Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kome pripada starateljstvo nad detetom posle razvoda?  (Pročitano 93428 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
postovanje. . . .
Ja sam u fazi razvoda,jedan iskren savet dajem svim roditeljima,NIKAKO ZAJEDNICKO STARATELJSTVO,dete treba da ima dom,u kome ce ziveti,spavati ,imati svoj kutak. . . . odlaziti kod drugog roditelja,po dogovoru. . . zivot deteta 7. dana kod mame. . . 7. dana kod tate. . . to je za dete uzasno ,traumaticno. . . . to je pojava u poslednje vreme,moderna,ZAJEDNICKOG STARATELJSTVA,jer uglavnom  ocevi izbegavaju na taj nacin placanje alimentacije. . . (cast izuzecima)a nisu svesni sta time rade svom detetu. . . . ja sam nezaposlena,imam svoju kucu,cerka je pripala meni,jer imam bolje uslove,iako ne radim ,od bivseg supruga. . . . ja sam cerkin staratelj i borila sam se,protiv zajednickog starateljstva. . . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.62
у 99% случајева жена добија старатељство...једна од већих фалинки нашег правног система... Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislis... socijalnih sluzbi koje ne rade svoj posao i oceva koji cesto napustaju decu kada zasnuju novu bracnu zajednicu? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.62
Не, генерално...дође до развода, мајка хоће дете отац хоће дете имају исте услове итд...99% случајева мајка добија дете...отац добије ако мајка баш неће дете или је наркоманка, алкохоличарка...у сваком случају мора да буде баш расуло да би отац добио...а ако је реч о какво-таквој нормалној особи за оца нема шансе...
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa rekoh ti... sluzbe za socijalni rad lose rade svoj posao... ako roditelji ne mogu da se dogovore, a u slucajevima razvoda po tuzbi - ne mogu, oni daju svoje misljenje... Zar ne?
A misljenje je uvek na strani majke, bez obzira na sve...
Znaci... sluzbe se dovoljno ne angazuju... i ne samo po pitanju razvoda, vec i svih drugih stvari koje su u njihovom domenu....

Ako je u pitanju sporazumni razvod, roditelji sami potpisuju dogovor o starateljstvu...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.62
Судија има задњу реч...тако да ја кривим судију и правни систем...кривим и службу мада не мислим да је она главни кривац у одлуци суда...важно је мишљење службе али није пресудно, суд је тај који одлучује коме иде дете на основу чињеница које су познате и не доноси се таква одлука само на основу мишљења службе јер онда суд не би био ни потребан...

Citat
U brakorazvodnim parnicama lane čak 79 odsto dece dodeljeno ženama. Očevi preuzeli brigu tek o 643 deteta. Čak i kad socijalni radnici daju prednost ocu, sud to ne uvaži uvek

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:393770-Sud-tati-ne-veruje
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Sa druge strane imamo i sljedece podatke:

- u roku od 5 godina od razvoda preko 50% oceva prestace da placa alimentaciju i redovno se vidja sa svojom djecom

- sudovi skoro nikad ne ukidaju roditeljksko pravo cak ni u slucajevima dokazanog nasilja u porodici - npr. pijani kreten trudnu zenu sutne kroz staklena vrata, ona sva iskasapljena, sudija kaze - to su bracni odnosi - ima pravo da vidja svoje dijete, jel dok se ne dokaze da ce isto da uradi i njemu

- izmirivanje alimentacije se cesto smatra vrhuncem izmirivanja roditeljskih obaveza - pa isti ne vide nikakvu potrebu da se ukljuce u vaspitavanje i brigu o svom djetetu. Dzaba zovu skole, dzaba zove soc. sluzba, dzaba zovu doktori u dz... - nema se vremena da se bavi svojom djecom.
Ali zato kad tom istom djetetu treba zabraniti da ode u inostranstvo preko skole ili folklora eto njega prvog da digne ruku i kaze: "mene niste pitali"
A da i kad se treba u kafani hvaliti kako su djeca lijepa i pametna i tu su prvi.

