Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Константин Косачов: чланство Србије у НАТО је разочара  (Pročitano 11121 puta)
01. Feb 2010, 20:22:12
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Qtek 小米
Константин Косачов: За мене лично чланство Србије у НАТО је разочарање

понедељак, 01. фебруар 2010.

Руски народ не би могао да схвати одлуку пријатељског српског народа уколико би Србија одлучила да уђе у НАТО, каже, у интервјуу за Вечерње новости, председник комитета за међународне односе руске Думе и потпредседник Парламентарне скупштине Савета Европе Константин Косачев. Ипак, наглашава:

То је одлука коју ће донети српски народ и нико не треба ни да покушава на њу да утиче. Друго, та одлука треба да буде донета у демократској процедури, а ја мислим да је најдемократскија процедура – референдум, у случају да то питање уопште постане актуелно.

Ваш став о томе је јасан...

– Моје мишљење је да је НАТО одговоран за највећи, најтрагичнији проблем Србије данас – за Косово. Евентуална одлука Србије да се придружи НАТО била би за мене несхватљива. Значила би да српски народ прихвата акције НАТО према бившој Југославији и да прихвата независност Косова. Али, још једном, на српском народу је да одлучи.

Ако Србија ипак постане чланица НАТО, да ли би то нешто променило у односима Москве и Београда?

– Верујем да би то утицало на наше односе. Ми смо снажно подржавали Србију, у различитим ситуацијама, и то не зато да бисмо задржали Србију близу Русије да не би ушла у неку другу организацију. Ми искрено подржавамо Србију, из историјских разлога, али и зато што исто тумачимо међународно право, које је, у случају Косова, прекршено једнострано проглашеном независношћу. За нас би, дакле, таква одлука била несхватљива и имала би негативан утицај на односе између Русије и Србије.

Да ли је реално да Србија постане чланица НАТО?

–  Надам се да није. За мене лично то би било разочарање. А за земље унутар НАТО, које имају одговорност за НАТО операцију на Косову, веома важан геополитички пројекат је да се Србија прикључи НАТО и да се тако заврши веома проблематичан период у његовој историји.

Да ли би улазак Србије у ЕУ нешто променио у односима с Русијом?

– Имамо веома занимљиво искуство с другим источноевропским земљама које су се придружиле ЕУ. На почетку је постојала извесна забринутост због могућих последица за односе Русије са тим земљама. Сада нам искуство показује да се ништа драматично не догађа ако се све добро припреми и ако се постојећи споразуми замене другим споразумима који су компатибилни с прикључењем ЕУ. И то функционише. Дакле, у случају да је тај процес добро припремљен, не видим никакав проблем за чланство у ЕУ.

Како ће питање Косова да буде решено у Савету Европе?

– Главне компетенције Савета Европе и његове Парламентарне скупштине су стандарди на пољу људских права, а не статус. Дебате претходних година су, нажалост, показале да Парламентарна скупштина Савета Европе није потпуно независна. Некада ми се чини да је неке земље, које су одлучиле да се прво реши питање статуса, користе да би оправдале ту одлуку. То је било погрешно.

А шта би било исправно?

– Верујем да најбољи допринос који ова организација може да пружи јесте да се поново концентрише на стандарде. А они – људска права, демократија, изборни систем, заштита националних мањина – на Косову су на веома ниском нивоу. Ова скупштина би требало да се врати на дискусију о стандардима, а то би могло да реши и питање статуса. Све друго је у чистој супротности са Резолуцијом 1244 Савета безбедности Уједињених нација.

Верујете ли у нове преговоре о будућем статусу Косова?

– Много тога ће зависити од одлуке Међународног суда правде. У случају да одлука буде у корист Србије, то би било неизбежно. У супротном, било би, наравно, много теже. Али, ситуација је тренутно потпуно блокирана. Косово нема перспективу за чланство у Уједињеним нацијама или Савету Европе и неће је ни имати. То није нормална ситуација, а може да траје и деценијама, што нигде не води. Зато заиста подржавам обнову преговора и дијалог.

