2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: komentar kosarkaske utakmice crvena zvezda-partizan  (Pročitano 8090 puta)
Svakodnevni prolaznik


Necu zvaku hocu Kusur!!!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia 6600
Neka znaju svi sta radite vi, decu pucate p***e Zandarske!!!!!
Smile Smile Smile Smile Smile

A.C.A.B
IP sačuvana
social share
Cultural learnings of America for make benefit glorious nation of  Kazahstan {[Borat}]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


dobro je danas,sutra će biti gore

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 222
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia TamoNeki
       " kada se sve stiša....kada prestane kiša.....kada se razdimi dim i sklone se kordoni.....nažalost samo vidimo da smo ponovo ispali kurtoni"
             -dal smi mi normalni"opet puške,osvete...pa gde to vodi , braćo srbi"!!!!!!!!!!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
"ko na vreme shvati da život kratko traje,on se samo tuca i za sve mu kurac puca!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
 Košarkaški meč Partizan-Zvezda pretvorio se u pakao na tribinama
Samo ih je Bog spasao

Pakao i horor scene na košarkaškoj utakmici Partizan - Crvena zvezda u „Pioniru“ nastao je posle komande Mileta Novakovića, oficira Žandarmerije, koji je naredio juriš prema „delijama“ deset minuta pre kraja druge finalne utakmice plej-ofa. I navijači su krivi za užas koji je usledio, ali opšti utisak sa tribina je da je takva naredba bila ishitrena i opasna.

Samo je pukim slučajem izbegnut incident sa smrtonosnim posledicama.

Prema saopštenju policije, u neredima od četvrtka povređeno je devet policajaca i 18 navijača. Privedeno je 30 osoba, od kojih su četiri maloletne. Protiv njih biće preduzete zakonske mere, a policija nastavlja rad na identifikaciji ostalih izgrednika.

Provokacija od strane Zvezdinih navijača, njih oko 400-500, svakako je bilo, ali pažljivim gledanjem video snimka redakcija „Blica“ je došla do zaključka da je akcija Žandarmerije bila nepromišljena. Mnogo bolje rešenje bilo bi da je samo ispražnjen deo tribine s navijačima koji su pravili nerede, nego što je primenjena sila po sistemu „tuci koga stigneš“.

Zvezdini navijači su u startu narušili Zakon o sprečavanju nasilja na sportskim borilištima bacanjem baklji i topovskih udara na parket dvorane. Na poluvremenu „delije“ su u toaletu skovale novi plan. Kese i prezervativi su napunjeni mokraćom, prva je doletela u pravcu košarkaša Partizana na zagrevanju. Druga je bila namenjena navijačima Partizana na tribini koju je delio kordon žandarma i verovatno je deo ove „paklene naprave“ dokačio čuvare reda. Jedna kesa se čak razlila i po navijačima Crvene zvezde.

Samo dvadesetak minuta kasnije usledio je ključni momenat.

Žandarmeriju i „delije“ delilo je bar dva-tri metra brisanog prostora, a navijači nisu odavali utisak da žele da uđu u fizički obračun. Jedan žandarm je u štit pogođen plastičnom stolicom, a istu je odmah vratio nazad. Navijač je ponovio napad. Od tada je proteklo tačno 11 sekundi, a onda je usledila naredba Novakovića kojom je Žandarmerija uz pendrečenje počela da gura masu ka zaštitnoj ogradi. Ograda je pukla i desetine ljudi je poletelo sa visine od nekoliko metara.

- Bio sam na tribini kada se sve dešavalo, i verujte mi, i dalje mi nije jasno zašto su žandarmi onako brutalno intervenisali. Možda je jedna kesa s urinom i pogodila žandarme, ali ona nije bila njima namenjena - kaže P.D., jedan od navijača Zvezde.

Dalji tok događaja opisan je i na zvaničnom sajtu „delija“:

„Usled siline pritiska, ograda na tribini puca i mnogo ljudi pada u parter, ali nijedan žandarm, kako je objavljeno u nekim medijima. Očigledno im to nije bilo dovoljno, pa su nastavili da tuku i na tribini, i time pojačavaju pritisak, ali i one koji su popadali u parter! Videćemo da li će ovaj put Inspektorat MUP-a reagovati kako treba, da li će konačno neko iz redova Žandarmerije biti osuđen na adekvatnu kaznu zbog zloupotrebe službenog položaja, izazivanja opšte opasnosti i nanošenja teških telesnih povreda“, pišu, između ostalog, „delije“.

