Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kopa Libertadores 2012/2013  (Pročitano 4027 puta)

Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.97
KL: Tragedija u Boliviji, ubijen 14-godišnji navijač!

Utakmica Kipa Libertadores između San Hosea i Korintijansa u Oruruu završena je remijem, ali će ostati upamćena po smrti 14-godišnjeg navijača. Kako prenosi Globoesporte navijač bolivijskog tima stradao je od rakete koju su ispalili navijači gostujućeg Korintijansa. Smrt Kevina Daglasa Beltrana potvrdila je i policija i u pritvoru je zadržano 12 navijača brazilskog tima.

- Smrt je bila trenutna zbog ozbiljnog oštećenja oka i mozga - rekao je lekar, a oglasila se i policija.

- Pojedini navijači Korintijansa su bacali različite objekte i jedan od njih je pogodio stradalog - rečeno je u policiji.

Zadržan je i čovek koji je kamerom snimao navijače. Od 12 pritvorenih, šestorici su na rukama pronađeni ostaci baruta. Policija je morala da interveniše kako bi smirila domaće navijače, a meč nije prekinut iako se znalo za tragediju. Gostujući navijači zadržani su na tribini kako bi se izbegli novi incidenti. I novinarima iz Brazila je savetovano da ostanu na stadionu zbog bezbednosti.

Stadion Korintijansa "zaključan" do daljeg

Brazilski Korintijans kažnjen je do daljeg da sve mečeve na domaćem terenu igra bez prisustva navijača u Kopa Libertadores, takmičenju čiji trofej brani, zbog ubistva 14-godišnjeg navijača San Hozea, koje su počinili huligani kluba iz Sao Paula.

Tragedija se dogodila na utakmici u bolivijskom gradu Oruruu kada je nesrećni dečak pogođen raketom i na mestu ostao mrtav. Policija je po završetku meča privela 12 osoba osumnjičenih da su ispalili smrtonosni projektil, ali se ispostavilo da nijedan od njih nije odgovoran za ubistvo. Počinilac je uspeo da se vrati u Brazil sa ostatkom navijača i za njim se intenzivno traga.

Disciplinci takmičenja su takođe naložili Korintijansu da svoje navijače ne vodi na gostovanja, tačnije da im ne obezbeđuje karte za mečeve van Sao Paula, a i ostali klubovi su upozoreni da ne prodaju ulaznice fanovima aktuelnog prvaka Južne Amerike.

Korintijans je pre početka sezone već prodao 83.500 karata za utakmice na "Morumbiju", pa ostaje pitanje da li će vraćati novac svim navijačima koji su kuili ulaznice za mečeve grupne faze u Sao Paulu.

Navijač Korintijansa: Ubio sam navijača San Hozea

Navijač Korintijansa priznao je da je ispalio raketu koja je usmrtila 14-godišnjeg dečaka na utakmici Kopa Libertadores, između San Hozea i Korintijansa.

Tinejdžer (17), čije ime nije saopšteno, priznao je zločin jednoj televiziji u Brazilu i očekuje se da će se u toku današnjeg dana predati policiji. Podsećamo, u Boliviji je već ostalo 12 navijača Korintijansa, koji su zadržani u policiji zbog nereda na pomenutoj utakmici.

Mladi navijač je rekao da nije ciljao u pravcu fanova bolivijskog kluba, kao i da je raketa slučajno ispaljena. Posle ovog detalja, pogođen je Kevin Beltran Espada, koji je kasnije podlegao povredama.

Kao tinejdžer, mladi Brazilac ne može biti deportovan u Boliviju, već će, najverovatnije, kaznu odslužiti u rodnom Brazilu.

KL: Čudesni Bernard "torpedovao" Arsenal

Luda noć u Kopa Libertadores. Derbi večeri igran je u predgrađu Buenos Ajresa Aveljanedi gde je Arsenal dočekao Atletiko Mineiro. Brazilci su slavili sa ubedljivih 5:2 (3:2), a utakmicu za pamćenje je odigrao čudesni dribler Bernard koji je postigao het - trik. Domaćin je poveo golom Furha u 2. minutu posle velike greške odbrane gostiju. U 8. minutu već je bilo 1:1. Maestralna asistencija Ronaldinja, a Bernardu nije bilo teško da sa pet metara pogodi. U 30. minutu bilo je 2:1 za Atletiko Mineiro, a gol je na asistenciju Bernarda postigao Dijego Tardeli.

Nije gostima puno trebalo da stignu do dva gola prednosti. U 36. minutu bivši napadač Mančester sitija i Evertona Žo iskoristio je centaršut sa leve strane i sa pet metara treći put zatresao mrežu Arsenala. Argentinci su do kraja poluvremena uspeli da se vrate u igru evrogolom Agirea za 3:2. U nastavku meča na terenu je postojala samo jedna ekipa. Gosti su ubacili u "petu" brzinu i do kraja meča potpuno demolirali Arsenal Sarandi. Oba pogotka do kraja postigao je neverovatni Bernard za prvi het - trik ove sezone. Prvo je u 54. minutu iskoristio veliku grešku odbrane argentinskog predstavnika, a potom u 59. minutu iskoristio ponovo fantastično dodavanje Ronaldinja za konačnih 5:2.

