Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Konzervativan po pitanju proslosti devojaka  (Pročitano 11627 puta)
16. Jul 2010, 15:11:46
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 144
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia 5310 XpressMusic
Verovatno ce sam uvod u temu biti podugacak.

Pretpostavljam da je uzrok problema svojevrstan nedostatak oca u kuci i preuzimanje svih "muskih" obaveza u kuci na sebe. Jednostavno previse obaveza oko skole, sporta i kuce mi nije dozvoljavalo da prodjem neke nezrele situacije - prerano sazreo.

Izgleda da ce uvod biti i nepovezan Smiley

Da, bice nepovezan. Smiley

Jos kao klinac (15, 16, 17 godina) udvarao sam se devojkama veoma drugacije od nacina na koje su to radili vrsnjaci (prica o tome kako se on posvadjao sa ocem, kako vozi svoj skuter, "odvalio" se od alkohola na nekoj zurci, potukao i slicno - mozda ne zvuci kao udvaranje, ali devojke su "otkidale" na te price). Napio se nikad nisam, cak ni pio, sto zbog sporta, sto zbog toga sto sutra treba biti na poslu odmoran, pa posle podne trcati u skolu.

Aj da pocnem da prelazim na stvar Smiley Uletim u pricu sa devojkom, smeskamo se, budem malo duhovit, igramo, smuvamo se i onda aj da nazdravimo ja uzmem koka-kolu i pocinje podsmevanje:"Plasi se da ga mama ne grdi. Hajde idi kuci pij mleko...", ostavi me i smuva se sa nekim kome svake subote drzi glavu dok povraca i voli ga i pati zbog toga sto se on muci, mozes misliti!
Druga situacija, vracam se sa zurke sa devojkom i drustvom i kocoperni momci pocnu da dobacuju ljudima i prave nepotrebno probleme, ja se tu nadjem kao neki glas razuma i pocnem da ih kritikujem sto napadju ljude koji su u 6 h ustali i idu na posao (preozbiljno razmisljanje za tinejdzera ili kako je moja devojka rekla "seljacko"), a onda je jos jedna dobacila kako sam "*ickica" i kako kada bi neko hteo da ih siluje i ja bih se naguzio da dobijem malo, a ne bih ih zastitio, Da napomenem da sam tada, a i jos uvek trenirao borilacke vestine, ali od svoje sedme godine nikada se nisam potukao! Ljudi tada nisu mogli da shvate moje razmisljanje da nisam *icka, ako se plasim da ce mi neko rasporiti stomak nozem.
Nekao da problem bude gori svi ti "smekeri" su bili foliranti, prave probleme i kada zagusti nestanu i slicno i bio sam deo promila koji je to tada umeo da prepozna.
Jos su mi najcesce devojke ostavljale recima da ne umem da pruzim, da sam sebican i slicno. Da se razumemo, nisam mogao sebi da priustim vremenski da sa devojkom vodim visecasovne razgovore telefonom, da svakog dana setam sa njom ko zna koliko dugo, ali sam se trudio da svaki slobodan momenat joj posvetim, pa cak i da i da se odreknem OBAVEZA kada sam joj potreban, ali nisam naisao na neku koja to ume da ceni. Oni i momci koji su posle mene "umeli da pruze" bili su oni koji su ih vozili do skole skuterima, cekali, pa kada mi jednom bivsa rekla kako je samo momu poslala poruku da je neraspolozena i:"On je odmah sa basketa dotrcao do mene! Ej, ostavio je svoje drugove da igraju bez njega zbog mene!"

Ovo se bas oduzi.

Danas su se stvari MALO promenile. Prepoznaju devojke hvalisanja, ali sve u istoriji imaju jednog zbog kojih su me devojcice ostavljale i pored toga sto su ih povredjivali (sto sam ja odmah prepoznavao i znao da ce tako biti) oni su im u dragim uspomenama i "predivni drugovi".

Pre oko 2 godine pocnem da se zabavljam sa devojkom koja je pricala tacno ono sto sam zeleo da cujem, za nju decko koji se ne mlati po ulici nije *ickica, vec nekonfliktna licnost, koji ne vozi brzo nije penzos, vec zrela osoba koja i na taj nacin brine o onima koje vozi i tako pokazije ljubav... - ostvarenje snova, kao da sam je citav svoj zivot cekao, ALI, rec po rec, rec po rec i saznam da je 5 godia bila s' jednim "zastitnikom" koji je prost(psuje, dobacuje, omalovazava konobare po lokalima), siledzija (cim vidi da ona sa nekim prica u diskoteci odmah pridje i deli samare, jer kako se ovaj usudjuje da prica sa njegovom devojkom), lencuga (do 25e godine nikada nista nije radio), cinican (prozivao ljude koji rade u inostranstvu, jer nisu patriote kao on koji napamet zna sve pesme Baje Malog Knindze, a negovi roditelji rade u inostranstvu i salju pare)... i shvatim da time sto je sa mnom samo sebi tera inat, jer ju je on veoma povredio (da ne sirim pricu jos vise kako ju je povredio recicu da mi je ispricala kako je 6 meseci za njime more suza isplakala).

