Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

>> Pitate se gde su nestale galerije devojaka? Kliknite ovde! <<

Vazno: Molimo vodite racuna o ponasanju na ovom delu foruma i procitajte nova pravila sex foruma!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kontraceptivne novosti iz nemačke kompanije Schering  (Pročitano 5906 puta)
15. Nov 2004, 14:04:04
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kontraceptivne novosti iz nemačke kompanije Schering
Pilula sa niskom
dozom hormona

U organizaciji farmaceutske kompanije Schering AG Berlin od 5. do 7. novembra organizovan je međunarodni pres forum o istraživanjima i razvoju. Osnovni cilj ovog skupa bilo je predstavljanje istraživačkih aktivnosti renomirane kompanije Schering koja je jedan od lidera u oblasti ginekologije (kontracepcija i hormonska supstitucija), specijalizovane terapeutike, dijagnostike, radiologije i dermatologije.

Kompanija je u svetu poznata kao istraživačka farmaceutska kompanija koja je posvećena napretku medicine i unapređenju kvaliteta života. To je kompanija koja je lansirala prvu kontraceptivnu pilulu u Evropi i ima najveći broj patenata u ovoj oblasti u svetu.

Schering je jedna od retkih kompanija koja sprovodi istraživanja u oblasti kontrole rađanja. Fokus istraživanja usmeren je na oralne kontraceptive sa niskom dozom hormona koji pružaju dodatne koristi, kao što su regulisanje menstrualnog ciklusa, smanjenje rizika od upala unutrašnjih reproduktivnih organa, regulisanje čistote kože lica i kose i sl.

Stručnjaci Schering-a već rade na istraživanjima u oblasti pronalaženja rešenja za kontrolu plodnosti muškaraca. Potrebe današnjih žena odnose se na različite faze njihovog života i reproduktivne sposobnosti, a kompanija Schering svoja istraživanja usmerava upravo u pravcu individualizacije zaštite od neželjene trudnoće, očuvanja reproduktivne sposobnosti i zdravog planiranja porodice.

Prema podacima Unesko, godišnje u svetu beleži se 75 miliona neželjenih trudnoća i 45 miliona abortusa. Od tog broja, 20 miliona abortusa je sa negativnim predznakom sa stanovišta bezbednosti i oko 585.000 žena godišnje umire tokom abortusa.

Prema poslednjim zvaničnim podacima, oko 200.000 abortusa godišnje je registrovano u našoj zemlji. Ovaj podatak govori da su naše žene nedovoljno obaveštene o sredstvima zaštite i da se kontraceptivna sredstva upotrebljavaju u malom procentu. U tom smislu, na planu informisanja i edukacije, kompanija Schering je preduzela niz koraka među kojima se ističu postavljanje veb sajta namenjenog ženama svih uzrasta na srpskom jeziku femalelife.co.yu. Putem ovog sajta žene mogu dobiti sve potrebne informacije u vezi sa očuvanjem svog reproduktivnog zdravlja, informacije u vezi sa našim medicinskim ustanovama i stručnjacima kojima se mogu obratiti.

Na kraju, treba reći da stručnjaci Schering-a naglašavaju da postojeća sredstva zaštite, kao što su kontraceptivne pilule, njihove kompanije (Logest, Diane, Jeanine) ne samo da sprečavaju neželjene trudnoće i time značajno redukuju broj abortusa već pružaju i dodatne pozitivne efekte kao što je, recimo, regulisanje menstrualnog ciklusa, anemije i smanjenje broja slučajeva cista na jajnicima. Pored toga, savremene kontraceptivne pilule deluju izuzetno pozitivno na regulisanje čistote kože lica i kose.
I. S
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 77
To kod nas na zalost nece funkcionisati pa makar oni postavili 10 websita. Pilule su jednostavno nepristupachne (uglavnom finansijski) mnogima, a nasha drzava nikad nece biti u mogucnosti (ili bar josh dugi niz godina) da ih deli za dz kao shto se to radi u svetu. Takodje, otici kod ginekologa je josh uvek za mnoge "blam", pogotovo shto ne moze biti anonimno. A tu je i pitanje koliko ce medijski nepropracen website da bude efektan metod za "edukaciju" upravo zbog interneta u nas...i dalje je mali procenat ljudi koji ga koristi const.