Golovi sa utakmice

Do važne pobede u gostima stigla je i ekipa Veleza. Argentinci su sa minimalnih 1:0 savladali urugvajski Nasional, a gol odluke postigao je Prato tri minuta pre kraja utakmice.

KL: Brazilci - dva od dva

Pobede brazilskih timova obeležili su program u Kopa Libertadores. Korintijans je u meču drugog kola grupe 5 najkvalitetnijeg klupskog takmičenja Južne Amerika pobedio sa 2:0 Milionarois iz Kolumbije, a Fluminense Huačipato iz Čilea sa 2:1.

Golove za Korintijans dali su "bivši Evropljani", Paolo Gerero i Alešandre Pato. Prvo je Peruanac koji je nastupao za Hamburger i Bajern postigao pogodak u desetom minutu, da bi konačan rezultat postavio Pato. Nekadašnji napadač Milana bio je precizan u 49. minutu. Korintijansu je posao bio olakšan od 77. minuta kada je Harol Martinez dobio drugi žuti karton. U grupi 5 vodi Tihuana sa skorom 2-0-0, drugi je Korintijans sa 1-1-0, dok je San Hoze treći sa učinkom 0-1-1. Milionarios imaju dva poraza iz dva meča.

Huačipato je poveo golom Brajana Rodrigeza u prvom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, a onda su preokret u 67. i 76. doneli Velington Nem i Vagner. U grupi 8 vodi Fluminense (2-0-1), a slede Gremio (1-0-1), Karakas (1-0-1) i Huačipato (1-0-2).

KL: Sao Paulo jači i od najjačih

Spuštena je zavesa na treće kolo Kopa Libertadores. Najzanimljivij meč igran je u Brazilu gde je Sao Paulo pobedio Strongest (Najjače) sa 2:1 u okviru grupe 3. Nije utakmica počeka baš najbolje po domaćina. Posle nekoliko promašenih prilika usledila je kazna. U 20. minutu Bolivijci su izveli korner sa leve strane, Kristado je sa prve stative loptu prebacio na drugu, a Bareri nije bilo teško da je sa dva metra unese u gol. "Murumbi" je utihnuo, gosti su poveli sa 1:0.

Ipak, u 42. minutu se isplatila inicijativa Sao Paulu. Luis Fabijano je primio jednu loptu u kaznenom prostoru i šutirao ka golu, a golman Vaka je kratko odbio do Osvalda kome nije bilo teško da sa pet metara pogodi nebranjenu mrežu. Preokret je usledio u 79. minutu kada je Luis Fabiano iskoristio odličnu asistenciju Gansa za konačnih Sao Paulo - Strongest 2:1. Golove možete pogledati OVDE.

Za razliku od Sao Paula, Palmeriras se nije proslavio. Zeleni su sa ubedljivih 2:0 poraženi od Libertada. Pobedu Paragvajcima doneli su Vaskez u 11. minutu i Benitez u 55. minutu. Iznenađenje je napravila i ekipa Sporting Kristala. Peruanci su na svom terenu sa 2:0 savladali argentinski Tigre.

KL: Barkos najavio simultanku Gremija

Fudbaleri brazilskog Gremija ubedljivo su savladali venecuelanski Karakas rezultatom 4:1 u trećem kolu grupe 8 južnoameričkog Kopa Libertadores. Ubedljiv trijumf i sjajnu igru najavio je Ernan Barkos vodećim golom Gremija u 16. minutu. Sjajno je nekadašnji napadač Crvene zvezde reagovao na dodavanje Verlija i matirao nemoćnog golmana gostiju Barohu. Barkosu je to bio treći gol u takmičenju na isto toliko utakmica.

Verli je potom postigao gol u 38. minutu za 2:0, a potom je na asistenciju Barkosa Ze Roberto postigao i treći gol. Sančez je na isteku 60. minuta umanjio prednost Brazilaca, da bi Ze Roberto u 73. minutu drugim golom postavio konačnih 4:1.

Drugi meč ove grupe, Fluminense i Uaćipato igraju u noći između srede i četvrtka u dva sata po našem vremenu.

Gremio je lider grupe 8 sa šest bodova, koliko imai Fluminense. Karakas i Uaćipato upisali su po tri boda.

U okviru grupe 5 kolumbijski Miljonarios je savladao San Hoze iz Bolivije sa 2:1, golovima Franka u 17. i Renteire u 81. minutu. Sausedo je bio strelac za goste u 45.

U drugom meču ove grupe sastaju se Tihuana i branilac titule prvaka Južne Amerike, Korintijans.

Tihuana ima maksimalnih šest bodova iz dve utakmice, Korintijans je sakupio četiri, dok Miljonarios ima tri. San Hoze je poslednji sa samo jednim poenom.

U Grupi 4 ekvadorski Emelek je na svom stadionu savladao čileansku ekipu Ikike sa 2:1. Hesus u 57. i Angulo u 75. minutu doneli su nedostižnih 2:0 domaćoj ekipi, dok je poraz gostiju samo ublažio Viljalobos u 79. minutu.

Velez Sarsfild je sakupio šest bodova, uz Penjarol i Emelek, dok je poslednji na tabeli tim Ikikea sa tri boda.