(Вечерње новости)
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
sta je ovde neocekivano? logicno da im nije u interesu da udjemo u nato, kao sto ni nama nije u interesu...
« Poslednja izmena: 01. Feb 2010, 20:25:32 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
cemu toliko tema o NATO-u? to je kao da raspravljamo da li Srbija treba da salje raketu na mars. ma daj bre  Smile
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
cemu toliko tema o NATO-u? to je kao da raspravljamo da li Srbija treba da salje raketu na mars. ma daj bre  Smile

Мислиш док једног дана не чујемо на "јавном" сервису РТС Србија је потписала приступницу? Smile

Ма графите треба цртати по Београду да народ види шта се ради од Србије.
Алооооооооооооо  људи,срби,србијанци прије десет година су нас бомбардовали као задњу стоку,
побили нам дјецу,жене,бабе,дједове,војнике ради својих интереса.
Алооооооооооооо прије десет године,3650 дана бог вас не убио србиииииииииииии. Smile

Ја могу схватити да несрби то желе али СРБИ???
Који орган њих направи да их јеб.. будаласте. Smile
« Poslednja izmena: 01. Feb 2010, 20:35:59 od yetyou »
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Yetyou .... Ne sudi po par politicara , par placenih lobista , par NATO medija i par forumasa .... Srbi nisu zaboravili bombardovanje i nece NIKAD !! Zato od ulaska u NATO nema nista ....  Smile
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
cemu toliko tema o NATO-u? to je kao da raspravljamo da li Srbija treba da salje raketu na mars. ma daj bre  Smile

Мислиш док једног дана не чујемо на "јавном" сервису РТС Србија је потписала приступницу? Smile

Ма графите треба цртати по Београду да народ види шта се ради од Србије.
Алооооооооооооо  људи,срби,србијанци прије десет година су нас бомбардовали као задњу стоку,
побили нам дјецу,жене,бабе,дједове,војнике ради својих интереса.
Алооооооооооооо прије десет године,3650 дана бог вас не убио србиииииииииииии. Smile

Ја могу схватити да несрби то желе али СРБИ???
Који орган њих направи да их јеб.. будаласте. Smile



I za 10 ili 20 godina ce ubijati nasu decu, unuke...AKO Smile ne budemo mudriji.


pa ko ga jebe, ja neću da se spuštam na njegov nivo. ako je on smrad, ne znači da su svi Jevreji smradovi. pitam se samo, koji je on k. kad nije Srbin ...


da nije Klića jbt ?!  Smile



Nas stav je nebitan jer nas niko i ne zeli u NATO.
« Poslednja izmena: 01. Feb 2010, 20:53:49 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Yetyou .... Ne sudi po par politicara , par placenih lobista , par NATO medija i par forumasa .... Srbi nisu zaboravili bombardovanje i nece NIKAD !! Zato od ulaska u NATO nema nista ....  Smile

Знам ја Боро за то.
Ја мало више од срца онима (има их) који заговарају усташу у кући. Smile
Јебига стварно немогу да схватим како ти мозгови функционишу по питању српства,православља,
породице,дјетета којег имају или ће имати.Који курац ће њега учити? SmileДа се пари са црњом?
У јеботе који шкарт за разлику од својих прадједова и прабака. Smile
« Poslednja izmena: 01. Feb 2010, 21:07:35 od yetyou »
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
cemu toliko tema o NATO-u? to je kao da raspravljamo da li Srbija treba da salje raketu na mars. ma daj bre  Smile

Мислиш док једног дана не чујемо на "јавном" сервису РТС Србија је потписала приступницу? Smile

Ма графите треба цртати по Београду да народ види шта се ради од Србије.
Алооооооооооооо  људи,срби,србијанци прије десет година су нас бомбардовали као задњу стоку,
побили нам дјецу,жене,бабе,дједове,војнике ради својих интереса.
Алооооооооооооо прије десет године,3650 дана бог вас не убио србиииииииииииии. Smile

Ја могу схватити да несрби то желе али СРБИ???
Који орган њих направи да их јеб.. будаласте. Smile



I za 10 ili 20 godina ce ubijati nasu decu, unuke...AKO Smile ne budemo mudriji.


pa ko ga jebe, ja neću da se spuštam na njegov nivo. ako je on smrad, ne znači da su svi Jevreji smradovi. pitam se samo, koji je on k. kad nije Srbin ...


da nije Klića jbt ?!  Smile



Nas stav je nebitan jer nas niko i ne zeli u NATO.

Мислиш да сам ја требао загрлити балију 92 и са њим стварати његову државу!!!
Алооооооо нема љубави!!! Курва ради за паре!!!
Била Србија у НАТО или не била они ће србе увијек покушавати да зајашу.
До нас СРБА је да ли ће нас јахати као човјека или као животињу.
Ја нисам животиња нити дозвољавам да неко мисли да је моје дијете животиња.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
nemoj se nervirati prijatelju,još uvek smo u većini  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Nas stav je nebitan jer nas niko i ne zeli u NATO.
nije tacno.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.