Pocnem da se zabavljam sa drugom. Iskrena je. Isprica mi kako je 6 godina bila sa jednim momkom (ja sam joj kao drugi Smiley. ma mislim i da jesam, ali nebitno je), ne voli ga vise, on trenirao i fudbal i sam akaze kako je to u tinejdz godinama bilo popularno biti sa fudbalerom i nasmesi se. Iskrena je i posvecuje mi se, ne prica mi koliko je volela momka, vec i sama kaze da je to vise bile zbog popularnosti (tada joj se nije cinilo tako) nego zbog neke zrele ljubavi, medjutim, ja jos uvek imam mnogo obaveza, sport sam zabatalio zbog faksa i ona sve razume, ali jednom prilikom joj drugarica kao cestita sto je imla tako dugu vezu i ona slozi pomalo tugaljiv izraz lica i kaze kako je su ona i decko bili kao creva i svaki dan se vidjali i mene samo "secne" po stomaku i u njoj prepoznam moju bivsu koja me ostavi netrepnuvsi bez obzira koliko sam se trudio i prekine se i ta veza.

I konacno na srz problema, ne mogu da prevazidjem to s' kim je devojka bila i sa koliko njih. Ne mogu! Sto se tice sa kim je bila jeste strah od poredjenja. Ne mogu da prihvatim da me u bilo cemu poredi sa nekim za koga zrelo procenjujuci vredi mnogo manje od mene, a sa koliko ih je bila nije strah od poredjena, vec ja prvi ne mogu da budem sa devojkom jer mi je, eto simpaticna. Zaista mora da mi je stalo do nje da bi bili zajedno i onda ne mogu da shvatim neku koja je sa momkom zbog dobrog provoda, seksa ili cega vec.

Hvala svima koji su uopste procitalu ovo sto pisem i onima koji ce mi pomoci da resim problem.

P.S. Bez devojke sa vec 9 meseci. Svakoj nadjem zamerku. Pijem antidepresiv koji nisam uzimao 4-5 dana, a kada naglo prestane da se uzima pojacavaju se problemi pre uzimanja, tako da je mozda to razlog mog danas posebno losih osecanja. Smiley

Hvala svima, jos jednom  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 16. Jul 2010, 15:13:10 od Ljuki87 »
IP sačuvana
social share
Covek bez maste je covek bez krila
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
Ti si, kanda, malo posesivan? Smiley

Jedino sto mi nije jasno, zasto pijes antidepresive?
Zato sto ne mozes da nadjes devojku koja te zadovoljava po svim pitanjima ili zato sto ne mozes da odgovoris tom uzoru po kome svaki male mora da ima female? Smiley

Drugim recima... zelis da budes kao drugi... ali... pa tu nastaje klik?
Zar nisam u pravu?

Sve u svemu... mislim da ces pre ili kasnije naci devojku svojih svetonazora, ali zbog toga ne treba piti antidepresivne... samo treba da naucis da ignorises ostatak sveta....

« Poslednja izmena: 16. Jul 2010, 15:20:15 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 144
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia 5310 XpressMusic
Citat
Ti si, kanda, malo posesivan? Smiley
Kazu mi da jesam Smiley

Citat
Jedino sto mi nije jasno, zasto pijes antidepresive?
Zato sto ne mozes da nadjes devojku koja te zadovoljava po svim pitanjima ili zato sto ne mozes da odgovoris tom uzoru po kome svaki male mora da ima female? Smiley
Ne, nije zbog toga. Nagomilalo se svega i svacega, bilo bi tu za vise tema Smiley

Citat
Drugim recima... zelis da budes kao drugi... ali... pa tu nastaje klik?
Zar nisam u pravu?
Nemas pojma koliko si u pravu  Smile  Smile

Citat
samo treba da naucis da ignorises ostatak sveta....
Ne razumem    Smile
IP sačuvana
social share
Covek bez maste je covek bez krila
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, jednostavno... nemoj da se opterecujes time sta drugi misle i kakve zivote zive... i koliko se ti razlikujes od svega toga...