over and out!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 29
pa ja ipak mislim da je cena malo...mislim nije sad 500 din (logest) bas puno,ali s obzirom da to treba da kupujem svakog meseca,a da majki ne smem da kazem za sta mi trebaju pare Smile to nije bas prakticno...
IP sačuvana
social share
hi,hi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Well... ne znam koliko godina imas, ali koja god da je cifra u pitanju ne vidim sto ne bi smela da kazes roditeljima
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 110
Ma te su pilule shit. Moja riba ih je uzimala pa se nagojila  i poremetilo joj se nesto hormonski. Sad kad ih ne uzima opet je sve ok.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 596
Zastava Zemun
Inace, problem koji egzistira kod mnogih mladih ljudi (oba pola), jeste cuvena 'sramota kupovine kontraceptivnih sredstava'. Bas smo jednom na fakultetu imali diskusiju na tu temu...


@franeocco

Postoji mogucnost da tvoja devojka nije isla kod ginekologa pre toga, ili da joj te pilule ne odgovaraju-nek' se posavetuje sa strucnjakom.
IP sačuvana
social share
Neke stvari ste predugo drzali u sebi...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 484
mob
Nokia N70,N95 8gN97,n8
Cena ... sta ti je tu problem ... 1 pakovanje kondoma  je 1++ din i to nestane ...
tako da 500 i mirna si mesec dana+ su sigurnije nego bilo sta (ako se redovno uzimaju) ..... cena nije problem (nek ucestvuje i decko malo Smiley )
a to da moze imati kontraindikacija  to pise i na kutiji  zar ne ?!
sto kaze Stressbuster  nek ode kod lekara pa nek joj preporuci neke druge ---
svako se odlucuje za ono sto mu vise odgovara...individualna stvar...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 29
Well... ne znam koliko godina imas, ali koja god da je cifra u pitanju ne vidim sto ne bi smela da kazes roditeljima

19 godina je u pitanju,nego zar ti stvaro mislis da ja mogu da opusteno dodjem i "E mama trebaju mi pare za pilule" Smile mozda u sledecem zivotu ili sa nekim drugim roditeljima...ja ne mogu ni kod decka da odem opusteno nego i to moram da najcese precutim,mada nije moj slucaj ovde u pitanju (ja cak jos uvek nisam ni spavala sa deckom) nego mislim na devojke uopste,posebno mladje od mene
IP sačuvana
social share
hi,hi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 124
pa  posebno mladje od tebe i treba da vode racuna kad i skim spavaju i kondom je dovoljan i obavezan.Moja keva je ginekolog i Shering je stalno vodi na simpozijume......blablabla,cak mi je jednom prilikom rekla da Diane 35 moze da ucestvuje u regulaciji maljavosti kod vas curica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Well... ne znam koliko godina imas, ali koja god da je cifra u pitanju ne vidim sto ne bi smela da kazes roditeljima

19 godina je u pitanju,nego zar ti stvaro mislis da ja mogu da opusteno dodjem i "E mama trebaju mi pare za pilule" Smile mozda u sledecem zivotu ili sa nekim drugim roditeljima...ja ne mogu ni kod decka da odem opusteno nego i to moram da najcese precutim,mada nije moj slucaj ovde u pitanju (ja cak jos uvek nisam ni spavala sa deckom) nego mislim na devojke uopste,posebno mladje od mene
Mozes da zivis sa roditeljima kao neprijateljima, sa roditeljima kao prijateljima i sa roditeljima kao slucajnim prolaznicima.. tvoj izbor... doduse ne samo tvoj, na neki nacin je uslovljen njihovim ponasanjem, ali opet to nije neki razlog...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.