Dejan Milošević (27), vatreni navijač Crvene zvezde, koji već 13 godina posećuje utakmice, prekjučerašnji košarkaški derbi neće moći da zaboravi „zahvaljujući“ ožiljku na glavi, koji je zadobio nakon udarca šipkom u glavu.

Policija tvrdi da su incidente na utakmici izazvali navijači KK Crvena zvezda.

„U pauzi treće i četvrte četvrtine utakmice navijači Crvene zvezde na sektoru B napali su policiju gađajući je topovskim udarima, slomljenim stolicama, metalnim šipkama slomljene ograde, kesama napunjenim mokraćom i aktiviranim vatrogasnim aparatima. U metežu, usled pritiska na ogradu, koja je popustila, dvadesetak navijača je palo u parter. I pored toga nastavili su da se sukobljavaju sa policijom. Po prekidu utakmice navijači i jednog i drugog tima, odlazeći, nastavili su sa napadima na policiju u okolnim ulicama, gađajući ih kamenicama i drugim predmetima“, saopštila je beogradska policija.

U Generalnom inspektoratu MUP Srbije niko juče nije mogao da nam kaže da li će protiv odgovornih u Žandarmeriji biti poveden postupak za utvrđivanje odgovornosti.



Izvor: Blic \ Dragutin J. Bužić - Tamara Marković Subota - Nenad Jaćimović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Reagovanja - Kuda ide srpska košarka?

Dražen Dalipagić: Nikad više na derbi!


Dražen Dalipagić, legenda jugoslovenske i srpske košarke, bio je zgrožen događajima u „Pioniru“.

- Bio sam na suprotnoj strani tribine gde se desio incident i sve ovo na mene je ostavilo užasan utisak, od koga još ne mogu da se oporavim. Posle svega razmišljam da više nikada ne dođem na derbi Zvezda - Partizan! Ovakve stvari uništavaju našu košarku koja je već urušena. Tenzije postoje još od devedesetih godina, problemi nisu od juče i klubovi moraju da smire strasti koje se prenose i na tribine - rekao je Dalipagić.
Vlade Đurović: Kao političke stranke

Vlade Đurović, trofejni košarkaški trener, smatra:

- Tenzije između Zvezde i Partizana su poput onih stranačkih, političkih. Sve se svodi na prepucavanja, svađe oko svega. I ovaj nemili događaj i jedni i drugi vide drugačije. Godinama pomišljam - neću da radim u ovoj zemlji zbog ovakve atmosfere, ali... Finale se nastavlja bez prisustva publike, a to ubija sport. Ako je to jedini način kako bi se izbegli novi incidenti, onda je bolje tako.
Vlade Divac: Klubovi krivi za haos

Vlade Divac, legenda srpske košarke, dugo je očajnički vrteo glavom.

- Ovo je strašno, ne pada mi na pamet da više dolazim na utakmice! Navijači snose veliku odgovornost, ali šta tek da kažem za policiju. Najveći krivci za ovaj haos su klubovi koji prave lošu atmosferu. Za ovo bi neko trebalo debelo da odgovara! Počev od ovih mojih iz Partizana do čelnika Crvene zvezde. Ja nisam ovde na strani klubova, ja sam na strani ove nesrećne dece - žučno je reagovao Divac.
Dragan Jočić: Krivi navijači

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dragan Jočić izjavio je juče da su incident u hali „Pionir“ izazvali navijači Crvene zvezde i da neredi nisu bili spontani. Prema njegovim rečima, incident je počeo nakon što je jedan navijač Zvezde „bacio dva topovska udara i jednu zapaljenu baklju“ ka navijačima Partizana. Dodao je da je policija tada intervenisala, a da su navijači Zvezde napali Žandarmeriju. Jočić je odbacio tvrdnje da policija nije adekvatno reagovala, odnosno da je doprinela izazivanju nereda.
Zvezda poziva na mir

„Uprava Sportskog društva Crvena zvezda izražava najdublje žaljenje i zabrinutost zbog nasilja koje se desilo na utakmici finala košarkaškog plej-ofa između Partizana i crveno-belih, i poziva sve poštovaoce sporta, sportiste i navijače, bez obzira na klupska obeležja, da se uzdrže od svih odlika fizičkih i verbalnih obračuna“, navodi se u saopštenju UO SD Crvena zvezda koji je potpisao predsednik Slobodan Vučićević.