U blizoj familiji imam primjere i samohranih oceva i samohranih majki.
Ako su oba roditelja normalni ljudi onda nema problema ma kakav dogovor bio.
Ali posto u 90% slucajeva se radi o situaciji da je jedan ili cak i oba roditelja takav covjek da mu ne bi trebalo ni macku dati, sve je muka i frustracija i lijecenje kompleksa preko djece.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.62
Алиментацију треба укинути...
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
U ovim vremenima,sve je nekako drugacije nego sto je bilo u vremenu nasih baka i deka.Tada je i zivot bio jednostavniji,a svakako je bilo i mnogo manje razvoda. Verujem da je dosta vas bilo u situaciji da se sretne sa nekim parom koji je prosao kroz pakao zvan razvod,a mozda ste i sami bili njegov akter. Poenta ove teme je da mi pomognete da nadjem resenje za jedan problem. Vec odavno ne zivim sa "bivsim" suprugom,ali tek je sada dosao na red zvanican razvod.Dete zivi sa mnom,od kada smo odlucili da vise ne zivimo zajedno.. a sa ocem se vidja,i provodi neko vreme i kod njega.Od kada je moj bivsi muz podneo tuzbu za razvod,trazi da dete bude 7 dana kod njega,a 7 kod mene,i tako neizmenicno,nebi li izbegao placanje alimentacije,trazeci zajednicko strateljstvo.Za mene je to totalno ne prihvatljivo,jer je na prvom mestu takva situacija najpogubnija za dete,koje na prvom mestu nece znati sa kim zivi.Na osnovu sudske prakse u vise od 90% slucajeva,starateljstvo se dodeljuje majci,ali se pitam,sta bi eventualno moglo da se desi,pa da moj muz istera svoje.Ako imate neko iskustvo,ili pravni savet,bilo bi mi od koristi.Hvala svima,unapred!
По некој логици..ако је муж предао захтев за развод брака онда има да плаћа алиментацију и дете може да виђа наравно али нема права да захтева не знам шта. Он је отишао без неког повода, можда је нашао другу а сада би да му се чине услуге, е па не може.


  Знам само једно:
Да се женим немам намеру. Желим да одем са овог *ебеног света сам и у миру.
« Poslednja izmena: 05. Sep 2013, 10:53:16 od taxtex »
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Alcatel One Touch
postovanje. . . .
Ja sam u fazi razvoda,jedan iskren savet dajem svim roditeljima,NIKAKO ZAJEDNICKO STARATELJSTVO,dete treba da ima dom,u kome ce ziveti,spavati ,imati svoj kutak. . . . odlaziti kod drugog roditelja,po dogovoru. . . zivot deteta 7. dana kod mame. . . 7. dana kod tate. . . to je za dete uzasno ,traumaticno. . . . to je pojava u poslednje vreme,moderna,ZAJEDNICKOG STARATELJSTVA,jer uglavnom  ocevi izbegavaju na taj nacin placanje alimentacije. . . (cast izuzecima)a nisu svesni sta time rade svom detetu. . . . ja sam nezaposlena,imam svoju kucu,cerka je pripala meni,jer imam bolje uslove,iako ne radim ,od bivseg supruga. . . . ja sam cerkin staratelj i borila sam se,protiv zajednickog starateljstva. . . . .
[/quotetebe,je,kanda,zivot malo previse ,oprljio...jer,ti se boris...protiv bivseg muza,a ne za dobtrobit svoje dece...cak sta vise...:)Al,kao sto rece,ti si tek u pocetnoj fazi razvoda,ta nekontrolisana mrznja i zlo sa vase strane,prodje,pre ili kasnije...Tako,da,sve ovo sto si rekla,proisticu iz razloga tog...veruj mi... Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.