Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Konkurs za fotografiju bahatog parkiranja  (Pročitano 3450 puta)
30. Jul 2010, 18:22:57
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Kao sto svi znamo,u nasem lepom gradu nazalost postoji i gomila stoke i seljacina.Raznorazne bagre koja je dosla s konopa i koca i koju ne boli dupe ni za koga i ni za sta.Takvih ima mnogo i svugde,i u mnogo oblika,ali jedna podvrsta medju njima su oni sa debelim novcanicima i supljom glavom.I dok cika Djilas i njegovi drugari iz Parking servisa broje pare naplacujuci obicnim gradjanima njihovo propisno parkiranje,a bogatim seljacinama,estradnim "zvezdama",politicMarima,"tatinim sinovima" i ostalom slicnom sljamu i prljavstini se sve tolerise.  Smile

Pa,reko,posto u zadnje vreme sve cesce nalecem na takve svinje(koje ko da se trude da budu bahate,za razliku od uobicajenih seljaka) i njihove zaista...kreativne metode i nacine parkiranja,reko da otvorim ovu temu i okacim ovaj tekst iz Blica u kome se takodje spominje novootvoreni konkurs i sajt "bahatoparkiram" na koji svi mogu da posalju fotografije bahate stoke i njihovih "metoda" parkiranja.Ovo nije reklama,jer mislim da sajt i konkurs nisu tu radi zarade,vec kampanje protiv ove stoke.


Parking mesto košta 500 dinara



Javna je tajna da je Ulica Strahinjića bana, poznatija kao „silikonska dolina“, već godinama raj za bahato parkiranje. Koliko se ova pojava ukorenila pokazuje i to da parkiranje ovde organizuje grupa mladića tražeći slobodno mesto vozačima „besnih“ automobila. Za taj posao dobijaju i pristojnu napojnicu od 100 do 500 dinara.


Gotovo svake večeri, a naročito vikendom, stotine sugrađana sa isto toliko vozila krene put Ulice Strahinjića bana i jednog od omiljenih kafića. Međutim, pre opuštanja uz omiljeni sladoled ili piće posetioce ove poznate ulice čeka grčevita borba za parking mesto. Najsporiji, po nepisanom pravilu, ostaju bez parkinga pa svoje ljubimce često ostavljaju pored kontejnera, na ulazima u zgrade, trotoarima ili čak u samim rakrsnicama.


Stanari koji žive u ovoj ulici kažu da nemaju problema da se parkiraju samo ako to urade na vreme. Slobodnih parking mesta nema od devet uveče pa do dva sata iza ponoći kad su kafići puni.


- Niko vam ovde ne garantuje da ćete se parkirati blizu stana. Obično kružimo i po nekoliko minuta pre nego što pronađemo slobodno mesto. „Pauk“ odnese dva, tri automobila u toku večeri, a to je ništa spram voznog parka koji se ovde može videti. Večeras je zatišje, ali zato je petkom i subotom ovde bukvalno krkljanac kao na „Gazeli“ – ispričali su nam sinoć stanari.


Hronični problem ove ulice otvorio je mogućnost zarade za grupu mladića koji traže slobodno mesto pristiglim posetiocima. Informacija o slobodnom mestu za parkiranje ovde se naplaćuje i do 500 dinara, saznali smo juče iz „prve ruke“.


- Svako od nas radi za sebe, ali po potrebi jedni drugima uvek čuvamo leđa. Niko od vozača koji se ovde parkiraju ne poštuje propise i maksimalno koristi svaki milimetar slobodnog prostora na koji im ukažemo. Uglavnom za to dobijamo bakšiš, ali dešava se da nas psuju i govore nam da izigravamo saobraćajce, a realno bez nas bi se vrteli satima u krug– priča jedan od dečaka.


Najtraženija mesta za parkiranje su u blizini raskrsnice sa Kapetan Mišinom, kod kafića „Pastis“, i na uglu sa Dobračinom, kod kafića „Insomnia“.


- Dešava se da jedan vozač kolima zagradi drugoga pa pošto ih sve poznajemo odemo u kafić po vlasnika tog automobila i zamolimo ga da se pomeri - priča mladić i dodaje da saobraćajni policajci intervenišu i po dva puta za veče, ali da retko kad „pauk“ odnosi automobile.


U saobraćajnoj policiji nisu upoznati sa novim vidom zarade u ovoj ulici, ali tvrde da redovno prate situaciju i danju i noću.


- U prethodnih četiri meseca, od kad su otvorene letnje bašte u toj ulici uklonili smo ukupno 29 nepropisno parkiranih vozila i napisali 124 kazne - kažu u Upravi saobraćajne policije.

