Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:49:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kome se to dive srpski srednjoškolci?  (Pročitano 13454 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia krntija
Citat
Secam se da smo sestra i ja uvek igrale uz Breninu muziku i da smo pravile koreografiju. I evo nas sada obe zdrave, prave, samostalne od 15 godine. Jel mi uzor Brena? Naravno da nije. Niti je Lukas, niti Ceca.
To je samo muzika za provod i opustanje i nista drugo. Htela sam da kazem da ne treba dozivljavati stavr tako. Niko ti nista ne namece, osim ako ti sebe ne vidis kao zrtvu. Sto je izgleda Zemunkin slucaj...

dobro.

vidiš, u mojoj kući se slušalo isto, (tj. sluša se i dalje, samo što ja nisam kod kuće) ali opet ja tu muziku ne slušam. to je rezultat toga što nisam hteo da budem rob samo jedne vrste, hteo sam da čujem i druge.
jesi li i ti to uradila?
« Poslednja izmena: 16. Nov 2010, 18:57:04 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Nezavisno od Lolaninog posta...
________________

Dobro. Neka i 90% srpske omladine idole vidi u Ceci i Kristijanu. Neka je tako.

I šta to tačno dokazuje? Da će većina njih postati pevaljke, kurve, kriminalci, lopovi? Kako sad to?
Kakav je to lanac zaključivanja... Idol ti je Ceca, pa ćeš postati mafijašica (lolčina)?

Ko kaže?
Zar nema nigde nekog doktora koji potajno sluša Cecu ili Jecu ili Seku ili Bucu?
Svi doktori, profesori, inžinjeri... svi su kulturna elita koja redovno odlazi na balet i operu, ne psuje i uvek se lepo ponaša?

Am... ne bih baš rekla. Ima i među obrazovanima i ''kulturnima'' samo takve bagre.
Isto kao što i među neobrazovanima (formalno) postoje kulturni i svestrani ljudi.

Ako mom sinu jednog dana idol bude Kristijan Golubović, a pride znam da je to jedno normalno, vaspitano dete, sa normalnim ocenama i motivacijom za školu, sasvim ok ponašanja... naravno da ću to pripisati trenutnom dečjem ćefu (čuo negde da se neki klinci lože na to, pa kaže da i on želi isto, a ustvari nema pojma šta priča).

Ako već nećemo da budemo površni i da ljude delimo po muzičkom ukusu i još kojekakvim merilima, onda nećemo ni da ih delimo po tome ko su im bili idoli kad su bili blalavci i tinejdžeri.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Nokia 
Nenade - Naravno da sam cula dosta muzickih pravaca i izabrala sta mi prija. A naravno i to da kad sam cula prva dva takta ataka na moj nervni sistem, da sam momentalno pobegla ili ugasila uredjaj. Ali nemam nista protiv da svako slusa sta mu prija uhu i srcu. Izbor muzike i moze i ne moze da nas kaze dosta o coveku, to smo vec raspravili.

Svako nek se divi kome hoce, njegova stavr. I opet da kazem da cisto sumnjam da se sva deca dive narodnim pevacicama, ja ih evo znam mnogo koji ih slusaju kad su u kafani ali im se svakako ne dive...isto kao i ja.
Ograniceno mi je reci da se divim nekome ciju pesmu slusam kad sam u provodu sa drustvom. Smile


Bemb - mislim ako mi sin bude u fazonu Kristijana ima da se duboko zapitam  Smile Smile
« Poslednja izmena: 16. Nov 2010, 19:04:44 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Niko ti nista ne namece, osim ako ti sebe ne vidis kao zrtvu. Sto je izgleda Zemunkin slucaj...

sta pises ti, ajde stani malo na 5 sekundi, stavi prst na celo i objasni sta hoces da kazes  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Bambina
Citat
I šta to tačno dokazuje? Da će većina njih postati pevaljke, kurve, kriminalci, lopovi? Kako sad to?
Naravno da ne dokazuje nista, to nije pokazatelj kako ce neko ispasti kasnije. Cisto rekoh da je za mene porazavajuce da deca vide nekoga takvog kao idola jer propagira da mozes pomocu silikona, udaje za mafijasa ili cega vec treceg uspeti u zivotu. Kao sto rekoh, ucenje po modelu je jedan od vaznijih oblika ucenja kod deteta

Rekoh, ja volim jednu njenu pesmu ali bih se zabrinuo da mi je ona idol. Nema to veze sa muzikom koliko sa njenom licnoscu