Uz apel za očuvanje sportskog duha, etike košarke i dostojanstva ovog plemenitog sporta, u saopštenju se dodaje da je košarka naša nacionalna disciplina koja je uvek bila ponos nacije.
„Grobari“ uz „delije“

Pristalice crno-belih povodom nemilih scena iz beogradskog „Pionira“ izdale su saopštenje u kome navode da je celokupna srpska javnost imala priliku da se uveri u brutalnost i okrutnost policije. Između ostalog, „grobari“ su saopštili da se nasilje policije iz hale prenelo i na ulice.

„Grobari“ su iz solidarnosti prema nastradalima, ali i bez želje da se slavi pobeda nakon toliko povređenih, izašli iz hale. Na Bulevaru Despota Stefana sačekala nas je policija kojoj nije bilo dovoljno to što je prebijala svakog ispred sebe, već su upotrebljavali i vatreno oružje. Pucati na navijače, pa u kakvoj to mi državi živimo - naveli su navijači Partizana.

Ko je uneo topovske udare?

Samo koji minut od početka velikih nereda u „Pioniru“ hodnicima hale neko je proneo informaciju da su baklje i topovski udari navijačima podeljeni iz Zvezdine svlačionice?! - Ko je to rekao? - ljutito se obraćala sekretarica Zvezde redaru koji je ispred svlačionica samo slegao ramenima. - Tužiću vas za klevetu, znate li vi šta pričate? Iz svlačionice sam iznosila zavoje, treba da vas je stid što lažete.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Za pobede,za miran san,za titule,za Partizan !

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4579
Zastava Vrnjacka Banja
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Qtek HP h6300
Ma ukenjao se , pa vise ne sme da dolazi !!  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Sta je pesnik hteo da kaze ?

e ovi svi sto ljude treniraju fudbal,kosarku,ragbi i tako dalje bar neki sport recimo fudbal da trenira ronaldinjo mi bi isto bili kao drugi timovi al bi  bili malo losiji od drugix

muskarac je sam po sebi erogena zona   Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Mito ne trazim....ali ga i ne odbijam.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1365
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Prophet
Kurvinjsko ponasanje debele svinje iobjasnjenje da on samo radi svoj posao i da zbog toga nije sklanjao ekipu sa terena je bezobrazno.Pa ja sam bio na derbiju kad je on iz hira(nezadovoljan sudjenjem) izveo svoju ekipu sa terena....pa ih vratio posle 10ak minuta.Naravno da su posle pobedili.....to se u nrodu zove pritisak na sudije.
Cela njegova konferencija mi je potvrdila da se tu radi o teskoj paranoji.

Ali me je takodje iznervirao i Igor Zezelj,sta on ima koji k... da se raspravlja sa Divcem,ma sa bilo kim.Nego se tu vidi ona narodna....svi niski ljudi su iskompleksirani i vole da se k..rce vise nego sto mogu.Zvezda lose izgleda zbog njega.
IP sačuvana
social share
Ide baba ulicom i oslanja se na štaku.
Sretne je komšija i pita: "Šta je baba bilo s nogom?"
Baba: "Ma pala na Ajax-u!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Za pobede,za miran san,za titule,za Partizan !

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4579
Zastava Vrnjacka Banja
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Qtek HP h6300
AJde izbacite neki klip sa utakmice ...
IP sačuvana
social share


Sta je pesnik hteo da kaze ?

e ovi svi sto ljude treniraju fudbal,kosarku,ragbi i tako dalje bar neki sport recimo fudbal da trenira ronaldinjo mi bi isto bili kao drugi timovi al bi  bili malo losiji od drugix

muskarac je sam po sebi erogena zona   Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 
Evo snimak sa SOS-a i sve se vidi klasican primer prekomerne upotrebe sile.Ima 106 MB
http://www.megaupload.com/?d=UTLLQZ9E
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Za pobede,za miran san,za titule,za Partizan !

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4579
Zastava Vrnjacka Banja
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Qtek HP h6300
Mnogo mi to , meni je protok 128kb/s mozes da konvertujes to ??? Da bude makar malo manje !
IP sačuvana
social share


Sta je pesnik hteo da kaze ?

e ovi svi sto ljude treniraju fudbal,kosarku,ragbi i tako dalje bar neki sport recimo fudbal da trenira ronaldinjo mi bi isto bili kao drugi timovi al bi  bili malo losiji od drugix

muskarac je sam po sebi erogena zona   Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


.....

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k500i
dali ce napokon neko od zandara da odgovara????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.