 

Za veče zarade 2.000 dinara
„Pronalazači“ parking mesta mogu sasvim solidno da zarade u „silikonskoj dolini“. Kako kažu, tokom vikenda je zarada i do 2.000 dinara za veče, a najveći prihod imali su za Novu godinu kada su pojedinci uzeli i po pet „crvenih“ novčanica.

Konkurs za najbolju sliku bahatog parkiranja



Ako su iznervirani bahatim parkiranjem vozača u gradu, pa još kod sebe imaju i foto aparat da to zabeleže, građani mogu da konkurišu za nagradu na foto konkursu „bahato parkiram“.

Konkurs će trajati do 15. avgusta a učešće je otvoreno za sve građane bez obzira na to da li se profesionalno bave fotografijom ili ne. Krajem avgusta biće organizovana i izložba najinteresantnijih radova a najbolje čekaju vredne nagrade najverovatnije u vidu kvalitetne fotografske opreme.


Akcija protiv nepropisnog parkiranja traje već godinu i po dana u organizaciji Kolektiva za razvoj i održivost. Mladi iz ove nevladine organizacije lepili su nalepnice na kojima piše „bahatoparkiram.com“ na automobile a prvo su to radili u potpunoj ilegali i dolazili u verbalne sukobe sa bahatim vozačima. Nakon šest meseci nezvaničnog gerilskog rada akcija je ozvaničena a cilj svega je da se kod jednog broja vozača promene loše navike koje štete protočnosti u saobraćaju. Ko uslika bahato parkirano vozilo može tu fotografiju da pošalje na mejl konkurs@gahatoparkiram.com, da popuni formular na sajtu www.bahatoparkiram.com i prijavi se na konkurs.


vidim da postoji stara tema na auto-forumu,ali na njoj nije pisano godinu dana,a i ovde sam dodao ovu vest o konkursu.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2010, 18:36:24 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
A za 5 godina ćemo imati konkurs prijavi komšiju za verbalni delikt
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
eh,sad...
cekaj,sto je sad ovo lose?
i treba podjebavati i sramotiti te skotine koje umisljaju da su ne znam ni ja sta,a koje panduri i grad tolerisu.
sta me bre boli patka ko je i sta je,ima da parkira gde i svi i tacka.a,i mislim,bolje da ne zalazimo ko je i sta od njih...
il neke ex-kurve,sadasnje "zvezde",ili sami "biznismeni",ili "di~rektori",ili slicna bagra s konopa i koca koja misli da je ceo svet tu da bi njima sluzio.

btw,vidis,takvim ljudima(koji misle da je ceo svet tu da bi njima sluzio) mogu da radim sta ocu,a da mi nikad ne bude zao. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
ja bih pre napravio fotografije pauk sluzbe!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Taj posao radi gradska policija, ali ovi na vlas neće gradsku policiju jer bi mogla da im smeta. Zato umesto da policija radi svoj posao pokušavamo sa maoističko-staljinističkim metodama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ako sumljate da je neko u vašem komšiluku počinio misaoni zločin pozovite 041-1984
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Taj posao radi gradska policija, ali ovi na vlas neće gradsku policiju jer bi mogla da im smeta. Zato umesto da policija radi svoj posao pokušavamo sa maoističko-staljinističkim metodama.
ne,maoisticke metode bi bile da ih streljamo.  Smile
staljinisticke da ih posaljemo u gulag.  Smile
buduci da je policija i vlast nikakva,sta bismo po tvom misljenju trebali da uradimo?
ja bih pre napravio fotografije pauk sluzbe!
hehe...i to,vala!  Smile
Ako sumljate da je neko u vašem komšiluku počinio misaoni zločin pozovite 041-1984
ne znam zasto moras svaku temu da spamujes kad nemas nista vezano ili konkretno da kazes na njoj.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2010, 22:02:54 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Ako sumljate da je neko u vašem komšiluku počinio misaoni zločin pozovite 041-1984

Sviđa mi se  Smile Smile

...
buduci da je policija i vlast nikakva,sta bismo po tvom misljenju trebali da uradimo?
Pa šta ćemo uraditi ovako? Misliš da će neko od tih sa džipovima platiti kaznu?  Smile

Samo može fotograf da popije batine.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2010, 22:09:11 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Nokia 
Ako sumljate da je neko u vašem komšiluku počinio misaoni zločin pozovite 041-1984
Dobra fora  Smile
Samo nema nikakve veze sa temom, a i ubi me to pozivanje na Dzordza u svakoj drugoj temi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Kako nema veze, zar nije očigledno?  Smile  Kroz ismejavanja prenosim svoje mišljenje o ovom konkursu. Zar zato ne služi forum? Svi iznesemo mišljenje i jedni drugi ignorišemo dok neko nema mišljenje suprono od našeg, onda ga isprozivamo.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2010, 23:04:20 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.