Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Konacno bratski pristup rusa: predlog za nuklearku!  (Pročitano 10405 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
@Целзијус
Па не поништавају се нуклеарна и геотермална енергија Smile Ми имамо и ветар, и водепа ни то не користимо како треба, ветар чак уопште.

И није уопште битно ко прави електрану, нек је праве и Амери, ал битно је шта у уговору пише, односно колико ће и чега то нас да кошта Smile


@Шкорпи
Разумем ја то, и то мени звучи одлично. Поготово што се одлагање отпада да средити новчано са Русима или Америма, односно постоји начин.
У сваком случају би то требало да се направи, и да се покрене стратегија изласка из енергетске зависности. Тамо на истоку вечито проблеми око гаса, па још и скупо, а овако се обезбедиш па још можеш и да извезеш. Зато треба искористити и понуду Руса за тај бизнис, и кошаву кад нам је већ Бог дао, као и сунчеву енергију.
« Poslednja izmena: 30. Nov 2009, 18:45:25 od EmptyClip »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia N97
Ako ode u vazduh ja cu ti lako izrachunati koliko ce da nas koshta.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Е јебига, то је једна од ствари које мене брину. Треба бре то одржавати, а ми смо одавно заказали са поштовањем прописа и регулатива, и то пре свега зато што то не санкционишемо. Код нуклеарке нема зезања.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6230
Па не поништавају се нуклеарна и геотермална енергија Smile Ми имамо и ветар, и водепа ни то не користимо како треба, ветар чак уопште.

И није уопште битно ко прави електрану, нек је праве и Амери, ал битно је шта у уговору пише, односно колико ће и чега то нас да кошта Smile
Prvo slusaj sta ti shkorpi kaze, mi nemamo kategoriju vetra za jake vetroelektrane. To na severu bato.
Drugo imamo jako malo geotermalne energije, negde oko 1 Gigavat, koja bi se dobro iskoristila za grejanja i za staklenike. Zaboravi elktrane. necu da ti pricam koje su to svetske nebuloze.
trece, mi imamo jos veoma malo hidrokapaciteta, oko 1 Gigavat za male hidroelektrane na Drini. To samo treba rekonstruisati sto su pijukasi partizanski unistili.
Dakle ako hoces da mi verujes, najbolji sam u evropi za to  Smile Nuklearka, biomasa su nase stvarne mogucnosti i za samu regionalizaciju.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia N97
Mada, slazhem se u jednom. Mi nemamo prirodne resurse, i moramo razviti sektor usluga, energetsku industriju itd. A kako god okrenesh, zavisimo od nekog.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6230
Е јебига, то је једна од ствари које мене брину. Треба бре то одржавати, а ми смо одавно заказали са поштовањем прописа и регулатива, и то пре свега зато што то не санкционишемо. Код нуклеарке нема зезања.
Pazi, ja u ruse ne sumnjam. To sa Chernobilom je zbog toga sto su ukrajinski kenjatori mislili da mogu sami.
Ali ako smo mi nekada stvorili silu u evropi od energetskog kadra za termo i hidroelektrane, sto ovi klinci ne bi mogli da krenu na studije pa tamo da nauce sve i konstrukcije i reaktore i hladjenje i pripremu i ciscenje vode.
napravis generaciju koja opet ide po svetu i radi kao mi.
Treba samo uciti i naravno stipendije za najbolje.
« Poslednja izmena: 30. Nov 2009, 18:56:47 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ма не правим се ја паметан, само причам оно што сам чуо и не трудим се да солим памет пошто ми то није ни струка нит сам се превише интересовао око тога.

Слушао сам на ТВу човека који је све исконструисао и прораччунао везано за енергију ветра, чак је и говорио о бројкама и да део државе може одатле да се снабдева. Е сад како шта, то се већ не разумем, ал има логике то што прича.

Геотермалну енергију си поменуо за грејање и стакленике. Па што да не? Поготово за грејање, али контам да је то компликовано и да треба да се доста уради да би се то спровело..

Око енергије сунца нисам нешто пуно слушао, али цимер мој је рецимо покренуо пројекат по ком ће свом граду (Струга) да обезбеди снабдевање електричном енергијом.  Каже да је јако повољно, и неких 60% енергије ће се одатле вући.


Има начина, само треба имати знања.



Е јебига, то је једна од ствари које мене брину. Треба бре то одржавати, а ми смо одавно заказали са поштовањем прописа и регулатива, и то пре свега зато што то не санкционишемо. Код нуклеарке нема зезања.
Pazi, ja u ruse ne sumnjam. To sa Chernobilom je zbog toga sto su ukrajinski kenjatori mislili da mogu sami.
Ali ako smo mi nekada stvorili silu u evropi od energetskog kadra za termo i hidroelektrane, sto ovi klinci ne bi mogli da krenu na studije pa tamo da nauce sve i konstrukcije i reaktore i hladjenje i pripremu i ciscenje vode.
napravis generaciju koja opet ide po svetu i radi kao mi.
Treba samo uciti i naravno stipendije za najbolje.
То треба да буде стратегија државе, а то наравно зависи од политичара, а ја сам жешћи скептик кад се они помену  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Е јебига, то је једна од ствари које мене брину. Треба бре то одржавати, а ми смо одавно заказали са поштовањем прописа и регулатива, и то пре свега зато што то не санкционишемо. Код нуклеарке нема зезања.
Pazi, ja u ruse ne sumnjam. To sa Chernobilom je zbog toga sto su ukrajinski kenjatori mislili da mogu sami.
Ali ako smo mi nekada stvorili silu u evropi od energetskog kadra za termo i hidroelektrane, sto ovi klinci ne bi mogli da krenu na studije pa tamo da nauce sve i konstrukcije i reaktore i hladjenje i pripremu i ciscenje vode.
napravis generaciju koja opet ide po svetu i radi kao mi.
Treba samo uciti i naravno stipendije za najbolje.
 Ukrajinci su brate,tada jos uvek debelo bili pod jurisdikcijom tada jos uvek "mocnog"SSSR-A Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ja mislim da,kad bi Rusi bacili atomsku bombu u Srbiju,Gambi bi aplaudirao  Smile
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Citat
Kako biste li reagovali da Ameri grade nuklearku ovde ?
Увек против САД!
Citat
Shta bi sa geotermalnom energijom ?

Па лепо би било да неко то стручно анализира једном.
Прича се о малих-хироелектранама,њихова струја је скупа за садашње услове,а да ли треба зауставити један Ибар (као у најлепшој нашој песми),или поплавити још десетине хектаре земље око Дрине или Дунава... Smile

Овим позивом Руси себи у Србији чине медвеђу услугу! Већ сутра ће да се јаве разни зелени,орко,порке,тзв. лтбг друштва...а њихов став према Русима је познат... Smile
Citat
Слушао сам на ТВу човека који је све исконструисао и прораччунао везано за енергију ветра, чак је и говорио о бројкама и да део државе може одатле да се снабдева.
Значи ко је говорио и где је говорио! У92+Рамбо Амадеус јако то гурају, говориоло се и у оној емисији на Авали,Полсовни дан,али то је:као купиш сад,поставиш не неко удаљено и ветровито место где ником не смета и чекаш да ти се уложено врати,када... Smile или уђеш у замршени посао рушења монопола епс-а на производњу и промет ел.енргије... Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.