Ako je 87 u nicku tvoje godiste, onda je vreme da ukapiras sta tacno zelis... kuda zelis... sta hoces da budes kad porastes... kako zelis sam sebe da vidis kada stanes u ogledalo...

Najlakse je utopiti se u prosek.

Vidis... za svakoga postoji neko... neko ga nadje lako, neko malo teze... ali.. postoji.
Ne mislim tu na opste savrsenstvo koje ce se sa tvojom slikom u glavi poklapati u svakoj tacki, ali postoji neko uz koga ces se osecati bar prijatno i neces se opterecivati ostalim stvarima...

Take a deep breath... sve je to deo sazrevanja... ta... nesigurnost... neprilagodjenost...  i svi moramo da prodjemo kroz to...

Takodje, ako te muci proslost tvojih devojaka, nemoj da ih ispitujes... Zene imaju taj "oversharing" momenat kada blebecu o bivsim ljubavima ili te ispituju o tvojima.
Dovoljno je reci da nisi zainteresovan.

Ja nikada nisam pricala, ali sam prckala po njihovim ljubavima i neki su pricali, a neki su govorili da to nije vazno. Obe odluke sam postovala.

Tako i ti... ako ne zelis da znas, slobodno reci da nisi zainteresovan... ubaci tu neku romanticnu frazu tipa "mene interesujes samo ti i nasa veza, ostalo mi nije vazno" i voila! Smiley

« Poslednja izmena: 16. Jul 2010, 15:41:18 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
LG Frizider
Боли те уво са ким и како, па бре људи се мувају и са преко 30 година веровао ти или не и шта сад треба да јој бројим 15 година радног дејтинг стажа? Ја никада девојке нисам питао нити ме је занимало ко је бивши и шта курацпалац, наравно нешто почну и сам еда причају ал сам за те приче искрено незаинтересован.

Е сад, немој ни у другу крајност па да као један иначе ОК лик скроз вуче годинама рибу коју зову "Сандра курац" или "Данџа блајв", нађи неку ипак мало мање компромитовану Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 144
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia 5310 XpressMusic
Citat
ubaci tu neku romanticnu frazu tipa "mene interesujes samo ti i nasa veza, ostalo mi nije vazno"

 Smile Smile nikad mi nije palo na pamet, a super je stvar  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Covek bez maste je covek bez krila
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
Jel?

Pa mozda je upravo u tome problem... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 144
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia 5310 XpressMusic
A vidi, odmah da kazem da sam svestan da sam cudan. Nekako neobicno prihvatam tu pricu o bivsim. Ja kada sam sa devojkom kada bih joj pricao o bivsim devojkama smatrao bih to nekom vrstom ponizavanja. Pazi, kada imam problem obratim se devojci, kada sam radostan nju pozovem da joj to kazem i sada cu ja da joj pricam o bivsoj?!?!?! Nepristojno je. Svestan sam da je potrebno samo da se ljudi nadju. Nekim devojkama prija kada momci pricaju sa kakvim su sve ribetinama bili, to im pumpa ego, a ja takvu devojku dozivljavam kao nezadovoljnu sobom. Tako isto kada pocne da mi prica o devojka o bivsim odmah se zapitam da li misli da sam prevalio pola grada da bih prosetao sa njom i slusao tu vrstu price. Nisam nesiguran, sta vise smatram da vredim vise od tih momaka cije su mi bivse mozda i stvorile, pa mogu da kazem, komplekse i bas iz tog razloga mi i smeta.
IP sačuvana
social share
Covek bez maste je covek bez krila
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Pod kojom dijagnozom uzimas antidepresive?


