Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kompjuteri u filmovima  (Pročitano 4720 puta)
28. Nov 2002, 16:45:46
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Kompjuteri u filmovima

Svako ko iole poznaje kompjutere ima puno razloga da bude nezadovoljan dok gleda filmove u kojima se oni pojavlju. Ovo su neke od nebuloza koje mozete da vidite.


• U Word procesorima se ne vidi kursor.

• Junaci otkucaju ceo text a da uopste i ne upotrebe space-bar.

• Na monitorima su slova velicine 2-3 cm.

• High-tech kompjuteri, kakve imaju NASA,CIA ili neke druge vladine institucije, imace super korisnicki-orijentisan graficki interfejs. Ako ne, onda ce da razumeju svakakve komande ukucane slobodnim govorom. Na primer, da bi ste dosli do najpoverljivijih tajnih fajlova, treba samo da ukucate "ACCESS ALL OF THE SECRET FILES" ("Dosije X"). Ili da bi ste ubacili destruktivan virus, koji ce unistiti celokupnu vanzemaljsku civilizaciju, treba jednostavno da ukucate "UPLOAD VIRUS" ("Tvrdjava" i "Dan Nezavisnosti").

• Svi kompjuteri su povezani. Mozete da dodjete do informacija sa zlikovackog kompjutera cak iako je iskljucen.

• Svi mocni svetski kompjuteri zapiste svaki put kada pritisnete taster, ili kada se promeni ekran. Neki cak i uspore ispisivanje texta na ekranu, da bi povecali tenziju. Apsolutno najmocniji umeju i da emuliraju zvuk matricnog stampaca dok se text ispisuje na ekranu.

• U unutrasnjosti svakog kompjutera se nalaze gomile tabli i lampica koje se pale i gase. Ako se nesto pokvari, iz kompjutera pocnu da sevaju varnice, da se dimi, ponekad sevne neki blic iz unutrasnjosti, i na kraju racunar maestralno eksplodira, bacajuci glavnog junaka 5m od mesta gde je stajao.

• Kada junak zavrsi sa kucanjem izvestaja, jednostavno iskljuci kompjuter, i ne pomisljajuci da snimi dokument ("Dosije X").

• Svaki "haker" moze da upadne u najcuvanije svetske baze podataka za pet minuta rada, a moze i da pogodi tajnu sifru iz 2 pokusaja.

• Poruka "PERMISSION DENIED" ima i "OVERRIDE" funkciju (npr "Demolition men").

• Kompleksni proracuni i ucitavanje ogromnih baza podataka su gotovi za najvise 3 sekunde. Modemi u filmovima izgleda rade brzinom od bar 2 GB/s.

• Kada se elektrana, raketno postrojenje ili tako nesto pregreje, svi kompjuteri u zgradi ce da eksplodiraju zajedno sa samom zgradom (dok junak u prvom planu istrcava i baca se na zemlju).

• Ako pokusate da startujete kriptovane fajlove, automatski se pojavi prozor gde trebate da ukucate sifru.

• Bez obzira kakav disk je u pitanju (hard disk, CD, disketa...), citljiv je sa bilo kog kompjutera na svetu. Svi programi rade na svim platformama. Sto su kompjuteri napredniji, imaju vise dugmica koji se pale i gase ("Osmi Putnik 2"). Sa druge strane, svaki korisnik mora da bude vrhunski expert, jer ni jedno dugme nema natpis cemu sluzi.

• Svi kompjuteri, bez obzira koliko su mali, imaju super-moderan-aktivno-3D-animiran-foto-realistican video displej.

• Laptop kompjuteri, iz nepoznatih razloga, uvek imaju high-tech opremu za video konferenciju, ili videofon, i performanse u rangu CRAY superkompjutera.

• Kada god lik pogleda u displej, slika je toliko svetla, da se projektuje na njegovo/njeno lice ("Osmi Putnik", "Odiseja 2001").
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Nazalost sve je to tacno,ali je donekle i potrebno a negde i posteno odradjeno(Swordfish)
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Pa dobro kako u kom filmu, ali obicno preteraju....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Citat: 0din
Nazalost sve je to tacno,ali je donekle i potrebno a negde i posteno odradjeno(Swordfish)


Najjaci je onaj deo sa pusenjem, da je i meni onako nesto ....... provalio bih u pentagon .....  :wink:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
He he.... ko ne bi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Recimo film Antitrust, tu se govori kao o nekom opasnom programiranju, a ceo film se prikazuje samo HTML. Cak i u animaciji kada pocinje film prikazan je HTML, a kasnije i na dosta mesta.

U filmu Gone In 60 Seconds, kada neki hacker provaljuje u FBi bazu automobila sve puca od efekata. Na DVD-u sam gledao neku scenu kada taj glumac prica o tome. Kaze da on nikada nije seo za kompjuter, a za vreme snimanja tastatura je bila iskljucena a na ekranu je bila neka Flash animacija.

U filimu Hackers se prikazuju nesto sto nece biti moguce ni za 50 godina. Kao da igraju neku najnoviju igricu, neku voznju kroz cyber space, a ne da hackuju kompjuter neke firme. Ali zato u filmu Hackers 2: Takedown prikazuju kako Kevin Mitnick hackuje, i tu nema nekih extra nerealnih efekata, ali zato ima dosta drugih stvari koje su daleko od toga da budu realne.

Pa sta oni misle, da te filmove gledaju samo neki koji nikada nisu upalili kompjuter pa ce sada da se naloze.  :mad:  :twisted:  Smile  8O
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Jeste u pravu si, ali ti si film ipak gledao....  Smile  Smile  Smile  ....tako da mozemo mi sad ovde njih da kritikujemo ali oni su zaradili pare sto im i jeste bio cilj, a ne da te nauce da hakujes  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Ako gledas sa te strane, u pravu si  :wink:
Ali ima dosta drugih filmova u kojima se radi o kompjuterskim temama, ne samo o hackovanju, a i tamo su potpune nebuloze. To meni vise lici na naucnu fantastiku nego na bilo sta drugo.

Iako ja nemam nista protiv naucne fantastike   Smiley  Smiley  Smiley
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
He he... pa moraju ljudi od neceg da zive Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Moze biti.... ne znam, slucajno sam naleteo dok sam nesto trazio....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Heh

Ma nije im ni cilj da prikažu pravi rad na kompu...isto kao što je pedesetih godina vožnja automobilom na filmu uglavnom bilo okretanje volana u mestu sa lepljenom pozadinom. To ranije i nije bilo toliko nerealno (pretpostavljam, valjda je ljudima onda izledalo realnije nego nama danas) ali sada i dete može da provali da nije bila stvarna vožnja.

Mada... sa kompovima je 100× smešnije:)))

Sećam se "Hakera", kada gledaju laptop i jedan zeva u fazonu -Wow, displej od *ne-znam-koliko* boja- (čini mi se da je to rekao upotrebom reči "matrica" ili tako nešto..uglavnom, nebuloza).. Pomenuli ste i hakovanje iz tog filma.. ako sam se nečemu smejao onda je TO TO! Smiley))

Putovanje signala pobude kroz sekvencijalne mreže memorijskih modula i bakarnih (?) veza??

LOL:)))

Ono za nekorišćenje spejsa je legendarno:))

Pozdrav ljudi, you rock!
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 733
E to je dobar film! :mad:
IP sačuvana
social share
Ja biti veoma pismen?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.