to neeticno , neeticni sagovornice.

Jesi citao "Zen" od Dejana Razica ili "Sidarta" od Hese-a... Eto preporuke.
« Poslednja izmena: 21. Nov 2011, 16:03:08 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
Pazite vi ovde pricate kao da zivimo u savrsenom svetu to je i Hitler pokusao da napravi ali nije uspeo.Normalno da nije u redu sto se to desava ali to je surova realnost pogotovo u Srbiji i ovoj neimastini.Jednostavno ili nece da da novac za net jer moze da nadje ovcu za sisanje ili pak nema para za net.E sad mozda ste imali ili jos uvek imate nekog ''druga'' koji samo zeli da vas iskoristi.Kako gledate na njih? ja sa gadosti i odavno sam raskrstio sa njima jer je stvarno ta pojava odvratna.Ali opet taj drug koji vas iskoriscava vas zna licno dok to iskoriscavanje necijeg neta koga uopste ne poznajete malo vam daje to neko ovlascenje za sisanje i iskoriscavanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N-shurnaest
I think we have a problem here.  Smile
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
A uzimanje necega, za dzabe bez znanja tog nekoga za sta taj placa to nesto, nije kradja ? Da li bi ti to dozvolio ili bi sebi prebacivao da si krivac sto nisi nesto obezbedio, ili bi ako ti neko krade trazio sankcionisanje istog ?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:26:23
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.