Naravno da postoje ljudi koji su postali dobri pa cak i da im je idol bio takav ali zasto da deci ne pruzimo nekog pozitivnog idola u odrastanju. Nekoga ko je uspeo zahvaljujuci svom radu i talentu a ne zahvaljujuci necemu sto bas nije za pohvalu

Citat
Ako već nećemo da budemo površni i da ljude delimo po muzičkom ukusu i još kojekakvim merilima, onda nećemo ni da ih delimo po tome ko su im bili idoli kad su bili blalavci i tinejdžeri.  
Naravno

PS Samo zato sto je neko dogurao do doktora ili inzenjera ne znaci da nije bagra od coveka
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Nokia 
Niko ti nista ne namece, osim ako ti sebe ne vidis kao zrtvu. Sto je izgleda Zemunkin slucaj...

sta pises ti, ajde stani malo na 5 sekundi, stavi prst na celo i objasni sta hoces da kazes  Smile

Pa procitaj ponovo moje postove pa razmisli, pametna si jako ....za razliku od mene  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
zasto li se trudim ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia krntija
Citat
Cisto rekoh da je za mene porazavajuce da deca vide nekoga takvog kao idola jer propagira da mozes pomocu silikona, udaje za mafijasa ili cega vec treceg uspeti u zivotu. Kao sto rekoh, ucenje po modelu je jedan od vaznijih oblika ucenja kod deteta

Brate, ako moje dete sutra, pored svog mog truda koji ću uložiti da mu pokažem šta je ono što čoveka čini velikim a šta ne, bude imalo idola u nekoj kontroverznoj javnoj ličnosti, ja ću shvatiti da je moje dete još jedan hipnotisani debil i mediokritet i šta god ja uradio to neće puno toga promeniti. kada mene ne bude bilo, on će možda opet potpasti pod nečiji uticaj..., ali ništa strašno. svejedno ću ga voleti više od svega i podržavati i pomagati kad god mogu, kritikovati kad napravi sranje, baš kao što su mene moji, jer je moje dete.


Citat
Nenade - Naravno da sam cula dosta muzickih pravaca i izabrala sta mi prija. A naravno i to da kad sam cula prva dva takta ataka na moj nervni sistem, da sam momentalno pobegla ili ugasila uredjaj. Ali nemam nista protiv da svako slusa sta mu prija uhu i srcu. Izbor muzike i moze i ne moze da nas kaze dosta o coveku, to smo vec raspravili.

mislim da nisi iskrena, ali nema veze.


« Poslednja izmena: 16. Nov 2010, 19:28:26 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Brate, ako moje dete sutra, pored svog mog truda koji ću uložiti da mu pokažem šta je ono što čoveka čini velikim a šta ne, bude imalo idola u nekoj kontroverznoj javnoj ličnosti, ja ću shvatiti da je moje dete još jedan hipnotisani debil i mediokritet i šta god ja uradio to neće puno toga promeniti. kada mene ne bude bilo, on će možda opet potpasti pod nečiji uticaj..., ali ništa strašno. svejedno ću ga voleti više od svega i podržavati i pomagati kad god mogu, kritikovati kad napravi sranje, baš kao što su mene moji, jer je moje dete.
Upravo o tome ti pricam. Vaspitanje je samo jedan deo a to kako ce ispasti je spoj i drugih faktora osim vaspitanja

Sutradan nasa deca mozda ne ispadnu kako mi zelimo ali to ne znaci da mi nas posao nismo uradili pravilno i da ne treba da ih volimo
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
@ Marko

Učenje po modelu ja najznačanije u periodu ranog detinjstva. Govor, neke pokrete, mimiku, sam način izražavanja pa sve do malo složenijih sklopova ponašanja - dete uči prema uzroru na svoje roditelje (ili roditeljske figure).

Međutim, kada počne intenzivna socijalizacija deteta (školsko doba), onda se taj model malo premešta sa roditelja na vršnjake, posebno karakteristično za adolescenciju. Tako da ti tu nikakvo učenje po modelu (a da je model neko ko je naučnik, pisac, filozof, umetnik) ne dolazi do izražaja. Sve zavisi od socijalnog miljea - tj. društva vršnjaka u kom se dete kreće. Učenje po modelu je ipak više rezervisano za učenje putem direktnog kontakta, idoli su prilično apstraktni, nedostižni, nerealni.

Tako da je tu ustvari reč o identifikaciji, mada i ona može biti privremena i ne mora da bude relevantna za dalju budućnost deteta.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:49:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.