Proslost devojke tvojih godina nikako ne moze biti lisena ljubavnih odnosa, i to je sasvim normalno. Normalno je  i da te to muci, jer malo sta 'hladi' coveka, kao detalji o bivsim ljubavnim odnosima partnerke.
Profil tipova koje si opisao jeste vec godinama unazad mejnstrim kriterijum prosecnih zenskih primeraka, ali to ne treba toliko da te muci. Zasto?
Prvo, hemijski procesi u tinejdz. periodu su vrlo intenzivni, stoga devojcice 'orgazmicno' reaguju na vrsnjake koji vezbaju svoje telo i misice. To je prosto hemija, polno sazrevanje, i vrlo je tesko taj proces suzbiti.
Onda, uticaj sireg drustva u formiranju kriterijuma pri izboru partnera je vise no dominantan. Iz tog razloga se  'trend chejserke' lepe za popularne momke, kavgadzije, huligane, problematicne... svaka generacija ima svoj 'trend'. Da je internet bio razvijen pedesetih, neki od 'siledzija' bi na forumu trazio savet kako da smuva devojku, jer ih, avaj, sve zanimaju ugladjeni streberi.
I na kraju, socijaalna konstelacija stvari je postavljena tako da asertivnost i glasovi razuma u drustvu turbulentnih emocija, impulsivnih reakcija i hronicnog nedostatka empatije, nisu posebno dobrodosli.
Znas koja je dobra vest?
Ne moras da budes deo svega toga. Ne moras da budes prosek, ni mejnstrim.
Ranije sam na slicnoj temi pisao o odredjivanju 'ciljne grupe'. Elem, momak je dobar, divan, obrazovan, nacitan, al' ga devojke u skoli odbijaju. Zasto? Dosli smo do zakljucka da njegov profil nije u opsegu ciljne grupe devojaka u koje se zaljubljuje, a da su one - njegova ciljna grupa, iz smesnog razloga - uticaja drustva, tj. jurnjave za trendom (popularne u skoli, pohotne, zgodne, sljastece, solarijum...). Resenje je bilo revidiranje 'sta je ciljna grupa', i preusmeravanje energije na devojke koje nisu toliko upadljive, ali su vrednje paznje, i kojima ce karakteristike njegove licnosti biti u opsegu 'ciljne grupe'.
Mozda je to tvoja situacija?
Da, 70 % devojaka ce ti reci da si smokljan jer nisi u stanju da se potuces, ali zasto se ne bi fokusirao na onih 30 % koje ce pomisliti "o, konacno jedan normalan muskarac?"
Gde mozes da naletis na neku od tih 30 %?
Jeste, vec rekoh, proslost osim u ekstremnim slucajevima ne moze biti ljubavnicki-prazna, ali obrati paznju na tu samu rec  P-R-O-S-L-O-S-T. Dogadjaji koji su se desili, ali u proslom vremenu, davno. Osobe koje dozvoljavaju da zive zivot u proslosti, ili ne daj Boze zive "od proslosti" postaju opterecene, ni ne primecujuci destruktivnost takvih razmisljanja, i gubljenje vremena. Ne cine dobro sebi, a samim tim ni partneru sa kojim su i njihovom ljubavnom odnosu.
Dakle, predlog, fokusiraj se na sadasnjost, ubuduce stavi do znanja devojci da zelis da se i ona fokusira na sadanjost. Do neke granice imaj razumevanja za proslost, od neke nemoj, et voila!
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
HTC Sensation
Prijatelju,aj prvo za pocetak,batali te lekove  Smile

Verujem da se tu kod tebe svega nagomilalo i da ima jos brdo drugih stvari mimo tog tvo ljubavnog momenta ali veruj da samo sebi sa tim govnima pravis medvedju uslugu,zamisli kad bi svi ljudi cirkali antidepresive kad zagusti? Probaj da mislis malo drugacije po tom pitanju,znas da si sticajem okolnosti malo zreliji i ozbiljniji za svoje godine,postavi te lekove i probleme samo kao test svoje licnosti i ako ih popijes dokazaces da si slab..a to nisi,niti su lekovi resenje problema.

Sto se tice glavnog problema,slazem se sa Aneom i mislim da jesi malo posesivan,ali Boze moj,nije to nesto ne znam koliko lose,pa sta i ako jesi. Znam da ne pije vodu prica da ti sad guslam oko toga da ima vremena i da ces vecupoznati devojku koja ce ti odgovarati i da sve do sad to nisu. Ali mislim da ces vremenom ukapirati da to njeno vreme pre tebe i nije toliko bitno,tj vise ces razmisljati o tome kako da je usrecis ili kako ti je lepo sa njom nego zamaranje sopstvenog mozga razmisljanju o njenoj vezi od 5god.

Bilo bi pozeljno da nadjes neku koja ne voli i nema naviku da prica o bivsima,ali bi opet trebao da znas da li je imala nekog dileju koji je tukao ili nekog princa savrsenog koji je prevario na kraju. Cisto informativno...a ne da ti oni budu neka konkurencija pa da se ti nesto njoj dokazujes. Ako pak nadjes neku koja ima fetis da prica o tom bivsem ljubavnom zivotu,postavis je ispred sebe i lepo ljudski odradis informativni potpuno otvoren razgovor,zasto ima potrebu za tim,u kom je to cilju,kazi joj da ne zelis to da slusas itd...razgovor uvek pomaze.

Po meni,neuspeh je biti kao svi ostali,klise,da radis isto,pricas slicno kao i ostali,upravo je poenta da ne budes kao svi drugi...(ne mislim na gej fore  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.