Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:19:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kondom - uputstvo za upotrebu  (Pročitano 3487 puta)
08. Okt 2008, 14:44:08
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone


Kondom - uputstvo za upotrebu
Utorak, 7. oktobar 2008. 12:36    

Bilo da ih volite ili mrzite, kondomi su pametan izbor. Još tanji, proizvedeni uz pomoć nove tehnologije, omogućavaju veću osetljivost, i teško da ćete primetiti da ga uopšte imate. Mogu čak i dodatno da začine vaš seksualni život.

U upotrebi su već prilično dugo. Izgleda da su prvi put korišćeni u drevnom Egiptu. Prvi tragovi upotrebe kondoma u Evropi datiraju od pećinskih crteža u Francuskoj, a neki istoričari tvrde da su ih Rimljani izrađivali od mišića ratnika koje su porazili u bici, piše na sajtu Durexa.

Ne dajte da vas to obeshrabri! Danas su suštinski deo savremenog života i zaštite od seksualno prenosivih bolesti i neželjene trudnoće - mogu čak da unesu i dodatno uzbuđenje u vođenje ljubavi.



Kako se pravilno stavlja i koristi

Pre svega, stavite ga tek kada vam je penis u erekciji i pre nego što počnete da vodite ljubav, zato što tečnost koja izlazi iz penisa u ranim fazama erekcije može da sadrži spermu i organizme koji mogu da prouzrokuju seksualno prenosive bolesti.

Pre nego što ga odvijete, stisnite zatvoreni kraj kondoma kako biste istisnuli vazduh, a zatim ga postavite na penis pazeći da navoj bude sa spoljašnje strane. I dalje stiskajući vrh kondoma lagano ga odvijte celom dužinom niz penis sve do korena.

Pazite da kondom u toku seksualnog odnosa ostane na svom mestu - ako se zarola nagore, smesta ga vratite na mesto. Ako spadne, odmah prekinite odnos i stavite novi.

Posle ejakulacije, izvadite penis i kondom dok je penis još u erekciji, držeći kondom pri dnu kako ne bi spao.

Nemojte ponovo koristiti isti kondom i nemojte ga bacati u WC šolju - umotajte ga u papirnu maramicu i bacite u kantu za otpatke.

Proizvode se u najrazličitijim oblicima i veličinama, a za razne prilike možete koristiti različite kondome.


Deset loših izgovora

Verovali ili ne, ima i onih koji ne koriste kondome, a pravdaju se najrazličitijim izgovorima, lažima, zabludama... Evo najčešćih:

1. Stid me je da ga stave pred partnerom.
2. Već sam imao polnu bolest, izlečen sam i ne mogu ponovo da se zarazim.
3. Ako me voliš nećeš to tražiti od mene.
4. Kondomi kvare atmosferu.
5. Nijedan mi ne odgovara.
6. Seks sa kondomom ne pruža potpuno uživanje.
7. Kondomi mi zaustavljaju cirkulaciju.
8. Ne bolujem ni od kakve bolesti.
9. Imam savršenu kontrolu.
10. Groznog su mirisa.

Deset dobrih razloga

Postoji milion dobrih razloga za korišćenje kondoma, a najbitniji su:

1. Kondomi pomažu ženama u borbi protiv raka grlića materice.
2. Nemaju nikakve sporedne efekte.
3. Mogu se naći u različitim oblicima, bojama, ukusima, teksturama i veličinama.
4. Koristi se samo prilikom seksualnog čina, dok se većina ostalih kontraceptivnih sredstava mora uzimati stalno.
5. To je pouzdan metod zaštite od neželjene trudnoće.
6. Kondom je za mnoge ljude suštinska potreba savremenog života.
7. To je jedino kontraceptivno sredstvo koje pomaže u prevenciji seksualno prenosivih bolesti, uključujući i HIV.
8. Jednostavni su za upotrebu.
9. Sa kondomom seks je uredniji.
10. Prodaju se u apotekama, supermarketima i kioscima. Nije vam potreban recept niti morate ići kod lekara.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:19:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.